Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Σκάνδαλο χρηματισμού
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2016 :  18:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
«Σε σχέση με τα όσα είχαν γραφτεί στο ρεπορτάζ της εφημερίδας μας στις 22.3.2015 για την επαγγελματική δραστηριότητα του κ. Κατρούγκαλου διευκρινίζουμε ότι, όπως εκ των υστέρων διαπιστώσαμε, τα περί δήθεν προμήθειάς του για το διορισμό απολυμένων ή τεθέντων σε διαθεσιμότητα υπαλλήλων και οι συναφείς τίτλοι που συνόδευαν το δημοσίευμα δεν ανταποκρίνονταν στην πραγματικότητα.

Είναι γνωστό, ότι ο αναπληρωτής υπουργός Εξωτερικών κ. Γεώργος Κατρούγκαλος έχει ασκήσει αγωγή εναντίον μας γι’ αυτό το δημοσίευμα, που αναφερόταν σε ιδιωτικά συμφωνητικά μεταξύ αυτού και εντολέων του, που είχε συνάψει όταν παρείχε ως δικηγόρος τις υπηρεσίες του.

Όπως είχαμε γράψει στον ΒΗΜΑΤΟΔΟΤΗ στις 10.1.2016, η υπόθεση είχε αναβληθεί έπειτα από αίτημά μας, με σκοπό να αποκαταστήσουμε τα πράγματα σε σχέση με ανακρίβειες και αναλήθειες που είχαν περιληφθεί σε αυτό. Συνεπείς σε αυτή τη δέσμευση και σε σχέση με όσα είχαμε τότε ισχυριστεί, διευκρινίζουμε ότι το δημοσιευθέν εργολαβικό δίκης δεν αφορούσε σε υπόθεση επαναπρόσληψης δημοσίου υπαλλήλου, όπως εσφαλμένα γινόταν λόγος στο δημοσίευμα, αλλά σε εν ενεργεία δημόσιο υπάλληλο, ο οποίος διεκδικούσε την καταβολή μισθολογικών του περικοπών, υπόθεση για την οποία, όπως εκ των υστέρων μας γνωστοποιήθηκε, είχε εκδοθεί η με αρ. 2405/2014 απόφαση του Μονομελούς Πρωτοδικείου Αθηνών, η οποία είχε απορρίψει την αγωγή, η οποία και επρόκειτο να επανεγερθεί.

Τέλος, ο κ. Κατρούγκαλος, όπως μας γνωστοποίησε, μετά τον διορισμό του ως αναπληρωτή υπουργό, όχι μόνο διέκοψε την άσκηση της δικηγορίας, αλλά επιπλέον διέλυσε πλήρως τη δικηγορική εταιρία στην οποία μετείχε, καθώς και όλη την υποδομή του γραφείου, εγκαταλείποντας το μίσθιο που αποτελούσε την έδρα της. Εν όψει αυτών, η εφημερίδα αποκαθιστά τα πράγματα, ως προς τις ανωτέρω ανακρίβειες του επίμαχου δημοσιεύματος και εκφράζει τη λύπη της στον κ. Γεώργιο Κατρούγκαλο»
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2016 :  19:58:28  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εντάξει σε αυτό ο ΒΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣ έκανε λάθος, αλλά πόσα παρόμοια έχουμε ακούσει, ειδικά εξ'αριστερών, που φυσικά δεν στέκουν νομικά με τίποτα.
Υπουργός της κυβέρνησης εξάλλου (και όχι κάποιος ένας βηματοδότης) είναι καταδικασμένος για συκοφαντική δυσφήμιση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2016 :  11:19:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Εντάξει σε αυτό ο ΒΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣ έκανε λάθος,



Εντάξει; Έκανε λάθος; Εντάξει;


quote:
Originally posted by Deorum

αλλά πόσα παρόμοια έχουμε ακούσει, ειδικά εξ'αριστερών, που φυσικά δεν στέκουν νομικά με τίποτα.
Υπουργός της κυβέρνησης εξάλλου (και όχι κάποιος ένας βηματοδότης) είναι καταδικασμένος για συκοφαντική δυσφήμιση.



