Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Καφενείο - μετεκλογικών πολιτικών συζητήσεων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 126

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2015 :  15:03:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή μας τάχουνε πρήξει.. με την ευρώπη της "δημοκρατίας"..??? του "σεβασμού" των "ανθρωπίνων δικαιωμάτων"
της "ευημερίας" της "ισότητας" των "πανανθρώπινων αξιών" "της αλληλεγγύης" ..μπλα.. μπλα.. μπλα.. κ.λ.π... κ.λ.π... (να μην ξεράσω..)
σύντομα θα παραθέσω κάτι που θα συγκλονίσει και θα αποκαλύψει το αληθινό της πρόσωπο.
Οσοι δεν το έχετε δει ακόμα.. προσοχή μη σας τρομάξει..!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2015 :  15:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους


Ιδού το ερώτημα.
Νομίζω είναι σαφέστατο, όλοι ξέρουμε τις συνέπειες κτλ. Εγώ ας πουμε, που έχω ξεσκίσει το ίντερνετ (και έχω διαβάσει και τις 2 πλευρές, ανεξάρτητα αν είμαι 99,9% υπερ της μίας) με αυτήν την διατύπωση δεν καταλαβαίνω τίποτα, μάλλον είμαι λίγο "αργός". Μου το έλεγαν απο μικρός.

Κακώς ο Γιούνκερ είπε πείτε ΝΑΙ , ανεξάρτητα διατύπωσης.
Είναι ξεκάθαρο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2015 :  15:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι οι υπάλληλοι σήμερα γρίνιαζαν όταν έμαθαν ότι κάτα πάσα πιθανότητα δεν θα είναι εφικτό να πληρωθούν στο τέλος της εβδομάδος...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2015 :  15:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ πάλι ακόμα και η ΣΕΙΡΑ που είναι γραμμένο το ΝΑΙ ή το ΟΧΙ μου φαίνεται προβοκατορικο.

Σε κανένα τέστ, Multiple choice, 1002 άλλα, δεν είναι η φυσική σειρά ΟΧΙ/ΝΑΙ.
Σε όλα τα γκάλοπ κτλ κτλ κτλ, είναι ΝΑΙ / ΟΧΙ

Αν ήθελαν να μην γίνεται τόσο χτυπητό, (το πάνω κάτω είναι πιο χτυπητό) ας το έβαζαν πλάι πλάι ή κάπως άλλιως.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2015 :  15:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και πλάι να το έβαζαν κάποιος άλλος θα παραπονιόταν ότι πάλι δεν είναι στη σωστή σειρά.

"Της κοντής ψ---ς της φταίνε οι τρίχες".

Εγώ πάντως θα τα ξαναδιαβάσω (όχι σαν τις υπουργάρες που δεν προλαβαίνανε) αν και γω είμαι σίγουρος 99,999% για το τι θα ψηφίσω. Ελπίζω μόνο τα κείμενα να είναι έγκαιρα μεταφρασμένα στο διαδίκτυο γιατί ερμηνεία από ερμηνεία....διαφέρει.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 29/06/2015 15:27:38
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2015 :  15:40:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν όχι, ποια είναι η εναλλακτική?
Το είπε?
Το είπε έστω σε συνέντευξη, στο περίπου?

Τόσο καιρό ρωτάγαν που θα βρείτε τα λεφτά/Τι θα κάνατε αν σας πουν όχι και γέλαγε.

Τώρα φτάσαμε εδώ.

Αν πούμε όχι, ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ?
Λέει δεν είναι ευρώ-δραχμή.

Αν μας πει ένα ΠΛΑΝΟ, (δεν έχει πει ΚΑΝΕΝΑ)
δεσμεύόμαι να το διαβάσω με ανοιχτό μυαλό...

Τώρα ένα πλάνο υπάρχει, και είναι των ευρωπαίων.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2015 :  15:41:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
"ΟΧΙ" από πιστούς και στην πολιτική παρέμβαση Άνθιμου

Αποδοκιμασίες προς τον μητροπολίτη Άνθιμο, ο οποίος χρησιμοποίησε την ακολουθία του Εσπερινού της Κυριακής για να δηλώσει ότι "ψηφίζει Ευρώπη"

Σε μία ακόμα πολιτική παρέμβαση προχώρησε ο μητροπολίτης Θεσσαλονίκης, Άνθιμος, στον Εσπερινό της Κυριακής. Μόνο που αυτή τη φορά η προτροπή του δεν είχε την αποδοχή που προσδοκούσε από τους πιστούς.

«Ψηφίστε ότι θέλετε, είναι απόλυτο δικαίωμά σας. Αλλά κι εγώ έχω μια φορά ένα δικαίωμα να πω μια εξομολόγηση: Εγώ θα ψηφίσω Ευρώπη», είπε, πριν ξεκινήσει η Λειτουργία.

Δεν πρόλαβε να ολοκληρώσει τη φράση του και από το εκκλησίασμα ακούστηκε κάποιος να φωνάζει «όχι!», καταχειροκροτούμενος.

Δείτε το βίντεο:
http://left.gr/news/ohi-apo-pistoys-kai-stin-politiki-paremvasi-anthimoy
https://youtu.be/RjKSSgXV5zQ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2015 :  15:49:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ιστορικά οι Έλληνες, τις ελάχιστες φορές που υπήρξαμε ενωμένοι, κάναμε θαύματα (με Πέρσες, Τούρκους, Γερμανοιταλούς).

