Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 6
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2015 :  22:14:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δύο συνεχόμενες μέρες ελεύθερο τρέξιμο διάρκειας 45΄ σε μη μετρημένη απόσταση, με ανοίγματα 15 λεπτών με γνώμονα τις αναπνοές. Απλό, φυσικό τρέξιμο, στο οποίο πρέπει κατά βάσει να στηριζόμαστε και να χτίζουμε, κατά την άποψή μου. Είμαι φαν των διαλειμματικών και φαίνεται και από τις αναρτήσεις μου, όμως το εμπνευσμένο και αγχολυτικό τρέξιμο είναι σαφώς το ελεύθερο.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2015 :  22:34:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
[quote]Originally posted by sigi

Εχθές 8χλμ στο γκαζόν της Ν.Ιωνίας σε 38.37 ρυθμός 4' 49" όσο πάμε ανεβαίνουμε!!
Αχίλλειος καμία ενόχληση
Αύριο αγώνας στο Δίστομο 11.200 και την εβδομάδα τρείς με τέσσερις προπονήσεις και φύγαμε για Τήνο το Σάββατο
Θα είναι κανείς απο το forum Τήνο??
/quote] @sigi έχει αλλάξει κάτι με το γήπεδο ,είσοδο μόνο για τους δημότες και με κάρτα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2015 :  08:37:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χτες με πολυ λιγη διαθεση και χωρις να κςρω τι εχω σκοπο να κανω ξεκιναω τρεξιμο. Τελικα κατεληξα να κανω μια απο τις καλυτερες, χαλαροτερρς και πιο ευχαριστεε προπονησεις ππυ εχω κανει ποτε. 16 χλμ στο 445. Σταματησα επειδη επρεπε, ειχα την αισθηση οτι μπορουσα να τρεχω επι ωρες σε αυτο το ρυθμο! Απο το 5 και μετα μια συμπαθεστατη σκυλα με ειχε παρει στο κατοπι κανοντας μου χαρες. Πρωτη φορα μου συνεβη αυτο, μετα της εδωσα οτι νερο ειχα και με ευχαριστησε ξαπλωνοντας ανασκελα ζητωμρας χαδια και παιζοντας, τοσο που σκεφτηκα να την υιοθετησω. Σημερα ειμαι ελαχιστα πιασμενος, νιμθζω πως ξαναβρισκω τον εαυτο μου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2015 :  09:34:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι 30' ελλειπτικο ... και στη συνεχεια 1500 μετρα κολυμβηση σε 38'40"!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2015 :  09:44:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tazi

Χτες με πολυ λιγη διαθεση και χωρις να κςρω τι εχω σκοπο να κανω ξεκιναω τρεξιμο. Τελικα κατεληξα να κανω μια απο τις καλυτερες, χαλαροτερρς και πιο ευχαριστεε προπονησεις ππυ εχω κανει ποτε. 16 χλμ στο 445. Σταματησα επειδη επρεπε, ειχα την αισθηση οτι μπορουσα να τρεχω επι ωρες σε αυτο το ρυθμο! Απο το 5 και μετα μια συμπαθεστατη σκυλα με ειχε παρει στο κατοπι κανοντας μου χαρες. Πρωτη φορα μου συνεβη αυτο, μετα της εδωσα οτι νερο ειχα και με ευχαριστησε ξαπλωνοντας ανασκελα ζητωμρας χαδια και παιζοντας, τοσο που σκεφτηκα να την υιοθετησω. Σημερα ειμαι ελαχιστα πιασμενος, νιμθζω πως ξαναβρισκω τον εαυτο μου!



...Νικο, αν το 4:45 ειναι το χαλαρο σου...τοτε πολυ φοβαμαι οτι ακομα κι αν εγω εχω το ποδηλατο...εσυ με τις πατεριτσες...θα εισαι πολυ -πολυ ταχυτερος απο μενα!!!
Παντως κι εγω αδυνατω να κατανοησω πως ειναι δυνατον οι προπονησεις που ξεκινουν ως αγγαρεια... να καταληγουν να ειναι τελικα οι καλυτερες!!!Οταν δε τις εχεις ολοκληρωσει με επιτυχια κι ευχαριστα...εχω την αισθηση οτι η ικανοποιηση σου ειναι πολυ μεγαλυτερη ... ισοδυναμη με καποιο προσωπικο σου ρεκορ σε αγωνα!!!


