Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Λίμνη Μαραθώνα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

dargyropoulos
Forum-Runner

Greece
132 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  18:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lamkon

Από πού θα έρθεις; 2 επιλογές υπάρχουν πάντως... Από Άγιο Στέφανο ή από Νέα Μάκρη - Μαραθώνα - Καλέτζι.



μακρυά δεν είναι; θα πρέπει να ξυπνήσουμε από το άγριο χάραμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vagas
Newbie Forum Runner



33 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  19:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
40' το πολυ απο το κεντρο!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  19:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
από κέντρο βγαίνεις εθνική οδό μέσω λεωφόρου Αθηνών ή αν βολεύει και είσαι κοντά στην Κηφισίας, την ανεβαίνεις τότε ντουγρού όσο πάει. Γενικά 40 λεπτά παίρνει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/05/2015 :  12:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξέρει κανείς από πέρσυ, σε ποια σημεία αφήνουμε τα αυτοκίνητα (ερχόμενοι απο βόρεια προάστια) , μιας και αν θυμάμαι καλά εκεί γύρω είναι στενοκοπιά και δε υπάρχουν χώροι? Χώροι νομίζω υπάρχουν από την άλλη πλευρά του φράγματος (που είναι και το cafe) , αλλά μήπως δεν θα επιτρέπεται η διέλευση πάνω από το φράγμα για να περάσεις, λόγω της ύπαρξης του κόσμου?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runnerwoman
Newbie Forum Runner



37 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/05/2015 :  22:01:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ περισυ είχα παει απο Μαραθώνα και πριν το φράγμα αριστερά υπάρχει μια αλάνα που παρκαραν όλοι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Charlie_Brown
Forum-Runner

79 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2015 :  10:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Charlie_Brown Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
@roberto4carlos

Και εγώ που θα πάω (από Μαρούσι) έχω την εντύπωση πώς μπορείς να βρεις να παρκάρεις πριν το φράγμα σε διάφορα ανοίγματα που έχει ο δρόμος μιας και έχει παρκάκια εκεί.

"You can't wake a person who is pretending to be asleep"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2015 :  20:29:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έγινε ο αγώνας σε ένα πολύ όμορφο τοπίο δίπλα από τη λίμνη(αξίζει κανείς να την επισκεφτεί).
Ήλιος, ζέστη, κάτι μυικά θέματα και κάτι πέτρες στο χωματόδρομο με δυσκόλεψαν, αλλά αν και με αρκετή κούραση κατάφερα να τερματίσω.

Τροφοδοσία είχε ικανοποιητική (αλλιώς δεν έβγαινε με τη ζέστη) αλλά μου έκανε εντύπωση που δεν είχε μπανάνες στο τέλος.

Γενικά άξιζε αυτή η μίνι εκδρομή δίπλα στην Αθήνα. Ελπίζω όσοι έτρεξαν να το ευχαριστήθηκαν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runnerwoman
Newbie Forum Runner



37 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2015 :  20:46:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ήταν όντως ένας ομορφος αγώνας μέσα στη φυση. Μονο που ξεκίνησε αργά και μας έπιασε η ζέστη.Μπορεί να μην είχε μπανάνα στο τέλος είχε όμως σοκολατάκι. Το μετάλλιο πολύ καλό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Charlie_Brown
Forum-Runner

79 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2015 :  22:22:44  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Charlie_Brown Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι πιο ωραία παρέα να τρέχεις δίπλα σε τέτοια ομορφιά (χαλάλι και η επιστροφή από τον τερματισμό). Μου άρεσε πολύ η διοργάνωση και να είμαστε καλά σίγουρα θα ξαναπάω του χρόνου. Σαν διαδρομή είχε τις ανηφοροκατηφορίτσες της αλλά καμία με εκτεταμένη διάρκεια οπότε ήταν όλα ευχάριστα.

Η απουσία της μπανάνας δεν με ενόχλησε μιας και υπήρχε σοκολάτα σε 2 μορφές: σοκολατάκι και μπάρα.

Μόνο παράπονο ήταν οι κώνοι που τοποθετήθηκαν κατά μήκος του φράγματος. Επειδή ήμασταν στενά και κολλημένοι μεταξύ μας (τουλάχιστον εγώ που ήμουν με τους πίσω) δεν φαινόντουσαν και αρκετοί σκόνταψαν πάνω τους (έναν μάλιστα τον πήρε η καμερά μου)

Τέλος κάτι όχι σαν παράπονο αλλά μάλλον έχει να κάνει με την παραξενιά μου ή το γεγονός πώς είχα αρκετό καιρό να συμμετεχώ σε λαικούς δρόμους γενικά και έχω ξεσυνηθίσει είναι η πολύ "βαβούρα" του μεγαφώνου των διοργανωτών, αλλά επαναλαμβάνω είμαι εγώ ο περίεργος.. ή αρχίζω και μεγαλώνω τι να πω.

