Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 4ος Ημιμαραθώνιος Αθήνας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 18

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/03/2015 :  16:33:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian
Ούτε εγώ τον έχω τρέξει, το 12 τραυματίας, το 13 ήταν μετά από 2 Μαραθωνίους, το 13 μετά από 3Χ3, ίσως προσπαθήσω τώρα!


Το 14;

Πέρυσι τον έτρεξα για πρώτη φορά, δεν τον πήγα αγωνιστικά αλλά κατάλαβα ότι η διαδρομή είναι αρκετά δύσκολη. Με τον φετινό καιρό βλέπω να φοράμε μακρυμάνικα :)

Edited by - Nek2000 on 10/03/2015 16:38:37
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

marstay
Forum-Runner

Greece


158 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/03/2015 :  16:50:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μιας και τα πράγματα δεν πήγαν όπως τα υπολόγιζα και δεν θα συμμετάσχω στον μαραθώνιο του Ναυπλίου, ο συγκεκριμένος αγώνας θα είναι ο αγώνας στόχος για την άνοιξη (ολοκλήρωσα ήδη την εγγραφή μου). Ελπίζωντας για το 1:49:59.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thgor
Advanced Forum-Runner

258 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2015 :  00:03:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέρυσι ο πρώτος γύρος παλευόταν. Στο δεύτερο όμως που είχε ανέβει ο Λιάκος από πάνω, είχαμε άλλα.

Run! It's free!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2015 :  00:43:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικά μου φαίνεται πολύ βαρετή η διαδρομή. Εντάξει, ωραίο να τρέχεις στο κέντρο της Αθήνας χωρίς αυτοκίνητα αλλά να κάνεις και 2 γύρους σε μια άχαρη πολή;

Θα έπρεπε ο "ημιμαραθώνιος της Αθήνας" να ξεκινάει από κάποιο προάστιο (Βουλιαγμένη, Κηφισιά) και να καταλήγει στο κέντρο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2015 :  00:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τεράστιο project, τόσο σε οργάνωση όσο και σε κόστος.
Πολλά ζητάς, φιλενάδα...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2015 :  01:13:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
που θα πάει, θα γίνει κάποια στιγμη το...
Patision fust run 5km η 10km
Έναρξη, τερματισμός στην Ομόνοια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2015 :  07:13:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όντως βαρετές οι 2 στροφές. Φέτος αν το επιτρέψει η μέση μάλλον την ίδια μέρα θα είμαι στην Ανοπαία Ατραπό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2015 :  10:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέρυσι ζορίστηκα πολύ λόγω ζέστης αλλά κυρίως γιατί δεν έδωσα σημασία στο πόσο ανηφορικός είναι. Φέτος θα τον τρέξω για να ευχαριστηθώ τον αγώνα.

...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2015 :  21:58:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Τεράστιο project, τόσο σε οργάνωση όσο και σε κόστος.
Πολλά ζητάς, φιλενάδα...

"My sport is your sport's punishment"



Καλά, δεν το συζητώ! Σκέφτεσαι τι έχει να γίνει αν κλείσουν όλους τους δρόμους; Εδώ για έναν ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ (αυθεντικό κιολάς!), και ο κόσμος ουρλιάζει...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pheidias
Forum-Runner

Greece


125 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2015 :  13:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Pheidias Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Όχι δα! Γούστα είναι βέβαια αυτά, δεν λέω, αλλά αυτό ακριβώς είναι το νόημα του Ημί της Αθήνας: Γύρος της πόλης. Από τα προάστια ερχόμαστε στον Κλασικό. Και πότε άλλωστε έχεις την ευκαιρία να τρέξεις Ζάππειο, Παναθηναϊκό Στάδιο, Μουσείο, Πολυτεχνείο, Ακαδημία-Πανεπιστήμιο-Βιβλιοθήκη κ.λπ.; (Και χωρίς ταξίδι; Εγώ στο Ζάππειο πηγαίνω με τα πόδια.) Βέβαια γίνεται αργά μέσα στην χρονιά (και δεν είναι μόνο η ζέστη, αλλά και το ότι τρέχεις μετά από γεμάτη περίοδο αγώνων, οπότε είσαι κουρασμένος), αλλά μην πας για χρόνο. Η δε ανηφοροκατηφόρα έχει ενδιαφέρον, για να δοκιμάσεις τον εαυτό σου από δρομικής πλευράς και να βγάλεις συμπεράσματα, καθώς το κάθε ένα από τα δύο κομμάτια είναι μεγάλο και συνεχόμενο (δύο χιλιόμετρα συνεχής κατηφόρα η Λ. Αλεξάνδρας, ο αγαπημένος δρόμος των δρομέων).

