Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 6
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2015 :  22:37:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή αρχή!

Στα δικά μας

16,09 χλμ. Απόσταση
5:20 λεπτά/χλμ. Μέσος ρυθμός
111 μέτρα Αύξηση υψόμετρου
83 bpm Μέσοι ΚΠ (μάλλον κάτι λάθος συμβαίνει με την ζώνη)

quote:
Originally posted by harvest

Δεν έχω ξαναγράψει στο παρόν topic,αλλά την τελευταία εβδομάδα δεν έχω κάνει χιλιόμετρο,γιατί η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα.
Από Δευτέρα σφίγγω τα δόντια και αρχίζω προετοιμασία για το μαραθώνιο.Όπως λένε τρώγωντας έρχεται η όρεξη,οπότε ελπίζω να αρχίσω να ανεβαίνω.


Edited by - Hiroshima on 05/07/2015 22:47:23
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2015 :  22:41:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
8 χλμ με ρυθμό 05:26 σήμερα στις 05:30. Ωραία δροσιά είχε το πρωί. Το πόδι καλά ανταποκρίθηκε και είναι 1η φορά που πήγα τόσο μακρυά. Συνεχίζονται λοιπόν οι προσεκτικές προσαρμογές και ελπίζω τον Αύγουστο να βάλω διψήφιες αποστάσεις, "τενοντίτιδας επιτρέποντος"!!!!
Έτρεχα σήμερα και αναπολούσα τις φορές που έτρεχα στο παρελθόν στον ίδιο δρόμο για να προετοιμαστώ για κάποιον αγώνα.....που θα πάει, θα ξανάρθουν αυτές οι μέρες.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2015 :  22:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή επιστροφή, Βασίλη!
Κι ας τελειώσουν εδώ οι περιπέτειες...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2015 :  00:46:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεύτερη απόπειρα επανένταξης σήμερα με 9+ χιλιόμετρα χαλαρό τρέξιμο σε κάτι λιγότερο από μία ώρα. αρκετά καλύτερα αυτή τη φορά, χωρίς καμία ενόχληση.

από αύριο ξεκινά μια μίνι προετοιμασία 3 εβδομάδων ενόψει Ζαγορίου με τέσσερις προπονήσεις την εβδομάδα και ενδυνάμωση. η διάθεση μειωμένη και σε εμένα κυρίως λόγω καλοκαιριού αλλά έχω την ελπίδα πως...τρέχοντας έρχεται η όρεξη! δεν είναι για λιπόψυχους τελικά το τρέξιμο.

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2015 :  08:32:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι-πρωι στο γηπεδο Χαλανδριου διαλειμματικη προπονηση: 10'προθερμανση και στη συνεχεια 2x18',εκ των οποιων 15'σε ρυθμο 4:35 το χλμ +3' σε ρυθμο 4:25 το χλμ με 2'αργο τρεξιμο ενδιαμεσα και τελος 10'αποθεραπεια...συνολικα 12 χλμ σε 60'!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2015 :  08:55:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχθές έτρεξα με καλή παρέα τη διαδρομή του Syros City Trail!!! Μοναδική διαδρομή και προτείνω τον αγώνα σε όσους γουστάρουν σκαλιά (είναι 2000+ σκαλιά ανέβα-κατέβα)
Μετά το έριξα στο κολύμπι για αποθεραπεία αλλά η φουρτούνα δε βοηθούσε και πολύ αν και κατάφερα να κολυμπίσω 400 μέτρα.
Σήμερα ρεπό (βασικά ποδήλατο) και αύριο δοκιμή σε 400άρια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2015 :  11:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
6κμ...
12x100m ανηφορες με 40'' διαλ.
2κμ αποθερ..

''Run Smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2015 :  14:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι-πρωι στο γηπεδο Χαλανδριου διαλειμματικη προπονηση: 10'προθερμανση και στη συνεχεια 2x18',εκ των οποιων 15'σε ρυθμο 4:35 το χλμ +3' σε ρυθμο 4:25 το χλμ με 2'αργο τρεξιμο ενδιαμεσα και τελος 10'αποθεραπεια...συνολικα 12 χλμ σε 60'!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



...πότε θα ξανακάνεις ταχύτητες μέσα στην εβδομάδα (και τί ώρα), για να ξέρω να βρεθώ στο γήπεδο!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2015 :  14:06:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Hiroshima

Καλή αρχή!

