Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Εκλογές 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 86

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  12:09:54  Εμφάνιση Προφίλ
Κάποια, κάπου, κάποτε... yeah, right!

Όχι, δεν το έχω γράψει. Τη συμφωνία που υπέγραψαν παραθέτω. Το κείμενο έχει ανέβει εδώ και είναι εύκολο να το βρεις στο internet.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  12:17:17  Εμφάνιση Προφίλ
Βρε ρίγκο δεν ειμαστε πεντάχρονα...

Έχε το θάρρος της άποψης σου! Τους κάτηγορείς για κωλοτούμπα (και πιστεύεις δηλαδή) ότι θα τηρήσουν όλους τους μνημονιακούς νόμους και δεν θα αλλάξουν κανέναν ......ή τους κατηγορείς για το τι λες οτι υπέγραψαν?

(γιατί το πρώτο θα μπορούσα να το δω ως κωλοτούμπα ...το δεύτερο πες το κάτι άλλο: ψευτιά/στρατηγική/αναξιοπιστία κτλ κτλ ....και αυτό ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΔΑΝΕΙΣΤΕΣ ΜΑΣ)

Ξεκαθάρισε την άποψη σου τέλοσπαντων εάν εμεις δεν την κατανοήσαμε σωστα?

ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ Η ΟΧΙ?

Edited by - sam on 25/02/2015 12:17:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  12:19:25  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
"Εμοιαζαν με ταξιδιώτες, στη μέση του πουθενά. Εμφανίστηκαν λίγο μετά τις τρεις, χθες το απόγευμα, στη Λεωφόρο Θρακομακεδόνων κουβαλώντας μερικές αλλαξιές ρούχα μέσα σε πλαστικές σακούλες και αστυνομικά έγγραφα αναστολής απέλασης μέσα σε μπλε φακέλους. Το καραβάνι των 18 παράτυπων μεταναστών από το Πακιστάν και το Μπαγκλαντές μόλις είχε περάσει την πύλη εξόδου του κέντρου κράτησης στην Αμυγδαλέζα, στην πρώτη -τυπικά- ημέρα που εφαρμόστηκε η σταδιακή απελευθέρωση όσων έχουν συμπληρώσει εκεί περισσότερους από έξι μήνες εγκλεισμού. «Freedom» («Ελευθερία») έλεγαν κάποιοι από την ομάδα σχηματίζοντας με τα δάχτυλα το σήμα της νίκης."

Από αυτό το κείμενο, μου αρέσει πως αλλάξαμε επίσης την λέξη Παράνομος.
Δεν είσαι παράνομος.
Είσαι παράτυπος!

Όταν εγώ θα κάνω μια ληστεία σε μια τράπεζα, δεν θα είμαι εγκληματίας ή παράνομος.
Θα έχω κάνει μια παράτυπη ανάληψη.

Τι ωραία ατμόσφαιρα ε?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  12:29:05  Εμφάνιση Προφίλ
Σταμάτη, πάμε ξανά από την αρχή, διότι ούτε για προνήπιο δεν σε κόβω...
(τα πατερναλιστικά σου κοίτα να περιορίσεις λίγο, δεν ταιριάζουν με την εικόμα του δημοκράτη που προσπαθείς εναγωνίως να περάσεις...)

Αποσπάσματα από το κείμενο που υπογράφτηκε από την κυβέρνηση:

Οι ελληνικές αρχές επαναλαμβάνουν την αδιαμφισβήτητη δέσμευσή τους να τηρήσουν τις δανειακές υποχρεώσεις προς όλους τους πιστωτές, πλήρως και έγκαιρα.

Οι ελληνικές αρχές δεσμεύονται να απόσχουν από κάθε ανατροπή μέτρων ή μονομερείς αλλαγές στις πολιτικές αυτές και στις διαρθρωτικές μεταρρυθμίσεις που θα είχαν αρνητικές συνέπειες στους δημοσιονομικούς στόχους, στην οικονομική ανάκαμψη ή τη χρηματοπιστωτική σταθερότητα, όπως αξιολογούνται από τους θεσμούς.