Πριν κλείσω ετοιμάζω ένα πρόχειρο (περιληπτικό) ταινιάκι με μια ιδέα που υλοποίησα στον αγώνα.. παιδεύομαι ώρες τώρα με την επεξεργασία και την μπακατέλα υπολογιστή μου. Αν όχι σήμερα, αύριο θα το δημοσιεύσω. Να επισυμάνω πώς τράβηξα αρκετά πλάνα με την καμερούλα μου από όλη την διοργάνωση και ίσως μελλοντικά να ανεβάσω μια εκτενέστερη εκδοχή του. Για τώρα όμως έχω αυτό και το επόμενο μου που το δουλεύω εδώ και 2 εβδομάδες.

Ζακ



"You can't wake a person who is pretending to be asleep"

Edited by - Charlie_Brown on 24/05/2015 22:33:01
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2015 :  10:09:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν και τα έχουμε πει και σε άλλες συζητήσεις του φόρουμ, δεν μπορώ να μην το αναφέρω ξανά. Τρέχαμε μέσα στο δάσος, δίπλα σε λίμνη,σε ένα τόσο όμορφο περιβάλλον που χρειάζεται τη προστασία μας, ΑΛΛΑ σε κάθε σταθμό ανεφοδιασμού όλοι να πετάνε τα πλαστικά ποτήρια από δω και απο κει.

ΗΜΑΡΤΟΝ.... ΗΜΑΡΤΟΝ....

Σαν χαλί στρωμένο ήταν τα πλαστικά, ενώ τα έβλεπες και σε άσχετα σημεία να κείτονται σε θάμνους και σε δέντρα. Σε σημεία που δύσκολα θα μαζευτούν από τους εθελοντές
Φταίμε όλοι εμείς οι δρομείς που νομίζουμε ότι την ώρα του αγώνα, όλοι και όλα μας υπηρετούν και όλες οι πράξεις μας δικαιολογούνται στο όνομα αυτού που κάνουμε.
Να ήμασταν σε αστικό τοπίο, να πω ότι άντε να δικαιολογήσω κάτι, αλλά μέσα στη φύση!!! Λυπάμαι πραγματικά.

Και κάτι ακόμα...
Ας λέμε και ένα ευχαριστώ στους εθελοντές, για το ποτήρι νερό που μας δίνουν, για το ότι στέκονται στον ήλιο και μας δείχνουν που θα πάμε, που παίρνουν τη σακούλα τους και μαζεύουν τα σκουπίδια ΜΑΣ.. Ένα Ευχαριστω βρε παιδιά δεν κοστίζει πάνω από μία ανάσα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vany186
Forum-Runner



145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2015 :  10:33:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θσως ο πιο όμορφος αγωνας που έχω τρέξει.... Φανταστικό τοπίο, ωραίος καιρός, πολύ καλή διοργάνωση ειδικά για 5 ευρώ /άτομο. Μπράβο στους διοργανωτές, σίγουρα θα συμμετέχω κ του χρόνου εφόσον μένω κ κοντά.
Όντως κρίμα που δεν είχε μπανάνα αλλα είχε τόσα αλλα καλούδια!
Στους σταθμούς δεν είχε σκουπίδια κ μάλιστα ρώτησε ένας δρομέας "που να το πετάξω;" (πραγμα που με εξέπληξε ευχάριστα) κ του απάντησαν" πετα το κάτω ουτος η άλλως εμείς θα τα μαζεψουμε μετα αφου όλοι κάτω τα πετάνε" .
Δεν είχα ακομα την ευκαιρία να τρέξω εξωτερικό, αλλα να ρωτήσω έτσι δεν κάνουν κι εκει στους αγώνες ; η δεν υπάρχει ούτε ένα ποτηράκι /μπουκαλακι κάτω κ όλοι τα πετάνε στους κάδους ;

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Charlie_Brown
Forum-Runner

79 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2015 :  10:43:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Charlie_Brown Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
@roberto4carlos

"Φταίμε όλοι εμείς οι δρομείς που νομίζουμε ότι την ώρα του αγώνα, όλοι και όλα μας υπηρετούν και όλες οι πράξεις μας δικαιολογούνται στο όνομα αυτού που κάνουμε."

Έγραψα φίλε μου κάτι προσωπικά που σου πηροδότησε τέτοια αγανάκτηση?

"You can't wake a person who is pretending to be asleep"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2015 :  11:01:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Charlie_Brown

@roberto4carlos

"Φταίμε όλοι εμείς οι δρομείς που νομίζουμε ότι την ώρα του αγώνα, όλοι και όλα μας υπηρετούν και όλες οι πράξεις μας δικαιολογούνται στο όνομα αυτού που κάνουμε."

Έγραψα φίλε μου κάτι προσωπικά που σου πηροδότησε τέτοια αγανάκτηση?

"You can't wake a person who is pretending to be asleep"



Όχι, καμία σχέση. Δεν έχει να κάνει με κάτι που έγραψες.
Ότι έγραψα αφορά το πως είδα εγώ κάποια πράγματα και που με κάνουν να στεναχωριέμαι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runnerwoman
Newbie Forum Runner



37 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2015 :  21:47:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φωτογραφιες απο τον αγώνα βρήκε κανεις σε κάποιο site;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/05/2015 :  00:33:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επί πληρωμή έχει εδω
http://www.runningnews.gr/item.php?id=22144
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000