Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 εσείς τι θα διαλέγατε?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 14/04/2015 :  14:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το 3ημερο του Αγίου Πνεύματος είναι μια καλή αφορμή για εκδρομούλα , και γιατί όχι να μη μπορέσουμε να το συνδυάσουμε με το αγαπημένο μας hobby? Οι αγώνες που μου έκαναν κλικ για το συγκεκριμένο 3ημερο είναι και οι δύο στις Σποράδες. Οπότε σίγουρα το μέρος θα είναι όμορφο, γραφικό, θα κάνουμε τα μπανάκια μας και θα τρέξουμε κιόλας
Στην Αλόνησσο, είναι το alonissos challenge και στην Σκιάθο έχει τα μονοπάτια του Παπαδιαμάντη..
Τουριστικό τρέξιμο θα είναι, είτε στον έναν είτε στον άλλον αγώνα. Εσείς τι θα μου προτείνατε?
Τώρα βέβαια 8α μου πείτε και δεν θα έχετε άδικο, πως να συγκρίνουμε έναν αγώνα δρόμου με έναν αγώνα βουνού?
Οι γνώμες σας όμως αν έχετε τρέξει κάποιον απτους δύο αγώνες, θα ήταν πολύτιμη.
Βουνό δεν έχω ξανατρέξει, αλλά αυτό δεν αποτελεί ανασταλτικό παράγοντα απο μόνο του..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την συμβουλή σας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  16:26:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...Ιωαννα εγω προσωπικα ψηφιζω Αλοννησο...ασε που παντα ηθελα να τρεξω τα 30 χλμ του Alonnisos challenge... η Σκιαθος πολυ κοσμικο ... για τα γουστα μου...το ομορφοτερο νησι ομως ολων ... η ΣΚΥΡΟΣ... για "απροσαρμοστους", οπως εγω !

...και παλι συγχαρητηρια για την επιδοση στο Μεγα Αλεξανδρο !!! Εξαιρετικη !!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  16:33:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...Ιωαννα εγω προσωπικα ψηφιζω Αλοννησο...ασε που παντα ηθελα να τρεξω τα 30 χλμ του Alonnisos challenge... η Σκιαθος πολυ κοσμικο ... για τα γουστα μου...το ομορφοτερο νησι ομως ολων ... η ΣΚΥΡΟΣ... για "απροσαρμοστους", οπως εγω !

...και παλι συγχαρητηρια για την επιδοση στο Μεγα Αλεξανδρο !!! Εξαιρετικη !!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Σε ευχαριστώ Σπύρο!!
Η Σκύρος είναι όντως φοβερή! όμορφη, κοντά, σούπερ φαγητό, αλλά δυστυχώς δεν έχει κάποιο αγώνα
κι εγώ προς την Αλόνησσο μάλλον κλίνω, αλλά έλεγα μήπως την έχει τρέξει κανένας και έδινε κανα hint για την διαδρομή...
Ο αγώνας στην Σκιάθο είναι καθαρά βουνίσιος, με μεγάλη υψομετρική απ'ότι είδα και ίσως να μην είναι και η καλύτερη επιλογή για πρώτη επαφή με το βουνό... Αλλά πάλι, άλλο να υποθέτεις, και άλλο να σου δώσει τα φώτα του κάποιος που είχε την ανάλογη εμπειρία .
Εκδρομικά και οι δύο προορισμοί αποζημιώνουν, με διαφορετικό τουρισμό βέβαια και άλλη φυσική ομορφιά. Ο κάθε προορισμός με την γοητεία του βέβαια..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  16:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...Ιωαννα ...η Σκυρος εχει εναν ημι που διεξαγεται την τελευταια εβδομαδα του Σεπτεμβριου, ημερα Σαββατο το απογευμα, αλλα ειναι για τους μυημενους...αφου δεν δηλωνεται πουθενα !!! Τον ειχα τρεξει το 2012... προεκυψε τελικα να ειναι 12400 μετρα (επειδη, οπως ειπαν, γινοταν καποιος γαμος...κι ειχαν κλεισει οι δρομοι)...και εδωσα στη κυριολεξια "τα ρεστα μου", για να μην τερματισω τελευταιος στους ανδρες (ετρεχαν και δυο γυναικες!!!). Τελικα ...τα καταφερα και βγηκα προτελευταιος, 6ος δηλαδη στους 7 που τρεξαμε!!! Μεγαλη επιτυχια!!!!Τον αγωνα το συστηνω ανεπιφυλακτα παντως. Σκετη μαγεια...για τους φανατικους του νησιου...οπως εγω !Με ρυθμο 4:50 ανεβαινεις βαθρο, αφου διεκδικεις πρωτια!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  17:29:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ιωάννα καλησπέρα. να σου πω απλά πως τα 1028 μέτρα υψομετρική που γράφει για αγώνα βουνού δεν είναι κάτι το τρομερό. βέβαια χωρίς καθόλου εμπειρία σε τέτοιου είδους αγώνες ίσως δυσκολευτείς σε κάποια σημεία αλλά ως νούμερο δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο. εφόσον αναφέρεις τη διάθεσή σου για τουριστικό τρέξιμο(χωρίς κυνήγι θέσης-χρόνου το εκλαμβάνω), προσωπικά θα διάλεγα τον ορεινό καθώς τα τοπία και οι εναλλαγές είναι μακράν συναρπαστικότερα των απλών αγώνων δρόμου.