Προσωπικά πιστεύω, ότι εδώ και 5 χρόνια θα έπρεπε να έχουν κλειδωθεί οι πολιτικοί αρχηγοί σε ένα δωμάτιο και να βγουν μόνο όταν θα εξασφάλιζαν ένα 80% σύμπλευσης για διαπραγμάτευση σε μια κοινή θέση, όποια κι αν ήταν αυτή.
Το γεγονός ότι αυτό δεν περνάει καν στη φαντασία μας -και πολύ περισσότερο στη δικιά τους- δείχνει πόσο κατώτεροι των περιστάσεων, είναι όλοι οι πολιτικοί μας.

Sam: καλά κι ωραία τα περί ενότητας, αλλά άμα συνοδεύονται από απόψεις που είναι 99% υπέρ της μιας πλευράς, μου θυμίζουν την πρόσφατη γελοιογραφία του Αρκά που έλεγε "Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να αλλάξεις γνώμη και να συμφωνήσεις μαζί μου"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2015 :  15:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Και πλάι να το έβαζαν κάποιος άλλος θα παραπονιόταν ότι πάλι δεν είναι στη σωστή σειρά.

"Της κοντής ψ---ς της φταίνε οι τρίχες".

Εγώ πάντως θα τα ξαναδιαβάσω (όχι σαν τις υπουργάρες που δεν προλαβαίνανε) αν και γω είμαι σίγουρος 99,999% για το τι θα ψηφίσω. Ελπίζω μόνο τα κείμενα να είναι έγκαιρα μεταφρασμένα στο διαδίκτυο γιατί ερμηνεία από ερμηνεία....διαφέρει.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.




Υπάρχουν και τα 2 Ψηφοδέλτια ξέρετε.
Όπως γίνονται οι εκλογές γενικότερα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2015 :  15:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
https://www.facebook.com/omadaalithias/videos/816317288457701/

Αυτός σήμερα σας λέει, πως το ΌΧΙ δεν σημαίνει έξοδο από το ευρώ (σας το λένε όμως όλοι οι ευρωπαίοι ηγέτες, ο Βαρουφάκης, οι ίδιοι κτλ)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2015 :  15:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Εγώ πάλι ακόμα και η ΣΕΙΡΑ που είναι γραμμένο το ΝΑΙ ή το ΟΧΙ μου φαίνεται προβοκατορικο.

Σε κανένα τέστ, Multiple choice, 1002 άλλα, δεν είναι η φυσική σειρά ΟΧΙ/ΝΑΙ.
Σε όλα τα γκάλοπ κτλ κτλ κτλ, είναι ΝΑΙ / ΟΧΙ

Αν ήθελαν να μην γίνεται τόσο χτυπητό, (το πάνω κάτω είναι πιο χτυπητό) ας το έβαζαν πλάι πλάι ή κάπως άλλιως.




Μόλις πάτσισες Γιώργο με αυτά που έλεγες για τη Κωνσταντοπούλου που σχολίασε το "με το αριστερό η Εθνική"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2015 :  16:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχετε συνειδητοποιήσει τι σημαίνει ψήφος στα κοράκια της ευρώπης..;
Τι μας μαγειρεύει το μαντρί Ε.Ε τρόικα ΔΝΤ θεσμοί γραφειοκράτες τραπεζίτες..
Αν ψηφίσουμε ναι θα μας δέσουν πιο σφιχτά με ακόμα πιο σκληρά μέτρα,
και απο την άλλη απεμπολούμε το δικαίωμα μας ως λαός να αποφασίζουμε εμείς για τις τύχες μας.
Αυτό που χρειάζεται είναι να αντιταχτούμε με νύχια και με δόντια στο ξέσκισμα μας απο δαύτους.
Δεν είναι εύκολο να πάρεις τη λεία απο το στόμα του λύκου θα πέσει να σε κατασπαράξει..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2015 :  17:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αφιερωμένο και αυτό.

https://www.facebook.com/omadaalithias/videos/vb.415071471915620/816335815122515/?type=2&theater
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2015 :  17:08:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχετε δίκιο.
Γαμήθηκαν οι αγορές.
Το ευρώ πήγε
από 1,1202$ την Παρασκευή.
στο
1,1133$
https://www.ecb.europa.eu/stats/exchange/eurofxref/html/eurofxref-graph-usd.en.html

http://prntscr.com/7mpgb9
http://prntscr.com/7mpgeo

Για να σας βοηθήσω, αυτό είναι περίπου 0,6%. Τίποτα παραπάνω δλδ από ότι θα μπορούσε να είχε γίνει σε μια οποιαδήποτε μέτρια μέρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2015 :  17:29:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol

quote:
Originally posted by Deorum

Εγώ πάλι ακόμα και η ΣΕΙΡΑ που είναι γραμμένο το ΝΑΙ ή το ΟΧΙ μου φαίνεται προβοκατορικο.

Σε κανένα τέστ, Multiple choice, 1002 άλλα, δεν είναι η φυσική σειρά ΟΧΙ/ΝΑΙ.
Σε όλα τα γκάλοπ κτλ κτλ κτλ, είναι ΝΑΙ / ΟΧΙ

Αν ήθελαν να μην γίνεται τόσο χτυπητό, (το πάνω κάτω είναι πιο χτυπητό) ας το έβαζαν πλάι πλάι ή κάπως άλλιως.




Μόλις πάτσισες Γιώργο με αυτά που έλεγες για τη Κωνσταντοπούλου που σχολίασε το "με το αριστερό η Εθνική"



Συγνώμη Κώστα, αλλά εκείνο της Κωνσταντοπούλου δεν πατσίζεται με τίποτα!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 126 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000