Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 6
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  15:48:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους


#1...!!! Πήγες να κινηθείς πολύ επιθετικά και εσύ!


I plead guilty (Αγγλικά ε, όχι αστεία).

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  16:32:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!πάμε λίγο για αποφυγή παρεξηγήσεων

Σπύρο συμφωνώ απόλυτα για τον κίνδυνο να παρασυρθω. Το δοκίμασα ωστόσο στους τρεις τελευταίους αγώνες που έτρεξα να μην τα δώσω όλα και πέτυχε ενώ τους απόλαυσα και περισσότερο. Επίσης για τη χαλαρή προπόνηση που λες,μετά το L.R. της πέμπτης έχω αλλά δώδεκα χαλάρωμα που θα χωρίσω σε τρέξιμο και ποδήλατο Παρασκευή Σάββατο και έτσι δεν θα έχω δύο συνεχόμενες εντάσεις.

Παναγιώτη αφού ξέρεις πόσο φοβάμαι τα πάντα όσο πλησιάζουμε,μην με διαβαλλεις!απλά θεωρώ το ίδιο πιθανό έναν τραυματισμό σε ατομική προπόνηση με αγώνα που θα έχει τον ίδιο ρυθμό.

Θα τον τρέξω λοιπόν με την απαιτούμενη προσοχη παντα.

18 και σήμερα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  19:33:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!πάμε λίγο για αποφυγή παρεξηγήσεων

Σπύρο συμφωνώ απόλυτα για τον κίνδυνο να παρασυρθω. Το δοκίμασα ωστόσο στους τρεις τελευταίους αγώνες που έτρεξα να μην τα δώσω όλα και πέτυχε ενώ τους απόλαυσα και περισσότερο. Επίσης για τη χαλαρή προπόνηση που λες,μετά το L.R. της πέμπτης έχω αλλά δώδεκα χαλάρωμα που θα χωρίσω σε τρέξιμο και ποδήλατο Παρασκευή Σάββατο και έτσι δεν θα έχω δύο συνεχόμενες εντάσεις.

Παναγιώτη αφού ξέρεις πόσο φοβάμαι τα πάντα όσο πλησιάζουμε,μην με διαβαλλεις!απλά θεωρώ το ίδιο πιθανό έναν τραυματισμό σε ατομική προπόνηση με αγώνα που θα έχει τον ίδιο ρυθμό.

Θα τον τρέξω λοιπόν με την απαιτούμενη προσοχη παντα.

18 και σήμερα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

να σου θυμισω πως δε ζοριστηκε ο δικος μου αχιλλειος απο το τρειλ της περασμενης βδομαδας...

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  19:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
2χλμ στο 5'25,και..3Χ2000 σε 4'18,4'12 και 4'10 το τριτο,(το χλμ ε!)με 3'διαλ.Αλλα 2 χλμ χαλαρα,διατασεις,κοιλιακοι.Νιωθω τα ποδια μου λιγο κουρασμενα,ευτυχως αρχιζει το ταπερ και ελπιζω να ειμαι φρεσκος και ξεκουραστος στον Μ.Α.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  20:28:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ενδυνάμωση/διατάσεις πρωί-βράδυ.

Μικρές ενοχλήσεις στον δικέφαλο μηριαίο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  21:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by tzatzikis90

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!πάμε λίγο για αποφυγή παρεξηγήσεων

Σπύρο συμφωνώ απόλυτα για τον κίνδυνο να παρασυρθω. Το δοκίμασα ωστόσο στους τρεις τελευταίους αγώνες που έτρεξα να μην τα δώσω όλα και πέτυχε ενώ τους απόλαυσα και περισσότερο. Επίσης για τη χαλαρή προπόνηση που λες,μετά το L.R. της πέμπτης έχω αλλά δώδεκα χαλάρωμα που θα χωρίσω σε τρέξιμο και ποδήλατο Παρασκευή Σάββατο και έτσι δεν θα έχω δύο συνεχόμενες εντάσεις.

