Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Pearl Izumi Mountain Cup 2015
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2015 :  09:16:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Τέλος να πω, ότι το δάσος ήταν ήδη ΤΡΟΜΕΡΑ βρώμικο, όχι μόνο από τους δρομείς. Εκεί που έβγαζα φωτογραφίες, έκανα ένα γοπινγ Που λέγαμε και στον στρατό, για να μην έχουν τα κάδρα μου μπουκάλια και πεταμένα χαρτιά. (δίπλα σε ένα τραπεζάκι). Πραγματικά ρε #$#$@ μου (επιτρέψτε μου) πραγματικά μας αξίζουν όλα όσα παθαίνουμε ώρες ώρες, δεν το χωράει το μυαλό μου, να πάει κάποιος για πικνιν και να τα πετάξει όλα γύρω γύρω, δεν το χωράει το μυαλό μου.



Φταίει η Μέρκελ και το κατάπτυστο μνημόνιο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ξανθό Άλογο
Advanced Forum-Runner

Greece
250 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2015 :  09:39:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dkoukou

Ο έμπειρος δρομέας που έχει γράψει προπονητικό χιλιόμετρα σε διάφορα εδάφη σε όποιον αγώνα και αν συμμετάσχει θα τα καταφέρει μια χαρά και εντός χρόνου - στόχου.Το πρόβλημα ειναι όταν ξαφνικά αντιμετωπιζεις πρωτογνωρες συνθήκες χωρίς να έχεις ψηθεί πρωτύτερα (και αυτό οσο αυξάνει το δρομικο κίνημα τόσο πιο συχνά θα απαντάται και άρα όλοι, δρομείς και διοργανωτές πρέπει να το λαμβάνουμε υπ όψιν)

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."



Μα η κατασταση φυσικα και θα ειναι πρωτογνωρη για καποιον που δεν εχει ξαναπατησει σε βουνο!! Αλλα ο συγκεκριμενος αγωνας ειναι ο ιδανικοτερος για εισαγωγη στο βουνο! Οποιον και να ρωτησεις θα σου πει πως δεν υπαρχει ευκολοτερος!! Ε τωρα αν καποιοι χαλαστηκαν ακομα και με αυτη τη δυσκολια τι να πω...,υπαρχει και το αλσος συγγρου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dtziouvaras
Senior Forum-Runner

695 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2015 :  09:47:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγω πρώτη φορά πήγα στο κρυονέρι. περσυσι είχα παει πεντελη-παρνηθα.

Ηταν θα ελεγα γρηγορη διαδρομη. Στην πεντέλη (αν και πρώτος μου αγώνας βουνού) είχα ζοριστεί. Ειδικά στο σημείο που έχει την κατακόρυφη σάρα στην οποία κυριολεκτικά σκαρφαλώνεις σαν κατσίκι, μόλις την είδα γέλαγα μόνος.....

Οσον αφορά το μποτιλιάρισμα στα μονοπάτια, εγώ ελεγα συγνώμη και περνούσα όσο μπορούσα. Ακόμα και πάνω απο τα πουρνάρια πατούσα για να φύγω. μπορώ να πω όμως οτι τουλαχιστον στο κρυονέρι προχτες υπήρχε μια ροή εστω και αργη. Στην πεντέλη πέρσυσι είχα μετρήσει 5-6 λεπτα ακίνητος για να αρχίσω να μπαίνω στο πρώτο μονοπάτι!!!

παντως και οι διοργανωτες θελουν την συμμετοχη του κοσμου για διαφορους λογους.

Edited by - dtziouvaras on 20/01/2015 09:48:47
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2015 :  11:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ξανθό Άλογο

quote:
Originally posted by dkoukou

Ο έμπειρος δρομέας που έχει γράψει προπονητικό χιλιόμετρα σε διάφορα εδάφη σε όποιον αγώνα και αν συμμετάσχει θα τα καταφέρει μια χαρά και εντός χρόνου - στόχου.Το πρόβλημα ειναι όταν ξαφνικά αντιμετωπιζεις πρωτογνωρες συνθήκες χωρίς να έχεις ψηθεί πρωτύτερα (και αυτό οσο αυξάνει το δρομικο κίνημα τόσο πιο συχνά θα απαντάται και άρα όλοι, δρομείς και διοργανωτές πρέπει να το λαμβάνουμε υπ όψιν)

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."



Μα η κατασταση φυσικα και θα ειναι πρωτογνωρη για καποιον που δεν εχει ξαναπατησει σε βουνο!! Αλλα ο συγκεκριμενος αγωνας ειναι ο ιδανικοτερος για εισαγωγη στο βουνο! Οποιον και να ρωτησεις θα σου πει πως δεν υπαρχει ευκολοτερος!! Ε τωρα αν καποιοι χαλαστηκαν ακομα και με αυτη τη δυσκολια τι να πω...,υπαρχει και το αλσος συγγρου...