...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2015 :  09:50:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Μάιος βγήκε καλά προπονητικά και αγωνιστικά. Συνολικά έκανα 233 χλμ. με 18 προπονήσεις και 3 αγώνες (fun races βέβαια!).
Χθες το απόγευμα είχα 10αρι easy, αλλά προτίμησα να τρέξω στον ανώμαλο δρόμο της Καρυδίτσας στη Κοζάνη. Δύσκολη για μένα διαδρομή με απότομες ανηφοροκατηφόρες και αρκετή ζέστη. Το τελευταίο χλμ. πραγματικός Γολγοθάς, που τη βρήκαν αυτή την ανηφόρα;!
Τελικά έκανα 51΄ , αλλά το σημαντικό είναι ότι δεν νιώθω κούραση και δεν έχω βγάλει κανένα τραυματισμό εδώ και 5 βδομάδες. Coach Jeff, ελπίζω να κάνεις το θαύμα σου!
ΥΓ. Πάω για καφέ με τον Καλογερίδη, καλή επιτυχία σε όσους αγωνίζονται!


__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2015 :  10:00:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by tazi

Χτες με πολυ λιγη διαθεση και χωρις να κςρω τι εχω σκοπο να κανω ξεκιναω τρεξιμο. Τελικα κατεληξα να κανω μια απο τις καλυτερες, χαλαροτερρς και πιο ευχαριστεε προπονησεις ππυ εχω κανει ποτε. 16 χλμ στο 445. Σταματησα επειδη επρεπε, ειχα την αισθηση οτι μπορουσα να τρεχω επι ωρες σε αυτο το ρυθμο! Απο το 5 και μετα μια συμπαθεστατη σκυλα με ειχε παρει στο κατοπι κανοντας μου χαρες. Πρωτη φορα μου συνεβη αυτο, μετα της εδωσα οτι νερο ειχα και με ευχαριστησε ξαπλωνοντας ανασκελα ζητωμρας χαδια και παιζοντας, τοσο που σκεφτηκα να την υιοθετησω. Σημερα ειμαι ελαχιστα πιασμενος, νιμθζω πως ξαναβρισκω τον εαυτο μου!



...Νικο, αν το 4:45 ειναι το χαλαρο σου...τοτε πολυ φοβαμαι οτι ακομα κι αν εγω εχω το ποδηλατο...εσυ με τις πατεριτσες...θα εισαι πολυ -πολυ ταχυτερος απο μενα!!!
Παντως κι εγω αδυνατω να κατανοησω πως ειναι δυνατον οι προπονησεις που ξεκινουν ως αγγαρεια... να καταληγουν να ειναι τελικα οι καλυτερες!!!Οταν δε τις εχεις ολοκληρωσει με επιτυχια κι ευχαριστα...εχω την αισθηση οτι η ικανοποιηση σου ειναι πολυ μεγαλυτερη ... ισοδυναμη με καποιο προσωπικο σου ρεκορ σε αγωνα!!!


...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Σπύρο θα έχει χαλάσει το χρονόμετρο του και δεν το παραδέχεται!
Εσύ ποδήλατο κι εγώ μοτοσυκλέτα για να πηγαίνουμε κι οι τρεις παρέα!
Επιτρέψτε μου μια παρατήρηση μόνο:Με το πρώτο βήμα που κάνουμε στην προπόνηση, πρέπει να ξέρουμε τι θα τρέξουμε και γιατί θα το τρέξουμε.


__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2015 :  16:00:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by el Cid

quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by tazi

Χτες με πολυ λιγη διαθεση και χωρις να κςρω τι εχω σκοπο να κανω ξεκιναω τρεξιμο. Τελικα κατεληξα να κανω μια απο τις καλυτερες, χαλαροτερρς και πιο ευχαριστεε προπονησεις ππυ εχω κανει ποτε. 16 χλμ στο 445. Σταματησα επειδη επρεπε, ειχα την αισθηση οτι μπορουσα να τρεχω επι ωρες σε αυτο το ρυθμο! Απο το 5 και μετα μια συμπαθεστατη σκυλα με ειχε παρει στο κατοπι κανοντας μου χαρες. Πρωτη φορα μου συνεβη αυτο, μετα της εδωσα οτι νερο ειχα και με ευχαριστησε ξαπλωνοντας ανασκελα ζητωμρας χαδια και παιζοντας, τοσο που σκεφτηκα να την υιοθετησω. Σημερα ειμαι ελαχιστα πιασμενος, νιμθζω πως ξαναβρισκω τον εαυτο μου!



