Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Ανθρωπος - κοινωνία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 26

P.D.etl
Forum-Runner

Greece
190 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2015 :  17:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νίκο δε μπορείς απλά να διαφωνήσεις; Γίνεσαι περίγελος με το να λες αρλούμπες περί σχετικότητας των θεμάτων με το τρέξιμο κτλ. Μια χαρά έχεις ανοίξει ένα σωρό θέματα και σε άλλα τόσα έχεις συμμετάσχει, που έχουν να κάνουν με Πακιστανούς, Τούρκους και δε συμμαζεύεται. Καλά κάνεις γιατί όντως η κατηγορία «ΔΙΑΦΟΡΑ» είναι για ότι άλλο εκτός του τρεξίματος. Οπότε άσε τις εξυπνάδες και οι νεκροί που έχεις στο αρχείο σου, είσαι και νέος άνθρωπος, ελπίζω να μην αποτέλεσμα δικών σου πράξεων...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2015 :  17:21:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by P.D.etl

Νίκο δε μπορείς απλά να διαφωνήσεις; Γίνεσαι περίγελος με το να λες αρλούμπες περί σχετικότητας των θεμάτων με το τρέξιμο κτλ. Μια χαρά έχεις ανοίξει ένα σωρό θέματα και σε άλλα τόσα έχεις συμμετάσχει, που έχουν να κάνουν με Πακιστανούς, Τούρκους και δε συμμαζεύεται. Καλά κάνεις γιατί όντως η κατηγορία «ΔΙΑΦΟΡΑ» είναι για ότι άλλο εκτός του τρεξίματος. Οπότε άσε τις εξυπνάδες και οι νεκροί που έχεις στο αρχείο σου, είσαι και νέος άνθρωπος, ελπίζω να μην αποτέλεσμα δικών σου πράξεων...


Πήγαινε να βρεις κάτι να ξελαμπικαρεις, στην καλύτερη περίπτωση γυναίκα Κ άσε τους νεκρούς στην ησυχία τους. Επειδή σας χάλασε το ποστ μου ξεκινήσατε επίθεση. Ζώα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Running
Global Moderator

243 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2015 :  17:58:05  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Running Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο χρήστης Nick F μπανάρεται επειδή δεν έλαβε υπόψη τις επαναλαμβανόμενες παρατηρήσεις που του γίνονται κατά καιρούς.

Ζητάμε επίσης από όλο το φόρουμ οποιαδήποτε άποψη κι αν υποστηρίζει ο καθένας, να μη προκαλεί και να μη προκαλείται, ώστε να μην αναγκαστούμε να προβούμε σε ανάλογες ενέργειες.

Παρατήρηση σε P.D.etl, xipolitos. Εκφράσεις όπως περίγελος, αρλούμπες, και υπονοούμενα όπως "Εδω δεν είναι θεματικάή των ρατσιστών-φασιστών της Χ.Α των μισανθρώπων των Ταγμάτων Εφόδου και του αιωνίου σκότους..! " ρίχνουν λάδι στη φωτιά και ελπίζουμε να μην επαναληφθούν.

Ευχαριστούμε για τη κατανόηση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2015 :  19:36:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τετοια προστασια που εχουν καποιοι εδω μεσα δεν εχει ουτε ο Ολυμπιακος απο τη διαιτησια.
Ενας αντιφρονουντας ακομη "καθαριστηκε".
ΥΓ Γαβ γαβ θα κανει τωρα το σκυλακι απο τη χαρα του ...

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.

Edited by - stratus on 13/09/2015 19:38:49
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2015 :  20:54:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Running H φράση που χρησιμοποίησα είχε σκοπό να προσδιορίσει την ιδεολογία και τον χαρακτήρα της θεματικής (εν αντιθέσει με τις θεωρίες ρατσιστικών-φασιστικών σκοτεινών απόψεων μίσους) που δεν είναι άλλος απο αυτόν που λέει ξεκάθαρα ο τίτλος "Ανθρωπος - κοινωνία".

