Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Hoka clifton
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

costa
Advanced Forum-Runner

Greece
235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2015 :  13:25:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Που να δεις τον Sage Canaday να πηγαίνει κάτω από 3'/km με τα HOKA

quote:
Originally posted by echetlos

Εννοείται ότι δεν είναι γρήγορα σαν τα Adios. Δε νομίζω ότι θα είναι καν γρήγορα.
Αλλά σε ξεγελάει η σόλα... Από όλο το ύψος της που βλέπεις εξωτερικά, μόνο τα 2/3 είναι η σόλα. Το πάνω κομμάτι είναι απλά "τοίχωμα".
Στην φτέρνα, το ύψος της είναι μικρότερο π.χ. από του Nimbus!
Έχει πλάκα πάντως να βλέπεις όλο αυτό το μπαούλο και μόλις το πιάσεις στα χέρια σου να είναι τόσο ελαφρύ!
Τέλος πάντων, είναι τόσο εγκωμιαστικές όλες οι κριτικές του Clifton (αυτού συγκεκριμένα) που με γαργάλαγε να το δοκιμάσω...


"My sport is your sport's punishment"



Rogue Runner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2015 :  17:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όσο κι αν φαίνεται περίεργο Κώστα, σε πιο τσιμπημένους ρυθμούς δουλεύει καλύτερα απ' ότι στο τσούκου τσούκου.
Σε καμμία περίπτωση δεν το λες γρήγορο, πάντως...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2015 :  19:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νίκο άσε τα χόκα για τους ουλτράδες,μόνο εκεί έχουν νομίζω θέση και μάλιστα μόνο για άσφαλτο,μιας και στο βουνό το πόδι γυρίζει πολύ εύκολα.
RC 5000 NB..ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει !!!!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2015 :  20:34:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα άφησα ήδη, γιατρέ μου! Recovery και μόνο...
RC5000..?!?!?!?
Έγινες σπρίντερ?

"My sport is your sport's punishment"

Edited by - echetlos on 12/02/2015 20:35:28
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2015 :  22:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Τα άφησα ήδη, γιατρέ μου! Recovery και μόνο...
RC5000..?!?!?!?
Έγινες σπρίντερ?

"My sport is your sport's punishment"


Λιτός βίος φιλε..το πε και ο Γιανης..Με τα Χοκα θα φορολογηθεις για επιδεικτική ζωη

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"

Edited by - NIKOS T. on 12/02/2015 22:28:29
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2015 :  23:43:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαχαχα... καλό!!!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

psaras
Senior Forum-Runner

Denmark


559 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2015 :  11:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Visit psaras Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θέλουν μεγάλη προσαρμογή, μην ξεγελαστείτε από την άνεση που σας δίνουν και αρχίσετε με την μια τα LR.

--------------------------------------------------------------------------------------------
"You’ll be wishful for the ‘wall’ of the marathon, when you hit the ‘death grip’ of the ultra"
Manolis Psaradakis
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2015 :  13:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δηλαδή, Μανώλη;


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

psaras
Senior Forum-Runner

Denmark


559 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2015 :  15:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit psaras Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Λέω ότι μπορεί να πάρει κάποιο χρόνο για να τα συνηθίσει κάποιος , λίγο η πολύ , ανάλογα με τι πατουμενα έτρεχε πριν και για αυτό καλό είναι να τα πάει από σιγά.


--------------------------------------------------------------------------------------------
"You’ll be wishful for the ‘wall’ of the marathon, when you hit the ‘death grip’ of the ultra"
Manolis Psaradakis
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2015 :  16:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εννοείς το πολύ cushioning...
Προσωπικά, όχι μόνο δεν μου αρέσει αλλά νομίζω ότι με κουράζει κιόλας.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

psaras
Senior Forum-Runner

Denmark


559 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2015 :  16:32:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit psaras Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχει θέμα το παπούτσι, αν και μερικοί φίλοι μου ορκίζονται σε αυτό. Όμως και αυτοί ξεκίνησαν από σιγά μαζί τους.Έχουν χτυπήσει σε μερικούς ακόμα και την μέση αλλά και γαστρονομικους ανάλογα λέμε από που έρχεσαι σε αυτά .Άρα καλό είναι κάποιος να τα δει από σιγά για να μην τον πετάξουν έξω από κάποια προετοιμασία,θα έλεγα καλύτερα να τα πάει σε κάποια νεκρή αγωνιστικά περίοδο.Έχω 2 ζευγάρια με κάποια 200χιλ έκαστο και το μεγαλύτερο μου τρέξιμο μαζί τους είναι 34χιλ σε ένα ρυθμό 4.50 χωρίς πρόβλημα .Για αποστάσεις έως μαραθώνιο ξέρω από τώρα ότι δεν θα τα προτιμούσα αλλά ακόμα ψάχνομε για τα πολλά χιλ που εάν τελικά πάω με αυτά μπροστά στα πλάγια θα τα κόψω και από τις 2 μεριές

