Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Καφενείο - μετεκλογικών πολιτικών συζητήσεων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 126

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2015 :  19:52:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
αναφέρεται ότι «... ο λόγος για ιδιαίτερα προβεβλημένο υπουργό της κυβέρνησης Τσίπρα ο οποίος έδειξε να γνώριζε πολύ καλά τι ακριβώς επρόκειτο να συμβεί δύο εικοσιτετράωρα αργότερα. ... το συγκεκριμένο κυβερνητικό στέλεχος - δεν δραστηριοποιείται πολιτικά στη συγκεκριμένη περιοχή - επικοινώνησε το πρωί της Πέμπτης 25 Ιουνίου με τον διευθυντή ενός από τα πέντε υποκαταστήματα της Εθνικής Τράπεζας στην πόλη του Ηρακλείου Κρήτης και απαίτησε να αποδεσμεύσει άμεσα τις προθεσμιακές καταθέσεις που είχε εκεί μαζί με δύο στενά συγγενικά του πρόσωπα. Οι σχετικές διαδικασίες προχώρησαν άμεσα και λίγη ώρα αργότερα υπάλληλος της τράπεζας μετέφερε ένα ποσό που έφθανε τα 200.000 περίπου ευρώ στο σπίτι του ενός από τα δύο συγγενικά πρόσωπα του υπουργού».


Αποκλείεται σας λέω αποκλείεται, υπουργός να γνώριζε τι θα γίνει, και να κάνει ανάληψη μια μέρα πριν κλείσουν όλα!
Και αποκλείεται αυτός να στήριζε το σενάριο της δραχμής.
ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, σίγουρα προβοκάτσια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2015 :  20:07:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Επίσης άσχετο, μετά τις δηλώσεις βαρουφάκη, ξέρετε ποιες λέω, είναι δεδομένο λοιπόν, εκεί που έλεγε ο ένας στον άλλο ότι λένε ψέματα (Ο Γιούνκερ για τον Τσίπρα, και η Τσίπρας για τον Γιούνκερ ο λόγος μου ενάντια στον λόγο σου) είναι δεδομένο τελικά ότι όντως η ελληνική ομάδα απλά στα καλά των καθουμένων, και ενώ η κουβέντα ήταν στην μέση, σηκώθηκε και έφυγε.

Τα υπόλοιπα τα ξέρετε.
Η ποιος συνέχεια τελευταία στιγμή (πάλι είχαμε εδώ διαφωνία ο λόγος μου με τον λόγο σου, δλδ οι ευρωπαίοι έλεγαν ότι οι έλληνες έκαναν σαν να μην ήθελαν ποτέ την συμφωνία, οι έλληνες έλεγαν ότι μας έμπαιζαν οι ξένοι) χάλαγε την όποια συμφωνία που καθαρογραφόταν.

(ο ίδιος ο Βαρουφάκης αρνούταν κατηγορηματικά όλα αυτά φυσικά, ότι θα είναι καταστροφικά και τώρα και σε ανύποπτους χρόνους παλαιότερα) κτλ.

Ο Άνθρωπος είναι παθολογικός ψεύτης, ναρκισσιστής και εσείς τον έχετε για θεό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2015 :  20:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
https://www.facebook.com/omadaalithias/videos/vb.415071471915620/822936161129147/?type=2&theater

Εδώ σας έχω. Απειλούσαν με εισαγγελείς, όχι μόνο αυτό, αλλά και τυχόν αναφορές σε κανάλια κτλ ή τα κανάλια για παραπληροφόρηση, ενώ ήταν 100% αληθινά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2015 :  21:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάποια πράγματα που λες γιώργο είναι σοβαρά...

Κάποια όμως -και συγγνώμη- είναι αστεία...

(για τον βουλευτή δεν θα πω καν... Κάποιος, κάπου, κάποτε... ΔΩΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ)

Για το grexit όμως...

