Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Καφενείο - μετεκλογικών πολιτικών συζητήσεων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 126

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  12:05:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά ρε παιδιά άλλα πράγματα ακούμε?

Μόνο ένας τον έκραξε! (αυτός που περιμέναμε όλοι... το ξαδελφάκι του Σαμαρα) ...και απο εκεί και πέρα ΟΛΟΙ μίλησαν για μείωση χρέους, ενότητα κλπ, ΟΛΟΙ ΟΜΩΣ ΚΡΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ!!!! ΠΑΣΟΚ/ΝΔ κλπ.... Φυσικά και ο καθένας θα πει ότι περιμένει απο τον Τσίπρα αλλά όχι και ότι ειναι έτσι το κράξιμο.... ΤΟ τελείως αντίθετο...

Τι να πώ? Τέτοια μεμψιμοιρία πια να βλέπουμε μια λέξη και να μην βλέπουμε το συνολικό ύφος κάθε ομιλίας???


ΜΕΓΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΤΣΙΠΡΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΕΚΕΙ...


(p.s. Το λινκ κόβεται απο όλους κάθε τόσο ...μη φτιάχνουμε συνωμοσίες εμείς οι όχι συνωμοσιολόγοι)


Edited by - sam on 08/07/2015 12:11:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  12:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εκεί που μιλάγαμε με υπαλληλάκους της τρόικας που το παίζαν δερβέναγες στη χώρα μας και είχαμε τους σαμαράδες και τους βενιζέλους στα 4 να λενε ναι σε όλα σε έναν συγκεκριμένο πολιτικό χώρο .... τώρα μιλάμε στο ανώτατο επίπεδο όλων για:

λιτότητα και αλληλεγγύη στην ευρώπη
μείωση του χρέους
αριστερές κοινωνικές πολιτικές
βορρά και νότο


ΔΕΝ ξέρω τι θα βγει αλλά αυτό που γίνεται τώρα ήταν μια μεγάλη κατάκτηση του Τσίπρα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  12:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σταμάτη, τo "H Ευρώπη δεν σας έχει πλέον εμπιστοσύνη" και το "Πώς θέλετε να μείνετε στην ιστορία; Ως ένα εκλογικό ατύχημα που έκανε τον ελληνικό λαό σοφότερο;" το είπε ο ίδιος;!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  12:23:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιος το είπε....? Άκουσα ΌΛΕΣ τις ομιλίες.... Μόνο ο ευρωσαμαράς έκραζε ....

ΟΛΟΙ ...μα ΟΛΟΙ, είπαν φυσικά ότι περιμένουν απο τον τσίπρα κινήσεις κλπ, ΑΛΛΑ ΔΗΛΩΣΑΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΛΙΤΟΤΗΤΑ ...Να αλλάξει ΚΑΙ η ευρώπη. ΚΑΙ ο φιλελευθερος "αντίπαλος" που μάλιστα μίλησε σε πολυ φιλικό τόνο στον τσίπρα. ΤΟυ ζήτησε πράγματα, του καταλόγισε ευθύνες (ελάχιστες σε σχέση με τους προκατόχους του) ΑΛΛΑ του αναγνώρισε και ό ίδιος τις πολύ καλύτερες προθέσεις και δήλωσε έτοιμος να τον βοηθήσει και προσωπικά ... Όποιος δεν το είδε τι να πω....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  12:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Από όλες τις ομιλίες ΜΟΝΟ ένας ήταν διχαστικός (πέρα απο τους ευρωσκεπτικιστές που και αυτοί υπερ του τσίπρα ήταν)

Και αυτό ελπίζω να το δουν πολλοί στην ευρωπη...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  12:52:36  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιος είναι ο ευεωσαμαρας; όνομα δλδ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  13:02:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα είναι αρκετά γνωστός και προβεβλημένος στα ελληνικά μέσα...

