Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 6
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/03/2015 :  18:52:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σαββατοκύριακο καθάριζα ελαιώνα, έκαιγα κλαριά και έκοβα ξύλα. Κοινώς μου βγήκε το λάδι. Χθες Δευτέρα είχα πεζοπορία στο χιόνι, χωρίς ιδιαίτερη κούραση. Είπα λοιπόν σήμερα να αρχίσω το μάζεμα των τάπερ. Προλάβαινα να κάνω 6 Χ 1000, αισιοδοξώντας στο 3΄30΄΄. Με το που έβγαλα το πρώτο είπα το δεσπότη Παναγιώτη, έκανα ένα γενναίο διάλειμμα, θυμήθηκα πως με λένε και ολοκλήρωσα την προπόνηση με άλλα 4 Χ 1000 στο 3΄45΄΄, λίαν αξιοπρεπώς δεδομένων των συνθηκών.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/03/2015 :  19:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πάει και ο σημερινός γολγοθάς!

διαλειμματική με 8χ800 σήμερα και αφού μου έβγαλαν την ψυχή, βγήκαν και αυτά από 3:38(το πρώτο) ως 3:26(το τελευταίο) με διάλειμμα ενδιάμεσα 1:30. 15 λεπτά ζέσταμα, 3-4 δρομικές, 3 ανοίγματα,10' αποκατάσταση, διατάσεις πριν και μετά.

19 και σήμερα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/03/2015 :  19:28:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by lemonidas1

20 χλμ σημερα.Τα 5 πρωτα στο 5'20,τα επομενα 13 στο 5',τελος 2χλμ στο 5'20.Ουτε διατασεις,ουτε τιποτε,φυσαγε ενας κολοαερας!παπαπα!



...να σε παίρνει και να σε σηκώνει ε;(!) Και να δεις που θα μας "πεθάνει" στο κρύο όλο το Μάρτιο και με το που θα έρθει η ώρα της Θεσσαλονίκης θα βγάλει κάτι ζέστες ίσα-ίσα για να μας σπάσει τα νεύρα!
Πραγματι,το φοβαμαι κι εγω αυτο το σεναριο.12,13 και το 2014 που ετρεξα τον Μ.Α.δεν ειχε ποτε καλο καιρο.Φετος ελπιζω να ειναι οι συνθηκες καλυτερες.Σημερα 10 χλμ χαλαρα σε 54'30.
Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/03/2015 :  20:30:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by supergomar

Σαββατοκύριακο καθάριζα ελαιώνα, έκαιγα κλαριά και έκοβα ξύλα. Κοινώς μου βγήκε το λάδι. Χθες Δευτέρα είχα πεζοπορία στο χιόνι, χωρίς ιδιαίτερη κούραση. Είπα λοιπόν σήμερα να αρχίσω το μάζεμα των τάπερ. Προλάβαινα να κάνω 6 Χ 1000, αισιοδοξώντας στο 3΄30΄΄. Με το που έβγαλα το πρώτο είπα το δεσπότη Παναγιώτη, έκανα ένα γενναίο διάλειμμα, θυμήθηκα πως με λένε και ολοκλήρωσα την προπόνηση με άλλα 4 Χ 1000 στο 3΄45΄΄, λίαν αξιοπρεπώς δεδομένων των συνθηκών.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .




Πολύ καλή προπόνηση θάλεγα.Την κάνω και εγώ συχνά

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/03/2015 :  22:12:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
2.5 προθέ στο 5:15
5 εναλλαξ σε 4:30 - 4:55 - 4:25 - 5:00 - 4:30
1.5 αποθέραπι στο 5:25
Ολίγον απο ψόφο αλλά ευτυχώς χωρίς τον πρωινό αέρα.

Μιχάλης-VTRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

doctorinjury
Forum-Runner

175 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/03/2015 :  22:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μαυροβούνι; Χιονορακέτες;

quote:
Originally posted by supergomar

. Χθες Δευτέρα είχα πεζοπορία στο χιόνι, χωρίς ιδιαίτερη κούραση.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  08:59:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by doctorinjury

Μαυροβούνι; Χιονορακέτες;

quote:
Originally posted by supergomar

. Χθες Δευτέρα είχα πεζοπορία στο χιόνι, χωρίς ιδιαίτερη κούραση.





