Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Εκλογές 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 86

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  21:03:15  Εμφάνιση Προφίλ
οπότε ...πάσο. Αρκεί να είσαι χαρούμενος όπως είπα που επαληθεύεσαι όπως λες

(την απορία/αντίφαση βέβαια του αφου "κάνει 99% τα ίδια ακριβώς" ...και "τα ήξερες όλα απο πριν" ...και "δεν είσαι μάγος αλλά" ....και ...και ...και ...ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΩΣ ΣΩΤΗΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΧΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΧΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ...και "ο Μάνος τώρα δικαιώνεται" και έτσι θα πάμε μπροστά.

....γιατί στο διάτανο δεν ήθελες να ψηφίσει ο κόσμος σύριζα και δεν το ριξες και εσύ μονοκούκι Τσίπρα ...όταν τη λύσεις μέσα σου, να μας την πεις και μας για να μην παραμένει απο τα μεγαλύτερα άλυτα μυστήρια του κόσμου. )

Τρέλανε μας όλους Ρίγκο


Edited by - sam on 24/02/2015 21:06:32
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  21:33:51  Εμφάνιση Προφίλ
Διότι θεωρούσα ως "μη χείρον" τον Σαμαρά, τόσο απλά!

(τα υπόλοιπα τα πέρασες by ως συνήθως, ok!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  21:52:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231388069

διαβάστε κάτι ενδιαφέρον.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  21:59:00  Εμφάνιση Προφίλ
does not compute που λένε και τα αμερικανάκια....

Προτιμάς να μην προχωρούν οι μεταρυθμίσεις, να γίνεται μπάχαλο η χώρα απο τις αντιδράσεις κάθε τόσο ...να γίνεται τελικά κακό στη χώρα σου ...για 1%????

Ποιο είναι τελικά αυτό το 1% (πως ρώταγες εσύ -ή τα άρθρα που μας παρέθετες- ποιο είναι το 30% πρόσφατα) που δεν θα κάνουν ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ αλλα λίγο διαφορετικά και είναι μάλιστα τόσο σημαντικό ώστε για να προτιμάς να μην προχωράει τίποτα τελικά σωστά με τους προηγούμενους ...δηλαδή όπως ξαναείπα -και συγγνώμη που επαναλαμβάνω αλλα δεν αντέχω ) το κακό της χώρας σου?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  22:15:37  Εμφάνιση Προφίλ
Σταμάτη, έχω γράψει 7 τρισ. φορές και ξέρουν ακόμα και οι πέτρες ότι είμαι μνημονιακός. Θέλω το καλό (το καλύτερο που γίνεται) της Ελλάδας και της Ευρώπης βέβαια.

Εσύ που μας κάνεις τον καμπόσο και όλο ρωτάς τι ψήφισες; Θέλεις το καλό της χώρας σου; Ποια είναι η χώρα σου;

(εξακολουθείς να περνάς by τα υπόλοιπα, λογικό όταν σου τελειώνουν τα επιχειρήματα να το παίζεις ανακριτής! Άντε με το καλό να σε βλέπω να υπερασπίζεσαι και τα ΠΔ!)

Edited by - Rigelian on 24/02/2015 22:17:45
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  22:18:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Deorum

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231388069

διαβάστε κάτι ενδιαφέρον.



Τσιριζαυγή: Η νδ έβαλε την χα στη φυλακή, ο Τσίπρας θα την βγάλει. (λαϊκισμός στο φουλ! )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  22:23:58  Εμφάνιση Προφίλ
Μάλλον κατάρευσε πολύ εύκολα το 99% ίδιοι ακριβώς (που το γνώριζες κιόλας 100%)...

