Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 6
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2015 :  11:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Hiroshima

Καλημέρα σας,

Ασκήσεις ενδυνάμωσης και διατάσεις πρωί πρωί.

Ανοίγουν και οι εγγραφές για τον "Αυθεντικό" 2015 σε λίγες μέρες.

@trexantiris: Μάλλον μεταμεσονύχτια βλέπω και την φετινή προετοιμασία .




...συγκεντρώσου στο στόχο και...απόλαυσε το "προπονητικό ταξίδι" ακόμα και αν είναι μεταμεσονύχτιο!!! Το αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει!

...αρκετές φορές τα πράγματα δεν μας έρχονται όπως θα τα θέλαμε!...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2015 :  11:26:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by sotos-marathon

Λοιπον μετα απο 5 μερες off Π-Π-Σ-Κ-Δ εχθες ενα 8αρακι χαλαρο σε 43' κ σημερα ενα 10αρακι σε 53'.
Οι ενοχλησεις δεν εχουν φυγει τελειως,σαφως ομως ειμαι καλυτερα , συντηρητικα ολη την εβδομαδα κ την αλλη, ετσι κι αλλιως βρισκομαι στη φαση tapering...

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης



...Σωτηρη σε σκεφτομουνα...αφου κι εγω ταλαιπωρουμαι με το δεξι ποδι! Ευχομαι να πανε ολα καλα τη μεθεπομενη Κυριακη...να επιτυχεις την επιδοση που θελεις...και κυριως να το ευχαριστηθεις!!! Ηταν να κανω κι εγω πρπονητικα τον ημιμαραθωνιο...αλλα απ' ο,τι βλεπω δεν ειμαστε για τετοια...! Να δω αν θα τα καταφερω κιολας για τη Μεσσηνη που ειναι το ζητουμενο για μενα...!Τα παντα θα εξαρτηθουν απο το LR 27 χλμ το Σαββατο! Για να δουμε...

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

Σ ευχαριστω Σπυρο κ σε εσενα ευχομαι οτι καλυτερο!


Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2015 :  12:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χτες βράδυ μασαζάκι (ξανάνιωσα!)

σήμερα μια ώρα ενδυνάμωση πόδια για πρωινό και το απόγευμα ποδηλατάκι για αποκατάσταση. πλησιάζουμε..

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2015 :  14:12:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με συγκρατημένη αισιοδοξια και ανεβασμενη ψυχολογια ξαναμπαινω στις προπονησεις! Προχτές 45λεπτο στο 540, σημερα υπολογιζω σε κατι αντιστοιχο λιγο πιο γρηγορα με ανοιγματα. γενικα αυτη η εβδομαδα θα συνεχιστει με χαλαρο διερευνητικο τρεξιμο. Αν ολα πανε καλά, απο την επόμενη θα βαλω τρεις, ισως και τέσσερις πιο κανονικές προπονήσεις μικρου ογκου, το πολύ έως μιαμιση ωρα αν κανω κανενα LR.
Επειδή τώρα εχω ξεκινήσει κολύμπι και λιγο ποδήλατο με σκοπο να πάω στο Σπετσαθλο, ο δρόμος θα παει λίγο πίσω, κατι που πιστευω θα αποσυμφορήσει το σώμα μου χωρίς ομως να χασω και πολύ , παρα μόνο καποια δρομική προσαρμογή.
Υπολογίζω αν ολα πάνε καλά να κατέβω στα Κυριακίδεια, ενας αγαπημένος μου αγώνας, στις 22/3 με σκοπο τη συμμετοχή για ενα χρονο από 44 έως 46. Εκει για οποιον ενδιαφέρεται προσφέρομαι με μεγάλη ευχαρίστηση για λαγός, επικοινωνία στο ntazartes68@gmail.com για όποιον το θελήσει.
Kατόπιν την επόμενη εβδομαδα 29/3 θα κατέβω αγωνιστικα στο Moraitis run για πεντάρι.
Μέχρι τα τέλη Απριλίου θα συνεχίσω να έχω στο μυαλό μου το τρίαθλο και να προπονούμαι με τη βοήθεια του chamav για αυτό.
Παρεπιπτόντως να σας πω πως το κολύμπι όπως ανακάλυψα είναι παρα πολύ τεχνικό αθλημα, βοηθάει στη διατήρηση της φόρμας αλλα ιδιαίτερα στην αρχή, στη φαση που ειμαι εγώ δηλαδη, αποδεικνυεται αρκετα κουραστικο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2015 :  15:05:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tazi