από εκεί και πέρα, δεν γνωρίζω κάτι για τους αγώνες ώστε να σε βοηθήσω στο δίλημμά σου. καλή επιτυχία σε όποιο κι αν επιλέξεις τελικά!

ΥΓ. καλό θα ήταν να βάλεις κάποιες ανηφόρες(παραπάνω αν έχεις ήδη) την εβδομάδα στην προπόνησή σου σε περίπτωση που διαλέξεις τον ορεινό.

ΥΓ2. πιθανότατα τα ξέρεις όλα αυτά που σου λέω, απλά προσπαθώ να βοηθήσω.

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  21:29:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στην Αλλόνησο έχει στριφτή τυρόπιττα, στη Σκιάθο κρέπες, διάλεξε και πάρε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2015 :  09:32:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η Αλλόνησος πάντως, που τη γλυκοκοίταζα πέρυσι, φαίνεται να έχει πιο ζόρικα υψομετρικά (κι από τις Σπέτσες). Επίσης, στα περυσινά αποτελέσματα αναφέρονται μόνο 20 τερματίσαντες στο 30άρι.

http://www.alonissoschallenge.gr/alphagamma974nualphasigmaf-30-chilambdamu.html
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

marstay
Forum-Runner

Greece


158 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2015 :  10:06:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα πρότεινα Αλλόνησο. Βρέθηκα πέρυσι το καλοκαίρι και η φύση που προσφέρει είναι μαγική. Επίσης έχει και πάρα πολύ ωραία χώρα. Σχετικά με τον αγώνα δεν τον έχω τρέξει και δεν έχω εμπειρία αλλά είδα κομμάτια της διαδρομής στις βόλτες που έκανα για να βρεθώ σε διάφορες παραλίες του νησιού και πρέπει να πω πως προσφέρει πανέμορφες εικόνες μέσα σε καταπράσινα τοπία με μοναδική θέα. Εγώ πάντως όταν μέσα από το αμάξι έβλεπα τη διαδρομή δεν φαντάζεσαι πόσο ζήλευα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2015 :  11:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...Ιωαννα ...η Σκυρος εχει εναν ημι που διεξαγεται την τελευταια εβδομαδα του Σεπτεμβριου, ημερα Σαββατο το απογευμα, αλλα ειναι για τους μυημενους...αφου δεν δηλωνεται πουθενα !!! Τον ειχα τρεξει το 2012... προεκυψε τελικα να ειναι 12400 μετρα (επειδη, οπως ειπαν, γινοταν καποιος γαμος...κι ειχαν κλεισει οι δρομοι)...και εδωσα στη κυριολεξια "τα ρεστα μου", για να μην τερματισω τελευταιος στους ανδρες (ετρεχαν και δυο γυναικες!!!). Τελικα ...τα καταφερα και βγηκα προτελευταιος, 6ος δηλαδη στους 7 που τρεξαμε!!! Μεγαλη επιτυχια!!!!Τον αγωνα το συστηνω ανεπιφυλακτα παντως. Σκετη μαγεια...για τους φανατικους του νησιου...οπως εγω !Με ρυθμο 4:50 ανεβαινεις βαθρο, αφου διεκδικεις πρωτια!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Θεϊκο!!!!
Θα τον ψάξω Σπύρο και αν υπάρχει ακόμα θα επιδιώξω να τον τρέξω! Αυτές είναι εμπειρίες, όχι αστεία!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2015 :  11:21:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

