Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Καφενείο - μετεκλογικών πολιτικών συζητήσεων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 126

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 05/03/2015 :  10:13:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του Deorum.  Απάντηση σε αποστρόφους
(άνοιξα καινούργιο θέμα, νομίζω είναι πιο ταιριαστό πλέον!)

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  10:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για την αμέριστη και συνεχή προστασία και αγάπη της Ζωής στους χρυσαβγίτες, κανένα σχόλιο;

Γράφει ο ...Τατσόπουλος:
Θυμάμαι, όχι πολλά χρόνια πριν, ούτε καν τρία, ν' ανεβαίνει στο βήμα της Βουλής να μιλήσει ο Μιχαλολιάκος κι εμείς τότε, οι βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ, ν' αποχωρούμε εν σώματι από την αίθουσα -τόσο ανυπόφορη μάς ήταν ακόμη και η ιδέα να "νομιμοποιούμε" με τη φυσική μας παρουσία το παραλήρημα του φασίστα. Σήμερα, όχι πολλά χρόνια μετά, ούτε καν τρία, η πρόεδρος της Βουλής εγείρει θέμα νομιμότητας όσων ψηφοφοριών έλαβαν χώρα στην ολομέλεια χωρίς τη συμμετοχή των φυλακισμένων χρυσαυγιτών. Τι έγινε, βρε Ζωή; ΄Εχω χάσει πολλά επεισόδια; Δεν κάνουμε όλοι μας καλού-κακού κανένα τεστ DNA, μπας και δεν είμαστε πια ΟΙ ΙΔΙΟΙ;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  11:11:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
έχει αρχίσει να τους τη λέει και ο ...Βαξεβάνης:

http://www.koutipandoras.gr/article/134776/den-vgikate-gia-na-kanete-ton-termatofylaka-apenanti-sti-diaploki-alla-gia-na-valete

(τι έγινε, δεν θα ανοίξει η ερτ να τον κάνουμε γενικό διευθυντή; )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  12:16:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως ισχύει το γνωστό.
Ότι λέει ο νόμος και το σύνταγμα.
Προφανώς και δεν είμαι ειδικός, να ψυρίσω τα άρθρα και τις παραγράφους, αλλά ότι ισχύει από τους νόμους και το σύνταγμα πρέπει να εφαρμοστεί.

Δλδ.
Αν παρέλθει το 18μηνο προφυλάκισης, να αποφυλακιστούν, εφόσον ακόμα δεν έχουν δικαστεί και καταδικαστεί (όπως και για τον Σακκα και για όλους). Και δεν βλέπω γιατί αυτό αποτελεί πρωτοτυπία ή δεν ξέρω εγώ τι. Εκτός αν οι νόμοι ισχύουν διαφορετικά για τους δε, και διαφορετικά για άλλους.

Αν η βουλή δεν έχει/έχει πρόβλεψη για το τι γίνεται σε περίπτωση που κάποιοι από το σώμα της βουλής είναι αδύνατον να παραστούν... να δούμε τι θα γίνει.
Αν πάλι υπάρχει τρύπα στο σύστημα, να βρεθεί μια λύση, που θα αποτελέσει και προηγούμενο για το μέλλον (φαντάζομαι κατά 99.9% η λύση δεν θα είναι να είναι παράνομη η πλήρης λειτουργία της βουλής για τα προηγούμενα 2 χρόνια, καθώς στην βουλή τότε, δεν ψηφίστηκαν μόνο "αντεθνικά" νομοσχέδια όπως είπε η κα. Κωνσταντοπούλου, αλλά ένα σωρό νομοσχέδια, οπότε όσο παράνομα ήταν τα μεν, τόσο παράνομα θα είναι και τα δε, οπότε ... όλη η βουλή ήταν παράνομη? )

Η γενικότερη αίσθηση μου, και νομίζω δεν τίθεται θέμα να χαρακτηριστώ ώς έστω και μακρινός χαϊδευτής των ΧΑγιτών, είναι ότι όλα έγιναν με αξαιρετικά ... συνοπτικές διαδικασίες (και γιατί έγιναν όλα 1 μέρα μετά την δολοφονία, τόσο σύμπτωση ήταν... ή μήπως ο δήθεν ανεξάρτητος μηχανισμός δικαιοσύνης, είχε κάποιο σπρώξιμο. Θα γινόταν αυτό έτσι και αλλιώς αν δεν υπήρχε η δολοφονία? Γιατί το σωστό... αυτό θα ήταν).
Έχω διαβάσει 2-3 αόριστα άρθρα για ογκωδέστατη δικογραφία, που δένει τις κατηγορίες χωρίς αμφιβολίες για εγκληματική οργάνωση, αλλά τίποτα συγκεκρινό δεν έχω ακούσει ως τώρα, σαν Γιώργος. Και στο κάτω κάτω σε ένα τόσο σημαντικό ζήτημα, που συγκλόνισε όλη την Ελλάδα, 18μήνες μετά δεν υπάρχει ακόμα δίκη?
Δεν μου ακούγεται καλά, έστω και αν τυπικά είναι όλοι σωστοί (θεωρώ ότι ούτε στο τυπικό κομμάτι είναι όλοι σωστοί, αλλά αυτό είναι μια εκτίμηση).