Ας σου το γράψω μια φορά, σε μια ακόμα απέλπιδα προσπάθεια να καταλάβεις:

ΔΕΝ τους κατηγορώ που έκαναν κωλοτούμπα. Πολύ καλώς την έκαναν.

Ορισμός κωλοτούμπας:

Προεκλογικά:
Θα καταργήσω τα μνημόνια με έναν νόμο σε ένα άρθρο.
Μετεκλογικά:
Οι ελληνικές αρχές δεσμεύονται να απόσχουν από κάθε ανατροπή μέτρων ή μονομερείς αλλαγές στις πολιτικές αυτές και στις διαρθρωτικές μεταρρυθμίσεις που θα είχαν αρνητικές συνέπειες στους δημοσιονομικούς στόχους, στην οικονομική ανάκαμψη ή τη χρηματοπιστωτική σταθερότητα, όπως αξιολογούνται από τους θεσμούς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  12:32:57  Εμφάνιση Προφίλ
Ωπ, τι έχουμε εδώ: http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231388183
Ας ενημερώσει ρε παιδιά τους συντρόφους κάποιος, κρίμα να μην είναι επαρκώς πληροφορημένοι, ας διαβάσουν λίγο φόρουμ τουλάχιστον...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  12:36:42  Εμφάνιση Προφίλ
Επαναλαμβάνω την ερώτηση μου:

Θα πληρωθούν ΠΛΗΡΩΣ οι δανειακές μας υποχρεώσεις με τον Σύριζα στη κυβέρνηση?
Θα αλλάξουν μνημονιακοί νόμοι?

(χωρίς προυποθέσεις/ναι μεν αλλα κτλ κτλ) ....Δεν μπορείς ειλικρινά να απαντήσεις με ένα ναι ή με ένα οχι? ....Ξέχνα τι άλλο μου γράφεις. Πες ότι σου κάνω μιά ανεξάρτητη ερώτηση στη τέλική αφού δεν μπορείς να ξεφύγεις απο την αντικυβερνητική σου ρητορική. Τη δική σου μονολεκτική εκτίμηση....

Πωπωπω. ...θα μου βγει η πίστη για να μου δώσεις μια απλή απάντηση....

Edited by - sam on 25/02/2015 12:38:20
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  12:40:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Rigelian

Ωπ, τι έχουμε εδώ: http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231388183
Ας ενημερώσει ρε παιδιά τους συντρόφους κάποιος, κρίμα να μην είναι επαρκώς πληροφορημένοι, ας διαβάσουν λίγο φόρουμ τουλάχιστον...



Εχεις πάρει χαμπάρι ότι ο Ανταρσύα δεν ανήκει στον Σύριζα εεεε?

Αντιπολίτευση είναι (εξωκοινοβουλευτική μάλιστα του 1%)


Edited by - sam on 25/02/2015 12:41:27
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  12:43:13  Εμφάνιση Προφίλ
Ξέρω και ένα τρελό στο χωριό μου που λέει ότι ο τσίπρας είναι εξωγήινος ...για 0,01% τον κόβω ....Να βάλουμε και την άποψη του εδώ ως επιχείρημα για τη δική μας άποψη?

edit: Ωπ τι έχουμε εδώ:
http://www.oxafies.com/2015/01/blog-post_5648.html

καλά είναι δυνατόν να είναι ο κ. Σαμαράς gay προδότης? Ας του ενημερώσει κάποιος να δίαβάσουν το φορουμ ότι είναι ένας ικανός πρωθυπουργός και το "μη χείρον βέλτιστον"

Edited by - sam on 25/02/2015 12:50:59
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  12:49:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sam

Επαναλαμβάνω την ερώτηση μου:

Θα πληρωθούν ΠΛΗΡΩΣ οι δανειακές μας υποχρεώσεις με τον Σύριζα στη κυβέρνηση?
Θα αλλάξουν μνημονιακοί νόμοι?