Την πρώτη χρονιά είχε ονομαστεί Acropolis Half Marathon και τρέξαμε και στην Διονυσίου Αρεοπαγίτου στο πλακόστρωτο (αλλά μάλλον αυτό θεωρήθηκε ότι αντενδείκνυται και για τον δρόμο και για τους δρομείς και τους επισκέπτες, και καταργήθηκε).

Παρόμοια διαδρομή με τον Ημί της Αθήνας, αλλά ένα γύρο, έκανε το Nike Run (10 χλμ), αλλά τό σταμάτησαν.
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Προσωπικά μου φαίνεται πολύ βαρετή η διαδρομή. Εντάξει, ωραίο να τρέχεις στο κέντρο της Αθήνας χωρίς αυτοκίνητα αλλά να κάνεις και 2 γύρους σε μια άχαρη πολή;

Θα έπρεπε ο "ημιμαραθώνιος της Αθήνας" να ξεκινάει από κάποιο προάστιο (Βουλιαγμένη, Κηφισιά) και να καταλήγει στο κέντρο.




Τρέχω στον μαραθώνιο του Λονδίνου και μαζεύω προσφορές για τα παιδιά της Αφρικής! Please sponsor me (thank you!): http://uk.virginmoneygiving.com/pheidias
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2015 :  16:11:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Pheidias: γούστα είναι αυτά. Έναν γύρο ναι, μου αρέσει να τον κάνω-όπως του nike που λες. Αλλά 2, εμένα μου είναι πολύ κουραστικό διότι δεν είναι ωραίο το τοπίο. Αν ήταν στο Παρίσι, θα έκανα και 3!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2015 :  16:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

quote:
Originally posted by Rigelian
Ούτε εγώ τον έχω τρέξει, το 12 τραυματίας, το 13 ήταν μετά από 2 Μαραθωνίους, το 13 μετά από 3Χ3, ίσως προσπαθήσω τώρα!


Το 14;

Πέρυσι τον έτρεξα για πρώτη φορά, δεν τον πήγα αγωνιστικά αλλά κατάλαβα ότι η διαδρομή είναι αρκετά δύσκολη. Με τον φετινό καιρό βλέπω να φοράμε μακρυμάνικα :)



Θαααααααααα δούμε!

ΑΛήθεια, γιατί σταμάτησε το We Run Athens?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trickster
Advanced Forum-Runner



211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2015 :  16:46:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit trickster Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by echetlos

Τεράστιο project, τόσο σε οργάνωση όσο και σε κόστος.
Πολλά ζητάς, φιλενάδα...

"My sport is your sport's punishment"



Καλά, δεν το συζητώ! Σκέφτεσαι τι έχει να γίνει αν κλείσουν όλους τους δρόμους; Εδώ για έναν ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ (αυθεντικό κιολάς!), και ο κόσμος ουρλιάζει...



Πέρσι να δεις τι ουρλιαχτό έπεσε ειδικά στο δεύτερο γύρο που είχαν ξυπνήσει οι Αθηναίοι και είχαν πάρει τις κούρσες να πάνε για καφέ εκτός κέντρου. Εκεί στην Αλεξάντρας όπως έβγαινε η Χαρ.Τρικούπη.. που να στα λέω που να τα βλέπεις!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2015 :  09:21:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν το δεις απο την δικιά τους πλευρά, μια σχετικά μικρή περιοχή έχει αποκλειστεί χωρίς τρόπο για έξοδο από αυτήν.

Αν ο κύκλος ήταν ποιο μεγάλος και είχαμε και ανισόπεδες στην αθηνα, θα ήταν καλυτερα για όλους.

Μεγάλο ρόλο παίζει και η πληροφόρηση από τα media. Αν περιοριστούν μόνο στο αθλητικό, τα ίδια θα γίνουν. Θα πρέπει να υπάρξει αρκετή και ακριβή πληροφόρηση για το ποιοι δρόμοι θα κλείσουν και πότε..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2015 :  12:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εν μέρει θα συμφωνήσω με την Αλεξάνδρα.Ισως μιά γύρα να την έκανα.Αλλα και αυτήν δύσκολα καθώς δέν βρίσκω καμιά ομορφιά(προσωπικά) στο να τρέχω ανάμεσα σε τσιμέντα και πολυκατοικίες(έστω και χωρίς αυτοκίνητα).Δέν το συγκρίνω κάν με έναν ημί δίπλα στην θάλασσα ή στο βουνό.Αλλά είπαμε.Γούστα είναι....

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 18 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000