Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Εκλογές 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 86

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  09:39:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Deorum

Ριγκελιαν, άστους να "γιάσουν" λίγο ακόμα μετά ξεκινάς και βαράς.
Αυτού του είδους τα "χτυπήματα" εξάλλου τα θεωρώ εντελώς ανούσια. Ας δούμε κάποιο ουσιαστικό σφάλμα, με αντίκτυπο, με πραγματικές (εστω δυνητικά) συνέπειες.
Αλλά κυρίως ας δείξουμε καλή πίστη, και ας δώσουμε μια περιόδο χάριτος.



Μα ξεκίνησαν απόλυτα ανδρεοπαπανδρεϊκά ήδη από τα πρώτα λεπτά: Διαβεβαίωσαν εδ και σα ότι δεν υπάρχει κίνδυνος! Έσκουζε με τα δίκια της η Κανέλλη!

Ρε, ΚΚΕ θα ψηφίσω στις επόμενες εκλογές, για τη συμβολή του στην προπαγάνδα, στο marketing και την επικοινωνία αλλά και για την καρααχώνευτη πλην ευφυέστατη Λιάνα. Κάθε φορά στο παραβάν στέκομαι για δευτερόλεπτα με το ψηφοδέλτιο τον Κόμματος στα χέρια!

Δεν δίνω περίοδο χάριτος: Δίνω όλη την τετραετία σε μια νόμιμα εκλεγμένη κυβέρνηση που απολαμβάνει τη δεδηλωμένη σύμφωνα με το Σύνταγμα και τους νόμους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  10:24:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Rigelian


Νεκ, όχι δεν είμαι σίγουρος, απλά ξέρω ότι όταν οι ΔΥ ψηφίζουν με καταλόγους (ισχύει ακόμα; ) φαίνεται σαν να απέχουν από την περιφέρειά τους. Νόμιζα ότι οι ετεροδημότες ψηφίζουν εκεί που δηλώνουν, όχι με τα ψηφοδέλτια της περιφέρειάς τους, αλλά ας μας το διευκρινίσει κάποιος που το ξέρει.



Εμείς που δουλεύουμε σε Σώματα Ασφαλείας ψηφίζουμε σε εκλογικούς καταλόγους και μας δίνουν βεβαιώσεις οτι είμαστε (ή οτι δεν είμαστε)γραμμένοι σε καταλόγους για να μην διπλοψηφίσουμε.Ουσιαστικά δηλαδή όσοι ψηφίζουν με καταλόγους είναι διπλογραμμενοι,τόσο στην περιφέρειά τους όσο και στους καταλόγους. Άρα υποθέτω οτι στην εκλογική τους περιφέρεια φαίνονται σαν να απέχουν. Η γυναίκα μου από την άλλη που ψήφισε σαν ετεροδημότης, ψήφισε σε εκλογικό κέντρο στην Γκράβα με ψηφοδέλτιο της περιοχής της(Καρδίτσα),οπότε υποθέτω οτι δεν ήταν διπλογραμμένη και δεν εμφανίζεται στο χωριό της σαν να απέχει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  12:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
«Δύναμη και καλή επιτυχία»
Συγχαρητήρια Μέρκελ στον Τσίπρα, «αναλαμβάνετε σε δύσκολους καιρούς»
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  12:41:59  Εμφάνιση Προφίλ
http://hasadonisleftyet.com/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  12:50:45  Εμφάνιση Προφίλ
"Ναι ακόμη και η Χούντα όπως πιστοποιεί και η φωτογραφία, παρέδωσε την εξουσία επίσημα. Ο Φαίδων Γκιζίκης,ο Ιωαννιδικός Πρόεδρος της Δημοκρατίας, παρέδωσε στον Κωνσταντίνο Καραμανλή.



Η παράδοση και παραλαβή της πρωθυπουργίας από τον πρώην πρωθυπουργό στον επόμενο, είναι κάτι που τηρείται ευλαβικά. Δεν δηλώνει μόνο πολιτικό πολιτισμό και αβροφροσύνη αλλά και ουσία.

Οι ελληνικές κυβερνήσεις μέσα από αυτή την εικόνα της παραλαβής παράδοσης, δηλώνουν τη συνέχεια του ελληνικού κράτους. Οι πρωθυπουργοί σε αυτή την τελετή, εκτός από το τυπικό των φωτογραφιών μπαίνουν και στην ουσία. Ο απερχόμενος πρωθυπουργός ενημερώνει τον επόμενο για τα βασικά θέματα εξωτερικής πολιτικής και κυρίως αυτά που αγγίζουν τη σφαίρα του απορρήτου."

http://www.koutipandoras.gr/article/132097/samaras-o-apotyhimenos-proedros-dekapentameloys


Τώρα καταλαβαίνω φυσικα ότι ο καθένας μας ανάλογα με τα πιστεύω του έχει διαφορετικές ευαισθησίες και τον νοιάζει περισσότερο εάν ο Αλέξης είναι κρυφοΑνδρεικός παρά εάν ο Σαμαράς είναι κρυφοΠαπαδουλικός οπότε δεν έχω και πολλά να σχολιάσω εκεί.