α) Πραγματικά λες ότι ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΙΟ Η ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ GREXIT? (...άσε που εγώ πιστεύω ότι δεν κάναν τίποτα σοβαρά... Πολύ περισσότερα θα πρεπε να χαν κανει και μια ομάδα να το έχει προχωρήσει και στη τελευταία λεπτομέρεια και ας μην γίνει ποτε)

β) Πραγματικά λες ότι ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΨΕΥΔΟΥΝ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΕΔΙΔΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΦΗΜΕΣ???


Δηλαδή καταλαβαίνω να τα λένε αυτά αυτοί που δεν έχουν και πολύ μυαλό ....αλλά εσύ?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2015 :  21:41:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ολοκληρωμένο manual επιστροφής σε εθνικό νόμισμα και να έχουν λυμένες όλες τις σχετικές λεπτομέρειες ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ.... Με σαφείς απαντήσεις και βήματα για τα πάντα...

ΚΑΙ ας μην θέλαν όχι 100% αλλα 1000000% να χρειαστεί ένα τέτοιο ενδεχόμενο. Δεν είναι μόνο θέμα θέλησης το grexit....


Μακάρι να ήμασταν τόσο σοβαροί όμως... αλλά δεν είμαστε. Χωρίς να ξέρω ΚΑΜΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ή σχετικό στοιχείο ....ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΥ ΚΡΥΜΜΕΝΟ ένα τέτοιο κρυμμένο manual ακόμα και για τον εαυτό τους... (επιστροφή σε μάρκο κλπ)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2015 :  21:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
εγώ να δώσω ονόματα και στοιχεία?
Ερώτηση βουλευτού ήταν στην βουλή.

Και το ερώτημα παραμένει.
Αν όντως ισχύει, είναι καταδικαστέο ή όχι?

Να το συμφωνήσουμε από τώρα, γιατί... μετά θα διαφωνούμε.

Όχι κακό να είμαστε έτοιμοι για ΌΛΑ τα ενδεχόμενα δεν είναι. Αλλά η κουβέντα δεν τελειώνει εκεί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2015 :  22:05:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά και ο Βορίδης ρώτησε γιατί μας ψεκάζουν ....τι σημαίνει αυτό?

Φυσικά και είναι καταδικαστέο.


Το θυμήθηκα με τα έκτακτα σχέδια κρίσεων και το γράφω για να κάνουμε και πλάκα. Ξέρεις ότι το πεντάγωνο έχει καταρτίσει ΕΠΙΣΗΜΑ σχέδιο άμυνας για επίθεση απο ζόμπι? Και όχι δεν είναι HOAX ούτε είδηση από το κουλούρι.... Και ούτε φυσικά πιστεύουν στα ζόμπι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2015 :  22:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως (αν εξαιρέσεις μερικές πολιτικάντικες ατάκες που τις έχω αποδεχτεί πλέον και μερικά αριστερίστικα κλισέ) τα λέει τώρα μια χαρά, και σαφώς καλύτερα από τους προηγούμενους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2015 :  22:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά και σε ολόκληρο κόμμα της συγκυβέρνησης τους έχει βγει το παρατσούκλι ψεκασμένοι... μην το κάνουμε θέμα τώρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2015 :  23:17:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι να μην τους βγει το παρατσούκλι (παρόλο που άλλοι τις έκαναν τις ερωτήσεις)?

Και όπως έγραψε και ο (αριστερός) Σαραντάκος στο facebook σε μια σχετική δημοσίευση

και Εθνικιστής και λαϊκιστής και ακροδεξιός και τα πάντα.... Φυσικά με τέτοια που λέει:
http://tvxs.gr/news/ellada/i-lista-me-toys-dimosiografoys-poy-ferontai-na-epairnan-lefta-apo-keelpno


