Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 6
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  00:01:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lemonidas1

Γενικα μεγαλη βαρεμαρα τον τελευταιο καιρο...Θελω και Λευκαδα την Κυριακη στον ημι.Βεβαια,αν κανει πολυ ζεστη θα τον παρατησω,αν οχι,θα τον χτυπησω για να δω τι θα κανω ενω ειμαι σε φαση χαλαρη,χωρις να κανω ποιοτικες προπονησεις και με λιγα χλμ.Ετσι για να δω την διαφορα!Παντως ενιωθα οτι μου χρειαζοταν αυτη η ξεκουραση

μια απ τα ιδια ! εκανα την προηγουμενη βδομαδα 5 χλμ στο 6'/χλμ και δεν εβρισκα την ωρα να περασει το μαρτυριο... εφαγα και μια ξενερα με μια μεταθεση για Χανια και τωρα εχω αλλα στο μυαλο μου. παει περιπατο πιθανοτατα ο νυχτερινος αφου απο τον αυγουστο θα ειμαι Κρητη μονιμα. μαλλον θα ψαχτω για αγωνες στην Κρητη μεχρι την ανοιξη. θα κανω ολο το καλοκαιρι τρεξιματακια συντηρησης μεχρι να φυγει η μετακομιση. απο τον σεπτεμβρη και μετα θα ξεκινησω προετοιμασια για τον Αλεκο του 16.

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  00:12:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by lemonidas1

Γενικα μεγαλη βαρεμαρα τον τελευταιο καιρο...Θελω και Λευκαδα την Κυριακη στον ημι.Βεβαια,αν κανει πολυ ζεστη θα τον παρατησω,αν οχι,θα τον χτυπησω για να δω τι θα κανω ενω ειμαι σε φαση χαλαρη,χωρις να κανω ποιοτικες προπονησεις και με λιγα χλμ.Ετσι για να δω την διαφορα!Παντως ενιωθα οτι μου χρειαζοταν αυτη η ξεκουραση

μια απ τα ιδια ! εκανα την προηγουμενη βδομαδα 5 χλμ στο 6'/χλμ και δεν εβρισκα την ωρα να περασει το μαρτυριο... εφαγα και μια ξενερα με μια μεταθεση για Χανια και τωρα εχω αλλα στο μυαλο μου. παει περιπατο πιθανοτατα ο νυχτερινος αφου απο τον αυγουστο θα ειμαι Κρητη μονιμα. μαλλον θα ψαχτω για αγωνες στην Κρητη μεχρι την ανοιξη. θα κανω ολο το καλοκαιρι τρεξιματακια συντηρησης μεχρι να φυγει η μετακομιση. απο τον σεπτεμβρη και μετα θα ξεκινησω προετοιμασια για τον Αλεκο του 16.

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...



κάθε εμπόδιο σε καλό φιλαράκι. η αλήθεια είναι πως όσον αφορά το τρέξιμο και τη συμμετοχή σε αγώνες, αυτή η μετάθεση μάλλον δεν είναι και ότι καλύτερο. Δε σε φοβάμαι ωστόσο, η Κρήτη είναι υπέροχη και θα περάσεις τέλεια, είναι δεδομένο αυτό!

σκέψου και το άλλο..θα γλυτώσεις το κράξιμο που θα έτρωγες αν σε περνούσα στο νυχτερινό