Κοίτα, έτσι πως το ρωτάς αόριστα, σου απαντώ κι εγώ πόσα: κανένα - εξάλλου δε φέρνεις κανένα παράδειγμα, πάει να πει δεν ξέρεις κανένα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2016 :  09:45:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Έλα αφού δεν ξέρεις κανένα να σε βοηθήσω

Αθώος ο Ανδρ.Γεωργίου για την κατηγορία της παράβασης καθήκοντος

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1500119368

Να μιλάμε για σοβαρά πράγματα, πράγματα που κατεύθυναν πολιτικά μάζες ολόκληρες, όπως τα CDS του Παπανδρέου που καταδικάστηκε ο Καμμένος, όπως το φουσκωμένο Έλλειμμα της ΕΛΣΤΑΤ για να μπούμε με το ζόρι στα μνημόνια (και αυτό στο ίδιο πνεύμα είναι με τα cds του παπανδρέου, και λοιπές θεωρίες ... συνομωσίας. )


Τώρα αν θεωρείτε κατόρθωμα το ότι ΔΕΝ ήταν αλήθεια η μίζα που έλεγαν ότι πήρε ένας υπουργός.

Λες και δεν έχουν γίνει ρουσφέτια απευθείας, ήδη αμέτρητα, εδώ η μίζα μας μάρανε.

Εντάξει πείτε το επιτυχία, όπως νομίζετε, μην σας χαλάσω το χατήρι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2016 :  09:52:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Φαντάζομαι διαβάζετε και πολύ Hot-doc/document/πανδώρα κτλ.
Εκεί να δεις όσα γράφονται και πως γράφονται...

Και φωτογραφίζονται άνθρωποι, σόγια, οργανισμοί που θέλουμε να τους εξοντώσουμε, με σημείωση από κάτω, όλα αυτά ΘΑ ΤΑ εξετάσει ο εισαγγελέας. Μπας και νομικά ξεκαρφωθούμε. Που δεν τα καταφέρνει και πάντα να ξεκαρφώνεται, γιατί και αυτός έχει καταδικαστεί μερικές φορές.
Γιατί από την καταγγελία ώς την καταδίκη ξέρετε πόσο απέχει? Ελπίζω να μην χρειαστεί να το μάθετε ποτέ. Γιατί για μερικούς θα είστε ένοχοι, και θα πρέπει να αποδείξετε ότι δεν είστε ελέφαντες.

Edited by - Deorum on 07/12/2016 10:19:40
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2016 :  11:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Έλα αφού δεν ξέρεις κανένα να σε βοηθήσω

Λες και δεν έχουν γίνει ρουσφέτια απευθείας, ήδη αμέτρητα, εδώ η μίζα μας μάρανε.




Καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι αυτά τα αμέτρητα ρουσφέτια τα έχουν κάνει πρώτοι απ' όλους και σε μαζική κλίμακα το κόμμα σου, έτσι; Αν από τη μια είσαι νεοδημοκράτης αμετανόητος και από την άλλη σε πειράζουν τα ρουσφέτια, που είναι ο βασικός τρόπος με τον οποίο λειτουργεί η συντηρητική παράταξη, τότε είσαι για γιατρό.

Διάβασε λίγο στον τελευταίο τόμο της "Ιστορίας του Ελληνικού Έθνους" (Εκδοτική Αθηνών), που την έχουν γράψει συντηρητικοί παρακαλώ: στηχώρα μας το ρουσφέτι έγινε θεσμός επί Παπάγου. Τους μαζικούς διορισμούς στο Δημόσιο τους ξεκίνησε ο Συναγερμός και τους συνέχισε ο πολυαγαπημένος σας "εθνάρχης".

Επίσης, τα έχεις λιγάκι μπερδεμένα: μπορεί και τα δύο να είναι άσχημα, όμως άλλο το ρουσφέτι και άλλο ο χρηματισμός. Είναι εντελώς διαφορετικά πράγματα, οπότε είναι σα να προσπαθείς να αλλάξεις θέμα (και είναι αποτυχημένο, γιατί πρωταθλητής στο ρουσφέτι είναι το κόμμα σου).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2016 :  11:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum


Να μιλάμε για σοβαρά πράγματα, πράγματα που κατεύθυναν πολιτικά μάζες ολόκληρες, όπως τα CDS του Παπανδρέου που καταδικάστηκε ο Καμμένο



Και βέβαια, πρόσεχε λίγο, γιατί το να κλαίει κανείς τον ΓΑΠ και να μιλά για "ανθρώπους που φωτογραφίζονται" και οικογένειες που "εξοντώνονται", προξενεί ιλαρότητα.