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2015 :  22:08:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μαθήματα ανθρωπιάς - Ιρανοί μετανάστες έσωσαν πυροσβέστες σε χαράδρα της Λέσβου

Μαθήματα ανθρωπιάς έδωσαν τέσσερις Ιρανοί μετανάστες το μεσημέρι του Σαββάτου στη Μυτιλήνη. Περπατώντας στο δρόμο από την περιοχή της Συκαμνιάς, σε απότομη στροφή στην περιοχή της Καράβας, υπήρξαν αυτόπτες μάρτυρες της ανατροπής και της πτώσης σε χαράδρα ενός πυροσβεστικού οχήματος στο οποίο και επέβαιναν δυο πυροσβέστες.

Όπως μετέδωσε το ΑΠΕ-ΜΠΕ, οι τέσσερις Ιρανοί κατέβηκαν στη βάθους πέντε μέτρων απότομη πλαγιά, προσέγγισαν το όχημα και προσπάθησαν να απεγκλωβίσουν τους τραυματίες πυροσβέστες. Μάλιστα, παρέμειναν εκεί και βοήθησαν και στην επιχείρηση ανάσυρσης των εγκλωβισμένων πυροσβεστών και στην παραλαβή τους από ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ.

Ο αστυνομικός Συμεών Δουκάκης που ήταν παρών στο συμβάν δήλωσε μιλώντας στην ΕΡΤ1: «Οι μετανάστες από το Ιράν βοήθησαν ουσιαστικά στον απεγκλωβισμό των πυροσβεστών και μάλιστα τραυμάτισαν τα χέρια και τα πόδια τους κατά τη διάρκεια της επιχείρησης απεγκλωβισμού. Τους ευχαρίστησα και τους έδωσα συγχαρητήρια για την πράξη τους προς τους συνανθρώπους τους που βρίσκονταν σε κίνδυνο».

Σημειώνεται ότι οι δύο πυροσβέστες μεταφέρθηκαν με ασθενοφόρο στο Νοσοκομείο Μυτιλήνης, όπου νοσηλεύονται προληπτικά αφού διαπιστώθηκε πως δεν φέρουν σοβαρά τραύματα. Οι τέσσερις Ιρανοί συνέχισαν με τα πόδια το ταξίδι τους για τη Μυτιλήνη.
http://www.efsyn.gr/arthro/mathimata-anthropias-apo-iranoys-sti-mytilini

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2015 :  22:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratus

Τετοια προστασια που εχουν καποιοι εδω μεσα δεν εχει ουτε ο Ολυμπιακος απο τη διαιτησια.
Ενας αντιφρονουντας ακομη "καθαριστηκε".
ΥΓ Γαβ γαβ θα κανει τωρα το σκυλακι απο τη χαρα του ...

Λαγός την φτέρη έσειε
κακό της κεφαλής του

Συμβολή στη νηφαλιότητα και στην ψυχραιμία
είναι να βάλουμε σε μία πειθαρχία τη σκέψη μας.

Αν έχεις, Stratus, να προσάψεις κατηγορία
που θα έπρεπε να επισύρει
την ποινή της διαγραφής άλλου μέλους,
ιδού η Ρόδος.

Αν είχες να πεις την άποψή σου επί του θέματος
καλοδεχούμενος.
Δεν προέκυψε όμως.

Εν’ κατακλείδι, ήμουν, είμαι και θα είμαι
κατά της αποπομπής οποιουδήποτε
(όσο αυτή δεν επιφέρει άλλου είδους προβλήματα στην ιστοσελίδα)
και το έχω δηλώσει επανειλημμένως στο παρελθόν.