Με συγκρατημένη αισιοδοξια και ανεβασμενη ψυχολογια ξαναμπαινω στις προπονησεις! Προχτές 45λεπτο στο 540, σημερα υπολογιζω σε κατι αντιστοιχο λιγο πιο γρηγορα με ανοιγματα. γενικα αυτη η εβδομαδα θα συνεχιστει με χαλαρο διερευνητικο τρεξιμο. Αν ολα πανε καλά, απο την επόμενη θα βαλω τρεις, ισως και τέσσερις πιο κανονικές προπονήσεις μικρου ογκου, το πολύ έως μιαμιση ωρα αν κανω κανενα LR.
Επειδή τώρα εχω ξεκινήσει κολύμπι και λιγο ποδήλατο με σκοπο να πάω στο Σπετσαθλο, ο δρόμος θα παει λίγο πίσω, κατι που πιστευω θα αποσυμφορήσει το σώμα μου χωρίς ομως να χασω και πολύ , παρα μόνο καποια δρομική προσαρμογή.
Υπολογίζω αν ολα πάνε καλά να κατέβω στα Κυριακίδεια, ενας αγαπημένος μου αγώνας, στις 22/3 με σκοπο τη συμμετοχή για ενα χρονο από 44 έως 46. Εκει για οποιον ενδιαφέρεται προσφέρομαι με μεγάλη ευχαρίστηση για λαγός, επικοινωνία στο ntazartes68@gmail.com για όποιον το θελήσει.
Kατόπιν την επόμενη εβδομαδα 29/3 θα κατέβω αγωνιστικα στο Moraitis run για πεντάρι.
Μέχρι τα τέλη Απριλίου θα συνεχίσω να έχω στο μυαλό μου το τρίαθλο και να προπονούμαι με τη βοήθεια του chamav για αυτό.
Παρεπιπτόντως να σας πω πως το κολύμπι όπως ανακάλυψα είναι παρα πολύ τεχνικό αθλημα, βοηθάει στη διατήρηση της φόρμας αλλα ιδιαίτερα στην αρχή, στη φαση που ειμαι εγώ δηλαδη, αποδεικνυεται αρκετα κουραστικο.




Νίκο, να στο πω και δημοσίως μήπως το πάρεις περισσότερο σοβαρά. Χαλαρά με το τρέξιμο, τόσα τραβάς τον τελευταίο καιρό. Δεν έχεις λόγο να βιαστείς, ειδικά τώρα που βρήκες εναλλακτικές, έστω και προσωρινές.

Φιλοθέη ή Μωραΐτη (μάλλον το δεύτερο) θα σε ακολουθήσω. Να κάνω κι εγώ κανένα γρήγορο...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2015 :  15:14:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by chamav

quote:
Originally posted by tazi

Με συγκρατημένη αισιοδοξια και ανεβασμενη ψυχολογια ξαναμπαινω στις προπονησεις! Προχτές 45λεπτο στο 540, σημερα υπολογιζω σε κατι αντιστοιχο λιγο πιο γρηγορα με ανοιγματα. γενικα αυτη η εβδομαδα θα συνεχιστει με χαλαρο διερευνητικο τρεξιμο. Αν ολα πανε καλά, απο την επόμενη θα βαλω τρεις, ισως και τέσσερις πιο κανονικές προπονήσεις μικρου ογκου, το πολύ έως μιαμιση ωρα αν κανω κανενα LR.
Επειδή τώρα εχω ξεκινήσει κολύμπι και λιγο ποδήλατο με σκοπο να πάω στο Σπετσαθλο, ο δρόμος θα παει λίγο πίσω, κατι που πιστευω θα αποσυμφορήσει το σώμα μου χωρίς ομως να χασω και πολύ , παρα μόνο καποια δρομική προσαρμογή.
Υπολογίζω αν ολα πάνε καλά να κατέβω στα Κυριακίδεια, ενας αγαπημένος μου αγώνας, στις 22/3 με σκοπο τη συμμετοχή για ενα χρονο από 44 έως 46. Εκει για οποιον ενδιαφέρεται προσφέρομαι με μεγάλη ευχαρίστηση για λαγός, επικοινωνία στο ntazartes68@gmail.com για όποιον το θελήσει.
Kατόπιν την επόμενη εβδομαδα 29/3 θα κατέβω αγωνιστικα στο Moraitis run για πεντάρι.
Μέχρι τα τέλη Απριλίου θα συνεχίσω να έχω στο μυαλό μου το τρίαθλο και να προπονούμαι με τη βοήθεια του chamav για αυτό.
Παρεπιπτόντως να σας πω πως το κολύμπι όπως ανακάλυψα είναι παρα πολύ τεχνικό αθλημα, βοηθάει στη διατήρηση της φόρμας αλλα ιδιαίτερα στην αρχή, στη φαση που ειμαι εγώ δηλαδη, αποδεικνυεται αρκετα κουραστικο.




