Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Olympus Marathon 2015
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 10

salomon
Advanced Forum-Runner

Greece
276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2015 :  12:32:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλως να ερθεις ορε κοπελι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2015 :  23:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Vicky

Καλό αγώνα Μανώλη.
quote:
Originally posted by trexantiris

...ευχαριστούμε Παναγιώτη! Τα λόγια τέλος, ώρα για "μάσα μπούκα" (και πολύ νεράκι), τα κεφάλια μέσα και τα...μπουτάκια έτοιμα!

Free your feet...free your senses!





Ευχαριστώ Βίκη!

@spy: θα με συγχωρέσεις που θα κάνεις λίγες μέρες να με δεις στο γήπεδο! :Ρ

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/06/2015 :  16:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητηρια σε ολους οσους τερματισαν αυτον τον δυσκολο αγωνα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/06/2015 :  18:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπραβο σε ολους!!, Μανώλη συγχαρητηρια, πολύ καλή επίδοση!!, σε αναμονη σεντονιου οπως πάντα!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/06/2015 :  21:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια παιδιά!!!!Συνεχώς στο μυαλό μου σήμερα, στριφογυρίζε ο αγώνας!!!!
Μανώλη είσαι τσαμπιονι μεγάλο!!!
Αναμμενω περιγραφές!!!!

Και πάλι μπράβο σας!!!!

Παναγιώτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/06/2015 :  21:40:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά ήταν

Πολύς κόσμος, ωραία γιορτή πριν και μετά, γενικά καλός καιρός (για τους πιο γρήγορους τουλάχιστον) και καλές επιδόσεις νομίζω (αλλά και αρκετές εγκαταλείψεις κάτι που ήταν και λογικό φέτος)

Εμείς βέβαια οι πιο πίσω (παρόλο που γλυτώσαμε ζέστη και αυτό είναι σίγουρα στα συν) φάγαμε μπόλικο χαλάζι μετά τα Ζωνάρια (δυστυχώς στο χειρότερο σημείο γιατί εάν γλύστράει εκεί μία στεγνό το τερέν, βρεγμένο ήταν θάνατος και αναγκαστικά κατεβαίναμε άλλοτε σαν κάβουρες, άλλοτε -το πιο σύνηθες- σαν χελώνες αλλά και μια γερή μπόρα αργότερα στον ενιπέα που μας έβρεξε για ώρα μέχρι το κόκκαλο.

Ευτυχώς αυτό που ΔΕΝ έφαγα εγώ προσωπικά ήταν μια κατολίσθηση απά πέτρες!!! ακριβώς κάτω από το στεφάνι του Διά! Με έσωσαν οι διασώστες που ήταν λίγο πιο μετά και φώναζαν "ΠΕΤΡΕΣ!!!" και ευτυχώς σταμάτησα (μη καταλαβαίνοντας καν εκείνη την ώρα γιατί φωνάζουν) μέχρι που λίγα δευτερόλεπτα πιο μετά και δύο-τρία μέτρα μπροστά μου πέρασαν καμιά 5-6 τουλάχιστον κοτρώνες που ήρθαν -ποιος ξέρει γιατί- από πάνω και πέσαν με πάταγο στα καζάνια. Δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα συνέβαινε εάν έτρωγα μία απο αυτές (το πιο πιθανό ήταν να κινδύνευα να έπεφτα και εγώ στα καζάνια μόνο και μόνο από το τράνταγμα ακόμα και να την έτρωγα κάπου σχετικά ανώδυνα !!!)

Τέλοσπαντων τέλος καλό, όλα καλά...

