Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 6
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2015 :  16:57:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...Άνοιξη Ιωάννα, Άνοιξη!

Τους αγώνες τους τρέχεις εκδρομικά οπότε αυτό είναι μια προπόνηση και...συνεχίζεις ενδυνάμωση...απλά πράγματα!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georun
Forum-Runner

Greece


198 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2015 :  18:28:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Trexalitsa78

Δεν ξέρω τι έχω πάθει, αλλά δεν έχω καμμία όρεξη να βγω για τρέξιμο
Με έχει πιάσει μια τρομερή άρνηση και κάθε φορά που πάω να ξεκινήσω κάτι το παρατάω στη μέση...κανονικά θα έπρεπε να κάνω λίγα χιλιομετράκια μέχρι τα μέσα Ιουνίου που θα ξεκινήσω προετοιμασία, έτσι για συντήρηση, αλλά ούτε αυτά έχω κέφι να κάνω. Το χω ρίξει στην ενδυνάμωση. Πάλι καλά που έχω γραφτεί για 3 αγώνες, τουλάχιστον να κάνω κάτι.. οπότε την Κυριακή στο φράγμα θα κάνω ένα κουτσό 10αράκι.΄Άντε να κουτσοπαλέψω και το νυχτερινό ημί στην Πάτρα. Το 30άρι στην Αλόνησσο δεν ξέρω πως θα καταφέρω να βγάλω βέβαια
Ουφ! ας ελπίσουμε ότι φάση είναι και θα περάσει γρήγορα


μια απο τα ιδια ..ακριβως!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2015 :  21:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα, μετα απο πολυ καιρο, προπονηση, και μαλιστα απογευματινη, στο στιβο του Ζηρινειου, οπου συναντησα πολλους γνωστους και φιλους...οποτε περισσοτερο μιλησαμε, παρα τρεξαμε!Ειχα σκοπο να κανω ενα χαλαρο 5αρι και κατι ανοιγματα, αφου την Κυριακη μαλλον θα συμμετεχω στον αγωνα 10 χλμ στον Αλιμο, αλλα μετα τα πρωτα 1700 μετρα ειδα τον Χρηστο (@stratus), οποτε διεκοψα για λιγο για να ξαναρχισω αργοτερα ... και να ολοκληρωσω τελικα 6,2 χλμ σε 30'!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2015 :  21:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...σημερα, μετα απο πολυ καιρο, προπονηση, και μαλιστα απογευματινη, στο στιβο του Ζηρινειου, οπου συναντησα πολλους γνωστους και φιλους...οποτε περισσοτερο μιλησαμε, παρα τρεξαμε!Ειχα σκοπο να κανω ενα χαλαρο 5αρι και κατι ανοιγματα, αφου την Κυριακη μαλλον θα συμμετεχω στον αγωνα 10 χλμ στον Αλιμο, αλλα μετα τα πρωτα 1700 μετρα ειδα τον Χρηστο (@stratus), οποτε διεκοψα για λιγο για να ξαναρχισω αργοτερα ... και να ολοκληρωσω τελικα 6,2 χλμ σε 30'!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


???
Έχεις τύψεις που δε θα είσαι Κηφισιά;
Εγώ σήμερα έκανα 400 ολόκληρα μέτρα με την κόρη μου. Σταμάτησε 2,3 φορές αλλά δεν το έβαζε κάτω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2015 :  21:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by spy

...σημερα, μετα απο πολυ καιρο, προπονηση, και μαλιστα απογευματινη, στο στιβο του Ζηρινειου, οπου συναντησα πολλους γνωστους και φιλους...οποτε περισσοτερο μιλησαμε, παρα τρεξαμε!Ειχα σκοπο να κανω ενα χαλαρο 5αρι και κατι ανοιγματα, αφου την Κυριακη μαλλον θα συμμετεχω στον αγωνα 10 χλμ στον Αλιμο, αλλα μετα τα πρωτα 1700 μετρα ειδα τον Χρηστο (@stratus), οποτε διεκοψα για λιγο για να ξαναρχισω αργοτερα ... και να ολοκληρωσω τελικα 6,2 χλμ σε 30'!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


???
Έχεις τύψεις που δε θα είσαι Κηφισιά;
Εγώ σήμερα έκανα 400 ολόκληρα μέτρα με την κόρη μου. Σταμάτησε 2,3 φορές αλλά δεν το έβαζε κάτω

!!!!!!!

