Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Καφενείο - μετεκλογικών πολιτικών συζητήσεων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 126

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2015 :  00:22:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και δεν έχουμε λυσσάξει.
Σκέψου τι θα έλεγες, αν καλούσαμε σε ανομία, αν για αυτό που διαφωνούσαμε λέγαμε πως δεν είναι δημοκρατικά εκλεγμένο γιατί πχ 36%+4%=40% μείον η αποχή = 30%
αν καλούσαμε να μην πληρώνουν για να ρίξουμε την κυβέρνηση, ή ακόμα και κάναμε επεισόδια.

Ότι και να λέμε, η κυβέρνηση έχει ψηφιστεί από τους πολίτες, και όσο λάθος και να κάνει, καλά το κάνει.
Αν αύριο βγούμε από το Ευρώ και κλείσουμε τα σύνορα, θα γράψω ο "σοφός" ελληνικός λαός (ναι ειρωνικά) αποφάσισε αυτά. Αλλά δεν θα σιγοντάρω στην επανάσταση. Γιατί τότε θα ήμουν φασίστας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2015 :  00:25:24  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
αχαχαχα, καλό.

Αυτό με τα επεισόδια τώρα, αν γίνονται, αν αύριο βγουν και τα κάνουν ΟΛΑ λαμπόγιαλο βρε παιδί μου, θα πείτε προσπαθούν να ρίξουν την κυβέρνηση.
Όταν τα έκαναν οι άλλοι, ήταν για να την στηρίξουν κατα βάθος, επειδή διαλάγαν τον κόσμο.

Εδώ θα είμαστε να το δούμε.

ΥΓ ( η πατησίων τώρα έμαθα ότι έχει μολότοφ και εντάσεις).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2015 :  00:43:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα η Κωνσταντοπούλου, έκραζε τον δημοσιογράφο του ΣΚΑΙ για εντεταλμένη αποστολή (σε μια πολύ απλή ερώτηση).

Απαγορεύτηκαν οι αντιπολιτευτικές ερωτήσεις? (που δεν ήταν)
Γιατί δυσκολευόταν να τον ακούσει?
Πόσο δημοκρατικό είναι όποια διαφωνία να αναγάγεται από διαφωνία, σε αποστολή, σε προβοκάτσια, σε σε σε σε?
Πριν τα ΜΜΕ ενημέρωσης που δεν συμφωνούσαν την κυβέρνηση, δεχόντουσαν παρόμοιες απαντήσεις?
Δλδ όταν ο ΣΥΡΙΖΑ ή το ΚΚΕ ρώταγε και κατήγγειλε και και και, υπήρχε αποστολή?

Ξέρω το βίντεο με την ΤΡΕΜΗ θα μου πεις.

https://www.facebook.com/alikakos/videos/vb.788193150/10153401599298151/?type=2&theater

Δεν πάμε καλά και δεν έχουμε λυσάξει.
(τις προάλλες έκανε νουθεσίες, σε κάποιον άλλον δημοσιογράφο, και πάει λέγοντας).

Με το αριστερό η εθνική.
ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andrem
Senior Forum-Runner

482 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2015 :  20:40:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://luben.tv/blogosphere/politics/58663
Τωρα με τη χουντα του Συριζα οι διαδηλωτες φτανουν στο περιστυλιο, παλια που ειχαμε Δημοκρατια ανοιγαν κεφαλια με τα γκλοπ κ τους πυροσβεστηρες κ τα χημικα επεφταν αδιακριτως σε οσους διαδηλωναν.
(απο το τουιτερ)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2015 :  01:31:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
https://menoumevropi.wordpress.com



Υπογράφουμε ατομικά την υπεύθυνη δήλωση ότι αποδεχόμαστε οποιαδήποτε έκτακτη ή μόνιμη εισφορά, μείωση μισθού ή συντάξεως και εγγυόμαστε με την προσωπική μας περιουσία ώστε να καλύψουμε κάθε απαίτηση των Θεσμών για την επίτευξη μίας ιστορικής ευρωπαϊκής συμφωνίας.

Edited by - Nek2000 on 20/06/2015 01:43:16
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2015 :  01:46:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Εξαρτάται πως εννοείς το πάση θυσία.
Μάλλον είναι άλλο η ΠΑΣΗ θυσία η δική σου, και άλλη η δική μου.
Ούτε εγώ είμαι πάση θυσία εντός της Ε.Ε.

