Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Καφενείο - μετεκλογικών πολιτικών συζητήσεων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 126

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2015 :  13:53:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σου ανταποδίδω όλα όσα έγραψες.
Δημοκρατική σκέψη δεν δηλώνει, ότι ποτέ δεν απαντάει κανείς επί της ουσίας αλλά προσπερνάει τα λεγόμενα του άλλου σαν πονηρά, ή δεν ξέρω εγώ τι άλλα.
Δημοκρατική σκέψη δεν δηλώνει να μειώνεις την αξία της γνώμης του συνομιλητή σου, επειδή κάθε φορά βρίσκεις και κάτι άλλο. (πχ είσαι βολεμένος, ή τότε δεν μίλησες άρα μην μιλάς τώρα ή δεν φοβάσαι και εγώ φοβάμαι κτλ, ή φορας καλό μπλουζάκι και η γνώμη σου δεν μετράει).

Λυπάμαι που δεν το βλέπετε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2015 :  13:58:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν το εβαλα για τρομοκρατια το πρωτοσελιδο της Χ.Α. Κώστα. Και ούτε αποδεικνύει τίποτα.
Προφανώς και αν πει η Χ.Α. το κάπνισμα κάνει κακό, δεν θα πω δογματικά "διαφωνώ".
Αλλά εδώ, δεν είναι ένα άσχετο θέμα.
Είναι 80% κοινά, σε θέματα εξωτερικής πολιτικής, σε θέματα ανεξαρτησίας, περηφάνιας, ευρώπης κτλ.
Δεν είναι το ίδιο.

Τέλος γκεμπελιστμός και τρομοκρατία είναι δηλώσεις υπουργών σας

ΥΓ. στους NYtimes, γράφει ο Kraugman, ο νομπελίστας που στρέφεται κατά του ΔΝΤ και υπερ της Ελλάδας. Μια σοβαρή φωνή που λίγο πολύ στηρίζει τον ΣΥΡΙΖΑ. Έτσι για να μην ξεγράψετε την φυλλάδα μονοκοντυλιά.
http://krugman.blogs.nytimes.com/2015/06/25/breaking-greece/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2015 :  14:03:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλαπλή φορά που κατηγορούμαι για αντι-δημοκράτης επειδή δεν συμφωνώ μαζί σας.
Προβοκάτσια,
συμφέροντα,
βολεμένος.
ΧΑγίτης,
Οννεδίτης.
Δεν δικαιούμε να μιλάω, γιατί δεν μίληγα παλιά (ευχαριστώ για το backround check)
Πλέον και ΓΚΕΜΠΕΛΣ.
Πέρα από πλούσιος. Καλά αυτό στάνταρ.
αμ πως.


ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ.

Edited by - Deorum on 27/06/2015 14:03:15
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2015 :  14:10:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Πολλαπλή φορά που κατηγορούμαι για αντι-δημοκράτης επειδή δεν συμφωνώ μαζί σας.
Προβοκάτσια,
συμφέροντα,
βολεμένος.
ΧΑγίτης,
Οννεδίτης.
Δεν δικαιούμε να μιλάω, γιατί δεν μίληγα παλιά (ευχαριστώ για το backround check)
Πλέον και ΓΚΕΜΠΕΛΣ.
Πέρα από πλούσιος. Καλά αυτό στάνταρ.
αμ πως.


Deorum, δάνεισέ μας κάνα ευρώ....



ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ.




Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TakisV
Forum-Runner

Greece


86 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2015 :  14:31:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομίζω ότι θίγεσαι εύκολα deorum. Απορώ εαν ποτέ διαβάζεις αυτά που γράφεις. Τις ταμπέλες (ΧΑυγιτης, βολεμένος κλπ) δεν στις "κρέμασε" κανείς άδικα. Εσύ με τις απόψεις σου τις κέρδισες. Επιπλέον δεν ειναι σωστό να προδίδεις τα πιστεύω σου, για αυτό καλό ειναι να τις αποδεχτείς. Επίσης δεν σου απαγόρευσε κανεις να εκφράζεσαι, άρα μην απαγορεύεις κι εσύ την κριτική των λόγων σου.