Επιπλέον, αυτές τις καταγγελίες που αναφέρεις, δεν τις ξεκίνησε και δεν τις προώθησε η Αριστερά. Οπότε, πρέπει να βρεις άλλα παραδείγματα λασπολογίας, γιατί δεν έχεις παραθέσει κάτι...

Τέλος, για να έβγαλε ο "Βηματοδότης" ανακοίνωση όπου ζητά συγνώμη, το πιο πιθανό είναι πως έλαβε χώρα εξωδικαστικός συμβιβασμός, όπου η εφημερίδα τα έσκασε στον ενάγοντα ποσό που δε θα ανακοινωθεί και οι εναγόμενοι έβγαλαν την ανακοινωση - αν είχαν πάει στα δικαστήρια, θα τους είχε πιει το αίμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2016 :  15:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά είμαι νεοδημοκράτης και αυτό είναι το κόμμα μου, ή κλαίω τον ΓΑΠ ? Και τα 2 μαζί ίσως? Ή γενικά δεν είμαι σύριζα? Γιατί εντάξει δεν είμαι σύριζα, δεν το κρύβω, αλλά ότι έχω κάποιο κόμμα που εξυπηρετώ, και το νιώθω ή είναι δικό μου...

Δεν ξέρω για τι μιλάμε, όταν ολόκληρες μάζες ψηφοφόρων ψήφισαν με γνώμονα τα "πλαστά στοιχεία για να μπούμε στα μνημόνια", επιχείρημα που χρησιμοποιήθηκε κατά κόρων από τον ΣΥΡΙΖΑ του σήμερα. Τα CDS του Γιωργάκη. Ήταν κόλπο για να χεστεί στο χρήμα ο αδερφός του, γιατί είχε ποντάρει σε παράγωγα.

Ήταν φουσκωμένο το έλλειμα.
Αυτό λοιπόν, και με δικαστική απόφαση, ήταν μούφα.
Τι να κάνουμε. Είναι μούφα.
Αλλά τι μου λες? Ότι αυτό είναι κάτι που δεν το "πουλησε" ο Σύριζα?
Μου θυμίζει τον άλλο που έλεγε, "ΕΜΕΙΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΘΑ ΣΚΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ".
Είπαμε να σας χαλάσω χατήρι?

Τσιμπίστε μερικά από τα 10δες.
http://www.avgi.gr/article/10811/2633940/autarchismos-authairesies-alla-kai-kybernetike-prostasia-gia-ton-proedro-te
http://www.avgi.gr/article/10813/571026/-skandalodes-e-paramone-tou-ypodikou-an-georgiou-os-epikephales-tes-elstat
http://www.avgi.gr/article/10842/861194/konstantopoulou-me-patenta-benizelou-prospheroun-asylia-ston-proedro-tes-e
http://www.avgi.gr/article/10842/795984/syriza-e-eisangelia-tou-areia-pagou-epibebaionei-methodeuseis-kai-skopimot

Θα σας έβαζα και το ΧΩΝΙ, που αποδεδειγμένα... και αυτός... κάπου τελικά χώθηκε και διορίστηκε, που και αυτός ήταν μέρος τον έμμισθων troll, αλλά δεν θέλω να ρίξω τόσο πολύ το επίπεδο της κουβέντας.
Το ΧΩΝΙ... το ΧΩΝΙ μιλάει για βοθροκάναλα και βοθρο-εφημερίδες. ΤΟ ΧΩΝΙ.

Ο Καμμένος είναι καταδικασμένος συκοφάντης. Και είναι μέρος της κυβέρνησης της Πρώτης φοράς Αριστεράς.
Μιλάω για 2 αποφάσεις, και μου λες δεν έχω παραθέσει κάτι? Τι άλλο να παραθέσω δηλαδή όταν είναι ο άλλος συκοφάντης, και μέρος της κυβέρνησης? Δεν είναι η συκοφαντία λασπολογία? είναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ της λασπολογίας.
Η κυβέρνηση της Αριστεράς, είναι και με την βούλα, ΛΑΣΠΟΛΟΓΑ. Δεν ξέρω πόσο πιο μαθηματική απόδειξη θες. Διάλεξε για συγκυβέρνηση κάποιον που έχει καταδικαστεί για αυτό ακριβώς.

