Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Τέλος τα Καρυάτεια-έρχεται αγώνας στη Μονεμβασια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 27/02/2015 :  15:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του SKOTEINOS.  Απάντηση σε αποστρόφους
Ένας ωραίος ομολογουμένως κατά κοινή ομολογία αγώνας-ο ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΠΑΡΝΩΝΑ, δυστυχώς έλαβε ΤΕΛΟΣ.
Ο εν λόγω αγώνας έγινε μόνο 2 φορές,αλλά δυστυχώς οι ντόπιοι φορείς δεν τον αγκάλιασαν όλοι τον αγώνα όπως μάλλον θα έπρεπε και έδωσαν πρόωρο τέλος.Υπάρχει μία ελπίδα για να γίνει του χρόνου,αλλά εγώ δεν το βλέπω πιθανό!
Αλλά επειδή το τέλος σε κάτι,σημαίνει αρχή κάτι άλλου,είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι στις 25 Ιουλίου θα πραγματοποιηθεί αγώνας στην Μονεμβασιά,ο οπόιος θα τερματίζει μέσα στο ΚΑΣΤΡΟ!!!
Ναι καλά διαβάσατε.
Ο αγώνας εντάσσεται στις εκδηλώσεις της Απελευθέρωσης του Κάστρου!
Χιλιόμετρα και ονομασία του αγώνα θα σας ανακοινωθούν τις επόμενες εβδομάδες!!!!

ΚΡΟΝΙΟΝ ΠΕΡΑΣΜΑ-18/07/2015

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2015 :  18:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μονιμη μετακομιση στη λακωνια!!!

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2015 :  18:34:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ώχ, ανηφόοοοοορα στον τερματισμό!
βέβαια αλλιώς δεν γίνεται..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2015 :  18:51:58  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και καμμιά 200αρια μέτρα πλακόστρωτο μέσα στο Κάστρο!

ΚΡΟΝΙΟΝ ΠΕΡΑΣΜΑ-18/07/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2015 :  22:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε θα μας αφήσετε να κάνουμε διακοπές???
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2015 :  10:11:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα τις κάνεις εκεί ρε συ μαζεμένες!
Αυτός είναι ο στόχος να σας φέρνω στα μερη μου για διακοπές και να βάζω χρήμα στην Λακωνία.....εεεε και να τα ακούω και από πάνω από τους ντόπιους!

ΚΡΟΝΙΟΝ ΠΕΡΑΣΜΑ-18/07/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ekim96
Newbie Forum Runner

11 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2015 :  12:01:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παύλο καλημέρα.Είμαι ο Μιχάλης από τα μέρη του Κούρου που γνωριστήκαμε στο Καστόρειο.Το είχες προαναγγείλει λίγο-πολύ από καιρό για την κατάργηση του αγώνα.Κρίμα γιατί πέραν του απείρου κάλλους χωριό (Καρυές) και τοπίο (Πάρνωνας) ήταν ένας από τους ωραιότερους αγώνες,κράχτης για την περιοχή.Eγώ προσωπικά κατεβαίνω οικογενειακά στα μέρη αυτά αν θυμάσαι και συμπαρασύρω και φίλους μαζί.θα έπρεπε να γίνουν γνωστοί οι λόγοι ματαίωσης του αγώνα,επειδή όμως κάποια θέματα (πιθανολογώ) δεν παίρνουν δημοσιότητα ίσως θα ήταν προτιμότερο να τα συζητούσαμε μελλοντικά κατ΄ ιδίαν (εκτός αν νομίζείς ότι χρήζουν δημοσιότητας).
'Οσο για την εναλλακτική πρόταση της Μονεμβασιάς την βρίσκω ενδιαφέρουσα δρομικά αλλά τουριστικά ίσως λίγο κορεσμένη (και ακριβή).Δεν αμφιβάλλω όμως ότι μπορείς να διοργανώσεις έναν υπέροχο αγώνα και συνάμα ένα ωραίο σαββατοκύριακο εκδρομικό για κάποιες οικογένειες.
Υ.Γ.Έχε υπ΄όψιν σου ότι γίνονται συνέχεια γάμοι στο κάστρο ώστε να αποφευχθούν τερματισμοί σε πέπλα μπομπονιέρες ρύζια και κουστούμια!!(Αστειεύομαι!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2015 :  13:05:46  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα αδελφέ.
Καταρχάς να σε ευχαριστήσω για τα καλά σου λόγια.
Λοιπόν πάμε στους λόγους του τερματισμού του αγώνα στις Καρυές.
Οι λόγοι είναι εν μέρη οικονομικοί αλλά και πολύ τοπικιστικοί:

