Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Μικρές Αγγελίες
 ΠΩΛΕΙΤΑΙ Ambit 2 R 270 EURO
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2015 :  21:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν το έχω αγοράσει !!!.
Η τιμή είναι χωρίς την ζώνη.
Το συγκεκριμένο προϊόν είναι αρκετά ακριβό για αυτό που προσφέρει, υπάρχουν άλλες φθηνότερες και πιο αξιόπιστες λύσης με ζώνη καρδιακού ρυθμού (η οποία μου είναι αδιάφορη στην προπόνηση)για τρέξιμο. Για κάποιον που κάνει ορειβασία και προσανατολισμό θα του είναι ποιο απαραίτητο η πυξίδα και το βαρόμετρο που έχει και είναι στα συν του το ambit 2R.

Έχω κατασταλάξει σε κάποια άλλη μάρκα GPS αλλά και πάλι δεν έχω πείσει τον εαυτό μου ότι είναι απαραίτητο, γιατί μετά 31 χρόνια δρομικής εμπειρίας δουλεύει το εσωτερικό μου gps αρκετά αξιόπιστα !!
quote:
Originally posted by ambit

ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕ 229 ΕΥΡΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΩΝΗ ΚΑΡΔΙΑΚΟΥ ΡΥΘΜΟΥ!!!Η ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟ ΡΟΛΟΙ!!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ambit
Newbie Forum Runner

11 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2015 :  21:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μετα απο 31 χρονια δρομικης εμπειριας πρεπει να ξερεις oti πληρωνεις παιρνεις..και με το niva παω θεσσαλονικη αλλα με την bmw ατσαλακωτος!!!και ημουν σιγουρος οτι δν υπαρχει η τιμη αυτη!!με την ζωνη!!οπως και δν υπαρχει στην ελλαδα ετοιμοπαραδοτο!!εχεις δικιο η πυξιδα δν χρειαζεται ..αλλα δν το θεωρω ακριβο ρολοι!!αλλα τελικα ο καθενας κανει τις επιλογες του!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2015 :  21:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν όντος ξέρεις από αυτοκίνητα με το Niva μπορείς να σκαρφαλώσεις σε οποιοδήποτε τερέν χωρίς να κολλήσεις πουθενά μιας και είναι 4X4 και το αγοράζεις για συγκεκριμένη δουλεία την οποία την κάνει καλύτερα και ασφαλέστερα από πολύ ακριβότερα 4Χ4 τα οποία πάλι θα κολλήσουν, ενώ το BMW είναι για να πηγαίνεις μόνο στην άσφαλτο ποιο άνετα !!!και δεν υπάρχει μόνο μια μάρκα πηγαίνεις άνετα και με άλλες φθηνότερες αλλά και ακριβότερες !!!
βρήκα σε site του εξωτερικού σε φθηνότερη τιμή από την συγκεκριμένη 229ευρώ και με την ζώνη http://www.bike24.com/1.php?content=8;navigation=1;product=85971;page=5;menu=1400,1450,1451;mid=0;pgc=0
Και η εμπειρία μου έχει δείξει ότι είναι ακριβό δεν σημαίνει ότι είναι και καλό !!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ambit
Newbie Forum Runner

11 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2015 :  22:47:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Κατάργηση του Είδους Ενημέρωση Ποσότητα
221,09 € 221,09 €
Συνολική συμπ αξίας του προϊόντος. ΦΠΑ 221,09 €
* Αποστολές σε:
Πληρωμή:
Ναυτιλία και χειρισμός
Συνολική Αξία συμπερ. ΦΠΑ
Περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ 23%
15,00 €
236,09 €
44,14 €
παλι λαθος εισαι και μην παραπληροφορεις τον κοσμο!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

buzzlightyear
Newbie Forum Runner

Greece


40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2015 :  23:19:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν και δεν έχει νόημα αυτό που κάνουμε τώρα ,
το ρολόι παίζει σήμερα στο bike24 ΜΕ παλμογράφο
στα 213 + 6 μεταφορικά για Ελλάδα :
http://www.bike24.com/1.php?content=8;navigation=1;product=85971;page=3;menu=1003,1056;mid=0;pgc=0