Γιατί;
Για να βλέπουν όλοι και να κρίνουν…


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

P.D.etl
Forum-Runner

Greece
190 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2015 :  05:37:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν και η διαγραφή του Nick F έγινε από τους κοινά αποδεκτούς κανόνες που διέπουν αυτό το φόρουμ, δε με εκφράζει. Ειδικά όταν με την καθυστέρηση αυτής της διαγραφής (εδώ και πολύ καιρό για παράδειγμα έχει βρίσει εμένα προσωπικά) διαφάνηκε πως η κοινότητα έχει το απαραίτητο επίπεδο για να ξεπερνάει τέτοια περιστατικά καταφέρνοντας πέρα από όλες τις απόψεις να ενσωματώνει ακόμα και τους τρόπους με τους οποίους αυτές εκφράζονται χωρίς να διαταράσσεται το προφίλ της κοινότητας και οι θεματικές που αφορούν αποκλειστικά το τρέξιμο. Παρόλα αυτά δε μπορώ να πω πως έγινε κατάχρηση εξουσίας από τη διαχειριστική ομάδα. Απλά εφήρμοσε τους κανόνες. Το γράφω σε περίπτωση που διαβάζει το νήμα ο Nick F ώστε να απολογηθώ που στη μεταξύ μας κόντρα άφησα να παρέμβουν κανόνες που αν και δε με εκφράζουν, ο ίδιος τους είχα αποδεχτεί μη δίνοντας τόσο σημασία κατά την εισαγωγή μου στο φόρουμ.

Όσον αφορά την παρατήρηση στο πρόσωπό μου αλλά και τη γενικότερη οδηγία προς το φόρουμ, τις εκλαμβάνω αμφότερες ως διασαφήνιση των υπαρχόντων κανόνων που αλλιώς είχα κατανοήσει και έτσι όπως τίθενται δεν έχω σκοπό να τους τηρήσω στο μέλλον. Αυτό σε συνδυασμό κυρίως με την 1η παράγραφο είναι και ο λόγος που ζητάω τη διαγραφή μου. Αν και λίγο, ήταν ωραία, θα τα λέμε εδώ κι εκεί και από κοντά , χάρηκα και ευχαριστώ! Καλές δια-δρομές και καλό φθινόπωρο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2015 :  10:39:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Diamantis

quote:
Originally posted by stratus

Τετοια προστασια που εχουν καποιοι εδω μεσα δεν εχει ουτε ο Ολυμπιακος απο τη διαιτησια.
Ενας αντιφρονουντας ακομη "καθαριστηκε".
ΥΓ Γαβ γαβ θα κανει τωρα το σκυλακι απο τη χαρα του ...

Λαγός την φτέρη έσειε
κακό της κεφαλής του

Συμβολή στη νηφαλιότητα και στην ψυχραιμία
είναι να βάλουμε σε μία πειθαρχία τη σκέψη μας.

Αν έχεις, Stratus, να προσάψεις κατηγορία
που θα έπρεπε να επισύρει
την ποινή της διαγραφής άλλου μέλους,
ιδού η Ρόδος.

Αν είχες να πεις την άποψή σου επί του θέματος
καλοδεχούμενος.
Δεν προέκυψε όμως.

Εν’ κατακλείδι, ήμουν, είμαι και θα είμαι
κατά της αποπομπής οποιουδήποτε
(όσο αυτή δεν επιφέρει άλλου είδους προβλήματα στην ιστοσελίδα)
και το έχω δηλώσει επανειλημμένως στο παρελθόν.

Γιατί;
Για να βλέπουν όλοι και να κρίνουν…





Eπειδη φιλε τα γραπτα μενουν,οσο και αν ο "αντικειμενικος" moderator ετρεξε να τα διαγραψει,σου παραθετω ενα δειγμα

Senior Forum-Runner

Greece

590 Δημοσιεύσεις Δημοσιεύθηκε - 29/01/2015 : 13:41:46 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους

Στις τρύπες σας κωλοφασιστάκια ουστ που έχετε και το θράσος να ειρωνεύεστε το Γιώργο Σεφέρη. Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than Forum-Runner

Greece 187 Δημοσιεύσεις Δημοσιεύθηκε - 29/01/2015 : 13:43:49 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους

Εσένα ειρωνεύομαι, όχι το Σεφέρη. Και δεν είμαι φασιστάκι. Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos Senior Forum-Runner

Greece

590 Δημοσιεύσεις Δημοσιεύθηκε - 29/01/2015 : 13:47:08 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους

Είστε προκλητικοί να πάτε στο διάλο και ακόμα παραπέρα μαζί με την απερχόμενη μαφία. Ουστ!!

