Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 2ος Διεθνής Ημι-Μαραθώνιος Μαραθώνα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  15:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο πρώτος αγώνας οργανωτικά όπως τον είδα εγώ τουλάχιστον δεν ήταν κακός. Κλειστός δρόμος σε όλη τη διαδρομή για τα αυτοκίνητα, ανα 2/5 νερό και ανα 5 ισοτονικα, οκ είχε ζέστη επειδή ήταν αρχές Σεπτέμβρη. Απρίλη Μήνα 12,30 όντως μπορεί να κάτσει ζεστή ημέρα, γλιτώνεις το πρωινό ξύπνημα, αλλά μπορείς να το πληρώσεις με ζέστη.

SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  15:29:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νερά; Πού είδατε τα νερά στον 1ο Ημί Μαραθώνα;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  15:43:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Νερά; Πού είδατε τα νερά στον 1ο Ημί Μαραθώνα;


ανα 2,5χμ μετά το 5ο, και στον τερματισμό

SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  15:46:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

quote:
Originally posted by Rigelian

Νερά; Πού είδατε τα νερά στον 1ο Ημί Μαραθώνα;


ανα 2,5χμ μετά το 5ο, και στον τερματισμό

SWIM BIKE RUN



Εσυ ησουν γρηγορος, γι αυτο, για ρωτα και τους δρομεις των 2 ωρων και περα αν βρηκαν νερο μετα το 15 (δε θυμαμαι ακριβως τωρα) και ειδικα στον τερματισμο. Σε ταβερνα στο Μαραθωνα πηγαμε για να βρουμε νερο!!!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  16:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

Ο πρώτος αγώνας οργανωτικά όπως τον είδα εγώ τουλάχιστον δεν ήταν κακός. Κλειστός δρόμος σε όλη τη διαδρομή για τα αυτοκίνητα, ανα 2/5 νερό και ανα 5 ισοτονικα, οκ είχε ζέστη επειδή ήταν αρχές Σεπτέμβρη. Απρίλη Μήνα 12,30 όντως μπορεί να κάτσει ζεστή ημέρα, γλιτώνεις το πρωινό ξύπνημα, αλλά μπορείς να το πληρώσεις με ζέστη.

SWIM BIKE RUN


Η διαδρομή για γρήγορο ημί όντως είναι η καλύτερη μέχρι τώρα στην Αττική, οι άλλοι δύο για ρεκόρ δεν λένε, ο μητροπολιτικός λόγω αρκετού πλακόστρωτου, ο δε της Αθήνας λόγω ανηφορας-κατηφόρας × 2 + ζέστης
Ελπίζουμε στον 3ο πλέον..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  16:53:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν τρέξω κάποιον αγώνα εκείνη την ημέρα μάλλον θα επιλέξω τον Μαραθώνα ή την Καλλιθέα τα 10.
Η ώρα έναρξης είναι ένα πρόβλημα. Πέρυσι ήταν μεγάλο πρόβλημα η ζέστη, γινόταν και Σεπτέμβρη και είχε 30 βαθμούς. Νερά βρήκα παντού (είχε και πολλούς σταθμούς) εκτός από τον τερματισμό και έκανα 2 ώρες και κάτι ψιλά. Όσοι τερμάτισαν πιο μετά όμως δεν βρήκαν νερά και σε αρκετούς σταθμούς. Σαν αγώνας όμως μου άρεσε αρκετά.
Στην Καλλιθέα είχα τρέξει πρόπερσι τα 5χλμ που ήταν 5200 και θυμάμαι ότι αυτοί που έτρεξαν τα 10χλμ έλεγαν ότι τα πρώτα νερά ήταν στο 8ο χιλιόμετρο.
Στον Μητροπολίτικο έτρεξα πέρυσι τα 5χλμ και σκυλοβαρέθηκα. Η πιο αδιάφορη διαδρομή που υπάρχει. Ευτυχώς δεν έτρεξα τα 10,5 ή τα 21.
Στους αγώνες Cyta έτρεξα πέρυσι σε δύο 10άρια. Ο πρώτος ήταν 10600. Η διοργανωση μέτρια προς κακή. Εκανα το λάθος να ξαναπάω. Ο αγώνας ξεκίνησε 1,5 ώρα αργότερα γιατί κάπου είχαν μπερδέψει τις ώρες στις ανακοινώσεις. Στη διαδρομή περνούσαν αυτοκίνητα δίπλα μας συνέχεια και αφού τερματισα, είδα ότι το gps έγραφε 9400.