___________________________
"στο άπειρο κι ακόμα παραπέρα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

wicket
Forum-Runner

62 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2015 :  00:17:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.rologia.com.gr/SUUNTO-Ambit2-R-Heart-Rate-Black-Rubber-Strap-SS020655000.html
Και στην Ελλαδα πιο φθηνό απο του πωλητή!!!!!!
Ρε φίλε ψάχνεις για θύματα;;;;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

salomon
Advanced Forum-Runner

Greece
276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2015 :  10:49:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και στην Αγγλια το ambit3 με την καινουργια ζωνη 350 με τα μεταφορικα μην τρελαθουμε με τις τιμες που ζητατε και τις υποστηριζεται σθεναρα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2015 :  10:53:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μην τον περνούμε παραμάζωμα Ο Φίλος Ambit θέλει να το δώσει όσο ποιο κοντά στην τιμή που το έχει αποκτήσει για να έχει όσο λιγότερη χασούρα μπορεί, μιας αν έχεις ηλεκτρονική τεχνολογία σε στοκ είναι σαν τρύπιος κουμπαράς η τιμή του μόνο μπρος τα κάτω πηγαίνει και αν δεν το πουλήσεις σε εύλογο χρονικό διάστημα (συνήθως μέχρι την αντικατάσταση του από καινούργιο μοντέλο με καλύτερα χαρακτηριστικά ή από των ανταγωνισμό άλλων μοντέλων).
Τώρα όσο αφορά στην τιμή του ξένου site http://www.bike24.com/1.php?content=8;navigation=1;product=85971;page=5;menu=1400,1450,1451;mid=0;pgc=0
αν καταλαβαίνω καλά από αυτό που διαβάζω λέει 213,90 ευρώ περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ για Γερμανία. Price incl. VAT for shipment to Germany. Εντός ευρωπαϊκής ένωσης το ΦΠΑ παραμένει το ίδιο από την χώρα που παραγγέλνεις (εφόσον είσαι καταναλωτής και όχι έμπορος-εκεί έχει αφαίρεση ΦΠΑ τις χώρας που το προμηθεύεσαι και πρόσθεση του εγχώριου ΦΠΑ του είναι 23% το οποίο στο τέλος θα μετακιληθεί στον πελάτη και θα αποδοθεί στο κράτος συν τα έξοδα μεταφοράς). Τα έξοδα αποστολής άνω των 100 ευρώ είναι 5,95 ευρώ.
Αν κάνω κάτι λάθος ευχαρίστως να μου υποδείξεις το σωστό τρόπο !!!!

Edited by - Skyrunner on 16/01/2015 13:29:28
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikegr
Forum-Runner

173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2015 :  11:21:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skyrunner

Μην τον περνούμε παραμάζωμα Ο Φίλος Ambit θέλει να το δώσει όσο ποιο κοντά στην τιμή που το έχει αποκτήσει για να έχει όσο λιγότερη χασούρα μπορεί, μιας αν έχεις ηλεκτρονική τεχνολογία σε στοκ είναι σαν τρύπιος κουμπαράς η τιμή του μόνο μπρος τα κάτω πηγαίνει και αν δεν το πουλήσεις σε εύλογο χρονικό διάστημα (συνήθως μέχρι την αντικατάσταση του από καινούργιο μοντέλο με καλύτερα χαρακτηριστικά ή από των ανταγωνισμό άλλων μοντέλων).
Τώρα όσο αφορά στην τιμή του ξένου site http://www.bike24.com/1.php?content=8;navigation=1;product=85971;page=5;menu=1400,1450,1451;mid=0;pgc=0
αν καταλαβαίνω καλά από αυτό που διαβάζω λέει 213,90 ευρώ περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ για Γερμανία. Price incl. VAT for shipment to Germany. Εντός ευρωπαϊκής ένωσης το ΦΠΑ παραμένει το ίδιο από την χώρα που παραγγέλνεις (εφόσον είσαι καταναλωτής και όχι έμπορος-εκεί έχει αφαίρεση ΦΠΑ τις χώρας που το προμηθεύεσαι και πρόσθεση του εγχώριου ΦΠΑ του είναι 23% το οποίο στο τέλος θα μετακιληθεί στον πελάτη και θα αποδοθεί στο κράτος συν τα έξοδα μεταφοράς). Τα έξοδα αποστολής άνω των 100 ευρώ είναι 5,95 ευρώ.
Αν κάνω κάτι είναι λάθος ευχαρίστως να μου υποδείξεις το σωστό τρόπο !!!!



...σχετικά με τις αγορές από το bike24, τo ΦΠΑ υπολογίζεται αυτό της χώρας προορισμού (δηλαδή Ελλάδας 23%) γιατί η νομοθεσία της ΕΕ επιβάλλει σε επιχειρήσεις με πάνω από κάποιο τζίρο (...δεν γνωρίζω ποσό) που προέρχεται από κάποια άλλη χώρα-μέλος της eurozone να χρεώνουν το ΦΠΑ της χώρας αυτής και όχι της χώρας αγοράς, με λίγα λόγια γιαυτό ο,τι αγοραστεί από το bike24 και έχει παράδοση Ελλάδα θα έχει ΦΠΑ 23% και όχι 19%...

Edited by - Mikegr on 16/01/2015 11:42:23
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2015 :  19:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σχετικά με το Bike24. Έχω λογαριασμό, έκανα login και για την Ελλάδα η τιμή είναι 221,09€+15€ μεταφορικά=236,09€.

