Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 6
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

alexios33
Forum-Runner

Greece
120 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  23:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μονο πνευματικα τελικα.

Όλα τα κομματια ενωμενα κατω από τα φωτα των ουρανων
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  23:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
με τις καρέκλες που έριχνε όλη μέρα έξω το χαλάρωμα πήγε περίπατο και αντ αυτού έκανα 50' ενδυνάμωση πόδια. αύριο ελπίζω να στρώσει έστω λίγο να βγάλουμε κανένα χαλαρό..

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2015 :  16:04:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τελικά η πρωϊνή βροχή στην Αθήνα μάλλον με...βοήθησε
κοιμήθηκα λίγο παραπάνω
ήπια καφέ χαλαρά
και μετά τις 10 άρχισα το 28άρι μου super duper
Έκανα.....31
τα 25 σε ρυθμό 5:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2015 :  22:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
άλλα αντί άλλων η προπόνηση σήμερα.

18 χαλάρωμα είχα αφού λούφαρα χτες (1η μλκία). Ξύπνησα πρωί πρωί γιατί είχα να πάω σε μνημόσυνο (2η μλκία). Έβρεχε ακόμα από χτες -και τώρα συνεχίζει- και σκέφτηκα πως έχει διάδρομο η γιαγιά μου, να κάνω εκεί τα 2/3 και το απόγευμα ένα χαλαρό 6ράκι στο δρόμο που δήθεν θα σταματούσε να βρέχει..

πάω λοιπόν για διάδρομο και το κοντέρ γράφει 7.2κμ σε 1:04. οκ είπαμε χαλαρά αλλά εδώ κάτι δεν πάει καλά. επειδή λοιπόν δεν έχω ιδέα από διαδρόμους, παίζει η απόσταση να μετριέται σε μίλια? πιο λογικό μου φαίνεται να έκανα 11.5χλμ περίπου παρά 7.2 αφού πήγαινα με μέσο όρο 7 ταχύτητα και έτρεχα κανονικά. κουράστηκα δε περισσότερο απ΄ότι σε χαλάρωμα δρόμου. μου φαίνεται πολύ περίεργο να έκανα μόνο τόση απόσταση. τέλος πάντων εγώ θεώρησα πως έκανα τα 11.5 γιατί έτσι με βόλευε. τρώω καπάκι ένα γουρουνόπουλο (παραλίγο ολόκληρο-3η μλκία) και το απόγευμα στις 19:00 (με κυνηγάει αυτό το νούμερο!) πάω να το παίξω ήρωας (4η μλκία!).. Αποτέλεσμα όλα μου τα ρούχα να στάζουν. Ένας εγώ κι ένας ο duffy duck! Τουλάχιστον έβγαλα άλλα 6.5 σε 45 λεπτά.

Ελπίζω λοιπόν να έχω κάνει 18 αλλά άνετα παίζει να βγαίνουν 14 με το ζόρι. Ας είναι.. 20ρι L.R. αύριο, θα γίνει απόγευμα μάλλον για να προλάβω να ξεκουραστώ. Σήμερα έξοδο για ποτάρες!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2015 :  23:57:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...5η μ@λ@κι@...

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2015 :  07:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

άλλα αντί άλλων η προπόνηση σήμερα.

18 χαλάρωμα είχα αφού λούφαρα χτες (1η μλκία). Ξύπνησα πρωί πρωί γιατί είχα να πάω σε μνημόσυνο (2η μλκία). Έβρεχε ακόμα από χτες -και τώρα συνεχίζει- και σκέφτηκα πως έχει διάδρομο η γιαγιά μου, να κάνω εκεί τα 2/3 και το απόγευμα ένα χαλαρό 6ράκι στο δρόμο που δήθεν θα σταματούσε να βρέχει..

πάω λοιπόν για διάδρομο και το κοντέρ γράφει 7.2κμ σε 1:04. οκ είπαμε χαλαρά αλλά εδώ κάτι δεν πάει καλά. επειδή λοιπόν δεν έχω ιδέα από διαδρόμους, παίζει η απόσταση να μετριέται σε μίλια? πιο λογικό μου φαίνεται να έκανα 11.5χλμ περίπου παρά 7.2 αφού πήγαινα με μέσο όρο 7 ταχύτητα και έτρεχα κανονικά. κουράστηκα δε περισσότερο απ΄ότι σε χαλάρωμα δρόμου. μου φαίνεται πολύ περίεργο να έκανα μόνο τόση απόσταση. τέλος πάντων εγώ θεώρησα πως έκανα τα 11.5 γιατί έτσι με βόλευε. τρώω καπάκι ένα γουρουνόπουλο (παραλίγο ολόκληρο-3η μλκία) και το απόγευμα στις 19:00 (με κυνηγάει αυτό το νούμερο!) πάω να το παίξω ήρωας (4η μλκία!).. Αποτέλεσμα όλα μου τα ρούχα να στάζουν. Ένας εγώ κι ένας ο duffy duck! Τουλάχιστον έβγαλα άλλα 6.5 σε 45 λεπτά.

Ελπίζω λοιπόν να έχω κάνει 18 αλλά άνετα παίζει να βγαίνουν 14 με το ζόρι. Ας είναι.. 20ρι L.R. αύριο, θα γίνει απόγευμα μάλλον για να προλάβω να ξεκουραστώ. Σήμερα έξοδο για ποτάρες!

Τάσος

know your limits. then destroy them.


Η μέρα της μαρμότας;!

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2015 :  10:04:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαχα, ο διάδρομος δημιουργεί μια τεράστια αύρια υγρασίας γύρω σου, οπότε είναι λογικό να στάζεις καθώς επίσης και να δυσφορείς πολύ περισσότερο.
Δεν κινείται ο αέρας γύρω σου, είναι στατικός, και είναι σαν να έχεις μια τεράστια "κουβέρτα".

