Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 πολύ πρωινό τρέξιμο.συμβουλή για πρωινό.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2015 :  10:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Αφού δεν τρέχεις, πώς να βρεις τοίχο????

"My sport is your sport's punishment"



μα τσιπάκι μου χεις βάλει και παρακολουθείς πότε θα γράψω;;;
Πώς δεν τρέχω! Έχω βάλει στο πρόγραμμα κάτι διαλειμματικές να σου φύγει το μυαλό! (ας μην είχα πάρει κιλά στις γιορτές και θα σου'λεγα εγώ αν θα έτρεχα! )

http://5tinimera.wordpress.com/

Και ένα like στην σελίδα μας!
https://www.facebook.com/5tinimera
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2015 :  12:12:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φαε κανονικα το βραδυ και αν ειναι πολυ νωρις το βραδυνο, φαε και κατι πριν κοιμηθεις(τοστ, γιαουρτι με δηλητριακα κτλ) και το πρωι μην φας τιποτα, εγω προσωπικα πινω εναν καφε και αντε αν γουργουριζει το στομαχι ενα παξιμαδι ισα για τα υγρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2015 :  12:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by denni77

από ότι καταλαβαίνω επειδή ποικίλουν οι απόψεις θα κάνω πειράματα μέχρι να βρω τι μου ταιριάζει.
μια φορά δοκίμασα νυστικός και με έκοψε κρύος ιδρώτας.βέβαια δεν ήμουν από πριν ξεκούραστος.
όταν έχω την πολυτέλεια του χρόνου τότε ναι τρώω 2 φέτες μαυρο ψωμί με μέλι και ταχίνι αλλά περιμένω 2 ώρες.αλλιώς πιστεύω θα μου κάτσει πολύ βαρύ.
δεν έχω δοκιμάσει μόνο τζελ ή ισοτονικά.θα το δω.



εεε, ε δεν ποικίλλουν και ιδιαίτερα οι απόψεις.
Όλοι είναι από τίποτα έως κάτι πολύ μικρό (μισή/μικρή μπανάνα πχ, ένα τζέλ, ένα παξιμάδι, άντα μαξ μια φέτα με μέλι) κυρίως για λόγους ... γουργούρας και να μαζέψει τα υγρά από το στομάχι, όχι για ουσιαστικές δρομικές ανάγκες.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2015 :  13:18:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για να ποικίλουν λοιπόν οι απόψεις:
Πριν το πρωινό τρέξ ή το πρωινό σεξ βουρτσίζω τα δόντια μου. Μετά την "άσκηση" , άντε ένα καφεδάκι κι ένα τσιγαράκι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/01/2015 :  11:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
χαχα,

για να επανέλθω, θα σας πω το εξής.
Εχτές έκανα 20χλμ (οχι δλδ ένα απλό τρέξιμο),
και μετά πήγα για κολύμπι 30λεπτά.
Όλα αυτά, μαζί με το γύρνα σπίτι, άλλαξε, οδήγησε μέχρι την πισίνα, ντούς-κολύμπι-ξανά ντούς κτλ, έγινα σε ένα διάστημα περίπου 4 ώρων. Έφτασε μεσημέρι μέχρι να τελειώσω και να γυρίσω σπίτι.
Το πρωί λοιπόν, ήπια κάτι χωρίς θερμίδες, και έφαγα 2-3 μπισκοτάκια miranta έτσι να συνοδεύσει τον σκέτο -χωρίς θερμίδες- καφέ. Γυρνώντας για την πισίνα, έφαγα άλλο ένα μπισκοτάκι μιράντα. Μπισκοτάκι έτσι, όχι το κουτί ολόκληρο.
Η πρώτη προπονήση , το 20ρι, βγήκε χωρίς νερό, χωρίς τζελ, χωρίς saltstick τίποτα.

Οπότε μια χαρά βγήκαν όλα, τα καύσιμα που έχουμε φτάνουν, μην τρελένεστε με πρωϊνα κτλ, για 10-15χλμ. Λίγο για την λιγούρα ίσως, οκ. Όπως βολεύεται ο καθένας.