Πάρε μια φώτο του απο την καθημερινή


Μάνφρεντ Βέμπερ, Βαυαρός. Πρόεδρος του ΕΛΚ (βλέπε ΝΔ)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  13:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο βερχοφστατ; που τον συμπαθώ;

Ο σαμαρας δεν είναι φιλελεύθερος πάντως. Στην πράξη δλδ στην θεωρία δεν ξέρω τι λεει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  13:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιος βερχοφστατ μωρέ... Μπερδεμένα τα χεις.

Ο βερχοφστατ κατα βάση υπερ του Τσίπρα μίλησε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  13:16:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Βερχοφσταφ είπε την ατάκα για το "εκλογικό ατύχημα".

Εγώ Σταμάτη (και με όσους έχω μιλήσει ως τώρα) δεν το είδα να του επέδειξαν συμπαράσταση, ή κλίμα συμπαράστασης, εκτός από κάποιες μεμονωμένες περιπτώσεις κάποιων ακραίων, πχ Λεπέν. Αυτό που είδα (βασικά άκουσα) είναι η εκτόνωση πολλών ευρωπαίων προς έναν τύπο που επί 5 μήνες τους δουλεύει κανονικά και που ακόμα και σήμερα φαίνεται να συνεχίζει να τους δουλεύει (βασικά αυτό το τελευταίο είναι το πιό ανησυχητικό)...

Δεν ξέρω αν εσύ, ή εγώ, ή και οι δύο μας, ή κανένας μας βλέπουμε αυτό που θέλουμε να δούμε...

Για να δείχνουμε και όλη την εικόνα βέβαια, άλλο το ευρωκοινοβούλιο όπου υπάρχουν αντιπρόσωποι από όλα τα ευρωπαϊκά κόμματα και άλλο το eurogroup. Δεν σημαίνει ότι και στο eurogroup επικρατεί αυτή η ατμόσφαιρα, ωστόσο είναι ενδεικτική της αγανάκτησης των άλλων ευρωπαίων με τα καμώματά μας...


________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  13:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Ποιος βερχοφστατ μωρέ... Μπερδεμένα τα χεις.

Ο βερχοφστατ κατα βάση υπερ του Τσίπρα μίλησε



Η σούμα του Βερχοφσταφ, όπως την κατάλαβα εγώ, ήταν: "Τσίπρα ώρα να σοβαρευτείς... Ή τα τινάζεις όλα στον αέρα και βάζεις τους έλληνες σε νέες, πολύ μεγαλύτερες περιπέτειες, ή μπορείς να συνδέσεις το όνομά σου με τα αντίστοιχα θετικά της νεότερης ελληνικής ιστορίας".

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  13:24:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

youtube link αλλιώς ποτέ δεν έγινε.

Μου έστειλαν μήνυμα ότι τον κράζουν όλοι ένας-ένας.



Πολύ αξιόπιστες οι πηγές σου. Ένας-ένας τον κράζουν. Πάρε και youtube link:
https://www.youtube.com/watch?v=yDOePx2r314
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  13:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το μαύρο που έριξε η ΕΡΤ, ακριβώς μετά την ατάκα "Η ευρώπη δεν σας έχει πλέον καμια εμπιστοσύνη", έχεις το link να μας το δείξεις NEK;

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  13:31:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
«Προχωράμε υπνοβατώντας προς ένα Grexit με τη βοήθεια των ακροδεξιών, ακούστε τους εκεί. Θα έχουμε ένα grexit. Αλλά τον λογαριασμό δεν θα τον πληρώσετε εσείς, αλλά οι Ελληνες πολίτες» τόνισε.

Ο κ. Φέρχοφσταντ πρόσθεσε με έντονο ύφος πως «σωστά λέτε πως οι Ελληνες κατέβαλαν σκληρές προσπάθειες. Αλλά η πολιτική τάξη δεν το έκανε (και αυτό θεωρώ ότι είναι υπέρ του γιατί καταλογίζει τη πραγματική ευθύνη όπως και είναι πολυ περισσότερο στο παρελθόν πάρα στο Τσιπρα... δεν λέει τους τελευταίους 5 μήνες πχ). Είμαι θυμωμένος, γιατί μιλάτε για μεταρρυθμίσεις, αλλά ποτέ δεν τις βλέπουμε».

