Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Moraitis Run
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 27/03/2015 :  16:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά και μπαμπάδες θα είμαστε εκεί, η αφεντιά μου για ένα γρήγορο 5άρι (να κάνω κανένα διαλειμματικό να σταματήσουν οι κακές οι γλώσσες). Άλλος κανείς;

Ο καιρός θα είναι καλός από ότι φαίνεται.

asxetos
Forum-Runner

Greece
145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2015 :  16:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δε προσφερεται για επιδοσεις μιας και ειναι πανω κατω συνεχεια

αντιθετα για δημοσιες σχεσεις και καμια προπονησουλα μια χαρα ειναι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dargyropoulos
Forum-Runner

Greece
132 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/03/2015 :  14:29:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ καλά οργανωμένος αγώνας και ιδανικές συνθήκες για τρέξιμο. Πράγματι είχε μερικά πάνω κάτω αλλά όχι κάτι extreme...

Η συμμετοχή είναι value for money, ας πάρουν σαν παράδειγμα και άλλοι διοργανωτές αγώνων.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOSD
Forum-Runner

Greece
61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/03/2015 :  15:11:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έμεινα με τις καλύτερες εντυπώσεις από τον αγώνα. Ασφάλεια, πολύ καλά οργανωμένος και με αρκετές παροχές. Από τος αγώνες που εύκολα και με ευχαρίστηση τους ξανατρέχεις την επόμενη σεζόν.

ΚΟΝΞ-ΟΜ-ΠΑΞ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/03/2015 :  15:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν έχω πολύ μεγάλη εμπειρία(μόλις ο 3ος μου αγώνας)αλλά μου άρεσε παρά πολύ.Πολύ ωραίος αγώνας,πολύ ωραία ατμόσφαιρα,πολύ θετική ενέργεια και πολλές παροχές.Διάβασα χτες για τις ανηφόρες και ψιλοανησυχησα αλλά τελικά δεν τον βρήκα τόσο δύσκολο.Αναμένω αποτελέσματα με αγωνία αλλά μάλλον για 2-3 δευτέρα δεν πρέπει να κατέβηκα τα 50'
Ευτυχώς μας έκανε την χάρη ο καιρός και δεν έβρεχε.
Από τους αγώνες που σίγουρα θα ξαναετρεχα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/03/2015 :  20:50:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραιος αγωνας! Μπραβο σε chamav και στο γιο μου για το sub 20! Παιδια αλλαζετε κατηγορια!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/03/2015 :  21:38:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να πω την αμαρτία μου, δεν περίμενα και πολλά από τη συγκεκριμένη διοργάνωση. Πήγα λίγο πολύ ως απόφοιτος και με σκοπό να δω τις ικανότητές μου στο 5άρι που έχω να τρέξω από τότε που μου φαινόταν μαραθώνιος!

Κι όμως, πάρα πάρα πολύ καλή διοργάνωση. Πολύς κόσμος, ωραίος παλμός, πολλές παροχές, όλο το σχολείο στη διάθεση των δρομέων. Εντυπωσιάστηκα και το χάρηκα ιδιαίτερα. Νομίζω ότι αξίζει κανείς να συμμετέχει. Εξάλλου το κόστος ήταν μόνο 7 ευρώ, τα οποία θα διατεθούν για καλό σκοπό.

Όσον αφορά στον αγώνα, είδα πολλούς γνωστούς, τον Βαλάντη που βγήκε και πρώτος στα 10Κ, τις φιλενάδες μου από τον Υμηττό (η ΑΘηνά μάλιστα πρώτη στα 10Κ) και φυσικά την οικογένεια tazi. Μπαμπάς να δίνει το τέμπο στο γιο! Έφυγα κι εγώ τρεχάλα, υπολόγιζα γύρω στο 20:30-21:00, αφού η διαδρομή είχε και τις ανηφορίτσες της.