Όσο αφορά την αγγελία, νομίζω πως ο καθένας μπορεί να πουλάει κάτι όσο θέλει. Αν θα το αγοράσουμε ή όχι, είναι στο δικό μας χέρι, αφού κάνουμε πρώτα μια σχετική έρευνα. Ούτε εντάσεις χρειάζονται, ούτε τίποτα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2015 :  19:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μήπως να περνάει κι από moderation η τιμή που βάζει κάποιος στις αγγελίες;
Κι αν εγκριθεί, τότε να αναρτείται.
Ήμαρτον!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2015 :  20:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ για την πληροφορία !!!!
quote:
Originally posted by Mikegr

quote:
Originally posted by Skyrunner

Μην τον περνούμε παραμάζωμα Ο Φίλος Ambit θέλει να το δώσει όσο ποιο κοντά στην τιμή που το έχει αποκτήσει για να έχει όσο λιγότερη χασούρα μπορεί, μιας αν έχεις ηλεκτρονική τεχνολογία σε στοκ είναι σαν τρύπιος κουμπαράς η τιμή του μόνο μπρος τα κάτω πηγαίνει και αν δεν το πουλήσεις σε εύλογο χρονικό διάστημα (συνήθως μέχρι την αντικατάσταση του από καινούργιο μοντέλο με καλύτερα χαρακτηριστικά ή από των ανταγωνισμό άλλων μοντέλων).
Τώρα όσο αφορά στην τιμή του ξένου site http://www.bike24.com/1.php?content=8;navigation=1;product=85971;page=5;menu=1400,1450,1451;mid=0;pgc=0
αν καταλαβαίνω καλά από αυτό που διαβάζω λέει 213,90 ευρώ περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ για Γερμανία. Price incl. VAT for shipment to Germany. Εντός ευρωπαϊκής ένωσης το ΦΠΑ παραμένει το ίδιο από την χώρα που παραγγέλνεις (εφόσον είσαι καταναλωτής και όχι έμπορος-εκεί έχει αφαίρεση ΦΠΑ τις χώρας που το προμηθεύεσαι και πρόσθεση του εγχώριου ΦΠΑ του είναι 23% το οποίο στο τέλος θα μετακιληθεί στον πελάτη και θα αποδοθεί στο κράτος συν τα έξοδα μεταφοράς). Τα έξοδα αποστολής άνω των 100 ευρώ είναι 5,95 ευρώ.
Αν κάνω κάτι είναι λάθος ευχαρίστως να μου υποδείξεις το σωστό τρόπο !!!!



...σχετικά με τις αγορές από το bike24, τo ΦΠΑ υπολογίζεται αυτό της χώρας προορισμού (δηλαδή Ελλάδας 23%) γιατί η νομοθεσία της ΕΕ επιβάλλει σε επιχειρήσεις με πάνω από κάποιο τζίρο (...δεν γνωρίζω ποσό) που προέρχεται από κάποια άλλη χώρα-μέλος της eurozone να χρεώνουν το ΦΠΑ της χώρας αυτής και όχι της χώρας αγοράς, με λίγα λόγια γιαυτό ο,τι αγοραστεί από το bike24 και έχει παράδοση Ελλάδα θα έχει ΦΠΑ 23% και όχι 19%...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2015 :  20:39:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προς Θεού δεν είχα και δεν έχω τέτοια πρόθεση για ένταση.
Υπάρχει ο νόμος αγοράς και ζήτησης !!!
quote:
Originally posted by unforgiven

Σχετικά με το Bike24. Έχω λογαριασμό, έκανα login και για την Ελλάδα η τιμή είναι 221,09€+15€ μεταφορικά=236,09€.

Όσο αφορά την αγγελία, νομίζω πως ο καθένας μπορεί να πουλάει κάτι όσο θέλει. Αν θα το αγοράσουμε ή όχι, είναι στο δικό μας χέρι, αφού κάνουμε πρώτα μια σχετική έρευνα. Ούτε εντάσεις χρειάζονται, ούτε τίποτα.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2015 :  20:47:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν ένα προϊόν είναι μεταχειρισμένο δεν πρέπει να πουλιέται ακριβότερα από ένα καινούργιο, καλύτερα να ρωτάς γνώμες για το πόσο μπορείς να το δώσει και μετά να αναρτάς τιμή, έτσι θα πουληθεί ευκολότερα και ταχύτερα χωρίς να σκοτώνεις την τιμή στο τέλος.

quote:
Originally posted by echetlos

Μήπως να περνάει κι από moderation η τιμή που βάζει κάποιος στις αγγελίες;
Κι αν εγκριθεί, τότε να αναρτείται.
Ήμαρτον!

"My sport is your sport's punishment"

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000