(χωρίς προυποθέσεις/ναι μεν αλλα κτλ κτλ) ....Δεν μπορείς ειλικρινά να απαντήσεις με ένα ναι ή με ένα οχι? ....Ξέχνα τι άλλο μου γράφεις. Πες ότι σου κάνω μιά ανεξάρτητη ερώτηση στη τέλική αφού δεν μπορείς να ξεφύγεις απο την αντικυβερνητική σου ρητορική. Τη δική σου μονολεκτική εκτίμηση....

Πωπωπω. ...θα μου βγει η πίστη για να μου δώσεις μια απλή απάντηση....



Πολλάκις καταθέτω την απάντηση. (αγαπητοί διαχειριστές, μήπως τα Posts μου πλένονται με επιλεκτικό διπλάσιο αμμωνιαζόλ και γίνονται αόρατα; )

quote
Οι ελληνικές αρχές επαναλαμβάνουν την αδιαμφισβήτητη δέσμευσή τους να τηρήσουν τις δανειακές υποχρεώσεις προς όλους τους πιστωτές, πλήρως και έγκαιρα.

Οι ελληνικές αρχές δεσμεύονται να απόσχουν από κάθε ανατροπή μέτρων ή μονομερείς αλλαγές στις πολιτικές αυτές και στις διαρθρωτικές μεταρρυθμίσεις που θα είχαν αρνητικές συνέπειες στους δημοσιονομικούς στόχους, στην οικονομική ανάκαμψη ή τη χρηματοπιστωτική σταθερότητα, όπως αξιολογούνται από τους θεσμούς.
unquote

Δηλαδή, ναι αν το θέλουν οι Θεσμοί! Αφού αυτή είναι η απάντηση, στα παραθέτω ξανά και ξανά, στο λέω όσο πιο ευθέως μπορώ.

Επίσης διαπιστώνω ότι όσες φορές και να γράψω ότι στηρίζω σύριζα και ότι καλώς έπραξε και έκανε κωλοτούμπα, ο Στανάτης νομίζει ότι η ρητορική μου είναι αντικυβερνητική! Ρε πού μπλέξαμε...

(πάντως αν θεωρείς ότι δεν σου δίνω απλή απάντηση, ε, μην ασχολείσαι μαζί μου, αν και καταλαβαίνω, δύσκολα να ξεφύγεις από την ισχυρή προσωπικότητά μου... Το έχω συνηθίζει...)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  12:51:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sam

quote:
Originally posted by Rigelian

Ωπ, τι έχουμε εδώ: http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231388183
Ας ενημερώσει ρε παιδιά τους συντρόφους κάποιος, κρίμα να μην είναι επαρκώς πληροφορημένοι, ας διαβάσουν λίγο φόρουμ τουλάχιστον...



Εχεις πάρει χαμπάρι ότι ο Ανταρσύα δεν ανήκει στον Σύριζα εεεε?

Αντιπολίτευση είναι (εξωκοινοβουλευτική μάλιστα του 1%)





Πω πω μένος ενάντια στην πραγματική αριστερά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  12:55:29  Εμφάνιση Προφίλ
Οπότε να το θέσω μόνος μου μονολεκτικά αφού εσύ δεν δείχνεις να έχεις τα κότσια να το κάνεις

ΟΧΙ και ΝΑΙ. (ή έστω δεν μπορείς να ορκιστείς για το αντίθετο παρά τις "ιδιαίτερες" μαντικές σου ικανότητες)

I rest my case.

....πάω σε ραντεβου έτσι και αλλιώς
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  12:57:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sam

Ξέρω και ένα τρελό στο χωριό μου που λέει ότι ο τσίπρας είναι εξωγήινος ...για 0,01% τον κόβω ....Να βάλουμε και την άποψη του εδώ ως επιχείρημα για τη δική μας άποψη?

edit: Ωπ τι έχουμε εδώ:
http://www.oxafies.com/2015/01/blog-post_5648.html

καλά είναι δυνατόν να είναι ο κ. Σαμαράς gay προδότης? Ας του ενημερώσει κάποιος να δίαβάσουν το φορουμ ότι είναι ένας ικανός πρωθυπουργός και το "μη χείρον βέλτιστον"



Υποθέτω ότι αυτό: "Ξέρω και ένα τρελό στο χωριό μου "
σε συνδυασμό με την παράθεση αυτού "http://www.oxafies.com/2015/01/blog-post_5648.html"
είναι μια όμορφη απόπειρα αυτοτρολιάς, ε;
Προφανώς κάνεις πλάκα!