Αν τρέξω κάποιον αγώνα εκείνη την ημέρα μάλλον θα επιλέξω τον Μαραθώνα ή την Καλλιθέα τα 10.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  17:25:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

Αν τρέξω κάποιον αγώνα εκείνη την ημέρα μάλλον θα επιλέξω τον Μαραθώνα ή την Καλλιθέα τα 10.
Η ώρα έναρξης είναι ένα πρόβλημα. Πέρυσι ήταν μεγάλο πρόβλημα η ζέστη, γινόταν και Σεπτέμβρη και είχε 30 βαθμούς. Νερά βρήκα παντού (είχε και πολλούς σταθμούς) εκτός από τον τερματισμό και έκανα 2 ώρες και κάτι ψιλά. Όσοι τερμάτισαν πιο μετά όμως δεν βρήκαν νερά και σε αρκετούς σταθμούς. Σαν αγώνας όμως μου άρεσε αρκετά.
Στην Καλλιθέα είχα τρέξει πρόπερσι τα 5χλμ που ήταν 5200 και θυμάμαι ότι αυτοί που έτρεξαν τα 10χλμ έλεγαν ότι τα πρώτα νερά ήταν στο 8ο χιλιόμετρο.
Στον Μητροπολίτικο έτρεξα πέρυσι τα 5χλμ και σκυλοβαρέθηκα. Η πιο αδιάφορη διαδρομή που υπάρχει. Ευτυχώς δεν έτρεξα τα 10,5 ή τα 21.
Στους αγώνες Cyta έτρεξα πέρυσι σε δύο 10άρια. Ο πρώτος ήταν 10600. Η διοργανωση μέτρια προς κακή. Εκανα το λάθος να ξαναπάω. Ο αγώνας ξεκίνησε 1,5 ώρα αργότερα γιατί κάπου είχαν μπερδέψει τις ώρες στις ανακοινώσεις. Στη διαδρομή περνούσαν αυτοκίνητα δίπλα μας συνέχεια και αφού τερματισα, είδα ότι το gps έγραφε 9400.

Αν τρέξω κάποιον αγώνα εκείνη την ημέρα μάλλον θα επιλέξω τον Μαραθώνα ή την Καλλιθέα τα 10.



Αν τρέξεις κάποιον αγώνα εκείνη την ημέρα μάλλον θα επιλέξεις τον Μαραθώνα ή την Καλλιθέα τα 10.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  17:26:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by NESTORAS1980

Ο πρώτος αγώνας οργανωτικά όπως τον είδα εγώ τουλάχιστον δεν ήταν κακός. Κλειστός δρόμος σε όλη τη διαδρομή για τα αυτοκίνητα, ανα 2/5 νερό και ανα 5 ισοτονικα, οκ είχε ζέστη επειδή ήταν αρχές Σεπτέμβρη. Απρίλη Μήνα 12,30 όντως μπορεί να κάτσει ζεστή ημέρα, γλιτώνεις το πρωινό ξύπνημα, αλλά μπορείς να το πληρώσεις με ζέστη.

SWIM BIKE RUN


Η διαδρομή για γρήγορο ημί όντως είναι η καλύτερη μέχρι τώρα στην Αττική, οι άλλοι δύο για ρεκόρ δεν λένε, ο μητροπολιτικός λόγω αρκετού πλακόστρωτου, ο δε της Αθήνας λόγω ανηφορας-κατηφόρας × 2 + ζέστης
Ελπίζουμε στον 3ο πλέον..



Κι ο Ποσειδώνιος?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  17:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Μητροπολιτικός δεν είναι ο Ποσειδώνιος. Με μπέρδεψες κ εμένα προς στιγμήν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  18:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Μητροπολιτικός γίνεται μέσα στο παλιό αεροδρόμιο του Ελληνικού. Ο Ποσειδώνιος στην Ποσειδώνος στο Φάληρο. Το πλακόστρωτο είναι στον Ποσειδώνιο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  18:38:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως μου φαίνεται πολύ αστείο, μαραθώνιος στο αεροδρόμιο. Στο τέλος θα κάνουν και σε στίβο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  18:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Πάντως μου φαίνεται πολύ αστείο, μαραθώνιος στο αεροδρόμιο. Στο τέλος θα κάνουν και σε στίβο.



Δεν ειναι μαραθωνιος, ημι ειναι και καθιερωθηκε απο την Ευκλη να γινεται εκει για συγκεκριμενο σκοπο.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2015 :  00:28:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Πάντως μου φαίνεται πολύ αστείο, μαραθώνιος στο αεροδρόμιο. Στο τέλος θα κάνουν και σε στίβο.



Δεν ειναι μαραθωνιος, ημι ειναι και καθιερωθηκε απο την Ευκλη να γινεται εκει για συγκεκριμενο σκοπο.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις





Σωστά: "ημι'. Αλλά και πάλι! Πολύ πράγμα να τρέχεις κλεισμένος στο αεροδρόμιο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2015 :  00:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι ατελείωτος ο χώρος!
Και σαν έκταση αλλά και στο μάτι...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2015 :  00:45:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το ξέρω αλλά, still....ξέρω' γω! Μποοεί να μου τη δίνει ότι είναι περιφραγμένος ο χώρος, λες και είμαστε ποντίκια στο κλουβί. Γούστα είναι αυτά....Έχω κάνει 3αθλο εκεί, βαρέθηκα την ζωή μου γύρω γύρω με το ποδήλατο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000