Αυτό που θέλουμε είναι να μείνουμε Ευρώπη, και αυτό ΔΕΝ το θεωρούμε ΚΑΝ θυσία, πόσο μάλλον ΠΑΣΗ.



Μάλλον είσαι μόνος

"Παύουμε να είμαστε αμέτοχοι!
Όλοι σε ένδειξη ανιδιοτέλειας και αυταπάρνησης παίρνουμε την κατάσταση στα χέρια μας και εγγυόμαστε στους Θεσμούς τη συμμετοχή της χώρας μας στην Ευρωπαϊκή Ένωση.
Οι θυσίες μας θα μείνουν στην ιστορία."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2015 :  01:53:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2015 :  09:01:38  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν μπορώ να καταλάβω τι ψάχνεις να βρεις τώρα.

Ζυγίζουμε τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα της κάθε επιλογής και τι πιστεύει ο καθένας το καλύτερο.

Γράφει κάποιος.
Δλδ προτιμας να μειωθούν οι συντάξεις όλες πάνω από 1000€ 10%, και κάτω από 1000€ 5%?
Και θα απαντούσα,
Ίσως.
Γιατί η εναλλακτική, μπορεί η μείωση στην αγοραστική μας δύναμη να ήταν σαφώς παραπάνω. (λέω αγοραστική δύναμη νομίζω καταλαβαινόμαστε, σημασία δεν έχει τι βγάζεις αλλά σε πόσα αγαθά έχεις πρόσβαση με αυτά τα λεφτά).
Έτσι και αλλιώς, θα πληρώσεις.

Τώρα αυτό το Poll το θεωρώ τρολάρισμα.

Να βάλω και εγώ ένα ACAB, και να γράφει, "ACAB?"
Και να το συνδυάσω με το ποιον θα φωνάξεις αν κάποιος απειλεί με πιστόλι τους γονείς σου. Και τελικά να εκβιάσω μια απάντηση.
1% ACAB και 99% διαφωνώ με την δήλωση.
Και αυτό να το έχω ποσταρει στο Indymedia.

δλδ οκ. Αυτο το υπογράφουμε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ μείωση μισθών κτλ ή μόνιμη εισφορά, αρκεί να είμαστε ευρώπη, ε όχι. Δεν υπογράφουμε να γίνουμε ένα όμορφο κομμουνιστικό κράτος, δλδ να μας τα κατάσχει όλα τα το κράτος, και να δουλεύουμε για αυτό, μόνο και μόνο για να λέμε ότι έχουμε ευρώ. Προφανώς.

Επίσης να ξέρεις, πως σε περίπτωση δραχμής, στην ουσία αυτό θα γίνει γιατί δεν ΘΕΛΟΥΝ να μειωθούν τα έξοδα. Θέλω να πω, σε περίπτωση δραχμής θα είσαι πιο εξαρτημένος, και θα τροφοδοτείς πολύ περισσότερο από το εισοδημά σου το κράτος (είτε με πληθωρισμό, είτε με άλλους τρόπους). Το μένουμε ευρώπη είναι η πιο "φιλελεύθερη" προσέγγιση του προβλήματος, ενώ το ανάποδο ή πιο κρατικίστικη.


Τέλος μην ζορίζεσαι με μεμονομένα σχόλια κόσμου (που δεν λένε και τίποτα το επιλήψημο δλδ) γιατί... έχω πολλά πολλά ψεκασμένα αντίστοιχα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2015 :  12:00:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λυπάμαι όλους όσους εξαρτούν και καθορίζουν τη ζωή τους, τις αξίες τους, τα ιδανικά τους και την αξιοπρέπειά τους από ένα νόμισμα (ευρώ ή δραχμή). Μεγάλη αξία δώσαμε στο νόμισμα, που δεν είναι τίποτε άλλο από ένα μέσο συναλλαγής. Η ζωή μου και τα ενδιαφέροντά μου προσωπικά το ξεπερνούν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2015 :  16:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Bloomberg: Τι θα είχε συμβεί εάν η Ελλάδα δεν έμπαινε στο ευρώ;


Τι θα είχε συμβεί εάν η Ελλάδα δεν έμπαινε ποτέ στο ευρώ, διερωτάται το αμερικανικό πρακτορείο Bloomberg, εξετάζοντας το σενάριο μη εισόδου της Ελλάδας στην Ευρωζώνη το 2002

Σύμφωνα λοιπόν με το δημοσίευμα, η Ελλάδα, εάν είχε το δικό της νόμισμα, πιθανώς να είχε καταφέρει να εξέλθει από την οικονομική κρίση.