...Νικο, αν το 4:45 ειναι το χαλαρο σου...τοτε πολυ φοβαμαι οτι ακομα κι αν εγω εχω το ποδηλατο...εσυ με τις πατεριτσες...θα εισαι πολυ -πολυ ταχυτερος απο μενα!!!
Παντως κι εγω αδυνατω να κατανοησω πως ειναι δυνατον οι προπονησεις που ξεκινουν ως αγγαρεια... να καταληγουν να ειναι τελικα οι καλυτερες!!!Οταν δε τις εχεις ολοκληρωσει με επιτυχια κι ευχαριστα...εχω την αισθηση οτι η ικανοποιηση σου ειναι πολυ μεγαλυτερη ... ισοδυναμη με καποιο προσωπικο σου ρεκορ σε αγωνα!!!


...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Σπύρο θα έχει χαλάσει το χρονόμετρο του και δεν το παραδέχεται!
Εσύ ποδήλατο κι εγώ μοτοσυκλέτα για να πηγαίνουμε κι οι τρεις παρέα!
Επιτρέψτε μου μια παρατήρηση μόνο:Με το πρώτο βήμα που κάνουμε στην προπόνηση, πρέπει να ξέρουμε τι θα τρέξουμε και γιατί θα το τρέξουμε.


__________________________
"practice makes perfect"




Σπυρο και Γιωργο εχετε δικιο, απλα εγω τωρα ειμαι χωρις προγραμμα και απλα κανω οτι μου καπνισει, εχω βεβαια ενα γενικο μοντελο στο μυαλο μου αλλα δε το πιεζω και ιδιαιτερα. Αν ειναι να βγει ας βγει. Χτες παντως ηταν υπεροχα, ενω ξεκινησα εντελως ζοχαδας, μετα τα πρωτα 2 3 λεπτα ενιωσα τετοια ευεξια που ολα φαινομταν πολυ ευκολα. Ηρθε μετα και το ζωντανο και ολα πηγαν κατ ευχη Σημερα θα κανω με τον junior κανα πενηνταλεπτο. 20 χαλαρα μετα κανα δεκαλεπτο επιταχυνομενο απο 420 εως 340 και το υπολοιπο σβησιμο και αποθεραπεια. Εχω την αλλη κυριακη αγωνα με το γιο μου και παμε να χτυπησουμε θεση. Run together, για να δουμε. Αν συνεχισω παντως ετσι για κανα μηνα ακομα, βλεπω το μαραθωνιο να επανερχεται στο προσκηνιο.
Καλα σας τρεξιματα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2015 :  16:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Peter L

[quote]Originally posted by sigi

Εχθές 8χλμ στο γκαζόν της Ν.Ιωνίας σε 38.37 ρυθμός 4' 49" όσο πάμε ανεβαίνουμε!!
Αχίλλειος καμία ενόχληση
Αύριο αγώνας στο Δίστομο 11.200 και την εβδομάδα τρείς με τέσσερις προπονήσεις και φύγαμε για Τήνο το Σάββατο
Θα είναι κανείς απο το forum Τήνο??
/quote] @sigi έχει αλλάξει κάτι με το γήπεδο ,είσοδο μόνο για τους δημότες και με κάρτα?

Δεν ξέρω κάτι, τόσα χρόνια που τρέχω ούτε κάρτα έχω
ούτε και δημότης είμαι.
Ελεύθερα μπαίνω χωρίς πρόβλημα..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2015 :  20:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καταμεσήμερο προπόνηση 16.5χλμ με 5:20 avg/χλμ και το κερασάκι, τα 2 τελευταία ατελείωτα χλμ φουλ ανηφόρα.

Καταευχαριστεμένος με την επιλογή μου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2015 :  23:39:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μεγάλες στιγμές ζήσαμε στο σημερινό αγώνα!