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  08:58:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα πρωι-πρωι στο γηπεδο Χαλανδριου ... ξεκινημα με 2 χλμ ανυποδητο τρεξιμο σε 11'30"...και στη συνεχεια, παρεα με τον Αργυρη, διαλειμματικη προπονηση: 10'ζεσταμα, μετα 2x15'στο 4'30"(αντι του 4'45"που ειχα αρχικα προγραμματισει) με 5'διαλειμμα ενδιαμεσα και τελος 10'αποθεραπεια...συνολικα 11 χλμ σε 55'!Ειχε πολυ αερα που κυριολεκτικα μ'επαιρνε και με σηκωνε, αλλα στα διαστηματα εκεινα που τον ειχα κοντρα ο Αργυρης, σωστος οικοδεσποτης, ετρεχε μπροστα μου,ωστε να κοβει ο αερας,για προστασια...και ετσι τα κομματια βγηκαν ταχυτερα! Αργυρη ευχαριστω πολυ για την παρεα...και τον ρυθμο που μου εδωσες, αφου για μενα ηταν δυσκολη προπονηση...η παρουσια σου ομως την εκανε ευκολοτερη!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  09:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...σημερα πρωι-πρωι στο γηπεδο Χαλανδριου ... ξεκινημα με 2 χλμ ανυποδητο τρεξιμο σε 11'30"...και στη συνεχεια, παρεα με τον Αργυρη, διαλειμματικη προπονηση: 10'ζεσταμα, μετα 2x15'στο 4'30"(αντι του 4'45"που ειχα αρχικα προγραμματισει) με 5'διαλειμμα ενδιαμεσα και τελος 10'αποθεραπεια...συνολικα 11 χλμ σε 55'!Ειχε πολυ αερα που κυριολεκτικα μ'επαιρνε και με σηκωνε, αλλα στα διαστηματα εκεινα που τον ειχα κοντρα ο Αργυρης, σωστος οικοδεσποτης, ετρεχε μπροστα μου,ωστε να κοβει ο αερας,για προστασια...και ετσι τα κομματια βγηκαν ταχυτερα! Αργυρη ευχαριστω πολυ για την παρεα...και τον ρυθμο που μου εδωσες, αφου για μενα ηταν δυσκολη προπονηση...η παρουσια σου ομως την εκανε ευκολοτερη!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Τιμή μου που σε βοήθησα! Όσο εσύ έκανες ζέσταμα εγώ έκανα ένα fartlek οπότε βγήκαν συνολικά κάπου 15χλμ. Είδες ωραία που περνάει η ώρα με παρέα; Τα λέμε την Πέμπτη πάλι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  09:30:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σας,

Ασκήσεις ενδυνάμωσης & παγοθεραπεία πρωί-βράδυ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  10:34:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχω βαλει το ξυπνητηρι 5.45 για να κανω ενα χαλαρο 10αρακι..με παιρνει ο υπνος απο τις 20:30 αλλα στις 2.30 ξυπναω απο τον τρομερο αερα ξυπναει κ κανα 2 φορες ο μικρος παει ο υπνος..στις 4.30 με ξαναπηρε. οποτε εκλεισα το ξυπνητηρι, την εκαψα την προπονηση αλλα ισως καταφερω να παω το μεσημερακι...

''Run Smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  10:58:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by lemonidas1

Γενικα μεγαλη βαρεμαρα τον τελευταιο καιρο...Θελω και Λευκαδα την Κυριακη στον ημι.Βεβαια,αν κανει πολυ ζεστη θα τον παρατησω,αν οχι,θα τον χτυπησω για να δω τι θα κανω ενω ειμαι σε φαση χαλαρη,χωρις να κανω ποιοτικες προπονησεις και με λιγα χλμ.Ετσι για να δω την διαφορα!Παντως ενιωθα οτι μου χρειαζοταν αυτη η ξεκουραση

μια απ τα ιδια ! εκανα την προηγουμενη βδομαδα 5 χλμ στο 6'/χλμ και δεν εβρισκα την ωρα να περασει το μαρτυριο... εφαγα και μια ξενερα με μια μεταθεση για Χανια και τωρα εχω αλλα στο μυαλο μου. παει περιπατο πιθανοτατα ο νυχτερινος αφου απο τον αυγουστο θα ειμαι Κρητη μονιμα. μαλλον θα ψαχτω για αγωνες στην Κρητη μεχρι την ανοιξη. θα κανω ολο το καλοκαιρι τρεξιματακια συντηρησης μεχρι να φυγει η μετακομιση. απο τον σεπτεμβρη και μετα θα ξεκινησω προετοιμασια για τον Αλεκο του 16.

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...