Προσωπικός χρόνος (νετ στο ρολόι μου 9.29.59 ακριβώς ) που έλπιζα (και θα μπορούσε τελικά να ήταν πιθανότατα) ίσως κάνα μισάωρο κάτω αλλά η γλίστρα όπως είπα μετά τα ζωνάρια, το τσαλαβούτημα που μου βγαλε και ελαφρύ κρύωμα στο στομάχι και αναγκαστική στάση για τουαλέτα αλλά ΚΑΙ η ιδιαίτερα μεγάλη αναμονή στα μονοπάτια στην αρχή και ειδικά στο ρέμα του ορλιά για να περάσουμε απέναντι εμείς που ξεκινήσαμε πιο αργά στην αρχή δεν βοηθούσαν... Χαρακτηριστικό ότι παρόλο που είχα σκοπό να πάω στην αρχή για 1.50 > 3.20 στις πόρτες χωρίς πολύ πίεση ...τελικά έφτασα στους σταθμούς σε 1.57 - 3.32 με σχετική πίεση μάλιστα στο τέλος (όχι τόσο για να καώ τουλάχιστον) για να μην βγω εκτός... Ευτυχώς υπήρχε για όλους -και σωστά εκτιμώ- μια μεγαλύτερη ανοχή εκεί. Μετά βέβαια που άνοιξε ο κόσμος πήγα στο ρυθμό που ήθελα. Ενώ και το παληκάρι που τρέχαμε μαζί και φτάσαμε μαζί στη Πετρόστρουγκα στο όριο αλλά μάλλον φοβήθηκε λιγότερο στα ζωνάρια και άνοιξε έφτασε κάτω σε 9.11. Οπότε να το ξαναδείτε παιδιά θα έλεγα (ειδικά με τόσο κόσμο που συνεπάγεται και σημαντική αναμονή σταματημένοι σε διάφορα σημεία στην αρχή) ή τουλάχιστον να υπάρχει ένα δεκάλεπτο περιθώριο όπως τώρα για να μην κόβονται τζάμπα δρομείς.

Είδα αρκετό κόσμο από εδώ, γνώρισα και νέα παιδιά (κάποιους λίγο αγχωμένους ως πρωτάρηδες στον Όλυμπο ) και θέλω να δώσω τα συγχαρητήρια μου ΣΕ ΟΛΟΥΣ για τον αγώνα τους (και όσους δεν ξέρω) γιατί το να σταθείς σε αυτόν τον αγώνα (παρόλο που σίγουρα υπάρχουν και αρκετοί μεγαλυτεροι και δυσκολότεροι θεωρητικά) θέλει νομίζω κότσια. Έχοντας μία βάση αγώνων όλων των αποστάσεων πλέον θα έλεγα ότι ο olympus είναι το αντίστοιχο ενός ασφάλτινου μαραθωνίου που όμως πρέπει να δώσεις τα ρέστα σου και δεν έχεις τη δυνατότητα να το πας στο χαλαρό αλλά είσαι αναγκασμένος να κυνηγήσεις μια επίδοσή (για το επίπεδο σου πάντα) και έτσι δεν χωράνε πολλά τσιλιμπουρδίσματα όπως είχα γράψει και πριν τον αγώνα. Και φυσικά (πέρα απο την ομορφιά του τοπίου και το δέος που νιώθεις) αυτό το 0-2700 στα πρώτα 21 χιλιόμετρα (και με όριο για τους αργούς σαν του λόγου μας, λίγο πάνω από τις 5 ώρες για να έχεις και κάποιο περιθώριο για μετά) είναι πραγματικά μια πολύ σκληρή δοκιμασία απο αυτές που δεν υπάρχουν πολλές αντίστοιχες στους ελληνικούς αγώνες βουνού. Εύχομαι σε όσους αγαπάνε το βουνό να έχουν την ευκαιρία να δοκιμάσουν τις δυνατότητες τους κάποτε εκεί...

Τέλος ένα ιδιαίτερο μπράβο στον τρεχαντήρι που τον πάτησε κάτω τον αγώνα χωρίς πολλά πολλά...

Edited by - sam on 28/06/2015 23:36:32
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/06/2015 :  22:02:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια, Σταμάτη!!!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/06/2015 :  23:04:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σε Μανώλη, Σταμάτη και..........Apneafrog!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/06/2015 :  23:06:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τον σούπερ-κυνηγό του φόρουμ!

Τον εξοντωτή των αγριογούρουνων κλπ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/06/2015 :  23:14:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Σταμάτη πολλά συγχαρητήρια!!! Μπράβο σου!!

