Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Ανθρωπος - κοινωνία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 26

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  10:51:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Diamantis

quote:
Originally posted by Rigelian

Βλέπετε;
Μόλις κάποιος έχει διαφορετική άποψη, που δεν μας αρέσει, όποιος καταρρίπτει μύθους, βαφτίζεται αντικομμουνιστής.
Ο δε ρεαλισμός βαφτίζεται ...μοιρολατρία...

Είσαι ανέκαθεν ταυτισμένος κι ευθυγραμμισμένος
με οποιαδήποτε αντικομμουνιστική ρητορεία.
Έχεις ταυτίσει επανειλημμένως τον κομμουνισμό με τον φασισμό.
Έχεις προσπαθήσεις διακαώς να αποδομήσεις τους κομμουνιστές.
Και ενοχλείσαι που σε αποκάλεσα "αντικομμουνιστή";;;;;;;;;
Δεκτόν, σύντροφε...!

Επίσης, λίγα post παραπάνω, γράφεις :
"...μην τσατίζεστε όταν η κοινωνία δεν είναι όπως θεωρείτε ότι θα "έπρεπε" να είναι (Νεοφιλελεύθερος ρεαλισμός!) Δεχθείτε το!" (Προσκυνημένη μοιρολατρία!).

Ούτε τον εαυτό σου δεν θα μπορέσεις να πείσεις σε λίγο!...




H κατάρριψη μύθων δεν είναι αντικομμουνισμός. Προσπαθείστε να σκεφτείτε μια φορά με λίγο πιο ανοιχτό μυαλό, έστω και ως αλλαγή, έχει ενδιαφέρον.

Αν η ταύτιση κομμουνισμού και φασιμού (αν θέλεις μαύρου και κόκκινου φασισμού) με κάνει αντικομμουνιστή, με κάνει και αντιφασίστα.

Το "δεχτείτε το"="Προσκυνημένη μοιρολατρία!" είναι μια άποψη, δική σου.

Όπως έχω γράψει άπειρες φορές, δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν. Δεν ξέρω τι ζόρι τραβάτε με αυτό...

(επιμένετε να ασχολείστε μαζί μου ενώ ούτε μπορώ ούτε θέλω να πείσω κανέναν. τόσο σας ενοχλούν οι απόψεις μου; Να συνεχίσω!!!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  10:55:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

...Όπως έχω γράψει άπειρες φορές, δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν. Δεν ξέρω τι ζόρι τραβάτε με αυτό...

(επιμένετε να ασχολείστε μαζί μου ενώ ούτε μπορώ ούτε θέλω να πείσω κανέναν. τόσο σας ενοχλούν οι απόψεις μου; Να συνεχίσω!!!)

Το μόνιμο ακροτελεύτιο καταφύγιό σου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  11:03:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Diamantis

quote:
Originally posted by Rigelian

...Όπως έχω γράψει άπειρες φορές, δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν. Δεν ξέρω τι ζόρι τραβάτε με αυτό...

(επιμένετε να ασχολείστε μαζί μου ενώ ούτε μπορώ ούτε θέλω να πείσω κανέναν. τόσο σας ενοχλούν οι απόψεις μου; Να συνεχίσω!!!)

Το μόνιμο ακροτελεύτιο καταφύγιό σου...



Για πολλοστή φορά αγνοείς τα προηγούμενα, επισημαίνεις ένα πράγμα και δεν απαντάς υπεκφεύγοντας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  11:07:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by Diamantis

quote:
Originally posted by Rigelian

...Όπως έχω γράψει άπειρες φορές, δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν. Δεν ξέρω τι ζόρι τραβάτε με αυτό...

(επιμένετε να ασχολείστε μαζί μου ενώ ούτε μπορώ ούτε θέλω να πείσω κανέναν. τόσο σας ενοχλούν οι απόψεις μου; Να συνεχίσω!!!)

Το μόνιμο ακροτελεύτιο καταφύγιό σου...