1)Έτρεχε κυριολεκτικά ένας μόνος άνθρωπος για τον αγώνα(Θεόδωρος Μεντής-πρόεδρος του Α.Σ. ''Ο ΚΑΡΥΑΤΗΣ΄΄,και όλοι οι υπόλοιποι σφύριζαν αδιάφορα.Τους δε επαγγελματίες το μόνο που τους ένοιαζε είναι πως θα ''δαγκώσουν΄΄ την διοργάνωση,και από θέμα οικονομικής συνεισφοράς τους στο αγώνα,ούτε κουβέντα
2)Ο Σύλλογος έχει ένα μεγάλο έσοδο από κάτι νοίκια,αλλά δυστυχώς λόγω των δυσκολιών που υπάρχουν,τα ενοίκια μειώθηκαν δραματικά,οπότε να μην υπαρχει χρήμα.Στους υπέυθυνους του αγώνα,υπήρχε εξάλλου και η άποψη της μεγάλης σπατάλης χρημα΄των ,προκειμένου να γίνει ο αγώνας όσο πιο ελίτ και ποιοτικός γινόταν.Εγώ έχω στα χέρια μου ,μια οικονομική ανάλυση που έχει μεγάλα ποσά που δαπανήθηκαν ,προκειμένου να γίνει ο αγώνας πιο ποιοτικός.ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ-ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑΣ ΩΡΑΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΙΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.Δεν το δεχτηκαν θεωρώντας ότι άν κανουν περικοπές ,θα χαθεί και η αίγλη του αγώνα.Εγώ δεν συμφωνώ γιατί λ.χ. δεν θα χαθεί σε τίποτα η αίγλη του αγώνα,αν δεν πάρουν οι νικητές στο τέλος ανθοδέσμη,όπου δαπανήθηκαν 330,00 ευρώ
3)Ο τερματισμός του αγώνα,θέλουν να γίνει και ως μοχλός πίεσης στους επαγγελματίες για να πάψουν να τα βλέπουν όλα πώς θα πάρουν χρήμα από την διοργάνωση και από τους δρομείς
4)Υπάρχουν και άλλοι τοπικιστικοί λόγοι,που δεν είναι της παρούσης και θέλει πολύ γράψιμο για να εξηγηθούν.

Ο αγώνας ενδέχεται του χρόνου να ξαναγίνει-αλλά μέχρι τότε μπορείτε να έρθετε στην υπεραπόσταση στο ΚΡΟΝΙΟΝ ΠΕΡΑΣΜΑ που θα γίνει στις 18/07 στον διπλανό Άγιο Πέτρο,ενώ αφήνω ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ ΣΕ 2 ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΝΩΝΑ-που έχουν γίνει προχωρημένες συζητήσεις ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΤΙΠΟΤΕ ΑΚΟΜΑ.

Όσο για την Μονεμβασιά,αν πέσουμε σε κανα΄γάμο μέσα στην πλατεία....εεεε θα έχει τρελλά γέλια-χουχουχου.

Κάνει και για city trail η Μονεμβασιά ε;
τι λέτε;;;;

ΚΡΟΝΙΟΝ ΠΕΡΑΣΜΑ-18/07/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ekim96
Newbie Forum Runner

11 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2015 :  13:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καταλαβαίνω ότι κάποια θέματα σκαλώνουν σε κάποια αμετάπειστα κεφάλια....Κρίμα.

Χαίρομαι που είσαι σε συζητήσεις με άλλα χωριά της περιοχής.Καστάνιτσα Βούρβουρα Τζίτζινα;;;;Πότε θα ξέρουμε;Μέσα στο καλοκαίρι;Προτείνω διαδρομή cherry-βλαχοcherry-κολλίνες ή δεν μπαίνεις στoν όμορο νομό;

Μονεμβασιά:Τερματισμός και βουτιά στη θάλασσα και στα αμυγδαλωτά!!