Να στο πω λίγο διαφορετικά.
Έχεις προσέξει καμιά φορά ότι όσο τρέχεις, ιδρώνεις πχ Χ, ενώ όταν σταματήσεις για 5λεπτά, και ενώ έχεις σταματήσει, ιδρώνεις 5*Χ?
Σκέψου τώρα το ίδιο φαινόμενο... ενώ τρέχεις κιόλας και δεν έχεις σταματήσει.
Γιαυτό και οι διάδρομοι είναι μεν λίγο πιο γρήγοροι... αλλά τρομερά πιο κουραστικοί. Ειδικά για μεγάλα, και όχι για κομμάτια.

Τώρα αυτό με τα μίλια-χιλιόμετρα δεν ξέρω να σε βοηθήσω, δεν αποκλείεται πάντως.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2015 :  10:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
15κμ σε 1.17'.30" ρυθμός 5.08" με τα τελευταια 3,5κμ σε ρυθμο 4.50"...τελευταια εβδομαδα πριν το Ναυπλιο!!!

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2015 :  17:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κλείσιμο εβδομάδας με ανάβαση απο κέντρο Νέας Μάκρης προς Άγιο Πέτρο, 10,1χλμ, 5.28 avg και υψομετρική διαφορά 313 μέτρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2015 :  20:11:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αερόβια κατάσταση σήμερα, με 16,5 χλμ. να βγαίνουν σε 1,5 ώρα.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2015 :  21:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
28αρι στο 5:25 μετα το 24 ελειψει ενεργειας..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/03/2015 :  00:23:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σημερα ο καιρος εκανε τα δικα του... κατασπρο τοπιο και επισκεψεις με καθηλωσαν στο σπιτι. ευτυχως ειχα 12αρι ανετο το οποιο καλυφθηκε το απογευμα με 15αρι mp. 1.23.30 για 15χλμ . παλμοι 144. απο το 6οχλμ κλειδωσα στο 5'27'' με μια κοπωση να δειχνει οτι εχασα εδαφος με τις προσφατες ιωσεις. ευτυχως εμεινε η συμαντηκοτερη εβδομαδα που θα εχει το 32αρι την κυριακη. επιτελους... την περιμενω με αγωνια , οπως και τον αγωνα!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/03/2015 :  00:45:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τραγικό το σημερινό λονγκ.. καλά που υπάρχουν κι αυτά και μας επαναφέρουν στη γη..

20χλμ σε 1:59:40. η καρδιά δυνατή αλλά τα πόδια δεν πήγαιναν. Τα ένιωθα απίστευτα βαριά, σαν να με παρακαλούσαν να συνεχίσω περπατώντας. Στις ανηφόρες δε, έψαχνα γερανό. Λίγο ακόμα και θα με έπαιρναν πίσω. Στις κατηφόρες ο ρυθμός ήταν ο συνηθισμένος μου στην ευθεία.. Ειλικρινά κατέβαλλα τρομερή προσπάθεια για να μη σταματήσω στη μέση. Το μόνο θετικό σήμερα είναι αυτό ακριβώς, που δεν σταμάτησα. Και σαν να μην έφταναν όλα τα άλλα με πιάνει και το στομάχι στα μισά και να ψάχνω καμιά χημική στο δρόμο! Τελικά κρατήθηκα ως το τέλος με τα χίλια ζόρια. Είχα και το μεσαίο νύχι στο αριστερό πόδι να θέλει να αφήσει το δάχτυλο κάμπριο και ενοχλήσεις κι από εκεί. Από καιρό, πολύ κρύο. Ευτυχώς δεν έβρεχε τουλάχιστον. Μια ωραία ατμόσφαιρα σήμερα γενικά!

Δεν είμαι σίγουρος για το τι έφταιξε αν και νομίζω τα χτεσινά 18 (ή 14 έστω) σε συνδυασμό με τη διατροφή μου αυτές τις δύο μέρες ήταν ότι χειρότερο. Εκτός κι αν βγήκε επιτέλους αυτή η αναμενόμενη κούραση που περιμέναμε και θέλω restart. Για την ώρα το μόνο που μπορώ να κάνω -κι έθεσα ήδη σε εφαρμογή- είναι ένα μασάζ την εβδομάδα ως και τον αλέκο και να προσέχω λίγο παραπάνω τι τρώω δίνοντας βάση στους υδατάνθρακες..

μετά από όλα αυτά, το αυριανό ρεπό είναι ότι χρειάζεται.. μόνο ενδυνάμωση να ηρεμήσω.

καληνύχτα σε όλους!

EDIT: μπράβο Παναγιώτη!
EDIT2: ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά! μάλλον δεν θα μάθουμε ποτέ πόσα έκανα τελικά..

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Edited by - tzatzikis90 on 09/03/2015 00:53:20
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/03/2015 :  01:11:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αν δε κανω λαθος, η κουραση στα δικου σας τυπου προγραμματα (ισως και στο δικο μου να ισχυει) βγαινει στο ταπερ που παιζουν εντασεις χωρις χλμ ογκο. αν ισχυει κατι τετοιο, ισως να ερθει προωρα το φορμαρισμα σου. ας με διορθωσουν οι εμπειροτεροι αν κανω λαθος.

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/03/2015 :  08:52:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σαββάτο λόγω βροχής ούτε καν μπήκα στον κόπο να σηκωθώ από το κρεβάτι οπότε το χαλαρό τρέξιμο που είχα μεταφέρθηκε για το απόγευμα.
Κυριακή είχα ένα 20άρι (μετά σκέφτηκα πως θα μπορούσα να είχα λαγουδέψει κανένα φίλο-φίλη στον αγώνα) σε 1:40
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000