Ιωάννα καλησπέρα. να σου πω απλά πως τα 1028 μέτρα υψομετρική που γράφει για αγώνα βουνού δεν είναι κάτι το τρομερό. βέβαια χωρίς καθόλου εμπειρία σε τέτοιου είδους αγώνες ίσως δυσκολευτείς σε κάποια σημεία αλλά ως νούμερο δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο. εφόσον αναφέρεις τη διάθεσή σου για τουριστικό τρέξιμο(χωρίς κυνήγι θέσης-χρόνου το εκλαμβάνω), προσωπικά θα διάλεγα τον ορεινό καθώς τα τοπία και οι εναλλαγές είναι μακράν συναρπαστικότερα των απλών αγώνων δρόμου.

από εκεί και πέρα, δεν γνωρίζω κάτι για τους αγώνες ώστε να σε βοηθήσω στο δίλημμά σου. καλή επιτυχία σε όποιο κι αν επιλέξεις τελικά!

ΥΓ. καλό θα ήταν να βάλεις κάποιες ανηφόρες(παραπάνω αν έχεις ήδη) την εβδομάδα στην προπόνησή σου σε περίπτωση που διαλέξεις τον ορεινό.

ΥΓ2. πιθανότατα τα ξέρεις όλα αυτά που σου λέω, απλά προσπαθώ να βοηθήσω.

Τάσος

know your limits. then destroy them.



Ευχαριστώ Τάσο! Το θεωρούσα πιο δύσκολο να πω την αλήθεια...
Χρόνια πολλά και για την γιορτή σου επι τη ευκαιρία
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2015 :  11:22:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Στην Αλλόνησο έχει στριφτή τυρόπιττα, στη Σκιάθο κρέπες, διάλεξε και πάρε!



στην Σκόπελο νόμιζα ότι είναι η τυρόπιτα..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2015 :  11:23:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Η Αλλόνησος πάντως, που τη γλυκοκοίταζα πέρυσι, φαίνεται να έχει πιο ζόρικα υψομετρικά (κι από τις Σπέτσες). Επίσης, στα περυσινά αποτελέσματα αναφέρονται μόνο 20 τερματίσαντες στο 30άρι.

http://www.alonissoschallenge.gr/alphagamma974nualphasigmaf-30-chilambdamu.html



Πολύ ενδιαφέρον αυτό! Χίλια ευχαριστώ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2015 :  11:25:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by marstay

Θα πρότεινα Αλλόνησο. Βρέθηκα πέρυσι το καλοκαίρι και η φύση που προσφέρει είναι μαγική. Επίσης έχει και πάρα πολύ ωραία χώρα. Σχετικά με τον αγώνα δεν τον έχω τρέξει και δεν έχω εμπειρία αλλά είδα κομμάτια της διαδρομής στις βόλτες που έκανα για να βρεθώ σε διάφορες παραλίες του νησιού και πρέπει να πω πως προσφέρει πανέμορφες εικόνες μέσα σε καταπράσινα τοπία με μοναδική θέα. Εγώ πάντως όταν μέσα από το αμάξι έβλεπα τη διαδρομή δεν φαντάζεσαι πόσο ζήλευα...



Ευχαριστώ πολύ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2015 :  12:07:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στις 31/5 είχε και ημιμαραθώνιο στη Σύρο αλλά πάιζει να τον μεταφέρουν για λίγο πιο μετά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vrondos
Newbie Forum Runner

Greece
22 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2015 :  14:32:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
... Για όποιον δεν τον πειράζει η απόσταση, στις 31/5 γίνεται και το Porto Carras Spring Half Marathon στη Χαλκιδική.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2015 :  15:03:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αργύρη , Vrondos, σας ευχαριστώ αλλά έλεγα ανάμεσα στα δύο αρχικά να επιλέξω και να μη βάλω και άλλες επιλογές ανάμεσα και μπερδευτώ
Καλή η Σύρος, αλλά επειδή το 3ημερο του Αγίου Πνεύματος γίνεται χαμός για Μύκονο και Κυκλάδες, θα γίνεται πανικός και σε εισιτήρια και σε φασαρία..
'Οσο για τον αγώνα στην Χαλκιδική, η αλή8εια είναι οτι τον κοιτάξαμε, αλλά και μακρυά είναι, και δεν έχει περάσει και πολύς καιρός απτην Θεσσαλονίκη.
Σας ευχαριστώ πάντως και τους δύο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000