--------------------------------------------------------------------------------------------
"You’ll be wishful for the ‘wall’ of the marathon, when you hit the ‘death grip’ of the ultra"
Manolis Psaradakis
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

psaras
Senior Forum-Runner

Denmark


559 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2015 :  16:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit psaras Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by psaras

Έχει θέμα το παπούτσι, αν και μερικοί φίλοι μου ορκίζονται σε αυτό. Όμως και αυτοί ξεκίνησαν από σιγά μαζί τους.Έχουν χτυπήσει σε μερικούς ακόμα και την μέση αλλά και γαστρονομικους ανάλογα λέμε από που έρχεσαι σε αυτά .Άρα καλό είναι κάποιος να τα δει από σιγά για να μην τον πετάξουν έξω από κάποια προετοιμασία,θα έλεγα καλύτερα να τα πάει σε κάποια νεκρή αγωνιστικά περίοδο.Έχω 2 ζευγάρια με καμιά 200χιλ έκαστο και το μεγαλύτερο μου τρέξιμο μαζί τους είναι 34χιλ σε ένα ρυθμό 4.50 χωρίς πρόβλημα .Για αποστάσεις έως μαραθώνιο ξέρω από τώρα ότι δεν θα τα προτιμούσα αλλά ακόμα ψάχνομε για τα πολλά χιλ που εάν τελικά πάω με αυτά μπροστά στα πλάγια θα τα κόψω και από τις 2 μεριές

--------------------------------------------------------------------------------------------
"You’ll be wishful for the ‘wall’ of the marathon, when you hit the ‘death grip’ of the ultra"
Manolis Psaradakis



--------------------------------------------------------------------------------------------
"You’ll be wishful for the ‘wall’ of the marathon, when you hit the ‘death grip’ of the ultra"
Manolis Psaradakis
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fanis.
Advanced Forum-Runner

Greece


373 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  20:42:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by psaras

Θέλουν μεγάλη προσαρμογή, μην ξεγελαστείτε από την άνεση που σας δίνουν και αρχίσετε με την μια τα LR.


Εγω εχοντας διαβασει οτι χρειαζονται προσαρμογη τα περπατησα εντονα μια εβδομαδα και μετα αρχισα να τρεχω.μεχρι στιγμης δεν με εχουν ενοχλησει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  21:05:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μανώλη, εγώ πάντως δεν κατάλαβα τι είναι αυτό που θα έπρεπε κάποιος να προσέξει, πέρα από το drop...


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

psaras
Senior Forum-Runner

Denmark


559 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2015 :  20:47:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit psaras Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι το drop θέλει προσοχή.Όταν κάποιος από το 9-12 πάει στο 4-5 έχει θέμα.Τα παπούτσια είναι ελαφριά και άνετα και σε παρασύρουν για χιλιόμετρα.Ξέρω παιδιά που παρασύρθηκαν και πλάκωσαν τα b2b με πολλά χιλ και τους έστειλαν.Επίσης το πόσο βαριά πατάς, στα γρήγορα, παίζει ρόλο.Έχει η σόλα κάποια τεχνολογία ?
Σήμερα μου είπε ένας φίλος που τα πήρε γιατί έχει θέμα με τα γόνατα του ότι μετά από μια εβδομάδα μαζί τους είναι χειρότερα.Όταν μου είπε τις προπονήσεις που βάρεσε τράβαγα τα μαλλιά μου.Δεν ξέρω τι δεν καταλαβαίνεις στο ότι λέω ότι θέλουν από σιγά. Μιλάω για Ultra runnerς που βγάζουν πολλά χιλ .
Εμένα μου αρέσουν σε όλα εκτός του ότι είναι στενά.χαίρομε που εσύ δεν έχεις ακούσει κάποιον να έχει πρόβλημα.
χαιρετισμούς
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000