''Run Smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2015 :  22:15:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by georun

quote:
Originally posted by Trexalitsa78

Δεν ξέρω τι έχω πάθει, αλλά δεν έχω καμμία όρεξη να βγω για τρέξιμο
Με έχει πιάσει μια τρομερή άρνηση και κάθε φορά που πάω να ξεκινήσω κάτι το παρατάω στη μέση...κανονικά θα έπρεπε να κάνω λίγα χιλιομετράκια μέχρι τα μέσα Ιουνίου που θα ξεκινήσω προετοιμασία, έτσι για συντήρηση, αλλά ούτε αυτά έχω κέφι να κάνω. Το χω ρίξει στην ενδυνάμωση. Πάλι καλά που έχω γραφτεί για 3 αγώνες, τουλάχιστον να κάνω κάτι.. οπότε την Κυριακή στο φράγμα θα κάνω ένα κουτσό 10αράκι.΄Άντε να κουτσοπαλέψω και το νυχτερινό ημί στην Πάτρα. Το 30άρι στην Αλόνησσο δεν ξέρω πως θα καταφέρω να βγάλω βέβαια
Ουφ! ας ελπίσουμε ότι φάση είναι και θα περάσει γρήγορα


μια απο τα ιδια ..ακριβως!!!



κι έλεγα πως είμαι ο μόνος, πάλι καλά! ευτυχώς έβαλα και καλά στόχο κάποιους αγώνες και πιέζω τον εαυτό μου να βγάλω προπονήσεις.

ενόψει Κυριακής λοιπόν ένα 6ράκι χαλαρό σήμερα σε 37:50. είπα να το κάνω 8ράκι αλλά βαριόμουν τόσο που έμεινα με τη σκέψη τελικά.

λέω να κάνω και 3-4 χαλαρά αύριο με λίγα ανοίγματα και...πόδια στο ταβάνι μετά!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2015 :  08:13:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by spy

...σημερα, μετα απο πολυ καιρο, προπονηση, και μαλιστα απογευματινη, στο στιβο του Ζηρινειου, οπου συναντησα πολλους γνωστους και φιλους...οποτε περισσοτερο μιλησαμε, παρα τρεξαμε!Ειχα σκοπο να κανω ενα χαλαρο 5αρι και κατι ανοιγματα, αφου την Κυριακη μαλλον θα συμμετεχω στον αγωνα 10 χλμ στον Αλιμο, αλλα μετα τα πρωτα 1700 μετρα ειδα τον Χρηστο (@stratus), οποτε διεκοψα για λιγο για να ξαναρχισω αργοτερα ... και να ολοκληρωσω τελικα 6,2 χλμ σε 30'!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


???
Έχεις τύψεις που δε θα είσαι Κηφισιά;
Εγώ σήμερα έκανα 400 ολόκληρα μέτρα με την κόρη μου. Σταμάτησε 2,3 φορές αλλά δεν το έβαζε κάτω




...μα υπαρχει μεγαλυτερη χαρα απ'αυτη...να τρεχεις μαζι με τη κορη σου??? Κι οσο μεγαλωνει ... τοσο περισσοτερο θα τη χαιρεσαι...!!!

...οσον αφορα στον Αλιμο, και την μη συμμετοχη μου στον αγωνα της Κηφισιας, η αληθεια ειναι οτι με κανει να αισθανομαι λιγο περιεργα!Μαλιστα χθες ελεγα σε καποιους στο Ζηρινειο οτι στα 10 χλμ η διαδρομη επρεπε να ειναι δυο φορες αυτης των 5 χλμ...ωστε η αποσταση να ειναι ακριβης...και φυσικα να μην εχει τις μεγαλες υψομετρικες διαφορες του ημι.!
...Το "μαλλον" πηγαινει στο οτι δεν μ'αρεσει να προεξοφλω το μελλον...!Ασε που ο αγωνας στον Αλιμο ξεκινα στις 10 το πρωι...και την περιοχη δεν την ξερω καθολου...!

