Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Αγορά από sportsdirect
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/06/2016 :  12:22:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ. Θα τα κοιτάξω και θα έρθω με νεότερα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

diazz123
Newbie Forum Runner

32 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2016 :  17:11:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν ξέρω τι είναι ηθικό και τι όχι 10-15 € πιο πανό από τις τιμές στο internet θα αγόραζα από ελληνικό κατάστημα το να πας να δοκιμάζεις στο κατάστημα και να τα αγοράζεις από το internet δεν είναι ανήθικο ονομάζεται καπιταλισμός ας ρίξουν τις τιμές

Π.Χ θέλω να αγοράσω τα mizuno paradox 2 στην Ελλάδα 132 με 160

και στο www.sportsshoes.com 75-98 για ποιο λόγο να τα πάρω από εδώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

diazz123
Newbie Forum Runner

32 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2016 :  17:21:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Η Βρετανία εξάγει όπως ξέρετε πολλά πολλά προιόντα. Δείτε στην περίπτωση μας πόσοι ψωνίζουν από sportsdirect ή startfitness. Εγώ έχω το ebay.co.uk ή το amazon.co.uk πρώτο στην λίστα ηλεκτρονικών μαγαζιών.

Αν όντως βγει από την Ε.Ε. ξεχάστε τα αυτά, καθώς θα έχουν τελωνείο. Όσο προλαβαίνετε προλαβαίνετε να ψωνίσετε.




αυτό δεν είναι σίγουρο ανάλογα τι συμφωνια θα κάνει με την βρετανια η Ε.Ε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2016 :  19:21:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα τελευταία χρόνια το amazon.de εχει ως επι το πλείστων ποιο καλες τιμές απο το co.uk λογο λίρας.

Αν τώρα πεσει η λίρα ίσως παίξει ξανά το co.uk

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2016 :  15:41:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα,

Εχει αντιμετωπίσει κάποιος, πρόβλημα με τις αγορές; Αναφέρομαι με αγορά Paypal στο sportsdirect, amazon Κοκ.

Προσπάθησα να κάνω μία αγορά αυτ΄ς τις ημέρες (sportsdirect) και μου βγάζει : "We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card "XXXX".
Αναρωτιέμαι αν έχει κάποιο πρόβλημα η κάρτα ή αν έχει μπλοκάρει το sportsdirect τις αγορές από ελλάδα.

Κάποια βοήθεια?

Ευχαριστώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2016 :  15:51:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ε το κλασσικο, capital control δεν περνάνε οι κάρτες μας στο εξωτερικό....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2016 :  16:05:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Deorum, αν γίνεται αυτο γιατι δεν τις έχουν βγάλει απ το Shopping Delivery? Μήπως εχει να κάνει με το ποσο της παραγγελίας?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dtziouvaras
Senior Forum-Runner

695 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2016 :  16:22:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δοκιμασε σε ξενο νομισμα, οχι ευρω....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2016 :  17:37:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν για παράδειγμα βνάλω USD, τι θα αλλάξει αν είμαι Ελλάδα; Εννοώ ότι θα το δεκτει? ήδη είμαι σε pending και φοβάμαι σχετικά να κάνω κάτι παραπάνω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stavzzz
Advanced Forum-Runner

Greece
216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2016 :  20:01:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι ανήθικο να θέλω να μην με κοροιδεύει ο κάθε "ηθικός" έμπορος που ανοίγει ένα κατάστημα και θέλει να πουλήσει τρία ζευγάρια την ημέρα και να βγάλει το μεροκάματο του;
Φυσικά και θα δοκιμάσω το νουμερο μου στο κατάστημα του.Ας ενημερωθεί για τις τιμές που παίζουν στο διαδύκτιο και ας πράξει ανάλογα.Οχι θα δώσω 140-160 ευρώ πχ για το supernova μου και δεν θα το πάρω με 80-100 απ`έξω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2016 :  22:55:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά καλησπέρα,

Καλό είναι να μην αναπτύσουμε τέτοιες συζυτήσεις. Ο καθένας, μπορεί να κάνει αγορές απ όπου θέλει. Αν είναι ηθικό ή αν είναι ανήθικο, υποκειμενικό. Μπορούμε αν θέλουμε να μετριάσουμε την όποια λεκτική αντιπαράθεση και να μπούμε στα ενδότερα των προβλημάτων κατά την αγορά;

Ευχαριστώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2016 :  05:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα,