(καλά μίλησε....πόσο μάλλον εάν σκεφθείς τη θέση που βρίσκεται. Και όσο σκέφτομαι τον άλλον που μόνο με script μίλαγε και απευθυνόταν πάντα λες και είμαστε ο μικρός νικόλας τρελαίνομαι)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2015 :  23:26:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η ο Τσιπρας είπε,όσα λέγαμε για να ψηφίσετε ναι η οΤσιπρας είπε όσα λέγαμε για να ψηφίσετε ναι. Δεν υπήρχε plan B. Θα ακολουθούσε άτακτη χρεωκοπία. Το great θα ήταν με όρους Σόιμπλε δηλ και μνημόνιο και υποτίμηση;κενό νόμισμα., πρέπει να κάνουμε μεταρρυθμίσεις, δεν είχαμε συμμαχους, δεν είχαμε αποθεματικό συνάλλαγμα.
Τα εχει μάθει όλα απ´εξω. Είμαι ένα βήμα πριν γραφτώ στη νεολαία ΣΥΡΙΖΑ. πάντως μπράβο του, ήρθε για να μείνει. Του δίνω credit.

Παρακαλώ για σκέψεις και συναισθήματα των όχι, της κατηγορίας ρήξη, πουτ@ν@ όλα, εκτός ευρώ.

υγ; Χρωστάω απάντηση σε Sam και Kpvol- αλλά είμαι διακοπές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2015 :  23:30:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι λίγο πολύ, όσα λέγαμε εμείς είπε.
Είπε ότι θα έπαιρνε ο συνταξιούχος αντί για 800€ 800δραχμές, αλλά θα του έφταναν για 3 μέρες...
Ότι, θα διαγράφονταν οι καταθέσεις (διαγραφή, όχι απλώς κούρεμα) και ότι αυτός που τελικά τα εμπιστεύθηκε θα έχανε, ενώ ο πλούσιος που τα έδιωξε, θα ερχόταν και θα αγόραζε τα πάντα σχεδόν τζάμπα.
Ότι θα έχανε ο φτωχός και όχι ο πλούσιος.
κτλ κτλ.

Μας αντέγραψε καλά τελικά.

Edited by - Deorum on 15/07/2015 00:36:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2015 :  23:53:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αφού είπαμε... Δεν είχαν ποτέ -κακώς όπως είπα- plan Β... (να κερδίσουν χρόνο, να μαζέψουν αποθέματα, να βρούν τους τρόπους, να εκδόσουν IOUs)

Άρα αλήθεια σας/μας έλεγε και σε αυτό τόσους μήνες τώρα (και εμείς ελπίζαμε ότι μας έλεγε ψέμματα ...ενώ εσείς τον καταγγέλλατε ότι σας/μας έλεγε ψέμματα)

Edited by - sam on 14/07/2015 23:54:18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2015 :  23:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με χαρά να σας δω να γράφεστε (εάν και εγώ δεν είμαι γραμμένος ..είμαι συνεργαζόμενος αλλά ένα καλωσόρισμα νομίζω ότι μπορώ να σας το ρίξω)..

Αφού σας τα λέγαμε εδώ και καιρό ότι είναι καλύτερος απο τους προηγούμενους και δεν μας πιστεύατε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/07/2015 :  00:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Με χαρά να σας δω να γράφεστε (εάν και εγώ δεν είμαι γραμμένος ..είμαι συνεργαζόμενος αλλά ένα καλωσόρισμα νομίζω ότι μπορώ να σας το ρίξω)..

Αφού σας τα λέγαμε εδώ και καιρό ότι είναι καλύτερος απο τους προηγούμενους και δεν μας πιστεύατε



Κοίτα, με ψέμματα και ψέμματουκλες εκλέχτηκε. Απο κει και πέρα, αν κάνει αυτά που πρέπει για να γίνουμε επιτέλους σωστό κράτος, θα είμαι η πρώτη που θα τον ψηφίσω.

Και τώρα μου επιτρέπετε, πάω στην τράπεζα. Δεν ξέρουμε αν αύριο θα βγάζει το ΑΤΜ.

Edited by - ALEXANDRA on 15/07/2015 00:53:53
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 126 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000