Για πολλοστή φορά αγνοείς τα προηγούμενα, επισημαίνεις ένα πράγμα και δεν απαντάς υπεκφεύγοντας!

Σε ποια ερώτηση δεν απαντάω;
Στο αν με ενοχλούν οι απόψεις σου;
Στο αν θέλω να συνεχίσεις;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  11:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε αυτά:

H κατάρριψη μύθων δεν είναι αντικομμουνισμός. Προσπαθείστε να σκεφτείτε μια φορά με λίγο πιο ανοιχτό μυαλό, έστω και ως αλλαγή, έχει ενδιαφέρον.

Αν η ταύτιση κομμουνισμού και φασιμού (αν θέλεις μαύρου και κόκκινου φασισμού) με κάνει αντικομμουνιστή, με κάνει και αντιφασίστα.

Το "δεχτείτε το"="Προσκυνημένη μοιρολατρία!" είναι μια άποψη, δική σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  11:19:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Σε αυτά:

H κατάρριψη μύθων δεν είναι αντικομμουνισμός. Προσπαθείστε να σκεφτείτε μια φορά με λίγο πιο ανοιχτό μυαλό, έστω και ως αλλαγή, έχει ενδιαφέρον.

Αν η ταύτιση κομμουνισμού και φασιμού (αν θέλεις μαύρου και κόκκινου φασισμού) με κάνει αντικομμουνιστή, με κάνει και αντιφασίστα.

Το "δεχτείτε το"="Προσκυνημένη μοιρολατρία!" είναι μια άποψη, δική σου.

Αυτοτρολάρεσαι, έτσι;
Που είναι κρυμμένο το ερωτηματικό;

Άστο, όρεξη για κουβεντούλα έχεις
και για ατέρμονες αντιπαραθέσεις στις απόψεις μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  11:25:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εξακολουθείς να αγνοείς και να μην σχολιάζεις.
Ωστόσο, μόλις γράψω κάτι, τσουπ, εμφανίζεσαι στο φόρουμ. Γράφεις 2-3 πράγματα, ξεκινάς την αντιπαράθεση και μετά αρχίζεις τα γνωστά για θολούρες, τρολ, κτλ., χωρίς να συνεχίζεις την ουσία.

Ας είναι.
Έλα το απόγευμα να τρέξουμε, αλλά θα πάω σιγά, για ρικάβερυ από τις Σπέτσες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  13:26:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Αν η ταύτιση κομμουνισμού και φασιμού (αν θέλεις μαύρου και κόκκινου φασισμού) με κάνει αντικομμουνιστή, με κάνει και αντιφασίστα.

Ε ρε τι άλλο θα διαβάσουμε. Δηλαδή όποιος αυτοαποκαλείται ότι ταυτίζει στο μυαλό του και στο τρολάρισμά του δύο πράγματα, πάει να πει ότι είναι κατά και των δύο.

Να το ξέρει και ένας βιαστής, και να πει ότι οι δράκοι είναι ίδιοι με τους φιλειρηνιστές. Κι αν του πούνε σιγά, εσύ είσαι αντιφιλειρηνιστής, να πει άρα είμαι και αντιβιαστής.

Σύνελθε.

Edited by - KostasPVol on 12/10/2015 13:30:06
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  13:36:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
"Σύνελθε" ;;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  13:40:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.defencenet.gr/defence/20151012/defencenet/%CE%B5%CF%83%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1/%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%BF-%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B5-%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%BF%CE%B9-%CF%84%CE%B6%CE%B9%CF%87%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%BF%CF%81%CF%86%CF%8E%CE%BD%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CE%B5
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  14:16:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κωνσταντίνε (Rigelian) έχω την εντύπωση πως τα έχεις βάλει όλα σε ενα μίξερ και πατώντας το κουμπί προσπαθείς να κάνεις μια ομοιόμορφη σούπα από εντελώς ανόμοια και διαφορετικά υλικά.