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  14:28:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άλλο να αποχωρείς απ'την βουλή (λόγω Χ.Α)
και άλλο ενώ είναι εκλεγμένοι και όχι καταδικασμένοι να μην έχουν το δικαίωμα να ψηφίζουν
έχει χίλια δίκαια η πρόεδρος και μ'αρέσει που θεση επι της ουσίας δεν πέρνεται..
ΝΑΙ η ΟΧΙ, ούτε μεν ούτε δε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  14:38:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΟΧΙ._
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  14:45:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΝΑΙ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  14:48:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ντεν σας πιανω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  15:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΝΑΙ κι εγώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  15:08:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν κατάλαβα καλά, θέση επί της ουσίας της πράξης της Κωνσταντοπούλου, ο Zoro λέει ότι έχει χίλια δίκια, εγώ όχι, ο Νεκ ναι. Σωστά;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  15:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν και δεν κατάλαβα την ερώτηση, είπα ΝΑΙ επειδή συμφωνώ με αυτό που έγραψε ο zoro ο οποίος απάντησε και αυτός ναι. Και αφού ο Rigelian απάντησε όχι, ήμουν ακόμα πιο σίγουρος για το ναι. Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο!

Edited by - Nek2000 on 05/03/2015 15:12:49
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  15:12:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εάν πρέπει ΣΕ ΟΛΕΣ τις ψηφοφορίες να μπορούν να συμμετέχουν οι προφυλακισμένοι της Χ.Α
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  15:13:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

Αν και δεν κατάλαβα την ερώτηση, είπα ΝΑΙ επειδή συμφωνώ με αυτό που έγραψε ο zoro ο οποίος απάντησε και αυτός ναι. Και αφού ο Rigelian απάντησε όχι, ήμουν ακόμα πιο σίγουρος για το ναι. Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο!


xaxa
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  15:21:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

Εάν πρέπει ΣΕ ΟΛΕΣ τις ψηφοφορίες να μπορούν να συμμετέχουν οι προφυλακισμένοι της Χ.Α



Όχι. Από τη στιγμή που η Δικαιοσύνη έχει πάρει απόφαση για προφυλάκιση, δεν πρέπει. Η λαϊκή εντολή δεν εξαγνίζει. Κάτι τέτοια έλεγε και ο Παναγιώτης Ψωμιάδης. Δηλαδή αν έπιαναν ένα βουλευτή για κατά συρροήν βιασμούς και δολοφονίες και κρίνοταν προφυλακιστέος, θα έπρεπε να ψηφίζει στη Βουλή;

Αλήθεια, υπάρχει σχετικός νόμος ή λέει ο καθένας μας ό,τι θέλει;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  15:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητέ κ. Τατσόπουλε
δεν χρειάζεστε τεστ DNA απλά η γυναίκα μπορεί να διαχωρίζει τη θέση της ως προς το δίκαιο του κόμματος από το δίκαιο της χώρας, κάτι που σου διαφεύγει εντελώς. Γιατί η κίνηση της εκτός του ότι δείχνει ότι σέβεται τον εαυτό της και τη θέση της, επιπλέον προδίδει πόσο πουλημένοι είσαστε γενικότερα και πέραν του προσωπικού και κομματικού συμφέροντος, την δικαιοσύνη στη χώρα την έχετε γραμμένη στο κάτω μέρος της καρδιάς σας, ανάμεσα στα πόδια σας δηλαδή(έχετε μεγάλη καρδιά). Με κανέναν Μπόμπολα θα ασχοληθείτε επιτέλους;
Το ξαναγράφω δεν είμαι χρυσαυγουλίτης, καλά κάνει. Είναι ψηφισμένοι (με τις ευχές δεξιών κτηνών και ριζοσπαστικών ονειροπαρμένων) και δικαιούνται να συμμετέχουν παντού.
Και στο κάτω κάτω της γραφής αν είναι εγκληματική οργάνωση να πάνε φυλακή ΑΜΕΣΑ όχι να διυλίζεται τον κώνωπα και να ψάχνετε για τις πτητικές ιδιότητες του γαϊδάρου. Αμαν πια, μας τα έχετε κάνει τσουρέκια. Κάθε δικαστική δίωξη πολιτικού έχει περισσότερα επεισόδια και από την "Λάμψη" του Φώσκολου!!!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2015 :  15:36:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια στιγμή ρε παιδιά! Να ξεκινήσουμε από πιο βασικά: Νόμος περί ευθύνης υπουργώ, βουλευτική ασυλία και γενικά νόμοι ή διατάξεις που "κάνουν" διαφορετική την λειτουργία της δικαιοσύνης για βουλευτές/υπουργούς κτλ, είναι κάτι που θέλουμε να υπάρχει ή όχι;

Εγώ όχι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 126 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000