κάθε εμπόδιο σε καλό φιλαράκι. η αλήθεια είναι πως όσον αφορά το τρέξιμο και τη συμμετοχή σε αγώνες, αυτή η μετάθεση μάλλον δεν είναι και ότι καλύτερο. Δε σε φοβάμαι ωστόσο, η Κρήτη είναι υπέροχη και θα περάσεις τέλεια, είναι δεδομένο αυτό!

σκέψου και το άλλο..θα γλυτώσεις το κράξιμο που θα έτρωγες αν σε περνούσα στο νυχτερινό

Τάσος

know your limits. then destroy them.

ευσεβεις ποθοι

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  11:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
θα σε φτάσω κάποτε δάσκαλε! είναι ο μακρινός μου στόχος πια χαχαχα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  15:06:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κοψε το δουλεμα!!!οντως τα χανια ειναι μακρινος στοχος!!! επειδη δε θα βγει σωστη προετοιμασια για τον νυχτερινο, θα τραβηξω 6-7μηνη προετοιμασια για τον Αλεκο!!! εκει θα ξεκαθαρισει το τοπιο!!! θα ακουω για προετοιμασιες σε βροχες,χαλαζια, χιονια κλπ και θα βγαινω για προπονηση με το κοντομανικο αφου πασαλοιφτω με το αντιλιακο μου!!!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  15:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τις Havaianas ξέχασες...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  16:06:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Τις Havaianas ξέχασες...

"My sport is your sport's punishment"

χαχαχα!!! μπα... θα καινοτομισω και θα φορεσω το σανδαλι του Μανωλη!!!

...νομιζα πως ειχες προπονητη τον Καλογερίδη!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  17:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικα το χτυπησα το 10αρακι σε 53'

''Run Smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  17:41:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotos-marathon

Τελικα το χτυπησα το 10αρακι σε 53'

''Run Smart..Run For Life''



...πάλι όμως θα έφαγες τον αέρα της αρκούδας!

...προσωπικά ήταν να κάνω ένα χαλαρό σήμερα αλλά με το που άκουσα τον αέρα το πρωί να λυσομανάει, απλά άλλαξα πλευρό και συνέχισα τον ύπνο μου!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  17:43:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by echetlos

Τις Havaianas ξέχασες...

"My sport is your sport's punishment"

χαχαχα!!! μπα... θα καινοτομισω και θα φορεσω το σανδαλι του Μανωλη!!!

...νομιζα πως ειχες προπονητη τον Καλογερίδη!!!



...οι Havaianas έχουν πιο πολύ cushioning!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  17:45:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by spy

...σημερα πρωι-πρωι στο γηπεδο Χαλανδριου ... ξεκινημα με 2 χλμ ανυποδητο τρεξιμο σε 11'30"...και στη συνεχεια, παρεα με τον Αργυρη, διαλειμματικη προπονηση: 10'ζεσταμα, μετα 2x15'στο 4'30"(αντι του 4'45"που ειχα αρχικα προγραμματισει) με 5'διαλειμμα ενδιαμεσα και τελος 10'αποθεραπεια...συνολικα 11 χλμ σε 55'!Ειχε πολυ αερα που κυριολεκτικα μ'επαιρνε και με σηκωνε, αλλα στα διαστηματα εκεινα που τον ειχα κοντρα ο Αργυρης, σωστος οικοδεσποτης, ετρεχε μπροστα μου,ωστε να κοβει ο αερας,για προστασια...και ετσι τα κομματια βγηκαν ταχυτερα! Αργυρη ευχαριστω πολυ για την παρεα...και τον ρυθμο που μου εδωσες, αφου για μενα ηταν δυσκολη προπονηση...η παρουσια σου ομως την εκανε ευκολοτερη!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Τιμή μου που σε βοήθησα! Όσο εσύ έκανες ζέσταμα εγώ έκανα ένα fartlek οπότε βγήκαν συνολικά κάπου 15χλμ. Είδες ωραία που περνάει η ώρα με παρέα; Τα λέμε την Πέμπτη πάλι



...αφού αντέξατε τέτοια προπόνηση και οι δύο σας με τέτοιον αέρα...πολλά μπράβο!!! Την Πέμπτη ίσως ιδωθούμε στο γήπεδο, πάνω "στην αλλαγή βάρδιας"!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000