Συνέχισε την ομιλία του επισημαίνοντας πως «800.000 δημόσιοι υπάλληλοι υπάρχουν στην Ελλάδα. Ανοίξτε τις αγορές και τα επαγγέλματα για τους νέους. Σας αρέσουν τα προνόμια; Τα κόμματα παίρνουν τόσα χρήματα από τις τράπεζες και είναι χρεοκοπημένα. Βάλτε τα όλα σε ένα πακέτο και είμαι βέβαιος ότι θα μπορέσουμε να βρούμε λύση. (αλλα και για τους δημ. υπαλληλους δεν είπε ότι είναι γενικά άχρηστοι ..αλλα είπε ότι υπάρχουν και κάποιοι ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ. Το οποίο και όλοι ξέρουμε ότι είναι αλήθεια)

Ποτέ στην Ελλάδα δεν υπήρξε πιο ισχυρός πρωθυπουργός. Είστε ο μόνος που μπορείτε να φτιάξετε το σύστημα. Κι εμείς έχουμε ευθύνη, αφού πρέπει να προχωρήσουμε σε απομείωση του χρέους, αλλά με σειρά. Πρώτα οι μεταρρυθμίσεις. Πώς θέλετε να σας θυμούνται: σαν ένα προεκλογικό ατύχημα που φτώχυνε την Ελλάδα ή σαν πραγματικό επαναστάτη μεταρρυθμιστή σαν τον Τρικούπη και τον Βενιζέλο - όχι τον καινούριο, τον κανονικό», (καλά αυτό το επικό τρολάρισμα του Βενιζέλου ήταν το κλου της ομιλίας) προκαλώντας το γέλιο του Αλέξη Τσίπρα.



Αυτή είναι συνοπτικα η ομιλία του Βερχοφσταφ

Ότι έχω βάλει σε πράσινο νομίζω ότι είναι σαφώς υπέρ του Τσίπρα αυτή τη στιγμή... (ειδικά όταν ξέρεις τι ζητάνε οι Σόιμπλε κλπ)

Ακόμα και τα 5 προαπαιτούμενα που έθεσε ο ίδιος νομίζω ότι ΜΟΝΟ ένα μέρος του 5 είναι επι της ουσίας ενάντια στη ρητορική τσίπρα (τα προνόμια στα νησιά ...για τα άλλα προνόμια -εφοπλιστές, εκκλησία κλπ- τα χει πει και ο ίδιος ο τσίπρας).

Για όλα τα άλλα προαπαιτούμενα τα έχει πει (και προεκλογικά και μετεκλογικά και ο ίδιος ο τσίπρας και ο σύριζα ...άλλο εάν έχουν γίνει). Καμία όμως κουβέντα για επιπλέον λιτότητα / φορολογία στις συντάξεις κτλ ....

Θες να σου βάλω την ομιλία του βέμπερ (και αυτή και άλλες) να δεις ΠΟΙΟΙ πραγματικα έχουν πρόβλημα και ζητάνε πραγματα που δεν είμαστε διατεθειμένοι να κάνουμε με επιπλέον φορολογία, μειώσεις καμία αναφορά σε ανάπτυξη κτλ?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  13:32:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα λινκς από τις ομιλίες που ακολούθησαν την ομιλία του Τσίπρα; Γιατί ωραίες και οι χειραψίες και τα χειροκροτήματα, αλλά μήπως (λέω μήπως) δεν ήταν ολόκληρη η εικόνα από την συνεδρίαση του ευρωκοινοβουλίου;

Κατά τα άλλα, οι άλλοι δείχνουν μόνο ότι τους συμφέρει...

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 126 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000