Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 6
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  09:51:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum


Τι πράγμα είναι αυτό ρε σείς, 15μέρες +++, κρύωμα. Και δεν δείχνει να περνάει, σήμερα και εχτές είχα και βήχα, που δεν είχα πχ πριν. Είχα 3 χρόνια να κάνω έστω και 1 μέρα πυρετό.
Και τώρα δλδ, δεν έχω πυρετό (ίσως έχω τα βράδια γιατί στριφογυρνάω και ξυπνάω) αλλά είμαι πολύ πεσμένος.


Μια από τα ίδια και εγώ. Σήμερα ήθελα να πάω πρωί πρωί για κάτι χαλαρό αλλά τελικά δεν πήγα γιατί έχω πάλι ενόχληση στο λαιμό! Με ταλαιπωρεί για πάνω από μήνα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  10:25:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
3,5km ζεσταμα..
6x1000μ σε ρυθμο 4.20''/ 4.15''/κμ με 1' διαλ.
αποθεραπεια δεν εκανα...



Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  10:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
14 χλμ συνεχόμενο χθες.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  12:19:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by Deorum


Τι πράγμα είναι αυτό ρε σείς, 15μέρες +++, κρύωμα. Και δεν δείχνει να περνάει, σήμερα και εχτές είχα και βήχα, που δεν είχα πχ πριν. Είχα 3 χρόνια να κάνω έστω και 1 μέρα πυρετό.
Και τώρα δλδ, δεν έχω πυρετό (ίσως έχω τα βράδια γιατί στριφογυρνάω και ξυπνάω) αλλά είμαι πολύ πεσμένος.


Μια από τα ίδια και εγώ. Σήμερα ήθελα να πάω πρωί πρωί για κάτι χαλαρό αλλά τελικά δεν πήγα γιατί έχω πάλι ενόχληση στο λαιμό! Με ταλαιπωρεί για πάνω από μήνα

αυτο με το λαιμο το εχω κι εγω κοντα 3 βδομαδες. ελεγα οτι ειναι απο το τσιγαρο αλλα δε καπνιζω τοσο που να δικαιολογειται. μερικες μερες νωριτερα ειχα και λιγο βηχα προς το τελος της μερας αλλα ευτυχως περασε. τωρα ειναι μονο το πρωι που ξυπναω η αισθηση οτι εχω καταπιει τσουγγρανα

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  12:22:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nick F

διαλλειματικούλα για να περάσει η ώρα επειδή βαριόμουν με 15 λεπτά ζέσταμα(3.5κμ)4χ100 ανόιγματα & 1χ2000 σε 7'15/3min διάλειμμα, 2χ1000 σε 3'35/3'25 αντίστοιχα με 2min το διάλειμμα ανάμεσα στα χιλιάρια, 1'30διαλλ κ 2χ400 στο 1'18/1'15 with 1:30/D... 10min calm down χόρτο(2.3κμ)...

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!



...μην τα πετάς ρε Νίκο έτσι κατάμουτρα αυτά τα νούμερα!!!...μπορεί να διαβάζουν και ανήλικοι αυτή τη θεματική!!!

(πάντως προθέρμανση σε ρυθμό κάτω από 4'20'' είναι κάπως...περίεργο!...και ο saridis ακόμα δεν έκανε τέτοια πράγματα στην προθέρμανση!)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  12:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by Deorum


Τι πράγμα είναι αυτό ρε σείς, 15μέρες +++, κρύωμα. Και δεν δείχνει να περνάει, σήμερα και εχτές είχα και βήχα, που δεν είχα πχ πριν. Είχα 3 χρόνια να κάνω έστω και 1 μέρα πυρετό.
Και τώρα δλδ, δεν έχω πυρετό (ίσως έχω τα βράδια γιατί στριφογυρνάω και ξυπνάω) αλλά είμαι πολύ πεσμένος.


Μια από τα ίδια και εγώ. Σήμερα ήθελα να πάω πρωί πρωί για κάτι χαλαρό αλλά τελικά δεν πήγα γιατί έχω πάλι ενόχληση στο λαιμό! Με ταλαιπωρεί για πάνω από μήνα



...είναι που δε θα τρέξεις εαρινό Μαραθώνιο και σε τιμωρεί το δρομικό "αγγελάκι"...