Παναγιώτης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/06/2015 :  23:23:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(εντωμεταξύ βλέποντας τα αποτελέσματα τελείως τυχαία έπεσε το μάτι μου σε δρομέα -κάποιας σχετικής ηλικίας- που έχει κάνει τα Πριόνια / Λιτόχωρο σε χρόνο πιο γρήγορο από τους πρώτους! (και εμφανίζεται και τρίτος στη κατηγορία του, δεν ξέρω όμως εάν βραβεύτηκε... Φαντάζομαι να είναι από λάθος και να μην έχουμε νέα περίπτωση φουκοσίμα )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/06/2015 :  09:56:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σε όλους για τον αγώνα και τον τερματισμό σας.
Μανώλη,απίστευτος χρόνος.Δέν μου έκανε βέβαια και μεγάλη εντύπωση,μετά τον χρόνο που έκανες στην Ζήρεια.
Καλή ξεκούραση και καλή αποκατάσταση τώρα.

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/06/2015 :  10:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομιζω οτι το βουνο ηταν ψηλοτερο φετος!!!.....

9:14 καθαρος χρονος για μενα......42 λεπτα πιο αργα απο περσι...
Δυσκολα πολυ φετος ειδικοτερα για εμας τους αργους, οταν ξεκινησε αυτο το καταριακο και εγινε το μονοπατι "σαπουνι" στην αρχη και "ποταμι" αργοτερα...

Νεες γνωριμιες μεταξυ μελων απο κοντα (@Sam χαρηκα πολυ!)

Ο Μανωλης αερινος και στο βουνο!!! Πολλα μπραβο!!!

Μπραβο σε ολα τα παιδια, δεν θα ξεχασω την υποδοχη που επιφυλαξε η διοργανωση στον τελευταιο αθλητη που περασε σε 9:59:59 πραγματικα του αξιζε!!

@ Τιμος: Μην σπερνεις την διχονοια.....δεν εξολοθρευω αγριογουρουνα..... απλα κοβω καμια σπαλομπριζολα που και που.....

Edited by - Apneafrog on 30/06/2015 10:42:09
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/06/2015 :  10:57:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Apneafrog

Νομιζω οτι το βουνο ηταν ψηλοτερο φετος!!!.....

9:14 καθαρος χρονος για μενα......42 λεπτα πιο αργα απο περσι...
Δυσκολα πολυ φετος ειδικοτερα για εμας τους αργους, οταν ξεκινησε αυτο το καταριακο και εγινε το μονοπατι "σαπουνι" στην αρχη και "ποταμι" αργοτερα...

Νεες γνωριμιες μεταξυ μελων απο κοντα (@Sam χαρηκα πολυ!)

Ο Μανωλης αερινος και στο βουνο!!! Πολλα μπραβο!!!

Μπραβο σε ολα τα παιδια, δεν θα ξεχασω την υποδοχη που επιφυλαξε η διοργανωση στον τελευταιο αθλητη που περασε σε 9:59:59 πραγματικα του αξιζε!!

@ Τιμος: Μην σπερνεις την διχονοια.....δεν εξολοθρευω αγριογουρουνα..... απλα κοβω καμια σπαλομπριζολα που και που.....






Δέν υπάρχει τέτοιο θέμα αφού η νο 1 αντίδραση του φόρουμ,αποτελεί παρελθόν
Συγχαρητήρια για τον τερματισμό σου.

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/06/2015 :  12:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ βροχή .... πολύ βροχή τα βατραχοπέδιλα άντεξαν, όλα όμως καλά στο τέλος. Χρόνος 8.57 λίγο χειρότερος από πέρυσι καθώς υπήρξαν κάνα 2 μικροαπρόοπτα, πράγμα που μου πεισμώνει ακόμα περισσότερο για του χρόνου. Με τον SAM τα είπαμε και στο τέλος και νομίζω ότι ήμασταν και οι δυο ευχαριστημένοι, ο criscross (Χρήστος) νομίζω ότι έκανε μια καταπληκτική κούρσα και ας λέει άλλα. Τώρα για τον Mr. Μανώλη trexantiri δεν έχω λόγια να πω απλά “Απίστευτός”. Μια μικρή επισήμανση για την διοργάνωση μάλλον ήταν περισσότερα τα άτομα από αυτά που μπορεί να “σηκώσει” ο αγώνας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 10 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000