Ακριβώς έτσι γιατρέ μου .

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  13:55:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
την καλημέρα μου στην παρέα.

1 ώρα ενδυνάμωση πόδια έκανα το πρωί και τέλος για σήμερα.

θα ήθελα να ρωτήσω τους πιο έμπειρους γιατί με έκραξε ο Παναγιώτης(kalogeridis) και πλέον έχω κάποιες αμφιβολίες. Για όσους δεν γνωρίζουν θα τρέξω Μ.Αλέξανδρο και είμαι σε περίοδο φορμαρίσματος από προχτές. Έχει λοιπόν αγώνα 10χλμ σε άσφαλτο την Κυριακή και σκέφτηκα να τον τρέξω στο ρυθμό της προπόνησης τέμπο που είχα μέσα στην εβδομάδα η οποία είναι προγραμματισμένη για αύριο. Αντ αυτού είχα σκοπό να βάλω το προγραμματισμένο L.R. της Κυριακής για αύριο ή Παρασκευή. Αλλαγή μέρας μόνο, όχι ρυθμού. Ο Παναγιώτης με έκραξε λοιπόν για αυτή την αλλαγή, λέει πως θα με επηρεάσει. Το άτομο που μου έδωσε το πρόγραμμα που ακολουθώ και έχει αρκετά χρόνια τρεξίματος στην πλάτη του(δεν είναι όμως προπονητής) μου είπε πως δεν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα, αντίθετα με παρότρυνε να τρέξω στον αγώνα. Τι λέτε? Πέραν το ενδεχόμενο κάποιου τραυματισμού, που θεωρώ το ίδιο πιθανό με τις προπονήσεις, υπάρχει κάτι άλλο που θα επηρεάσει τη συμμετοχή μου στο μαραθώνιο?

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  14:11:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...Τασο...ο κινδυνος ειναι να παρασυρθεις σε αγωνιστικους ρυθμους...χωρις καν να το καταλαβεις...! Επισης καλο ειναι μετα απο LR, η επομενη προπονηση να μην εχει ενταση, γι'αυτο και πολλα προπονητικα προγραμματα παρεμβαλουν ενδιαμεσα μια προπονηση λιγων χλμ αποκαταστασης σε πολυ χαλαρους ρυθμους!Οπως φυσικα αντιλαμβανεσαι δεν ειμαι ειδικος...και δεν πολυακολουθω προπονητικα πρωτοκολλα...οποτε καλο ειναι παρεις και αποψεις αλλων πιο εμπειρων δρομεων...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  14:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρεξτο δεν θα παθεις τιποτα.Εννοειται ομως οτι δε θα τα δωσεις ολα,γυρω στο 85%-90% της μεγιστης προσπαθειας.Το εχω κανει και εγω δυο φορες (με προγραμμα απο προπονητη),οχι σε αγωνα,αλλα τρεχοντας μονος μου.Υπαρχουν προγραμματα που εχουν και αυτα αγωνα ή 10αρι σχεδον αγωνιστικο (πχ Advanced Marathoning)

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  14:19:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...Τασο...ο κινδυνος ειναι να παρασυρθεις σε αγωνιστικους ρυθμους...χωρις καν να το καταλαβεις...! Επισης καλο ειναι μετα απο LR, η επομενη προπονηση να μην εχει ενταση, γι'αυτο και πολλα προπονητικα προγραμματα παρεμβαλουν ενδιαμεσα μια προπονηση λιγων χλμ αποκαταστασης σε πολυ χαλαρους ρυθμους!Οπως φυσικα αντιλαμβανεσαι δεν ειμαι ειδικος...και δεν πολυακολουθω προπονητικα πρωτοκολλα...οποτε καλο ειναι παρεις και αποψεις αλλων πιο εμπειρων δρομεων...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Πες του τα Σπύρο μήπως κι ακούσει!