Αυτός που γνωρίζει να μιλά, γνωρίζει και πότε να το κάνει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2015 :  14:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

...
ΥΓ. στους NYtimes, γράφει ο Kraugman, ο νομπελίστας που στρέφεται κατά του ΔΝΤ και υπερ της Ελλάδας. Μια σοβαρή φωνή που λίγο πολύ στηρίζει τον ΣΥΡΙΖΑ. Έτσι για να μην ξεγράψετε την φυλλάδα μονοκοντυλιά.
http://krugman.blogs.nytimes.com/2015/06/25/breaking-greece/


Και στον Real Fm έχουν εκπομπές
ο Τράγκας κι η Κανέλλη,
ο Στάθης κι ο Ντινόπουλος,
η Ακριβοπούλου κι ο Μπογιόπουλος.

Τι θες να καταδείξεις λοιπόν;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2015 :  14:52:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Tα ερωτήματα για το δημοψήφισμα
έχουν δημοσιοποιηθεί;

Α.Προτιμάτε οικονομική εξόντωση με ευρώ;

ή

Β.Προτιμάτε οικονομική εξόντωση με δραχμή;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2015 :  15:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by TakisV

Νομίζω ότι θίγεσαι εύκολα deorum. Απορώ εαν ποτέ διαβάζεις αυτά που γράφεις. Τις ταμπέλες (ΧΑυγιτης, βολεμένος κλπ) δεν στις "κρέμασε" κανείς άδικα. Εσύ με τις απόψεις σου τις κέρδισες. Επιπλέον δεν ειναι σωστό να προδίδεις τα πιστεύω σου, για αυτό καλό ειναι να τις αποδεχτείς. Επίσης δεν σου απαγόρευσε κανεις να εκφράζεσαι, άρα μην απαγορεύεις κι εσύ την κριτική των λόγων σου.

Αυτός που γνωρίζει να μιλά, γνωρίζει και πότε να το κάνει.



Δεν είναι κριτική των λόγων μου, είναι άλλου είδους κριτική. Δεν απάντησες σε κανένα επιχείρημα. Δεν είπες, εκεί υπάρχει μια ανακρίβεια, ή αυτό είναι λάθος για 1+2+3 λόγους.

Και ναι είναι μια μορφή απαγόρευσης, η απαξιώση της γνώμης, και η άρνηση να μπει κανείς στην ουσία των λόγων.

Εγώ που είμαι Γκέμπελς, δεν το έχω κάνει ποτέ, σε κάθε κουβέντα απαντάω με επιχείρημα που θα σκεφτώ και θα ψάξω, και όχι με "τι μιλάς εσύ, θα είσαι προφανώς κανάς δημόσιος υπάλληλος που τα ξύνει ή κανένας φουλ στα χρέη που ποντάρει στην δραχμή γιατι ελπίζει να σβηστούν όλα". Καλά φυσικά για κομματικές ταμπέλες κτλ, εντάξει No-comments. Λέω να αλλάξουμε και το σύνταγμα να μην είναι μυστική η ψήφος. Γιατί και άλλο να σου πω, ίσως δεν με πιστεύσεις ότι το ψήφισα.
Ας είναι καλά τα backround check των δημοκρατών, που τσεκάρουν ποιοι δικαιούνται να έχουν γνώμη ή οχι.
Και ούτε καν έχω μπει στο πειρασμό να το κάνω, γιατί απλά ξέρω ότι αν δεν έχω τι να απαντήσω επί της ουσίας ίσως τελικά μπορεί να κάνω και λάθος.

Εσύ μάλλον που είσαι αντικειμενικός και αμερόληπτος, μπορείς να με πεις βολεμένο ή φοβισμένο. Γιατί να υπάρχει κάποιος που δεν είναι κάτι από αυτά, αλλά διαφωνεί με την ρήξη με την ευρώπη ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ρε παιδί μου. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ. σίγουρα κάτι άλλο παίζει.