«Η Ελλάδα με το δικό της νόμισμα, θα είχε προβεί σε αλλεπάλληλες υποτιμήσεις, με αποτέλεσμα να δοθεί ώθηση στις εξαγωγές» αναφέρει χαρακτηριστικά, προσθέτοντας ότι μέσω αυτής της οδού η ελληνική οικονομία θα είχε ανάκαμψη.

Από το 1999 έως το 2013, το κατά κεφαλήν εισόδημα των Ελλήνων μειώθηκε κατά 1%. Αντίθετα, στη Γερμανία αυξήθηκε κατά 19,4%.

Και φυσικά, προσθέτει ο οικονομολόγος, η απόκλιση μεταξύ Ελλάδας και Γερμανίας διευρύνθηκε περαιτέρω το 2014 και το 2015.

Καταλήγοντας, το Bloomberg επισημαίνει ότι από το 1999 έως το 2015, η ανεργία στην Ελλάδα διπλασιάστηκε, αγγίζοντας στο 25,6%.

Αντίθετα, στην Γερμανία, από το 8,8% υποχώρησε στο 4,7%
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2015 :  21:58:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βγήκαν ξεδιάντροπα οι δεξιοτζιχαντιστές να δια-δηλώσουν υπέρ της Ευρώπης με συν(θύματα) και δηλώσεις όπως άκουσον-άκουσον..
"Αποδέχομαι οποιαδήποτε έκτακτη ή μόνιμη εισφορά, μείωση μισθού ή συντάξεως και εγγυώμαι με την προσωπική μου περιουσία την κάλυψη οποιασδήποτε απαίτησης των Θεσμών εξουσιοδοτώντας για την ολοκλήρωση της διακρατικής συμφωνίας της Ελλάδος με τους Θεσμούς και την παραμονή της χώρας στην Ευρωζώνη και την Ευρωπαϊκή ένωση".

Ολοι αυτοί αποτελούν και συντηρούσαν τον κορμό του καπιταλιστικού καρκινώματος που ξεπουλούσε τον εθνικό πλούτο, απεμπολούσε την εθνική κυριαρχία, εξαθλίωνε και συνεννούσε στην φτωχοποίηση του Ελληνικού λαού και προσέφερε γη και ύδωρ στους δανειστές-εκ-βιαστές.

Ολική παραχώρηση προς το τραπεζιτικό-βιομηχανικό λόμπυ!
Μεταξύ των όσων φαιδρών και το πλακάτ (χωρίς αισχύνη!) με το σύνθημα "No to the public trade unionism" ..δηλαδή υπέρ της κατάργησης του μετά απο εργατικούς αγώνες κεκτημένου δικαιώματος του συνδικαλισμού..!!!

..εδώ ενα ενδιαφέρον άρθρο "Η απαγωγή της Ευρώπης (από τη γελοιότητα της Ελληνικής δεξιάς)"
http://left.gr/news/i-apagogi-tis-eyropis-apo-ti-geloiotita-tis-ellinikis-dexias
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2015 :  22:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά αυτό το site και δήθεν η υπεύθυνη δήλωση - gallop είναι φυσικά τρολλάρισμα από κάποιους.
Έλα τώρα, χαλαρώστε.

Στα άλλα οκ.
xipolite χαθηκες, ελπίζω να είσαι καλά. :P
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2015 :  22:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε ευχαριστώ Γιώργο.
Χάθηκα όντως αλλά όλα καλά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2015 :  13:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(Γιώργο, μαζί σου είμαι!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2015 :  13:29:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εδώ η αυγηανή ανέβασε δημοσκόπηση που αθροίζει σε 119.5%!
Είτε πιστεύουν ότι απευθύνονται σε ηλίθιους, είτε είναι το τρολάρισμα του αιώνα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 126 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000