@sotos-marathon: ωραίο το cruise interval!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  12:35:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Nick F

διαλλειματικούλα για να περάσει η ώρα επειδή βαριόμουν με 15 λεπτά ζέσταμα(3.5κμ)4χ100 ανόιγματα & 1χ2000 σε 7'15/3min διάλειμμα, 2χ1000 σε 3'35/3'25 αντίστοιχα με 2min το διάλειμμα ανάμεσα στα χιλιάρια, 1'30διαλλ κ 2χ400 στο 1'18/1'15 with 1:30/D... 10min calm down χόρτο(2.3κμ)...

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!



...μην τα πετάς ρε Νίκο έτσι κατάμουτρα αυτά τα νούμερα!!!...μπορεί να διαβάζουν και ανήλικοι αυτή τη θεματική!!!

(πάντως προθέρμανση σε ρυθμό κάτω από 4'20'' είναι κάπως...περίεργο!...και ο saridis ακόμα δεν έκανε τέτοια πράγματα στην προθέρμανση!)

Free your feet...free your senses!



Χαχαχα... τώρα το πρόσεξα.
Τι κάνει ρε ο άνθρωπος...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  12:36:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by Deorum


Τι πράγμα είναι αυτό ρε σείς, 15μέρες +++, κρύωμα. Και δεν δείχνει να περνάει, σήμερα και εχτές είχα και βήχα, που δεν είχα πχ πριν. Είχα 3 χρόνια να κάνω έστω και 1 μέρα πυρετό.
Και τώρα δλδ, δεν έχω πυρετό (ίσως έχω τα βράδια γιατί στριφογυρνάω και ξυπνάω) αλλά είμαι πολύ πεσμένος.


Μια από τα ίδια και εγώ. Σήμερα ήθελα να πάω πρωί πρωί για κάτι χαλαρό αλλά τελικά δεν πήγα γιατί έχω πάλι ενόχληση στο λαιμό! Με ταλαιπωρεί για πάνω από μήνα



...είναι που δε θα τρέξεις εαρινό Μαραθώνιο και σε τιμωρεί το δρομικό "αγγελάκι"...

@sotos-marathon: ωραίο το cruise interval!

Free your feet...free your senses!


Ναι αλλα θα τρέξω ημί οπότε γιατί με τιμωρεί??? (btw ξέρεις κανένα λαγό? Ξέρεις τι ρυθμό θέλω )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  12:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Nick F

διαλλειματικούλα για να περάσει η ώρα επειδή βαριόμουν με 15 λεπτά ζέσταμα(3.5κμ)4χ100 ανόιγματα & 1χ2000 σε 7'15/3min διάλειμμα, 2χ1000 σε 3'35/3'25 αντίστοιχα με 2min το διάλειμμα ανάμεσα στα χιλιάρια, 1'30διαλλ κ 2χ400 στο 1'18/1'15 with 1:30/D... 10min calm down χόρτο(2.3κμ)...

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!



...μην τα πετάς ρε Νίκο έτσι κατάμουτρα αυτά τα νούμερα!!!...μπορεί να διαβάζουν και ανήλικοι αυτή τη θεματική!!!

(πάντως προθέρμανση σε ρυθμό κάτω από 4'20'' είναι κάπως...περίεργο!...και ο saridis ακόμα δεν έκανε τέτοια πράγματα στην προθέρμανση!)

Free your feet...free your senses!


Χα χα... γενικά με το ζέσταμα έχω ένα θέμα,γιατί η που θα κυνηγάω να περάσω κάποιον ή που θα πιάσω την κουβέντα Κ θα ξεχνιέμαι... μεγάλο χάλι!