Ο μπαμπάς tazi μια να δίνει ρυθμό στον γιό, μια να έρχεται σε εμένα για να δει την κατάστασή μου. Όλα αυτά σαν να μην έτρεχε, αλλά να περπάταγε. Εγώ στα όρια. Κάποια στιγμή γύρω στο 3,5χλμ μου λέει ένα παιδί της διοργάνωσης "Κύριε, είστε 7ος". Με πείραξε το κύριος, αλλά από την άλλη είπα ότι για πρώτη φορά στη ζωή μου πάω για 10άδα. Μόνο την οικογένεια tazi πίσω μου έχω να φοβηθώ. Τελευταία 200 μέτρα και ακούω τον Νίκο να λέει στον υιό "ΦΥΓΕ" και ο υιός εξαφανίζεται μπροστά μου, μαζί με έναν άλλον πιτσιρικά. Τελικά τερματίζω μαζί με τον Νίκο κάπου στο 19:5κάτι και μένω με το στόμα ανοιχτό.

Νίκο, αν στα αποτελέσματα δω το όνομά σου μπροστά από το δικό μου, δε θα στο συγχωρήσω ποτέ...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/03/2015 :  22:07:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαράλαμπε ελπιζω να μην επιβεβαιωθει ο φοβος σου για τα αποτελέσματα, αν και νομίζω πως τωρα πια επιδοσεις sub 20 θα ειναι ψωμοτυρι γαι εσενα, Σκεψου οτι μολις μια εβδομαδα πριν εκανες PB σε ημι προερχομενος απο ενα αλλο PR τρεις εβδομαδες πριν,παλι σε ημι. Τα λογια περιττεύουν!!!!!
Ναι η διοργάνωση ηταν πραγματικά παρα πολύ καλή.Εκτος απο τα κλασσικα διέθετε καφε, τοστ κλπ
Ξεχασα και εγω να αναφερθω πριν στο Βαλάντη, πηγε πολύ πολύ καλα και του αξιζε με το παραπάνω. Προπονειται πια μεθοδικα και βλέπει τους κόπους του να εχουν αποτέλεσμα.
Οσο γαι εμενα και το γιό μου, υπολόγιζα σε κατι πιο αργό. Μεσα στη διαδρομή όμως κατάλαβα οτι του Ιάσονα το ελεγε η περδικούλα του και ότι κρατουσε ενα γρηγορο ρυθμό. Ετσι τον πίεσα λιγκαι και του βγήκε. Με εντυπωσίασε και το φίνις του. Το σημαντικό ειναι ότι του αρέσει πολύ αυτό που κάνει.
Στη γήπεδο της Φιλοθέης όπου προπονειται γίνεται παρα πολύ καλή δουλεια.
Και του χρόνου!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/03/2015 :  23:10:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι καφέ, τοστ κλπ; Μπανάνα, μανταρίνι, τόστ, κέηκ, νερό. Άντε μετά από όλα αυτά και αφού έχεις τρέξει τα 10χλμ να πρέπει να τρέξεις και άλλα 5χλμ. Και έτσι ενώ έκανα το 10άρι σε 46 λεπτά, το 5άρι με πολύ ζόρι βγήκε σε 25 λεπτά. Μετά όμως ακολούθησε και δεύτερος γύρος με όλα τα παραπάνω καλούδια.
Ο καιρός ήταν καλός. Η διαδρομή πάντως δεν είναι για ρεκόρ, έχει αρκετές ανηφόρες εις διπλούν για τα 10χλμ και εις τριπλούν για το 10+5. Η διοργάνωση ήταν από τις καλύτερες που έχω τρέξει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/03/2015 :  23:21:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Λίγο υπερβολή το ότι τα 5χλμ ήταν.... 2ώρες+++ μετά την εκκίνηση του 10ριού, ήταν 2 εντελώς αποκομένοι αγώνες, οι περισσότεροι των 10χλμ, είχαν φύγει, ενώ διαφορετικά ίσως καθόντουσαν να παρακολουθήσουν και τον επόμενο αγώνα.

Anyway.

NEK καλά μετρημένη ήταν η διαδρομή?