ή ότι είμαι για γιατρό?
Πήγα πρόσφατα σε γιατρούς, δεν μου βρήκαν κάτι by the way.
Αλλά ευχαριστώ γιατί επιβεβαιώνεται το πως μερικοί αντιμετωπίζουν τους συνομιλητές τους.

Λίγο πολύ απαντάνε, "δεν ξέρεις τι σου γίνεται".
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/12/2016 :  10:50:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κοίτα, αυτά που παραθέτεις δεν είναι το ίδιο με τα συκοφαντικά άρθρα του "Βηματοδότη". Αν είναι να μιλήσουμε για συκοφαντίες, ακόμα δεν έχεις δείξει τίποτα από τη μεριά της Αριστεράς. Έχεις καμία καταδίκη για συκοφαντική δυσφήμιση; ΟΧΙ.

Τα μπερδεύεις εντελώς. Θα συμφωνήσω μαζί σου πως η λασπολογία εκ μέρους των πολιτικών θα έπρεπε να απαγορεύεται, όμως αν γινόταν ποτέ αυτό, θα ξέμενε η Νέα Δημοκρατία από βουλευτές. Σου υπενυθυμίζω γλίτσες που δεν το έχουν σε τίποτα να λένε καθημερινά συκοφαντίες - είναι όλοι οι δικοί σου φωτισμένοι πολιτικοί: ο πολυαγαπημένος σου Άδωνις, ο Βορίδης, ο Χατζηδάκης, ακόμα και ο Κυριάκος, με την τρέχουσά του φρασεολογία, που σχεδόν μας λέει ότι η κυβέρνηση αυτή είναι παράνομη (δηλαδή τι; αμφισβητεί το πολίτευμα;). Αν είναι να βάλω κι εγώ λινκ με λασπολογίες δεξιών πολτικών, δε θα φτάσει όλος ο χώρος του φόρουμ.

Ας συγκεντρωθούμε όμως στο θέμα της συκοφαντίας. Δεν έχεις να παραθέσεις τίποτα.



Υ.Γ.: Σχετικά με την κομματική σου τοποθέτηση, προφανώς και είσαι νεοδημοκράτης, βαμμένος, αμετανόητος. Δεν είσαι ούτε πασοκτζής, ούτε ποταμίσιος, ούτε ανένταχτος και σίγουρα δεν είσαι προοδευτικός. Γράφεις συνέχεια συντηρητικές απόψεις, γράφεις συνέχεια πράγματα που λένε καθημερινά οι δεξιοί πολιτικοί και δημοσιογράφοι. Σα να ακούμε ανάλυση του ΣΚΑΪ. Είσαι δεξιός, και η τάση σου προς τη "νομιμότητα", προς τις mainstream δεξιές απόψεις (γιατί δεν αποκλίνουν οι απόψεις σου προς το φασισμό, ούτε προς τη λαϊκή δεξιά) δείχνει πως είσαι νεοδημοκράτης και τίποτα άλλο. Αν νιώθεις πως σε παρεξηγεί ο κόσμος, πρόσεξε να μη γράφεις δεξιές απόψεις.

Και φυσικά δεν είσαι απλά αντισύριζα, έχεις εκείνο τον πρωτόγονο φόβο ότι θα έρθουν οι κομμουνιστές και θα σου πάρουν τα εκατομμύρια (που δεν έχεις). Πάνω σε αυτό το φόβο κτίζει η παράταξή σου και τρέχεις ξωπίσω από εφοπλιστές, μεγαλοεισαγωγείς, βιομηχάνους και λοιπούς μεγαλοεισοδηματίες μια ζωή και ποτέ δε θ' αλλάξει.

Όσον αφορά το ΓΑΠ, αυτό που σου έλεγα είναι πως το επιχείρημά σου δεν είναι καλό, γιατί σε έδειξε ότι λυπήθηκες τον έρμο το ΓΑΠ. Οπότε είσαι και νεοδημοκράτης (μην το αρνείσαι - φαίνεται ξεκάθαρα σαν οβελίσκος μέσα στην έρημο), κλαις και το ΓΑΠ, δεν είναι ψέμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000