Παναγιώτη αφού ξέρεις πόσο φοβάμαι τα πάντα όσο πλησιάζουμε,μην με διαβαλλεις!απλά θεωρώ το ίδιο πιθανό έναν τραυματισμό σε ατομική προπόνηση με αγώνα που θα έχει τον ίδιο ρυθμό.

Θα τον τρέξω λοιπόν με την απαιτούμενη προσοχη παντα.

18 και σήμερα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

να σου θυμισω πως δε ζοριστηκε ο δικος μου αχιλλειος απο το τρειλ της περασμενης βδομαδας...

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...



μαρτυριάρη! άλλα τα δεδομένα στο τρέιλ και δυστυχώς παρά το ότι πήγαινα σαν κότα στα επικίνδυνα κομμάτια, κάπου στραβοπάτησα. ευτυχώς με παγοθεραπεία και λίγη ξεκούραση δεν είχα καμία ενόχληση στη διαλειμματική χτες κι έτσι θεωρώ πως δεν ήταν κάτι σοβαρό. στο δρόμο θέλει προσπάθεια για να έχεις τέτοια "ατυχήματα"

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  21:51:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
12 χλμ. σε 1 ώρα. Έστρωσα μετά τα 5 χλμ.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  22:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
8 ανετα χλμ στο 6'26''...

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

doctorinjury
Forum-Runner

175 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  22:24:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το υπέθεσα επειδή μου είχε πει για την άσκηση ο (μέγας) Νικ αλλά ήμουν εκτός...Σένγκεν τη Δευτέρα το πρωί. Πάντως, οι Salomon που φορούσαν κάποιοι φίλοι πωλούνται στη Γαλλία προς 100-120 ευρώ, ελαφρώς μεταχειρισμένες, και είναι μία εξαιρετική λύση για τρέξιμο-πεζοπορία στο χιόνι καθώς προσαρμόζονται απόλυτα στα αθλητικά παπούτσια.

quote:
Originally posted by supergomar

quote:
Originally posted by doctorinjury

Μαυροβούνι; Χιονορακέτες;

quote:
Originally posted by supergomar

. Χθες Δευτέρα είχα πεζοπορία στο χιόνι, χωρίς ιδιαίτερη κούραση.





Ακριβώς έτσι γιατρέ μου .

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

logacios
Forum-Runner

Greece
75 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2015 :  00:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
9 χαλαρά χιλιόμετρα σήμερα το βράδυ σε 50 λεπτά και δέκα λεπτά για διατάσεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2015 :  08:43:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...10 χλμ ... ερημος και μονος... σημερα το πρωι-πρωι στο Ζηρινειο, με τσουχτερο κρυο, σε 56'10"...ενσωματωνοντας ανα 2 χλμ ...1 χλμ πιο γρηγορο! Πολυ βαρια ποδια, ενοχλησεις στο δεξι μηρο...δε νομιζω οτι ειμαι σε πολυ καλη κατασταση! Θα δειξει...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2015 :  11:34:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πολύ δυνατό τεστ σήμερα, χαίρομαι που βγήκε τόσο καλά! Αποφάσισα να τρέξω την Κυριακή οπότε έβαλα το L.R. για σήμερα και ιδού τα αποτελέσματα: 20χλμ σε 1:53:57!