Edited by - Deorum on 27/06/2015 15:05:01
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2015 :  15:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Diamantis

quote:
Originally posted by Deorum

...
ΥΓ. στους NYtimes, γράφει ο Kraugman, ο νομπελίστας που στρέφεται κατά του ΔΝΤ και υπερ της Ελλάδας. Μια σοβαρή φωνή που λίγο πολύ στηρίζει τον ΣΥΡΙΖΑ. Έτσι για να μην ξεγράψετε την φυλλάδα μονοκοντυλιά.
http://krugman.blogs.nytimes.com/2015/06/25/breaking-greece/


Και στον Real Fm έχουν εκπομπές
ο Τράγκας κι η Κανέλλη,
ο Στάθης κι ο Ντινόπουλος,
η Ακριβοπούλου κι ο Μπογιόπουλος.

Τι θες να καταδείξεις λοιπόν;




Ότι τα διάφορα μέσα (ανά τον κόσμο) δεν είναι τόσο απλό να τα κατατάξεις σε... εντολοδόχους διαφόρων σκοπών. Ότι δεν μας αρέσει το βγάζουμε off, επειδή εκτελεί αποστολή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TakisV
Forum-Runner

Greece


86 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2015 :  15:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λύνω τις απορίες σου. Ιδιωτικός υπάλληλος, χωρίς χρέη, χωρίς οφειλές με κοινωφελή και αμισθί προσφορά σε πολλούς τομείς. Οι προλαλήσαντες κάλυψαν με τις απαντήσεις τους σε μεγάλο βαθμό την άποψη μου οπότε δεν ήθελα να επαναλάβω και να κουράσω κανέναν. Η γνώμη σου δεν απαξίωνεται εαν μπορείς να την υποστηρίξεις. Και πραγματικά το πιστεύω ότι μπορείς. Προσωπικά δεν σου έβαλα κομματική ταμπέλα γιατί ούτε εγώ αποδέχομαι κατι τέτοιο για εμένα. Την κοινωνικοπολιτική σου θέση προσδιόρισα όπως αυτή γίνεται από μένα, υποκειμενικά αντιληπτή. Δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε. Τα κοινά σημεία πλεύσης μας ανιχνεύουμε εαν υπάρχουν για να τα ισχυροποιήσουμε.

Αυτός που γνωρίζει να μιλά, γνωρίζει και πότε να το κάνει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2015 :  15:36:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως με το δημοψήφισμα θα δούμε επιτέλους και πόσο ευτυχ-ε-σμένος είναι ο "πληρώνων τις αμαρτίες άλλων" και πόσο δεν είναι.
Τουλάχιστον οι επικριτές του δημοψηφίσματος έχουν και 1 υπερόπλο, τον Βενιζέλο που ξέρει καλά τι θα πει αντισυνταγματικότητα και....νομοθετικές ρυθμίσεις εξπρές!!!
Ειλικρινά απορώ με τους τέως γιατί επικρίνουν το δημοψήφισμα αφού από το 2009 πείθουνε συστηματικά τον κόσμο για την αποτελεσματικότητα των μέτρων που πήρανε. Ίσα ίσα θα βγουν και δικαιωμένοι...ή όχι; Θα έπρεπε να χαίρονται για την επερχόμενη συντριβή των νυν... ή όχι;

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2015 :  18:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

ΕΕ ναι, η αντίθετη άποψη, καλό είναι να βαφτίζεται τρομοκρατία κτλ, βοηθάει να την υποτιμήσουμε.

Όταν πριν μερικούς μήνες μιλάγαμε για πιθανότητα χρεοκοπίας ήταν πάλι τρομοκρατία.
Όταν έλεγαν για πιθανότητα δραχμής ήταν πάλι τρομοκρατία.
Τώρα που λέμε τα ίδια, ή λέει ανοιχτά πλέον η κυβέρνηση τα ίδια, τρομοκρατία είναι το αντίθετο.