Edited by - xipolitos on 29/01/2015 14:01:42 Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F Master Forum-Runner

Greece

2855 Δημοσιεύσεις Δημοσιεύθηκε - 29/01/2015 : 14:11:28 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους

μαζέψου πριγκίπισσα...

Δυστυχως του ομοιδεατη fidelio δεν τα εχω σωσει,αλλα και αυτος εβρισε αλλα μελη χωρις να μπαναριστει,απλα σταματησε να γραφει απο μονος του.
Επισης ομοιδεατης σε νημα σχετικο με τη θρησκεια,αποκαλεσε συνομιλητες του πιθηκους χωρις καν να δεχτει παρατηρηση.
Θελεις και αλλα παραδειγματα;

Απο οτι λοιπον βλεπεις μενουν τα γραπτα οσον μας συμφερουν,των αλλων εξαφανιζονται οπως θα εξαφανιζε ο καταληψιας το χρεος της Ελλαδος.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.

Edited by - stratus on 14/09/2015 10:43:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Running
Global Moderator

243 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2015 :  12:27:27  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Running Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο χρήστης stratus μπανάρεται επειδή κατ'εξακολούθηση επιτίθεται στην ομάδα διαχείρισης του φόρουμ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2015 :  13:30:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Running

Ο χρήστης stratus μπανάρεται επειδή κατ'εξακολούθηση επιτίθεται στην ομάδα διαχείρισης του φόρουμ.



Αχαχαχαχαχα!!!
Έεεεετσι....συνεχίστε το "έργο" σας!


__________________________
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2015 :  14:03:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγγνώμη, είσαστε ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!

(διαγράψτε κι εμένα τωρα)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2015 :  14:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με απευθείας κόκκινη κάρτα, ή είχε και κίτρινη από πριν?

Σκληρή βρισιά το "αντικειμενικός" moderator...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2015 :  14:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμβαίνει το εξής παράδοξο. Κάποιοι προσπαθούν να θέσουν θέματα "αντικειμενικότητας" και ηθικής ως προς την λειτουργία και εγκαλούν όπως ο stratus (..και κάποιοι άλλοι), ας ξεκαθαρίσω λοιπόν κάποια πράγματα.
Δεν είδα τον συγκεκριμένο να ενίσταται όταν κατά καιρούς "κάποιοι.." έμπαιναν στις θεματικές οχι με σκοπό την αντιπαράθεση (που πιθανώς να προέκυπτε και είναι θεμιτή γιατί προάγει τον διάλογο), αλλά με σκοπό να διαλύσουν το κάθε θέμα προκαλώντας και γράφοντας άσχετα προς το θέμα για να με αναγκάσουν στο τέλος να χάσω την υπομονή μου και να επιτευχθεί ο στόχος τους.
Δεν είδα επίσης πουθενά απο όσους τώρα "ευαισθητοποιούνται" και κόπτονται κάποια κριτική ή παρέμβαση σ΄αυτές τις απόπειρες.
Να τονίσω επίσης οτι είμαι κατά του αποκλεισμού. Στην απόφαση αποπομπής θα πρότεινα να γίνεται για ενα χρονικό διάστημα, ας πούμε δυο-τριών μηνών και μετά να τους δίνεται η δυνατότητα επιστροφής
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2015 :  14:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιος προκαλεί γράφοντας άσχετα με το θέμα; Και, κυρίως, γιατί να χάσεις εσύ την υπομονή σου; Αν κάποιος το κάνει, αγνόησέ τον, τόσο απλά. Έχει καταλήξει, νομίζω, η διεθνής ιντερνετική/φορουμική κοινότητα ότι η καλύτερη αντίδραση είναι το "don't feed the trolls".
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 26 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000