Δεδομένου των δυσκολιών κατά την ηλεκτρονική αγορα, θα ήθελα να με βοηθήσετε σχετικά με τον τρόπο (πως γίνεται να αγοράσεις με Paypal) και αν είναι εύκολο ακόμα και κάποια stores. Δυστηχώς τα οικονομικά μου δεν είναι σε τόσο καλή κατάσταση, και είναι δύσκολο να δώσω τόσο πολλά χρήματα σε ελληνικά stores.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skull
Advanced Forum-Runner

Greece


408 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2016 :  08:21:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mike07

Καλημέρα,

Δεδομένου των δυσκολιών κατά την ηλεκτρονική αγορα, θα ήθελα να με βοηθήσετε σχετικά με τον τρόπο (πως γίνεται να αγοράσεις με Paypal) και αν είναι εύκολο ακόμα και κάποια stores. Δυστηχώς τα οικονομικά μου δεν είναι σε τόσο καλή κατάσταση, και είναι δύσκολο να δώσω τόσο πολλά χρήματα σε ελληνικά stores.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.



έχω βρει την υγειά μου με τα nike stores, όπου βγάζει προϊόντα σε τιμές ευκαιρίας. πολύ καλή εναλλακτική λύση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ksp
Forum-Runner



174 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/07/2016 :  06:40:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
"Φυσικά και θα δοκιμάσω το νουμερο μου στο κατάστημα του."

Δεχομαι το να μη σου αρέσουν οι τιμές του και να μην μπαινεις στο κατάστημά του.
Αλλα το να απασχολείς υπαλλήλους που ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ και να ξέρεις εκ των προτερων ότι δεν θα αφησεις φράγκο, και να καμαρωνεις για αυτό βρίσκοντας μια ψευτοδικαιολογία, με ξεπερνά. Και σαν κερασάκι να ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙΣ αυτόν που σε εξυπηρετεί!!! Το όριο!

Γιατι αραγε σχολιάζεις τον ακριβό; Γιατι δεν σχολιάζεις τον φτηνό που δεν σου προσφέρει τη δυνατότητα να δοκιμάσεις το προιόν του πριν το πάρεις;

Εχω γνωρισει τέτοιους τύπους ανθρώπου στη δουλεια μου. Μας βάζουν να κανουμε σχεδια και μελετες. Στο τέλος τα παιρνουν σπιτι τους "για να τα δουν"
Με ΕΤΟΙΜΑ ΣΧΕΔΙΑ πάνε σε άλλους μηχανικους και παίρνουν μια σαφώς φτηνότερη προσφορα και μετα κανουν τους μάγκες για τις "διαπραγματεύσεις" τους.

Ε, για μένα αυτό είναι ανήθικο. Όταν εκμεταλλεύεσαι τις χαμηλες τιμες λογω χαμηλου λειτουργικου κοστους (χωρις κατάστημα, χωρις πολλους υπαλληλους να εξυπηρετουν) να εχεις και την ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ να μην απασχολεις άτομα που δεν έχεις σκοπό να πληρωσεις.

Σε όποιον φαίνεται ότι οι καταστηματάρχες χοντροκονομάνε, και γι αυτό κλείνουν ο ένας μετα τον άλλον - προφανως γιατι κονόμησαν αρκετά και συνταξιοδοτούνται- γιατι δεν δοκιμάζει να ανοιξει δικο του μαγαζί;
Προσφερομαι να έρχομαι να απασχολώ τους υπαλλήλους του και μετά να πουλώ υφάκι και εξυπνάδα.

Edited by - ksp on 04/07/2016 06:52:03
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/07/2016 :  10:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είμαι από αυτούς που έχουν πάει να δοκιμάσουν παπούτσι σε κατάστημα με σκοπό να το αγοράσουν από αλλού. Πραγματικά δεν ένοιωσα και πολύ καλά με αποτέλεσμα τις επόμενες 2 φορές που χρειάστηκα παπούτσια, να τα αγοράσω τελικά από κει που τα δοκίμασα.

Καταλαβαίνω ότι πολλές φορές οι τιμές έχουν μεγάλη διαφορά, αλλά μια καλή λύση για μένα είναι ο προγραμματισμός αγοράς των παπουτσιών μου στις εκπτώσεις, όπου οι τιμές πέφτουν περί 30% και φτάνουν κάπως το κόστος αγοράς από site του εξωτερικού.

Φυσικά αν πάω σε κατάστημα και δεν βρω το νούμερο μου ή το χρώμα που θέλω, εννοείται πως θα ψάξω στο Internet για να το πάρω.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000