Με εσάς παιδιά μου δεν θα βγάλω άκρη.

Ο λύκος, έβγαλε την προβιά από πάνω του και αποκαλύφθηκε.
Αυτά δεν μας τα έλεγε πριν βγει, τα λένε τώρα.

Όταν λέμε για τρομοκρατία, δεν μιλάμε για απόψεις, αλλά για αυτό που κάνουν τα κανάλια με τεχνητά κατασκευασμένα ρεπορτάζ, τον πανικό που θα σπείρουν πολιτικοί, τραπεζίτες και πάει λέγοντας.
Κατά τα άλλα, ποια πιθανότητα χρεοκοπίας, όταν χρεοκοπήσαμε από το 2010.
Η δραχμή δεν είναι και ποτέ δεν ήταν τρομοκρατία. Τρομοκρατία είναι ο τρόπος που παρουσιάζουν τις συνέπειες της δραχμής.


quote:
Originally posted by Deorum

δεν το εβαλα για τρομοκρατια το πρωτοσελιδο της Χ.Α. Κώστα. Και ούτε αποδεικνύει τίποτα.
Προφανώς και αν πει η Χ.Α. το κάπνισμα κάνει κακό, δεν θα πω δογματικά "διαφωνώ".
Αλλά εδώ, δεν είναι ένα άσχετο θέμα.
Είναι 80% κοινά, σε θέματα εξωτερικής πολιτικής, σε θέματα ανεξαρτησίας, περηφάνιας, ευρώπης κτλ.
Δεν είναι το ίδιο.

Τέλος γκεμπελιστμός και τρομοκρατία είναι δηλώσεις υπουργών σας

Αν και είναι αστείο να συζητάμε για κοινά μεταξύ των δύο, ας πω το προφανές, ότι εγώ, (όπως και κάθε κόμμα θα έπρεπε) διαμορφώνω τις θέσεις μου ανάλογα με τις απόψεις μου, και δεν περιμένω πχ να τοποθετηθεί η ΧΑ για να πώ τα αντίθετα.

Το ίδιο προφανώς κάνει και ο κάθε σύριζα. Σιγά δηλαδή μη πρέπει να περιμένει ο σύριζα τι θα πει η χα, για να μη θεωρηθεί ότι έχουν κοινές θέσεις.

Πόσο αστείο θα ήταν, αν βγει πχ ο Τσοχατζόπουλος ή ο Παπαγεωργόπουλος και πει ΝΑΙ στα μέτρα της τρόικας, να βγω και να πω, όπα, τι έγινε Γιώργο, έχεις κοινές θέσεις 100% με τους ανωτέρω. Ή να σου λέω ότι συντάσεσαι με τον Βενιζέλο και πάει λέγοντας. Δηλαδή απαγορεύεται να έχεις δική σου άποψη, αδιάφορα από τι λέει ο κάθε Βενιζέλος?

Εξάλλου κοινός παρονομαστής (παρόμοιες απόψεις), δεν σημαίνει και ίδια πηγή. Κάποιος μπορεί να παίρνει χάπια λόγω ασθενείας, άλλος τα ίδια χάπια επειδή είναι ναρκομανής, και εσύ να βγάζεις συμπέρασμα ότι είναι ίδιοι!!!


quote:
Originally posted by Deorum

Πολλαπλή φορά που κατηγορούμαι για αντι-δημοκράτης επειδή δεν συμφωνώ μαζί σας.
Προβοκάτσια,
συμφέροντα,
βολεμένος.
ΧΑγίτης,
Οννεδίτης.
Δεν δικαιούμε να μιλάω, γιατί δεν μίληγα παλιά (ευχαριστώ για το backround check)
Πλέον και ΓΚΕΜΠΕΛΣ.
Πέρα από πλούσιος. Καλά αυτό στάνταρ.
αμ πως.


ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ.