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  13:28:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι...παρατησα τα παντα,και για πρωτη φορα βγηκα κατα τις 10:30 να κανω το αυριανο LR, για ν'αποφυγω τις καταιγιδες και τα ακραια καιρικα φαινομενα! Ηταν το τελευταιο μεγαλο πριν τη Μεσσηνη...και το θεωρουσα κατι σαν γενικη δοκιμη ... και προκριμα για τη συμμετοχη μου στον ημι του Ναυπλιου!Εφυγα βιαστικα ... για να προλαβω την κακοκαιρια (...που ακομα να ερθει), χωρις να παρω νερο και τζελακια!Τελικα ετρεξα, χωρις τροφοδοσια, 25, απο τα 27 χλμ που επρεπε, στη γνωστη διαδρομη στα Βορεια προαστια (με καθαρη υψομετρικη ανω των 220 μετρων), κι αυτο επειδη στο τελος κουραστηκα πολυ...και δεν ηθελα να διακινδυνευσω τυχον επιδεινωση των ενοχλησεων στο δεξι ποδι.Χρονος 2:20:03, μεσος ρυθμος 5:36, μεσοι καρδιακοι παλμοι 145!Τελικα μου εμεινε πικρη γευση απο τα 2 χλμ που δεν εκανα...αφου ειναι η πρωτη φορα που δεν ολοκληρωνω LR ,λογω κοπωσης...ελπιζω να ειναι κι η τελευταια φορα!Αυριο η τελικη αποφαση (που ειναι κι η τελικη ημερα υποβολης αιτησεων)...για συμμετοχη στον ημι Ναυπλιου... !Αυριο και μεθαυριο αργια!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  14:34:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nick F
Χα χα... γενικά με το ζέσταμα έχω ένα θέμα,γιατί η που θα κυνηγάω να περάσω κάποιον ή που θα πιάσω την κουβέντα Κ θα ξεχνιέμαι... μεγάλο χάλι!
______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!


Ενώ στο calm down βρε παιδί μου σερνόσουν! Θα γλιστρούσε το χορτάρι φαίνεται, δεν ξέρεις πόσο σε συμπονώ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  19:00:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπό συνεχή βροχή 16 χλμ. σε 1ώ 20΄.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  20:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σημερα η πρωτη ουσιαστικη προπονηση υστερα απο σχεδον 5 εβδομαδες αποχης. 70 λεπτα στο 5 παρα. Μετα το μισαωρο ενιωθα βαρυς, ακομα και τα χερια μου! Βεβαια εχω παρει κανα δικιλο στο μεταξυ και εχω κανει και κολυμπι, οποτε μπορω να πω πως το σωμα εχει αλλαξει λιγο. Κατα τι πιο πολυς ογκος στο πανω μερος με τα ποδια να παραμενουν νομιζω ιδια. Γενικα νιωθω πιο δυνατος αλλα και πιο αργος. Νομιζω ειναι ζητημα προσαρμογων που πιστευω πως θα ερθουν απο μονες τους σε 2-3 εβδομαδες.
Ευτυχως καμια υποψια ενοχλησης, οποτε ολα καλα.
Καλο ΣΚ σε ολους και καλη επιτυχια στο 20αρι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  21:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
2.5χλμ προθέ
4*100 ανοίγματα +δρομικές
3χλμ στο 4:36
1.5χλμ αποθέραπι



Μιχάλης-VTRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  22:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλό τριαθλητικό ξεκίνημα Νίκο! ίσως το σημαντικότερο θετικό που θα δεις, είναι η αποφυγή τραυματισμών στο μέλλον λόγω της εναλλακτικής προπόνησης. Εγώ 2.5 χρόνια που ασχολούμαι, και παρά τις καγκουριές που κάνω στο τρέξιμο (ποτέ ζέσταμα/αποθεραπεία, σπάνια διατάσεις) εκτός από κράμπες και κούραση υπέρχρησης δεν είχα ποτέ τραυματισμό.
quote:
Originally posted by tazi

Σημερα η πρωτη ουσιαστικη προπονηση υστερα απο σχεδον 5 εβδομαδες αποχης. 70 λεπτα στο 5 παρα. Μετα το μισαωρο ενιωθα βαρυς, ακομα και τα χερια μου! Βεβαια εχω παρει κανα δικιλο στο μεταξυ και εχω κανει και κολυμπι, οποτε μπορω να πω πως το σωμα εχει αλλαξει λιγο. Κατα τι πιο πολυς ογκος στο πανω μερος με τα ποδια να παραμενουν νομιζω ιδια. Γενικα νιωθω πιο δυνατος αλλα και πιο αργος. Νομιζω ειναι ζητημα προσαρμογων που πιστευω πως θα ερθουν απο μονες τους σε 2-3 εβδομαδες.
Ευτυχως καμια υποψια ενοχλησης, οποτε ολα καλα.
Καλο ΣΚ σε ολους και καλη επιτυχια στο 20αρι!



SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000