...περίμενα να το παλέψεις λίγο παραπάνω πάντως. Τεσπα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  22:26:28  Εμφάνιση Προφίλ
Κο κο κο κο κο κο κο κο κο κο κο κο κο κο, καμία απάντηση στις ερωτήσεις μου!
(αν ρίξουμε κι άλλο το επίπεδο, θα γίνουμε Μαρινάκης-Αλαφούζος, κι είμαστε και οι δύο Ολυμπιακοί! )

Πάμε ρε Άνθιμε! (όχι Καψή!)
http://www.skai.gr/news/greece/article/276012/athimos-sostes-oi-kiniseis-tsipra-varoufaki/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  22:40:36  Εμφάνιση Προφίλ
Μετά τις τελευταίες εξελίξεις στα οικονομικά και στις μετεκλογικές υποσχέσεις που δεν θα δουν το φως της πραγματικότητας (απεταξάμην!!!), αγόρασα ποπ κορν για να δω το έργο "Οι θεσμοί εν δράση και το τέλος του life style".
Λυπάμαι τις καθαρίστριες που όλοι στις πλάτες τους παιχνίδια παίζουν. Μέχρι στιγμής για ανάπτυξη κουβέντα δεν έχω ακούσει.

Τελικά σε αυτή τη χώρα μόνο το κουτόχορτο και η βαζελίνη βρίσκονται σε παρατεταμένη περίοδο προσφορών.


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 24/02/2015 22:43:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  22:42:07  Εμφάνιση Προφίλ
Μα τι λες τώρα; Θα επαναπροσληφθούν και θα ανοίξει και πάλι η ΕΡΤ!
(πάω για ύπνο! )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  22:46:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Rigelian
...
(τα υπόλοιπα τα πέρασες by ως συνήθως, ok!)



quote:
Originally posted by Rigelian
...
(εξακολουθείς να περνάς by τα υπόλοιπα, λογικό όταν σου τελειώνουν τα επιχειρήματα να το παίζεις ανακριτής! Άντε με το καλό να σε βλέπω να υπερασπίζεσαι και τα ΠΔ!)



Όλους μπορείς να τους τρελάνεις αλλά όχι εμένα φίλε μου. Το μπέρδεμα σου δε θα το φορτωθώ εγώ... Σου θυμίζω το ποστ σου μπας και σταματήσεις να με κατηγορείς(!!!!) άδικα.

quote:
Originally posted by Rigelian

Σταμάτη, έλεγα ότι θα κάνει τα ίδια και, guess what! Κάνει τα ίδια! στο 99%, ε, δεν είμαι και μάγος! Έγραψα ότι ξέρω ότι ο σύριζα δεν θα τηρήσει καμία του υπόσχεση, θα γίνει Σαμαράς στη θέση του Σαμαρά. Αφού το κάνει, είμαι happy!

Τον βρήκες τον έναν που θα τηρήσει προεκλογικά τις υποσχέσεις του ή ακόμα ελπίζεις; Στις επόμενες εκλογές, νά'μαστε καλά να ξαναλέμε τα ίδια. Ε, τώρα αν βαφτίζουμε "αποσπασματικές προεκλογικές κορώνες" τις βασικές προεκλογικές θέσεις του σύριζα (τσίριζα-μπαρουφάκης-whatever) από τις οποίες έκανε στροφή 180 μοιρών υπογράφοντας ότι θα τηρήσει αυτά ακριβώς που έλεγε ότι θα καταργήσει, οκ.

Δεκτό να ψηφίζεις με βάση ό,τι λέγεται προεκλογικά. Δεκτό να ψηφίζεις έχοντας ως δεδομένο τις κωλοτούμπες που κάνουν όλοι. Ας είμαστε συνεπείς, όμως. Τα όσα έλεγε προεκλογικά ο σύριζα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ τα αντίθετα από αυτά που κάνει, προσέξτε: Όχι απλώς δεν κάνει αυτά που προεκλογικά υποσχέθηκε. ΚΑΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ, έχει τεράστια διαφορά.

Έχω ξαναπεί: Βλακείες έλεγε προεκλογικά ο σύριζα, τώρα πράττει σωστά. Καμία ελπίδα δεν έτρεφα ποτέ ούτε τώρα τρέφω. Ούτε με νοιάζει να δικαιώνομαι στα προφανή, που έβλεπε όλος ο κόσμος.

Άλλωστε ο αγαπημένος μας Καζαντζάκης ορίζει την Ελευθερία ως έλλειψη φόβου ΚΑΙ ελπίδας.
Και ξέρετε κάτι; Τόσο ο φόβος, όσο και η ελπίδα προέρχονται από έλλειψη γνώσης.