Σχόλιο μου για αυτό που ΕΧΕΙ σημασια δεν είναι το ότι ξεκίνησε ο Αλέξης "ανδρεοΠαπανδρεικά" αλλά το ότι ξεκίνησε άπειρες βαθμίδες πιο αξιοπρεπέστατα και σοβαρότερα απο τον απερχόμενο και αυτό είναι ένα βήμα μπρος. Οι αδώνηδες φυσικά μπορούν να σχολιάζουν τα δικά τους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  12:54:53  Εμφάνιση Προφίλ
Ελπίζω πρώτο πράγμα που θα κάνουν οι νέοι θα είναι να φωνάξουν μια ειδική μονάδα (απο το εξωτερικό εάν είναι δυνατόν) και να κάνουν έναν εξονυχιστικό έλεγχο στο Μαξίμου για παγιδεύσεις κοριούς κλπ. Ας είναι και απο την KGB, κατευθείας εγγόνια του Στάλιν αυτοί που θα κάνουν τον έλεγχο.... Δεν με πειράζει. Βήμα προς τη δημοκρατία θα ναι και αυτό...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  12:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
μα δεν υπάρχει κανένας που δεν επέκρινε την μη παρουσία του Σαμαρά στην παράδοση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  12:58:00  Εμφάνιση Προφίλ
Ξέρεις, τελικά, Σταμάτη ποια είναι η διαφορά μας; Εγώ δεν έχω ποτέ υπερασπιστεί τον Σαμαρά. Εσύ σπεύδεις πανικόβλητος να υπερασπιστείς τον Τσίπρα σαν γνήσιος Γκρουέζας!

(Τώρα και Σταλινικός. Δεν θέλεις δημοκρατία εσύ, δική σου δικτατορία θέλεις, γι αυτό σκούζεις! Βήμα προς τη δημοκρατία οι Μυστικές Υπηρεσίες, το ακούσαμε και αυτό... )

Edited by - Rigelian on 27/01/2015 13:00:49
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  12:59:44  Εμφάνιση Προφίλ
https://www.youtube.com/watch?v=NkD1g4D2rhg&x-yt-cl=84503534&x-yt-ts=1421914688#t=111


edit: Να με πει γνήσιο Γκρουέζα και Σταλινικό ο γνήσιο ακροδεξιός Αδωνις μάλλον σαν κολακεία θα το πάρω

Edited by - sam on 27/01/2015 13:17:41
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  13:01:28  Εμφάνιση Προφίλ
http://grpost.blogspot.gr/2015/01/blog-post_27.html?spref=fb
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  13:35:10  Εμφάνιση Προφίλ
Σπέρνει κανένας εδώ μέσα
αυταπάτες νηπιαγωγικού τύπου
περί ''ασφαλείας''
ανεβάζοντας και στα μεγάλα ζητήματα της χώρας
τη μη παρουσία του πρώην στην διαδοχή του Αλέξη
βασιζόμενους σε έγκριτους τηλεπαρουσιαστές;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  13:38:57  Εμφάνιση Προφίλ
Μία φορά εάν καταλάβαινα τι θες να πεις Γερμανέ θα με κανες ευτυχισμένο

Είναι που έχω προσωπικά την αίσθηση ότι δεν χρειάζεται η ασάφεια για να κάνεις ποίηση ....αλλά και πάλι ποιος είμαι εγώ?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  13:39:59  Εμφάνιση Προφίλ
http://www.tokoulouri.com/culture/nd_savoire_vivire/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  13:56:44  Εμφάνιση Προφίλ
Απ' ό,τι διάβασα εδώ μέσα στο φόρουμ
(από εδώ παρακολουθώ ειδήσεις!!!)
η νέα κυβέρνηση δήλωσε ότι
οι εδ και τα σα δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα

Οπότε οι... προτροπές και... οι σκέψεις για άλλες ενέργειες
είναι τελείως άτοπες και μπαίνουν στα μαργαριτάρια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  14:01:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Rigelian

Καλημέρα! Όπως τα είπε ο Γιώργος και θα προσθέσω: Δεν θα ζητήσω εκλογές πριν τη λήξη της τετραετίας, δεν θεωρώ ότι πρέπει να γίνουν εκλογές πριν τη λήξη της τετραετίας ό,τι και να κάνει, (το έχω παι και το ξαναλέω και το ξαναγράφω πολλάκις) και στηρίζω την κυβέρνηση των τσιπροκαμμένων. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι δεν θα εκφράζω γνώμη!




Tι σόι στήριξη είναι αυτή αν κάνεις συνεχεια αρνητικά σχόλια, δεν μπορώ να καταλάβω. Και άρχισες ήδη από την πρώτη μέρα.
Οπότε η στήριξη είναι μόνο για την τετραετία. Άρα αν γίνουν εκλογές πιο νωρίς, επειδή τις ζήτησε η αντιπολίτευση, εσύ θα ψηφίσεις ΣΥΡΙΖΑ.
Κώστα σε στηρίζω σε ότι και αν κάνεις αλλά είσαι λάθος σε όλα και θα βγαίνω να το λέω σε όλους. Αλλά ...εγώ σε στηρίζω
Να σου το πω αλλιώς; Θα δεχόμουν ότι την στηρίζεις αν τα θετικα και αρνητκά σου σχόλια ήταν αναλογικά ίδια με αυτά για την προηγούμενη κυβέρνηση
Αλλά ξέρω. Εσύ ποτέ δεν υποστήριξες Σαμαρά, ψήφισες Σαμαρά, αλλά η ψήφος σου ήταν θετική και όχι αρνητική
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 86 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000