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2015 :  13:48:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Όχι μπάινω πώς δεν μπαίνω;;;
''Εκλεισα΄΄ 2 αγώνες ήδη:

1)1ος Ημιμαραθωνιος Τσακωνιάς Τυρός-Λεωνίδιο 22/6 ή 28/6
2)1ος Θυρεάτης Δρόμος στην ευρύτερη περιοχή Μουστού - Παράλιο ΄Αστρος στις 18/10/2015.

Αυτά είναι ήδη κλεισμένα και τα έχω αναλάβει εγώ.Και μην ξεχνάς τον Αγιο Πέτρο-είναι στον όμορο Νομό!

ΚΡΟΝΙΟΝ ΠΕΡΑΣΜΑ-18/07/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ekim96
Newbie Forum Runner

11 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2015 :  14:46:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο ωραία ιδέα!Θα κλείσεις τον Τυρός-Λεωνίδιο στο ένα διάζωμα;Θέλει προσοχή το θέμα φύλαξη-ασφάλεια δρομέων!Τα χιλιόμετρα μου φαίνεται είναι αρκετά λιγότερα από είκοσι.Σε κάθε περίπτωση μπράβο που μας ξεσηκώνεις!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2015 :  15:38:57  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
21 ακριβώς είναι!!!
Θα υπάρχει μέριμνα για προστασία!

ΚΡΟΝΙΟΝ ΠΕΡΑΣΜΑ-18/07/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2015 :  20:38:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι πολύ ασχημο και στενάχωρο να βλέπεις αγώνες να "τελειώνουν".Κρίμα και πάλι κρίμα.

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2015 :  22:04:05  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω διοργανώσει αγωνα τριαθλου πριν 2 χρονια στην Καρυστο, γενικα οι επαγγελματίες σε κλειστές κοινωνίες θέλουν να δαγκώνουν όπως λέει ο Παύλος και τίποτα άλλο! Πήγαν στο δήμαρχο για να με πιέσει να αλλάξω το χώρο τερματισμού! Εκτός απο κανά δυο που έδωσαν 50€!!!! Χορηγία κι άλλους 5-6 που έδωσαν καποια δώρα οι υπόλοιποι άφαντοι! Μπήκα μεσα πανω απο 1500€ , αφιέρωσα άπειρο χρονο , κόπο, παντα με μεράκι κι αγάπη αλλα είδα απίστευτα πράγματα! Ο δήμαρχος βράβευσε εναν εθελοντή γιατρό που βοήθησε στον αγωνα και δεν άκουσα ουτε ενα ευχαριστω!ο αγωνας ειχε τεράστια επιτυχία για πρωτη φορά με πανω απο 160 αθλητες και στο παιδικο με πανω απο 100 παιδια. Πέρσι προσπάθησε κάποιος που εχει μαγαζί να κάνει κατι παρόμοιο που κατέληξε σε φιάσκο...

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sparta runing
Newbie Forum Runner



23 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2015 :  23:27:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
στο τελος σε ολους τους αγωνες θα πληρωνουμε γιατι ακριβως αυτο δεν υπαρχουν εσωδα

Γ.Κ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2015 :  10:28:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Spartiatis

Έχω διοργανώσει αγωνα τριαθλου πριν 2 χρονια στην Καρυστο, γενικα οι επαγγελματίες σε κλειστές κοινωνίες θέλουν να δαγκώνουν όπως λέει ο Παύλος και τίποτα άλλο! Πήγαν στο δήμαρχο για να με πιέσει να αλλάξω το χώρο τερματισμού! Εκτός απο κανά δυο που έδωσαν 50€!!!! Χορηγία κι άλλους 5-6 που έδωσαν καποια δώρα οι υπόλοιποι άφαντοι! Μπήκα μεσα πανω απο 1500€ , αφιέρωσα άπειρο χρονο , κόπο, παντα με μεράκι κι αγάπη αλλα είδα απίστευτα πράγματα! Ο δήμαρχος βράβευσε εναν εθελοντή γιατρό που βοήθησε στον αγωνα και δεν άκουσα ουτε ενα ευχαριστω!ο αγωνας ειχε τεράστια επιτυχία για πρωτη φορά με πανω απο 160 αθλητες και στο παιδικο με πανω απο 100 παιδια. Πέρσι προσπάθησε κάποιος που εχει μαγαζί να κάνει κατι παρόμοιο που κατέληξε σε φιάσκο...

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.




Ωραία πράγματα

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000