Στα δικά μας

16,09 χλμ. Απόσταση
5:20 λεπτά/χλμ. Μέσος ρυθμός
111 μέτρα Αύξηση υψόμετρου
83 bpm Μέσοι ΚΠ (μάλλον κάτι λάθος συμβαίνει με την ζώνη)

==========================



...όχι "μάλλον"...αλλά σίγουρα!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2015 :  15:09:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι-πρωι στο γηπεδο Χαλανδριου διαλειμματικη προπονηση: 10'προθερμανση και στη συνεχεια 2x18',εκ των οποιων 15'σε ρυθμο 4:35 το χλμ +3' σε ρυθμο 4:25 το χλμ με 2'αργο τρεξιμο ενδιαμεσα και τελος 10'αποθεραπεια...συνολικα 12 χλμ σε 60'!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



...πότε θα ξανακάνεις ταχύτητες μέσα στην εβδομάδα (και τί ώρα), για να ξέρω να βρεθώ στο γήπεδο!

Free your feet...free your senses!



...Μανωλη κατ'αρχην συγχαρητηρια για τον Ολυμπο! Ευχομαι παντα να διαπρεπεις!!!

...την Πεμπτη θα ειμαι ξανα στο γηπεδο Χαλανδριου...για μινι-διαλειμματικη 6 διλεπτων κοντα στο 4:10 με 1' διαλειμμα!Μαλλον βαρετα πραγματα για σενα...αλλα βρισκομαι στο τελος ενος προγραμματος (κανοντας φυσικα και "κεφαλιου μου") βελτιωσης της επιδοσης μου στο 10αρι με στοχο κατω απο 45'...το οποιο, αν ολα πανε καλα θα πρεπει να το κανω καποια στιγμη την αλλη εβδομαδα (δεν ειμαι ακομα βεβαιος αν θα το επιχειρησω!). Ο,τι και να γινει ομως...θα χαρω πολυ να σε δω την Πεμπτη!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2015 :  16:32:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι-πρωι στο γηπεδο Χαλανδριου διαλειμματικη προπονηση: 10'προθερμανση και στη συνεχεια 2x18',εκ των οποιων 15'σε ρυθμο 4:35 το χλμ +3' σε ρυθμο 4:25 το χλμ με 2'αργο τρεξιμο ενδιαμεσα και τελος 10'αποθεραπεια...συνολικα 12 χλμ σε 60'!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!




...πότε θα ξανακάνεις ταχύτητες μέσα στην εβδομάδα (και τί ώρα), για να ξέρω να βρεθώ στο γήπεδο!

Free your feet...free your senses!



...Μανωλη κατ'αρχην συγχαρητηρια για τον Ολυμπο! Ευχομαι παντα να διαπρεπεις!!!

...την Πεμπτη θα ειμαι ξανα στο γηπεδο Χαλανδριου...για μινι-διαλειμματικη 6 διλεπτων κοντα στο 4:10 με 1' διαλειμμα!Μαλλον βαρετα πραγματα για σενα...αλλα βρισκομαι στο τελος ενος προγραμματος (κανοντας φυσικα και "κεφαλιου μου") βελτιωσης της επιδοσης μου στο 10αρι με στοχο κατω απο 45'...το οποιο, αν ολα πανε καλα θα πρεπει να το κανω καποια στιγμη την αλλη εβδομαδα (δεν ειμαι ακομα βεβαιος αν θα το επιχειρησω!). Ο,τι και να γινει ομως...θα χαρω πολυ να σε δω την Πεμπτη!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Σπυρο γεια, Τηα αλλη εβδομαδα λεω και εγω να κανω κανα δεκαρι κοντα στο 43/45. Αν θες συνενοουμαστε και το κανουμε μαζι. Θα ηθελα η δυνατον μαλακη επιφανεια δηλαδη μαλλον ταρταν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2015 :  17:43:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...Νικο ντρεπομαι...αλλα δεν ξερω αν εχω το 10αρι κατω απο 45'...! Για μενα ειναι "ολα μεσα" ... για σενα ενας υγιεινος περιπατος...!Τρεχω στο γηπεδο Χαλανδριου πρωινα αρκετα νωρις (υπαρχουν κι αλλοι απο δω μεσα που τρεχουν ακομα πιο πρωι απο μενα) καθε Τριτη και Πεμπτη! Αν γινει το εγχειρημα σκεφτομουνα για την αλλη Πεμπτη! Παντως το ταρταν ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει κατα την αποψη μου στα βορεια προαστια (εξαιρω το ΟΑΚΑ, που δεν το ξερω).