Νίκο, να στο πω και δημοσίως μήπως το πάρεις περισσότερο σοβαρά. Χαλαρά με το τρέξιμο, τόσα τραβάς τον τελευταίο καιρό. Δεν έχεις λόγο να βιαστείς, ειδικά τώρα που βρήκες εναλλακτικές, έστω και προσωρινές.

Φιλοθέη ή Μωραΐτη (μάλλον το δεύτερο) θα σε ακολουθήσω. Να κάνω κι εγώ κανένα γρήγορο...





Εχεις δικιο!!
Εχω επηρεαστεί παντως από κάποιον τύπο, Χαραλαμπο τον λένε!! που ακολουθεί το πρόγραμμα ενος άλλου τύπου Maffetone τον λένε, που συνιστα κυρίως χαλαρές αερόβιες προπονήσεις, και εχει αποτελέσματα!! Βεβαια νομίζω πως αν αυτός Ο Χαραλαμπος πιεζότανε και λιγάκι, γιατι δε του αρέσει, θα τα πήγαινε πολύ πολύ καλύτερα!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2015 :  20:06:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαλαρό 10άρι αποκατάστασης σήμερα σε 1 ώρα και πολλές διατάσεις. Έπεται παγοθεραπεία και αύριο ρεπό.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2015 :  20:28:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
31 απογευματινά χιλιόμετρα με το ποδήλατο και τέλος για σήμερα. 2 ωρίτσες συνολικά. αύριο πάλι..

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2015 :  22:02:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
12αρι στο 5'20.Αυριο....τεμπο με Ετιεν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2015 :  23:06:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
2.6χλμ προθε στο 5:10
6*500 σε 1:56-1:58 με 1.5λεπτο διάλειμμα
2χλμ αποθε στο 5:33
Ωραίες οι διαλειμματικές αλλά θέλουν σταθερό πρόγραμμα..

Μιχάλης-VTRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  00:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
επιτελους επιστροφη. πιστευω οτι εδωσα οσο χρονο χρειαζοταν στο σωμα για να αναρρωσει και εκανα ενα ωριαιο ιζι ... συνολο 9,31χλμ.

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  09:14:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...10 χλμ σημερα το πρωι στο στιβο του Ζηρινειου σε 51'44"!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  09:58:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σαλάτα τα έκανα σήμερα. Είχα 1600άρια και τα έτρεξα σε ρυθμούς που τα έτρεχα για την προετοιμασία μαραθωνίου :(
Θα το διορθώσω την άλλη εβδομάδα (ελπίζω)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  10:25:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

Σαλάτα τα έκανα σήμερα. Είχα 1600άρια και τα έτρεξα σε ρυθμούς που τα έτρεχα για την προετοιμασία μαραθωνίου :(
Θα το διορθώσω την άλλη εβδομάδα (ελπίζω)

ετοιμος εισαι!!! διαλεγεις κ παιρνεις: Ναυπλιο 15/3 29/3 Μεσσηνη ή 29/3 Ολυμπιας 5/4 Μεγα Αλεκο 26/4 Ροδο..

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  10:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
8κμ ελευθερα σε 43' κ τα τελευταια 2κμ 100μ σε 24'' 100μ αργο σε 30''

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000