Εννοώ ότι όσοι έχουν μερικά δρομικα χρονάκια στην πλάτη τους σίγουρα θα έχουν μια καλή ιδέα του τι θα συναντήσουν ακόμα και αν είναι ο πρώτος τους αγώνας αφού σχεδόν σίγουρα θα έχουν κανει καποτε προπονήσεις σε δυσβατο έδαφος . Το πρόβλημα πιστεύω θα το έχουν οι ανυποψιαστοι που ακούνε ορεινό τρέξιμο και εύκολη διαδρομή και παει το μυαλό τους σε κάτι σαν το Δαφνί αλλά με πιο πολλά δέντρα.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2015 :  12:11:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dkoukou

Εννοώ ότι όσοι έχουν μερικά δρομικα χρονάκια στην πλάτη τους σίγουρα θα έχουν μια καλή ιδέα του τι θα συναντήσουν ακόμα και αν είναι ο πρώτος τους αγώνας αφού σχεδόν σίγουρα θα έχουν κανει καποτε προπονήσεις σε δυσβατο έδαφος . Το πρόβλημα πιστεύω θα το έχουν οι ανυποψιαστοι που ακούνε ορεινό τρέξιμο και εύκολη διαδρομή και παει το μυαλό τους σε κάτι σαν το Δαφνί αλλά με πιο πολλά δέντρα.






"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cardiorun
Forum-Runner

Greece
115 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2015 :  12:11:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πραγματικά πολύ καλή οργάνωση παρά το μέγα πλήθος και ιδιαίτερα έξυπνη κίνηση η χορήγηση των αριθμών το Σάββατο στο Runner Store.
Προσωπικά τον ευχαριστήθηκα τον αγώνα και βελτίωσα 4' την ατομική μου επίδοση!(προ 2 χρόνια ήταν ο πρώτος μου ορεινός αγώνας!)
Πολλά γνώριμα πρόσωπα ,κέφι και χαμόγελα!
Ο αριθμος συμμετεχόντων οριακός για τα μονοπάτια !Στο μέλλον ίσως χρειάζεται εκκίνηση κατα κύματα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostasC
Forum-Runner

Greece
142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2015 :  14:46:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kostasC Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια καλή δυνατή προπόνηση. Η οργάνωση χωρίς ελλείψεις (απ όσο εντόπισα)
και βελτιωμένη η κίνηση στα μονοπάτια σε σχέση με πέρυσι.
Χρειάζεται 3 γραφεία παράδοσης αριθμών γιατί ο κόσμος οριακά πήρε νούμερο.

You better run...run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dtziouvaras
Senior Forum-Runner

695 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2015 :  11:05:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
περί εισαγωγικών αγώνων. Ορίστε τι γραφουν και για το Μονοπάτη του Αη. Γιώργη:

"Η μεγάλη διαδρομή με μήκος 16,5 χλμ και θετική υψομετρική 820 μέτρα, χαρακτηρίζεται εύκολη και είναι ιδανική για νέους αθλητές στο χώρο των ορεινών αγώνων."

φετος θα το τρεξω, αλλα ουτε τα 16.5 χλμ ουτε τα 820 θετικη θα τα ελεγα "ευκολα" νουμερα.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2015 :  18:36:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εκκίνηση στις 11 και για τον αγώνα της Πεντέλης; Δε μπορώ να βρω στο site τη συγκεκριμένη πληροφορία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2015 :  09:24:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lamkon

Εκκίνηση στις 11 και για τον αγώνα της Πεντέλης; Δε μπορώ να βρω στο site τη συγκεκριμένη πληροφορία.


Αυτό θα ρωτούσα και εγω...

Και κάτι αλλο: κοντά στην εκκίνηση, έχει καμια καφετέρια να περιμένει η σύζυγος ή θα τα ακούσω μετα;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2015 :  12:46:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, ΔΕΝ έχει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/02/2015 :  02:54:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στις 11 η εκκίνηση και σ' αυτό τον αγώνα. Ενημέρωσαν το site τους κι έστειλαν email σ' εμάς.

Edited by - lamkon on 04/02/2015 02:54:58
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Baladoros
Forum-Runner

78 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2015 :  21:47:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά ήταν η μικρή διαδρομή 6,5 χιλιομετρα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gabri
Forum-Runner

94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2015 :  22:21:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
6,22 μου εβγαλε εμενα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2015 :  09:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραία η διαδρομή του χθεσινού αγώνα. Ιδιαίτερα όταν φτάσαμε στο λατομείο ήταν όλα τα λεφτά.
Πάλι καλά που ξεκινίσαμε σε κάμποση άσφαλτο γιατί το πρώτο μονοπάτι μπούκωσε πολύ γρήγορα. Σχεδόν όλο το έβγαλα περπατώντας ενώ άνετα θα μπορούσα να το τρέξω σε χαλαρό ρυθμό.
Αλλά έτσι είναι, πάνε μπροστά τα τσαμπιόνια και περπατάς αγώνα τρεξίματος...
Το τελευταίο μονοπάτι ήταν αρκετά τεχνικό με μπόλικη πέτρα και γλυστρούσε ιδιαίτερα!
Τέλος, δε μου άρεσε που άργησε να ξεκινήσει (έστω και αυτά τα λίγα λεπτά) γιατί ενώ τα νούμερα τα δίνανε από τις 8:30, στις 10:40 είχε ακόμα καμια 20αριά άτομα να περιμένουν να πάρουν το νούμερο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000