πολλές οι αμφιβολίες πριν την έναρξή του. ο στόχος για sub 55 με όνειρα για 52-53 λεπτά έδειχναν τόσο μακρινά. η καλή προετοιμασία και η αρκετή ξεκούραση μέσα στην εβδομάδα ωστόσο είχαν πολύ θετικά αποτελέσματα! τελικός χρόνος λοιπόν για τα 10.85 χιλιόμετρα του 7ου γρηγοριανού δρόμου ένα ωραιότατο 49:30! πέθανα δεν το κρύβω! λάθος επιλογή να φορέσω τη βαμβακερή μπλούζα του συλλόγου για τον οποίο τρέχαμε(για απεξαρτημένα άτομα) αλλά θεώρησα σωστό να το κάνω αν και όπως φάνηκε ελάχιστοι ήταν οι θεατές(όπως και αυτοί που φορέσαμε τη μπλούζα στον αγώνα), μπορούσα και να το γλυτώσω! όλα όμως πήγαν καλά και μάλλον πρέπει να σβήσω το προηγούμενο pb 10ριού στα 48 λεπτά. νέος χρόνος 45:58! Ο βασιλιάς πέθανε, ζήτω ο νέος βασιλιάς!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2015 :  06:58:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

μεγάλες στιγμές ζήσαμε στο σημερινό αγώνα!

πολλές οι αμφιβολίες πριν την έναρξή του. ο στόχος για sub 55 με όνειρα για 52-53 λεπτά έδειχναν τόσο μακρινά. η καλή προετοιμασία και η αρκετή ξεκούραση μέσα στην εβδομάδα ωστόσο είχαν πολύ θετικά αποτελέσματα! τελικός χρόνος λοιπόν για τα 10.85 χιλιόμετρα του 7ου γρηγοριανού δρόμου ένα ωραιότατο 49:30! πέθανα δεν το κρύβω! λάθος επιλογή να φορέσω τη βαμβακερή μπλούζα του συλλόγου για τον οποίο τρέχαμε(για απεξαρτημένα άτομα) αλλά θεώρησα σωστό να το κάνω αν και όπως φάνηκε ελάχιστοι ήταν οι θεατές(όπως και αυτοί που φορέσαμε τη μπλούζα στον αγώνα), μπορούσα και να το γλυτώσω! όλα όμως πήγαν καλά και μάλλον πρέπει να σβήσω το προηγούμενο pb 10ριού στα 48 λεπτά. νέος χρόνος 45:58! Ο βασιλιάς πέθανε, ζήτω ο νέος βασιλιάς!

Τάσος

know your limits. then destroy them.


Συγχαρητήρια Τάσο! Πάντα τέτοια!!

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2015 :  07:22:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

μεγάλες στιγμές ζήσαμε στο σημερινό αγώνα!

πολλές οι αμφιβολίες πριν την έναρξή του. ο στόχος για sub 55 με όνειρα για 52-53 λεπτά έδειχναν τόσο μακρινά. η καλή προετοιμασία και η αρκετή ξεκούραση μέσα στην εβδομάδα ωστόσο είχαν πολύ θετικά αποτελέσματα! τελικός χρόνος λοιπόν για τα 10.85 χιλιόμετρα του 7ου γρηγοριανού δρόμου ένα ωραιότατο 49:30! πέθανα δεν το κρύβω! λάθος επιλογή να φορέσω τη βαμβακερή μπλούζα του συλλόγου για τον οποίο τρέχαμε(για απεξαρτημένα άτομα) αλλά θεώρησα σωστό να το κάνω αν και όπως φάνηκε ελάχιστοι ήταν οι θεατές(όπως και αυτοί που φορέσαμε τη μπλούζα στον αγώνα), μπορούσα και να το γλυτώσω! όλα όμως πήγαν καλά και μάλλον πρέπει να σβήσω το προηγούμενο pb 10ριού στα 48 λεπτά. νέος χρόνος 45:58! Ο βασιλιάς πέθανε, ζήτω ο νέος βασιλιάς!

Τάσος

know your limits. then destroy them.




...μπραβο Τασο, πολλα συγχαρητηρια κι απο μενα!!! Νομιζω ομως ... οτι η εξαιρετικη αυτη επιδοση οφειλεται στη καλη ασκητικη ζωη και ελλειψη καταχρησεων που εκανες κατα την προηγουμενη εβδομαδα και ιδιαιτερα κατα τη παραμονη του αγωνα...!!!Και τωρα...κι εις κατωτερα !!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2015 :  09:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι στους δρομους της Κηφισιας 5800 μετρα σε 30'... και στη συνεχεια 1 ωρα ασκησεις ενδυναμωσης, διοτι στον τομεα αυτο εχουμε μεινει πολυ πισω!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2015 :  11:49:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχθες Κυριακατικο tempaki: 7κμ σε ρυθμο 4.22''/κμ + 3,5κμ ζεσταμα + 1,5κμ αποθεραπ.
Σημερα ενα χαλαρο 8αρακι..

''Run Smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000