...Σε καθε περιπτωση ομως, καλη επιτυχια Αργυρη και Σωτηρη (θα σας σκεφτομαι) στη ΔΥΣΚΟΛΗ διαδρομη της Κηφισιας...ειμαι βεβαιος οτι θα διαπρεψετε...κι εμεις θα τα πουμε καποια στιγμη την αλλη εβδομαδα στο γνωστο σημειο συναντησης για τρεξιμο αποθεραπειας η διαλειμματικη!!!


...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2015 :  10:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by spy

...σημερα, μετα απο πολυ καιρο, προπονηση, και μαλιστα απογευματινη, στο στιβο του Ζηρινειου, οπου συναντησα πολλους γνωστους και φιλους...οποτε περισσοτερο μιλησαμε, παρα τρεξαμε!Ειχα σκοπο να κανω ενα χαλαρο 5αρι και κατι ανοιγματα, αφου την Κυριακη μαλλον θα συμμετεχω στον αγωνα 10 χλμ στον Αλιμο, αλλα μετα τα πρωτα 1700 μετρα ειδα τον Χρηστο (@stratus), οποτε διεκοψα για λιγο για να ξαναρχισω αργοτερα ... και να ολοκληρωσω τελικα 6,2 χλμ σε 30'!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


???
Έχεις τύψεις που δε θα είσαι Κηφισιά;
Εγώ σήμερα έκανα 400 ολόκληρα μέτρα με την κόρη μου. Σταμάτησε 2,3 φορές αλλά δεν το έβαζε κάτω




...μα υπαρχει μεγαλυτερη χαρα απ'αυτη...να τρεχεις μαζι με τη κορη σου??? Κι οσο μεγαλωνει ... τοσο περισσοτερο θα τη χαιρεσαι...!!!

...οσον αφορα στον Αλιμο, και την μη συμμετοχη μου στον αγωνα της Κηφισιας, η αληθεια ειναι οτι με κανει να αισθανομαι λιγο περιεργα!Μαλιστα χθες ελεγα σε καποιους στο Ζηρινειο οτι στα 10 χλμ η διαδρομη επρεπε να ειναι δυο φορες αυτης των 5 χλμ...ωστε η αποσταση να ειναι ακριβης...και φυσικα να μην εχει τις μεγαλες υψομετρικες διαφορες του ημι.!
...Το "μαλλον" πηγαινει στο οτι δεν μ'αρεσει να προεξοφλω το μελλον...!Ασε που ο αγωνας στον Αλιμο ξεκινα στις 10 το πρωι...και την περιοχη δεν την ξερω καθολου...!

...Σε καθε περιπτωση ομως, καλη επιτυχια Αργυρη και Σωτηρη (θα σας σκεφτομαι) στη ΔΥΣΚΟΛΗ διαδρομη της Κηφισιας...ειμαι βεβαιος οτι θα διαπρεψετε...κι εμεις θα τα πουμε καποια στιγμη την αλλη εβδομαδα στο γνωστο σημειο συναντησης για τρεξιμο αποθεραπειας η διαλειμματικη!!!


...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

Σ ευχαριστουμε Σπυρο!
Χαλαρα 3,5κμ σε 20' κ 4x100μ ανοιγματακια..

''Run Smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2015 :  14:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
6αρι σημερα με σκοπο να βγει στο 415 με ενδιαμεσα 3 ανοιγματα των 200+. Τελικα βγηκε ολο στο 401 με αρκετο κοπο. Τα ανοιγματα με ξεθεωσαν. Καθε αρχη και δυσκολη. Αυριο υπολογιζω σε αργο 530+ λρ των 20+ χλμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2015 :  16:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα,

Προπόνηση 15χλμ χωρισμένη σε,
1)3χλμ 5:24 avg/χλμ
2)8χλμ 4:49 avg/χλμ
3)4χ800 3:32 avg/γυρίσματος
4)Τα υπόλοιπα προθ.-αποθ.