Λίγες λεπτομέρειες. Θέλησα να το κάνω όσο το δυνατόν καλύτερη προσομοίωση σε συνθήκες αγώνα. Έτσι χτες επιχείρησα καλή ενυδάτωση και υδατανθράκωση που θεωρώ πως κατάφερα σε μεγάλο βαθμό στα πλαίσια μιας μέρας τουλάχιστον. Λόγω διαβάσματος κατάφερα να κοιμηθώ κατά τη 01:30. Ξυπνητήρι 7.55, λίγη μπάρα στο στόμα (η μόνη εξαίρεση στην προσομοίωση, παρέλειψα το γεύμα πριν τον αγώνα), ρούχα αγώνα(τα περισσότερα που σκοπεύω να φορέσω δλδ), διατάσεις και φύγαμε. Ο καιρός καλός θα έλεγα με 2-3 βαθμούς, ήλιο και χωρίς αέρα. Είπα να κάνω τη δύσκολη διαδρομή αφού τα χιλιόμετρα δεν είναι τόσο πολλά(έχω μια εύκολη και μια δύσκολη για τα L.R.) με αρκετές ανηφόρες - μια δυο για γερά νεύρα- και κατηφόρες -πολύ πιο ομαλές-. Έφαγα την υπόλοιπη μπάρα στο 5, πήρα saltstick στα 7.5 και 12.5 και ένα μόνο gel στο 10. Όλα αυτά με νερό και σκέτο νερό στα 15 και 17.5 . Αναγνωριστικά τα πρώτα 2-3 χλμ φαινόταν από το ρυθμό και τις ανάσες, μετά ξύπνησα για τα καλά και όλα πήγαν κατ ευχήν! Ανάσες τέλειες, πόδια δυνατά (λίγο πιασμένα δε θα πω ψέματα), ηθικό ακμαιότατο!

17 και σήμερα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2015 :  12:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το τρενο του 4ωρου εχει και κυκνο!!!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2015 :  12:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λίγο παραπάνω από 10μιση χλμ σε 59' λεπτά χτες το απόγευμα σε κάτι βαρβάτες ασφάλτινες ανηφοροκατηφόρες (250μ θετική υψομετρική), να σπάει και λίγο η μονοτονία.

Είχα καιρό να το κάνω και είχα ξεχάσει πόσο μου αρέσουν οι ανηφόρες!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2015 :  13:29:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

πολύ δυνατό τεστ σήμερα, χαίρομαι που βγήκε τόσο καλά! Αποφάσισα να τρέξω την Κυριακή οπότε έβαλα το L.R. για σήμερα και ιδού τα αποτελέσματα: 20χλμ σε 1:53:57!

Λίγες λεπτομέρειες. Θέλησα να το κάνω όσο το δυνατόν καλύτερη προσομοίωση σε συνθήκες αγώνα. Έτσι χτες επιχείρησα καλή ενυδάτωση και υδατανθράκωση που θεωρώ πως κατάφερα σε μεγάλο βαθμό στα πλαίσια μιας μέρας τουλάχιστον. Λόγω διαβάσματος κατάφερα να κοιμηθώ κατά τη 01:30. Ξυπνητήρι 7.55, λίγη μπάρα στο στόμα (η μόνη εξαίρεση στην προσομοίωση, παρέλειψα το γεύμα πριν τον αγώνα), ρούχα αγώνα(τα περισσότερα που σκοπεύω να φορέσω δλδ), διατάσεις και φύγαμε. Ο καιρός καλός θα έλεγα με 2-3 βαθμούς, ήλιο και χωρίς αέρα. Είπα να κάνω τη δύσκολη διαδρομή αφού τα χιλιόμετρα δεν είναι τόσο πολλά(έχω μια εύκολη και μια δύσκολη για τα L.R.) με αρκετές ανηφόρες - μια δυο για γερά νεύρα- και κατηφόρες -πολύ πιο ομαλές-. Έφαγα την υπόλοιπη μπάρα στο 5, πήρα saltstick στα 7.5 και 12.5 και ένα μόνο gel στο 10. Όλα αυτά με νερό και σκέτο νερό στα 15 και 17.5 . Αναγνωριστικά τα πρώτα 2-3 χλμ φαινόταν από το ρυθμό και τις ανάσες, μετά ξύπνησα για τα καλά και όλα πήγαν κατ ευχήν! Ανάσες τέλειες, πόδια δυνατά (λίγο πιασμένα δε θα πω ψέματα), ηθικό ακμαιότατο!

17 και σήμερα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.



Αδελφέ, πρέπει λίγο να ψαχτείς για το τι κάνουμε και τι όχι, σε μία προετοιμασία μαραθωνίου. Και πού στοχεύει το κάθε τι...
Ελπίζω ειλικρινά, να σε "σώσει" η ηλικία σου και να πάνε όλα καλά!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000