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2015 :  18:27:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...Νικο ντρεπομαι...αλλα δεν ξερω αν εχω το 10αρι κατω απο 45'...! Για μενα ειναι "ολα μεσα" ... για σενα ενας υγιεινος περιπατος...!Τρεχω στο γηπεδο Χαλανδριου πρωινα αρκετα νωρις (υπαρχουν κι αλλοι απο δω μεσα που τρεχουν ακομα πιο πρωι απο μενα) καθε Τριτη και Πεμπτη! Αν γινει το εγχειρημα σκεφτομουνα για την αλλη Πεμπτη! Παντως το ταρταν ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει κατα την αποψη μου στα βορεια προαστια (εξαιρω το ΟΑΚΑ, που δεν το ξερω).

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Ωραια, εγινε, ετσι και αλλιως μεσα στην εβδομαδα δινω αιμα οποτε το 45 ειναι μια χαρα! Θα μιλησουμε την ερχομενη εβδομαδα για να το φιξαρουμε, ετοιμασου για pb οποτε ξεκουρασου λιγο πριν και ασε τις παλαβιες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2015 :  20:06:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tazi

quote:
Originally posted by spy

...Νικο ντρεπομαι...αλλα δεν ξερω αν εχω το 10αρι κατω απο 45'...! Για μενα ειναι "ολα μεσα" ... για σενα ενας υγιεινος περιπατος...!Τρεχω στο γηπεδο Χαλανδριου πρωινα αρκετα νωρις (υπαρχουν κι αλλοι απο δω μεσα που τρεχουν ακομα πιο πρωι απο μενα) καθε Τριτη και Πεμπτη! Αν γινει το εγχειρημα σκεφτομουνα για την αλλη Πεμπτη! Παντως το ταρταν ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει κατα την αποψη μου στα βορεια προαστια (εξαιρω το ΟΑΚΑ, που δεν το ξερω).

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Ωραια, εγινε, ετσι και αλλιως μεσα στην εβδομαδα δινω αιμα οποτε το 45 ειναι μια χαρα! Θα μιλησουμε την ερχομενη εβδομαδα για να το φιξαρουμε, ετοιμασου για pb οποτε ξεκουρασου λιγο πριν και ασε τις παλαβιες!



...αν πάντως κανονιστεί για το Χαλανδρογήπεδο, τότε ο Σπύρος μπορεί να έχει και δύο λαγούς!!! :Ρ

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2015 :  21:12:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by tazi

quote:
Originally posted by spy

...Νικο ντρεπομαι...αλλα δεν ξερω αν εχω το 10αρι κατω απο 45'...! Για μενα ειναι "ολα μεσα" ... για σενα ενας υγιεινος περιπατος...!Τρεχω στο γηπεδο Χαλανδριου πρωινα αρκετα νωρις (υπαρχουν κι αλλοι απο δω μεσα που τρεχουν ακομα πιο πρωι απο μενα) καθε Τριτη και Πεμπτη! Αν γινει το εγχειρημα σκεφτομουνα για την αλλη Πεμπτη! Παντως το ταρταν ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει κατα την αποψη μου στα βορεια προαστια (εξαιρω το ΟΑΚΑ, που δεν το ξερω).

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Ωραια, εγινε, ετσι και αλλιως μεσα στην εβδομαδα δινω αιμα οποτε το 45 ειναι μια χαρα! Θα μιλησουμε την ερχομενη εβδομαδα για να το φιξαρουμε, ετοιμασου για pb οποτε ξεκουρασου λιγο πριν και ασε τις παλαβιες!



...αν πάντως κανονιστεί για το Χαλανδρογήπεδο, τότε ο Σπύρος μπορεί να έχει και δύο λαγούς!!! :Ρ

Free your feet...free your senses!


Και αν ήταν για αυτή την εβδομάδα ή για τη μεθεπόμενη, θα έχει 3 λαγούς!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000