Το βράδυ ασκήσεις ενδυνάμωσης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2015 :  14:17:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα τελικα ετρεξα τα 10km στον Αλιμο, αλλα η εμπειρια αυτη δεν ηταν δυστυχως καλη για μενα!Η εκκινηση δοθηκε με καθυστερηση στις 10:20 περιπου με τον ηλιο κυριολεκτικα να καιει! Ξεκινησα πολυ γρηγορα σε μια διαδρομη που ειχε ανηφορες και κατηφορες...και πολλες λακουβες ο δρομος, περνωντας τα 5 km σε 22'08",που αποτελει προσωπικο ρεκορ...και προσπαθησα να συνεχισω το ιδιο γρηγορα στο δευτερο γυρο για μια επιδοση κατω απο 45'.Το 9ο χλμ το συμπληρωσα σε 40'50"...αλλα στο 10ο χλμ κατι συνεβη κι επαθα black-out...με ειδαν να περπαταω (δεν ξερω για ποση ωρα)...και στο τερματισμο , ενω περναω κατω απο την αψιδα...μου λενε οτι περασα εξω απο τα σημεια χρονομετρησης...με αποτελεσμα να μην εχω καταγεγραμμενη προσωρινη επιδοση.Οταν τερματισα επεσα...δεν θυμαμαι γιατι...με πηραν με φορειο...βρεθηκα στο ασθενοφορο...ολοι οι δεικτες μου ομως ηταν φυσιολογικοι, ενω εγω ενοιωθα μια ασταθεια κι ενα τρεμουλο στα ποδια μου! Ηρθε ο Γιωργος (@sigi) να δει πως ειμαι...ευτυχως ηταν και μια φιλη μου με την παρεα της και με περιποιηθηκαν!Μολις αρχισα να αισθανομαι λιγο καλυτερα...υπεγραψα με δικη μου ευθυνη στο γιατρο ...και εφυγα!Για την ιστορια το garmin εγραψε 9770 μετρα σε 46'56"...ενω απο τη γραμματεια μου ειπαν οτι θα ψαξουν με την καμερα να εντοπισουν τον χρονο τερματισμου μου.

Χαρηκα πολυ που ειδα τον Γιωργο (@sigi)...που στις δυσκολες στιγμες μου στο τελος ηρθε να με βοηθησει!Γιωργο ευχαριστω πολυ...και συγχαρητηρια στο Φειδια του φορουμ για την εξαιρετικη του επιδοση (40'και κατι) και την 7η θεση που κατεκτησε!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2015 :  14:23:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κάντε μ@λ@κίες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2015 :  14:40:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σπύρο καθ' όλη την διάρκεια της διαδρομής για γυρίσω σπίτι απο τον αγώνα
ήσουνα συνέχεια στο μυαλό μου!!Μόλις είδα την ανάρτηση σου μπορώ να πω ηρέμησα, ελπίζω να είσαι καλύτερα, μας άγχωσες λιγάκι!!
Η αλήθεια είναι πως οι συνθήκες δεν ήταν και οι καλύτερες υπερβολική ζέστη και υγρασία που σε διέλυε, ίσως η έναρξη έπρεπε να γίνει πιο νωρίς και όχι 10.20 που ξεκίνησε!!
Χάρηκα που σε είδα στην εκκίνησησοκαρίστικα στον τερματισμό που σε είδα
Τέλος καλό όλα καλά!!
Όσο για τα ευχαριστήρια μην το συζητάς καν
Και συγχαρητήρια για την επιδοσή σου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2015 :  15:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

κάντε μ@λ@κίες



Γιωργο... μου συνεβη εντελως ξαφνικα... στο 10ο χλμ, πολυ κοντα στον τερματισμο!Δεν ξερω τι να πω...

Για την ιστορια:
https://connect.garmin.com/modern/activity/783117049

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2015 :  16:59:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by zoro

κάντε μ@λ@κίες



Γιωργο... μου συνεβη εντελως ξαφνικα... στο 10ο χλμ, πολυ κοντα στον τερματισμο!Δεν ξερω τι να πω...

Για την ιστορια:
https://connect.garmin.com/modern/activity/783117049

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


!!!! Σπύρο ελπίζω να είσαι καλά τώρα! Πάρε μερικές μέρες ρεπό!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000