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  14:22:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratus

Τρεξτο δεν θα παθεις τιποτα.Εννοειται ομως οτι δε θα τα δωσεις ολα,γυρω στο 85%-90% της μεγιστης προσπαθειας.Το εχω κανει και εγω δυο φορες (με προγραμμα απο προπονητη),οχι σε αγωνα,αλλα τρεχοντας μονος μου.Υπαρχουν προγραμματα που εχουν και αυτα αγωνα ή 10αρι σχεδον αγωνιστικο (πχ Advanced Marathoning)

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.


Advanced είσαι εσύ Χρήστο, ο Τάσος κι εγώ ούτε Marathoning δεν είμαστε ακόμα!

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  14:32:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by supergomar

Σαββατοκύριακο καθάριζα ελαιώνα, έκαιγα κλαριά και έκοβα ξύλα. Κοινώς μου βγήκε το λάδι. Χθες Δευτέρα είχα πεζοπορία στο χιόνι, χωρίς ιδιαίτερη κούραση. Είπα λοιπόν σήμερα να αρχίσω το μάζεμα των τάπερ. Προλάβαινα να κάνω 6 Χ 1000, αισιοδοξώντας στο 3΄30΄΄. Με το που έβγαλα το πρώτο είπα το δεσπότη Παναγιώτη, έκανα ένα γενναίο διάλειμμα, θυμήθηκα πως με λένε και ολοκλήρωσα την προπόνηση με άλλα 4 Χ 1000 στο 3΄45΄΄, λίαν αξιοπρεπώς δεδομένων των συνθηκών.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .


#1...ΑΥΤΕΣ είναι "πολυαρθρικές" ασκήσεις!...όχι παίζουμε!

#1...!!! Πήγες να κινηθείς πολύ επιθετικά και εσύ!


Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  14:32:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι αρχες της προπονητικης ισχυουν σε ολους,ειτε ειναι αργοι ειτε γρηγοροι.Το μεγαλυτερα λαθη γινονται στο ταπερ που μειωνονται οι εντασεις κατακορυφα και μη μιλησω για τα χλμ.Ταπερ δε σημαινει μπαινω στη γυαλα,αλλα εχουμε κολλησει στουσ δεινοσαυρους.Ετσι στον αγωνα μας φταει ο καιρος,που δεν ειχε νερο σε ενα σταθμο,που ειχε κατηφορες,που ειχες ανηφορες κλπ


---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  15:04:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χρηστο τοσο εγω οσο και ο Γιωργος (el cid) παρακολουθουμε συστηματικα ο ενας τα ατοπιματα του αλλου... το απολυτο κριτηριο μας ειναι το να τον εχουμε υγιη στην αφετηρια, στη διαδρομη και στον τερματισμο... οταν αντιμετωπιζει απο μονος του τοσο ελαφρα το κομματι ενος ενδεχομενου τραυματισμου καθαρα απο αγνοια (δε με εκπλησει καθολου η θεση του δυστυχως πολυπειρου σε τετοια θεματα spy) καταλαβαινεις οτι εχεις χασει καποια επεισοδια (λογικοτατο αφου εμεις τα συζηταμε πριβε στο φβ) και νομιζεις οτι εχεις να κανεις με εναν συνειδητοποιημενο δρομεα... ειναι μολις 24 ετων , κατεβαινει στον πρωτο του μαραθωνιο και η αλχημεια παει στεφανι!!! εσυ πολυ σωστα μιλησες αλλα η θεση σου ανταποκρινεται 100% σε περιπτωσεις τυπου τρεχαντηρη κλπ που δεν αποκλινουν του προβλεπομενου. που εχουν σεβασμο στο σωμα τους και δε ρισκαρουν με τιποτα το ενδεχομενο να χασουν μια συμμετοχη σε αγωνα στοχο.... εννοειται πως εχεις τον απολυτο σεβασμο μου στη θεση σου!!!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...

Edited by - kalogeridis on 18/03/2015 15:05:31
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000