Είναι αλήθεια ότι αν δεν πάρεις κάποιο καλό ποσοστό στις εκολγές και είσαι εξωκοινοβουλευτική αντιπολίτευση εξισώνεσαι με τρελλούς! Ε, ρε, Δελαστίκ που σας χρειάζεται!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  12:57:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by sam

quote:
Originally posted by Rigelian

Ωπ, τι έχουμε εδώ: http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231388183
Ας ενημερώσει ρε παιδιά τους συντρόφους κάποιος, κρίμα να μην είναι επαρκώς πληροφορημένοι, ας διαβάσουν λίγο φόρουμ τουλάχιστον...



Εχεις πάρει χαμπάρι ότι ο Ανταρσύα δεν ανήκει στον Σύριζα εεεε?

Αντιπολίτευση είναι (εξωκοινοβουλευτική μάλιστα του 1%)





Πω πω μένος ενάντια στην πραγματική αριστερά...



Σόρρυ αλλά η απάντηση σου είναι επιεικώς ΑΝΟΗΤΗ ... Μένος είναι να σου παραθέτει κάποιος ένα πραγματικό γεγονός χωρίς καν σχολιασμό του?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  12:59:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sam

Οπότε να το θέσω μόνος μου μονολεκτικά αφού εσύ δεν δείχνεις να έχεις τα κότσια να το κάνεις

ΟΧΙ και ΝΑΙ. (ή έστω δεν μπορείς να ορκιστείς για το αντίθετο παρά τις "ιδιαίτερες" μαντικές σου ικανότητες)

I rest my case.

....πάω σε ραντεβου έτσι και αλλιώς



Στο καλό και να μας γράφεις!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  13:00:17  Εμφάνιση Προφίλ
Σου είχα απαντήσει Τάσο στην 67η σελίδα.

Παράληψή μου να μη συμπεριλάβω και τη διεκδίκηση του χρέους των ναζί που δεν πληρώνουν οι δημοκράτες Γερμανοί. (και το οποίο πάντως αν υπάρξει Δικαιοσύνη και το πάρουμε, θα πρέπει να πάει στον Ελληνικό λαό, και όχι σε τοκογλύφους...)

Α και κάτι άλλο. Δεν βλέπω κάποιο σχολιασμό για το ότι όσα υπέγραψε η κυβέρνηση για το 4μηνο που ακολουθεί, οφείλεται στη "πατριωτική" στάση της προηγούμενης κυβέρνησης, που κανόνισε να λήγει το πρόγραμμα 28 Φεβρουαρίου αντί 30 Ιουνίου που της πρόσφερε η τρόικα (όπως βλέπετε δεν παίζω με τις λέξεις, τρόικες και θεσμοί). Αν κάποιος αποφεύγει να το δει, να ξέρει ότι αν δεν υπήρχαν οι Εφιάλτες, η τωρινή κυβέρβηση θα είχε περιθώριο μέχρι 30 Ιουνίου να λάμβανε όποια μέτρα επιθυμούσε. Και αν απέδειδαν, θα είχε το πάνω χέρι σε όλα στις συμφωνίες που θα γίνονταν τέλος Ιουνίου αντί προχθές. Αν δεν απέδειδαν, τότε μάλιστα, θα μπορούσατε να λέτε αυτά που λέτε τώρα. Τώρα, που την οδήγησαν σε αδιέξοδο και έσωσε κατά το δυνατό τη κατάσταση για το προσεχές 4μηνο, αποφεύγοντας τη πτώση της, η οποία θα ήταν καταστροφική, όχι για αυτήν, αλλά για την ΕΛΛΑΔΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 86 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000