Edited by - Deorum on 26/01/2015 11:38:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/01/2015 :  12:34:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το κακό είναι πως είμασταν καλεσμένοι σε ένα τραπέζι, και δεν μπόρεσα να ξεκινήσω να τρώω... μέχρι τις 15.15 το μεσημέρι. Ε αυτό λίγο με ζόρισε να σας πώ, κόντεψε να μου κόψει την όρεξη. :P

Edited by - Deorum on 26/01/2015 12:35:22
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/01/2015 :  12:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όπως είπε ο Σάββας και ο Ντεόρουμ, αν το βραδυνό είναι κάτι αξιόλογο (όχι πιτόγυρα κτλ.), τότε το πρωινό μπορεί να παρακαμφθεί.
Προσωπικά, αν πάω πρωί πρωί ή δεν τρώω τίποτα ή ένα τρώω ένα μικρό κομμάτι ψωμί ή ένα gel(αν έχω κάτι αρκετά δύσκολο).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/01/2015 :  13:02:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σωστή η παρατήρηση του winarg.
Αν το βραδυνό φαγητό είναι άσχημο, (πχ λίπη ή ακόμα χειρότερα γλυκό) τότε το πρωί ξυπνάς πολύ άσχημα.
Προσωπικά αν εγώ φάω το βράδυ γλυκό, το πρωί ξυπνάω με μια ΠΕΙΝΑ μα μία ΠΕΙΝΑ, δεν φαντάζεστε.
Γλυκό το βράδυ = θάνατος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/01/2015 :  13:13:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμένα πάντως, με πιτόγυρα και γλυκά το βράδυ, μια χαρά μου βγαίνουν τα πρωινά λονγκ την επόμενη συνήθως!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

coolsmf79
Advanced Forum-Runner

Greece


249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/01/2015 :  15:24:04  Εμφάνιση Προφίλ  Visit coolsmf79 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικά το πρωί μόνο νερό με ένα στιμμένο λεμόνι όταν η προπόνηση είναι 1 ως 1:30 ώρα...από κει και πάνω για long Run στο βουνό ή μεγάλα tempo 2 φρυγανιές με μέλι 30 λεπτά πριν ή μισή ενεργειακή μπάρα πριν και η υπόλοιπη στο ενδιάμεσο της προπόνησης ή gel αντίστοιχα...αλλά πάντα μαζί στη διάρκεια της προπόνησης και ηλεκτρολύτες...μετά την προπόνηση εννοείται ξανά ηλεκτρολύτες, υγρά και γεύμα αποκατάστασης αν η προπόνηση είναι απαιτητική. Τώρα αν το προηγούμενο βράδυ έχει φάει υδατάνθρακες (μακαρόνια ρύζι κλπ) χωρίς λίπη τότε και ένα Long Run μπορεί να βγει χωρίς πρωινό, αλλά πιστεύω χρειάζεται λίγο φαγήτό-ενέργεια στο ενδιάμεσο της συγκεκριμένης προπόνησης.

Impossible is Nothing
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/01/2015 :  21:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαλβάς, σταφίδες μέλι. Το προηγούμενο βράδυ νωρίς το βραδινό και να είναι ελαφρύ.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/01/2015 :  21:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το μοναδικό σοβαρό ερώτημα για το πρωινό πριν το Long Run, είναι τι θα προκαλέσει την τουαλέτα πιο εύκολα, ή αν είναι να την αναβάλλει για πολύ αργότερα.

αχαχαχαχ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/01/2015 :  22:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρωω αυγα μελατα με φυσικο χυμο πορτοκ,ειναι πολυ καλυτερα απο γαλα.το γαλα ειναι ποιο δυσπεπτο.το καλητερο ειναι το μελι με λευκο μπαγιατικο ψωμι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

denni77
Newbie Forum Runner

Greece
8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2015 :  11:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σωστό.
quote:
Originally posted by Deorum

quote:
Originally posted by denni77

από ότι καταλαβαίνω επειδή ποικίλουν οι απόψεις θα κάνω πειράματα μέχρι να βρω τι μου ταιριάζει.
μια φορά δοκίμασα νυστικός και με έκοψε κρύος ιδρώτας.βέβαια δεν ήμουν από πριν ξεκούραστος.
όταν έχω την πολυτέλεια του χρόνου τότε ναι τρώω 2 φέτες μαυρο ψωμί με μέλι και ταχίνι αλλά περιμένω 2 ώρες.αλλιώς πιστεύω θα μου κάτσει πολύ βαρύ.
δεν έχω δοκιμάσει μόνο τζελ ή ισοτονικά.θα το δω.



εεε, ε δεν ποικίλλουν και ιδιαίτερα οι απόψεις.
Όλοι είναι από τίποτα έως κάτι πολύ μικρό (μισή/μικρή μπανάνα πχ, ένα τζέλ, ένα παξιμάδι, άντα μαξ μια φέτα με μέλι) κυρίως για λόγους ... γουργούρας και να μαζέψει τα υγρά από το στομάχι, όχι για ουσιαστικές δρομικές ανάγκες.



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

denni77
Newbie Forum Runner

Greece
8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2015 :  11:28:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχαριστώ όλους.πολύ αξιόλογες γνώμες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000