Είναι πολύ γλυκιά η εξουσία. ΑΝ τελικά έρθει το σχέδιο στη Βουλή (και δεν περάσει με ΠΔ όπως εύχομαι) θα πάρει και τους 149 ψήφους του σύριζα. Και σακοράφες και κατρούγκαλοι και όλοι. Θυμηθείτε ότι το γράφω σήμερα, scripta manent!

Α, μια μικρή λεπτομέρεια: Σύριζα και ανελ είναι στη συγκυβέρνηση, πασόκ και νδ στην αντιπολίτευση, just in case, αν διαφεύγει από κάποιον!



Ψάχνω τι περνάω by στο ποστ σου και κάτι που δεν σου απαντάω λοιπόν (ολόκληρο ποστ μου σου έβαλα σχετικό για να μην τα ξαναγράφω) αλλά -guess what- με δυσκολεύουν λίγο τα ερωτηματικά που λείπουν.... Βασικά μόνο μία ερώτηση διακρίνεται αχνά στο έαν εχω βρει τον έναν που θα τηρήσει προεκλογικά τις υποσχέσεις του ή ακόμα ελπίζω. Μου μοιαζε απο αυτές τις ρητορικές όπου είσαι σιγουρος ήδη για την απάντηση μου αλλά τέσπα: Όχι, ακόμα ελπίζω. Δεν περίμενα τον Τσίπρα άλλωστε να ειναι αυτός και βλέπεις και τα δικά μου γραπτά έχουν μείνει... Τώρα δεν τα πέρασα by? (όπως περνάς εσύ την ερώτηση γιατί το "ποιο είναι εκείνο το 1% για το οποίο δεν ψήφισες συριζα για το καλό της χώρας?)

Οσο για την "ανάκριση" συγγνώμη αλλα εσύ θέλησες να το πας εκεί στο γιατί ψηφίζουμε παραθέτωντας επιλεκτικά ένα ποστ μου ενάμιση μήνα πριν αγνοώντας τα προηγούμενα και τα επόμενα με τα οποία συνδεόταν. Απορώ που σε πειράζει όταν το θέμα αγγίζει εσένα... Εγω απάντησα

Edited by - sam on 24/02/2015 22:55:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  22:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Εγώ ξέρω ότι για να καλύφθει το χρηματοδοτικό κενό (γιατί ακόμα λεφτά... δεν πήραμε).
Βάζουν χέρι στα ασφαλιστικά ταμεία...
Ωραία αρχή.

Αυτό αν διάφορες "δεξιές" επαφές μου στο FB έχουν δίκιο, αλλά συνήθως αν και biased... δεν λένε μπαρούφες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  23:26:09  Εμφάνιση Προφίλ
Είπα να μην ασχοληθώ, μια και είναι κωμικό άτομα τόσο εδώ, όσο και γενικότερα στη κοινωνία, να τρώγονται με τα ρούχα τους, και να μη ξέρουν τι θέλουν: να καταγγέλουν τη τωρινή κυβέρνηση ότι (ΔΗΘΕΝ) κάνει αυτά που έκανε η προηγούμενη, την οποία όμως τόσα χρόνια όχι μόνο δεν κατήγγειλαν, αλλά την υπερασπίζονταν με νύχια και με δόντια.

Δεν μπορώ όμως να μη μπω στον πειρασμό και να μη σχολιάσω τον αυτοέπαινο του Rigo και την επιβράβευση που πήρε από μέλος του φόρουμ, για το κείμενο που έβαλε στη προηγούμενη σελίδα με έντονα κόκκινα γράμματα. Καλή η παραπληροφόρηση λοιπόν, αλλά που την είδατε τη μείωση των συντάξεων και αυτοεπαινείστε για την "πρόβλεψή σας" οεο???????????????? Ποια είναι δε, τα "δεξιά μέτρα που επέβαλαν στη νέα κυβέρνηση, και αυτή τα πήρε"? Αν δεν το καταλάβατε, η κυβέρνηση όρισε τα μέτρα, και η τρόικα συμβιβάστηκε. (όχι ότι συμφωνώ με οποιοδήποτε μέτρο, αλλά είναι προϊόν εκβιασμού νταβατζήδων, που ελέγχουν, εξουσιάζουν και χειραγωγούν το νόμισμα της κατακαημένης της Ευρώπης).