Τώρα και σύνδρομο καταδίωξης. Γενικεύεις ένα σχολιασμό. Άντε λοιπόν, και εμένα όλο το σύμπαν συνωμότησε εναντίον μου επειδή διαφώνισα με κάποιον στο facebook

Έχετε μια βδομάδα να βρείτε επιχειρήματα για να σώσετε αυτό στο οποίο στη πραγματικότητα οδηγούσατε τη κατάσταση 5 χρόνια. Με αυτά που γράφεις, δεν βγάζεις αποτέλεσμα.
Όχι ότι είναι δυνατό να βγάλετε, μια είμαστε προ τετελεσμένων καταστάσεων.

Ίσως πάντως η τρομοκρατία κάτι να ψιλοκάνει.


quote:
Originally posted by DeorumΓιατί να υπάρχει κάποιος που δεν είναι κάτι από αυτά, αλλά διαφωνεί με την ρήξη με την ευρώπη ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ρε παιδί μου. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ. σίγουρα κάτι άλλο παίζει.

ΔΕΝ επιθυμούμε ρήξη με την Ευρώπη. Ρήξη με τους νταβατζήδες της Ευρώπης επιθυμούμε. Ελπίζω μελλοντικά η ΕΕ να γίνει Ένωση των λαών αντί Ένωση τραπεζιτών ή καλύτερα τοκογλύφων. Και να έχουμε βάλει έστω και με μεγάλη καθυστέρηση την επόμενη βδομάδα το πρώτο λιθαράκι. Όσοι αγαπάνε τόσο την Ευρώπη, πρώτοι και καλύτεροι θα έπρεπε να θέλουν να μη κάνουν κουμάντο στην ΕΕ νταβατζήδες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2015 :  18:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Όποιος ειδε την συνέντευξη του Eurogroup, θεωρώ πως ήταν ΤΟ άδειασμα.

Δημοψήφισμα σε τί?
Σε μια πρόταση που δεν ήταν ολοκληρωμένη και δεν ισχύει πλέον? Που αποτραβήχθηκαν εντελώς ξαφνικά?
Και ακόμα και ναι να πουν.
Μετά με ποιον διαπραγματευόμαστε?
Πως θα τα εφαρμόσουν, όταν οι ίδιοι είναι εναντίον, και μας το δείχνουν σε όλους τους τρόπους?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2015 :  18:51:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Που αποτραβήχθηκαν εντελώς ξαφνικά...

Ακριβώς. Κουτοπονηριές νηπιαγωγείου, μπας και σωθούν από το δημοψήφισμα ή δημιουργήσουν πρόβλημα σε αυτό.

Πόσες λοιπόν άλλες αποδείξεις χρειάζονται για να καταλάβουμε ότι σαν Έλληνες δεν έχουμε καμμιά δουλειά με αυτές τις συμμορίες, και επιζητούμε χίμαιρες.

Πρέπει να βρούμε οποιαδήποτε άλλη λύση. Που δεν θα είναι ρόδινη, αλλά θα μας φέρει εκεί που αξίζουμε και μας αναλογεί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2015 :  21:17:24  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αποτραβήχθηκαν ξαφνικά, τάδε έφη Ντάισεμπλουμ όχι εγώ.

Λοιπόν επί της ουσίας.

Τουλάχιστον συμφωνείτε (όπως είπε και ο Βαρουφάκης άλλωστε... δικοί σας τα λένε όχι εγώ)

ότι κακά τα ψέματα το δημοψήφισμα πρέπει να έιναι
ΕΥΡΩ ή ΔΡΑΧΜΗ.
και όχι
ΘΕΛΕΤΕ ΤΟ ΝΕΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ ΜΕΤΡΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΟΙ ΘΕΣΜΟΙ ΝΑΙ/ΟΧΙ?

Γιατί κανένας άνθρωπος δεν θα πει, ναι θέλω νέα μέτρα. (έτσι βγάζεις 96% ΝΑΙ)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 126 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000