Εν τάχει.. ο κομμουνισμός παλεύει για την κατάργηση των τάξεων και κατά συνέπεια της εκμετάλλευσης, για τις ανάγκες όλων με άμεση δημοκρατία, ενώ ο φασισμός για την διαιώνηση αυτής της εκμετάλλευσης, όλοι υπακούν στον "μεγάλο αρχηγό" που έχει την απόλυτη εξουσία ποτισμένη με αυταρχικότητα ρατσισμό και διακρίσεις, χωρίς ίχνος δημοκρατίας.
;
Οταν τρέχετε με τον Διαμαντή αυτά δεν στα έχει εξηγήσει..;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  14:22:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ioma

http://www.defencenet.gr/defence/20151012/defencenet/%CE%B5%CF%83%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1/%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%BF-%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B5-%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%BF%CE%B9-%CF%84%CE%B6%CE%B9%CF%87%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%BF%CF%81%CF%86%CF%8E%CE%BD%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CE%B5

Ο εχθρός βρίσκεται μέσα στα κεφάλια μας... και είναι πολύ πιο επικίνδυνος απο οποιαδήποτε εξωτερική "απειλή"..!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  14:47:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitos

quote:
Originally posted by ioma

http://www.defencenet.gr/defence/20151012/defencenet/%CE%B5%CF%83%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1/%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%BF-%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B5-%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%BF%CE%B9-%CF%84%CE%B6%CE%B9%CF%87%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%BF%CF%81%CF%86%CF%8E%CE%BD%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CE%B5

Ο εχθρός βρίσκεται μέσα στα κεφάλια μας... και είναι πολύ πιο επικίνδυνος απο οποιαδήποτε εξωτερική "απειλή"..!



Όταν θα σε σφάζει επειδή δεν είσαι μουσουλμάνος πες του το.
Αν δηλώσεις άθεος ακόμα χειρότερα, αποτελείς μεγαλύτερη βλασφημία.

Το δια ταύτα είναι ότι τα σύνορα (στα Κράτη, στις θρησκείες, στις αντιλήψεις) τα έχουμε κατασκευάσει μόνοι μας.
Αν λοιπόν δεν υπάρχει ΑΜΟΙΒΑΙΑ υποχώρηση από ΟΛΟΥΣ μας, οποιαδήποτε μονομερή υποχώρηση από τη μία ή την άλλη πλευρά (το διαίρει και βασίλευε ίσχυε και θα ισχύει πάντα και παντού) θεωρείται επιτυχία (νίκη) της άλλης.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  14:57:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitos

...Οταν τρέχετε με τον Διαμαντή αυτά δεν στα έχει εξηγήσει..;

Όταν τρέχουμε μαζί
δεν μιλάμε περί πολιτικής,
διότι θα γίνουμε...
θέαμα στην παραλιακή!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  15:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitos

Κωνσταντίνε (Rigelian) έχω την εντύπωση πως τα έχεις βάλει όλα σε ενα μίξερ και πατώντας το κουμπί προσπαθείς να κάνεις μια ομοιόμορφη σούπα από εντελώς ανόμοια και διαφορετικά υλικά.

Εν τάχει.. ο κομμουνισμός παλεύει για την κατάργηση των τάξεων και κατά συνέπεια της εκμετάλλευσης, για τις ανάγκες όλων με άμεση δημοκρατία, ενώ ο φασισμός για την διαιώνηση αυτής της εκμετάλλευσης, όλοι υπακούν στον "μεγάλο αρχηγό" που έχει την απόλυτη εξουσία ποτισμένη με αυταρχικότητα ρατσισμό και διακρίσεις, χωρίς ίχνος δημοκρατίας.
;
Οταν τρέχετε με τον Διαμαντή αυτά δεν στα έχει εξηγήσει..;




Το κοινό -όπως έχω ξαναπεί- είναι ότι ενίοτε ένα 5-10% προσπαθεί να πείσει το υπόλοιπο 90-95%
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 26 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000