:P
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/03/2015 :  23:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
θα μπορούσε να είναι 1,5 ώρα η διαφορά αφού ήθελαν να κάνουν και το double trouble. Μετά από μισή ώρα αρχίζεις να κρυώνεις και να νιώθεις πιασμένος. αν δεν είχα παρέα μπορεί και να είχα φύγει χωρίς να τρέξω τα 5. Ευτυχώς οι περισσότεροι είχαμε φέρει διπλά ρούχα και αλλάξαμε στο ενδιάμεσο
H διαδρομή μου βγήκε 9850 και 4930 αλλά είχε μεγάλη απόκλιση από τους δρόμους. Κόπηκαν στροφές, είχαμε και τους κύκλους γύω από τις πλατείες που τα έβγαλε λάθος. Στο χάρτη μετρημένη βγαίνει 10050 όμως. Αν δεν πάρεις κορδέλα και σπρέυ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος
Στα 5 νομίζω είχε πιο πολύ κόσμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2015 :  00:41:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Λίγο υπερβολή το ότι τα 5χλμ ήταν.... 2ώρες+++ μετά την εκκίνηση του 10ριού, ήταν 2 εντελώς αποκομένοι αγώνες, οι περισσότεροι των 10χλμ, είχαν φύγει, ενώ διαφορετικά ίσως καθόντουσαν να παρακολουθήσουν και τον επόμενο αγώνα.

Anyway.

NEK καλά μετρημένη ήταν η διαδρομή?

:P



Εμένα μου το έβγαλε 10km ακριβώς
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

miltos70
Newbie Forum Runner

Greece


17 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2015 :  01:14:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το έτρεξα και πέρσι αλλά φέτος το φχαριστήθηκα ακόμα περισσότερο - ευνόησε κι ο καιρός που ήταν συννεφιασμένος και δροσερός. (Ευτυχώς γλυτώσαμε κ τη βροχή βέβαια)

Η διοργάνωση πολύ καλή, η τιμή συμπαθέστατη, η διαδρομή όμορφη σε ανοιξιάτικο "πράσινο προάστιο".

Με το ρολόι μου το μέτρησα 9,79km (πέρσι με το κινητό το έβγαλα 10,06).

Τα αποτελέσματα βγήκανε;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2015 :  11:11:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πραγματικά πάρα πολύ ωραίος αγώνας και πολύ καλή διοργάνωση.
Δεν έτρεχα εγώ, αλλά ήταν ο πρώτος αγώνας που έτρεχαν τα πιτσιρίκια μου!! Ειλικρινά δεν περίμενα ότι 8α συγκινούμουν τόσο. Όταν τα είδα να περνάνε ούρλιαζα λες και θα πέρνανε το χρυσό στους Ολυμπιακούς αγώνες Τώρα επισήμως είμαστε τρεχαλοοικογένεια όλοι!!!
Πέρα όμως απτην συναισθηματική αξία του συγκεκριμένου αγώνα, ήταν πολύ καλά οργανωμένος και υπήρχε πολύ ευχάριστο κλίμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2015 :  11:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...@tazi: Νικο συγχαρητηρια σε σενα, αλλα και στον γιο σου, που βλεπω να εξελισσεται σε μεγαλο αστερι και αυτος!
...@chamav: συγχαρητηρια για τις εξαιρετικες επιδοσεις σου...σε ημι λιγες εβδομαδες πιο πριν...στο 5αρι τωρα, αλλα και την μεγαλη βελτιωση που επιδεικνυεις τελευταια!Για μενα οι χρονοι αυτοι ειναι απιαστοι...κι ειμαι βεβαιος οτι στο εξης, αν το θελησεις φυσικα, θα δεις βελτιωση τεραστια και στις επιδοσεις του μαραθωνιου, που αν δεν κανω λαθος, εχεις απωθημενο!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2015 :  11:29:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαχα,
στο τέλος του 5ριού, πάνω στην ώρα που έσκαγε το απόλυτο μπουλούκι δρομέων,
περπάταγε μια κυρία, προκλητικά μεσα στην μέσα, άσχετη, με τα πράγματά της (ψώνια? πολλές σακούλες τελοσπάντων) και ενώ της λέγανε κάντε άκρη, έλεγε "δεν πάω πουθενά δεν θα μου πείτε που να πάω, θα είμαι όπου θέλω".

Βέβαια στο τέλος, κάποιος την έσπρωξε (με κόσμιο τρόπο, κρατώντας την από τον ώμο στην άκρη).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000