Και επειδή εκτός από το μνημόνιο υπάρχουν και άλλα φλέγοντα ζητήματα, θα ήθελα με την ευκαιρία να επικροτήσω τις σκέψεις της κυβέρνησης για αναστολή όλων των πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου, ευχόμενος αυτή να αφορά όλη την αγωνιστική περίοδο, και όχι μια-δυο εβδομάδες (αν και προς το παρόν δεν προκρίνεται αυτή η λύση). Ο εμετός συνεχίστηκε και αυτή τη βδομάδα, και είναι μόνιμος, από σούπερ λιγκ μέχρι και τοπικά πρωταθλήματα. Και καθώς σαν κοινωνία έχουμε και σοβαρότερα πράγματα να ασχοληθούμε, οι δε πρόεδροι συνεχίζουν να ρίχνουν λάδι στη φωτιά, δεν πειράζει, φέτος ας μην υπάρξει πρωταθλητής μπας και κάποιοι βάλουν μυαλό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  00:48:09  Εμφάνιση Προφίλ
Κώστα...
ας το πάρει ο Πανάθας
που έχει 11 χρόνια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  01:16:44  Εμφάνιση Προφίλ
Καλά σας τα είπε ο Κώστας ο Βολιώτης, να συμπληρώσω και γω με τη σειρά μου κάπποιες μικρές αλλά καθόλου ασήμαντες επισημάνσεις. Κάπποιοι απο σας καιροφυλαχτείτε στη γωνία σαν τα όρνεα για να κατακρίνετε την όποια δυστοκία μιας κυβέρνησης που δεν έχει ακόμα κλείσει τον ένα μήνα. Χειροκροτούσατε την ακροδεξιά συγκυβέρνηση των μνημονίων που λεηλάτησαν την δημόσια περιουσία και καταδίκασαν τον Ελληνικό λαό στην εξαθλίωαη καθιστώντας τον ζητιάνο στην ίδια του την πατρίδα υπογράφοντας ακόμα και την παραίτηση απο τα κυριαρχικά δικαιώματα της χώρας. Επευφημούσατε και χαιρόσαστε με το κλείσιμο της ΕΡΤ, τις απολύσεις των δημοσίων υπαλλήλων γιατί σας είχαν πείσει πως για όλα τα δεινά και την κρίση αυτοί είναι οι υπαίτιοι και όχι οι τραπεζίτες, οι βιομήχανοι εντός και εκτός και η μαφιόζικη συγκυβέρνηση "πλυντήριο" που δρούσε με τον πλέον αντιδημοκρατικό και φασιστικό τρόπο καταπατώντας το Σύνταγμα. Τώρα κόπτεστε για τις καθαρίστριες και για το οτι κατά την γνώμη σας έχουν πέσει θύματα πολιτικής εκμετάλευσης, ενώ όταν η (ευτυχώς πρώην) μαφιο-συγκυβέρνηση έστελνε τους ένστολους μπράβους της να τις κακοποιήσουν ήδη ταλαιπωρημένες στον δρόμο και την πολύμηνη πάλη, εσείς οι "θιασώτες του δίκαιου" την κάνατε γαργάρα.. Που ήταν η φωνή σας όταν οι συμπολίτες σας-μας έτρεχαν στα συσσίτια για να επιβιώσουν απο την ανθρωπιστική κρίση, όταν συνάνθρωποι αυτοκτονούσαν ή τους έκοβαν το ρεύμα και το νερό ένεκα αδυναμίας, που ήταν η φωνή σας όταν τα παιδάκια λιποθυμούσαν στα σχολεία απο την πείνα.. και..και..και... Εκτός απο το οτι είστε "Φαρισαίοι" δεν έχετε αναπτύξει ταξική κοινωνική και συλλογική συνείδηση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 86 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000