Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 salomon serres city trail
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 23/04/2015 :  15:29:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Την επόμενη Κυριακή (3/5) θα γίνει ο 1ος αγώνας salomon serres city trail, που αλλού στις Σέρρες!

προσωπικά μετά τις πολύ θετικές εντυπώσεις που αποκόμισα από τον πρώτο μου αγώνα city trail(στην Ξάνθη) και σε συνδυασμό με το δώρο που δίνουν-τεχνικό σάλομον μπλουζάκι!- αλλά και τη μικρή απόσταση από την Καβάλα θα δώσω το παρόν!

Κανείς άλλος να βρεθούμε-γνωριστούμε?

ο αγώνας είναι 11χιλιόμετρα και ξεκινάει στις 11!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2015 :  23:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λεω να παω και γω θαρθει και ο Σιδεριδης,απο Καβαλα? Γιατι ο Φωτιαδης θα ειναι αντε να δουμε τους salomonistes!Δε εχω τρεξει city κ θελω να δοκιμασω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2015 :  01:22:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ξέρω καθόλου φίλε,φαντάζομαι θα είναι λογω χορηγίας της εταιρείας!

Αν εννοείς πρώτη φορά για Σίτι τρειλ πάντως,είναι πολύ ωραία εμπειρία πραγματικά. Βλέπεις τα καλύτερα μέρη της πόλης τρέχοντας σε όλα τα δυνατά τερέν από λίγο στο καθένα! Άσφαλτος,βουνό,ανηφόρα,κατηφόρα,σκαλάκια,πλακόστρωτα..τα πάντα!

Δεν έχω ιδέα από Σέρρες- μια φορά πήγα αλλά δε θυμάμαι τίποτα!- όμως η διαδρομή που διάβασα υπόσχεται συγκινήσεις! Και φαντάζομαι δεν θα διοργανωνοταν κάτι τέτοιο εφόσον η πόλη δεν πληρούσε τις προϋποθέσεις..

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giatros28
Forum-Runner

73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2015 :  09:17:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΟΥ SERRES CITY TRAIL SALOMON

Η διαδρομή θα περνάει διαδοχικά από τα εξής σημεία: Πλατεία Κρονίου – πεζόδρομος Κωνσταντίνου Καραμανλή (π.ΜΕΡΑΡΧΙΑΣ) – Δημοτικό Μέγαρο – Πλατεία Ελευθερίας – περνάμε απέναντι στην Κύπρου – για να βρεθούμε την Ιερά Μητρόπολη – στρίβουμε δεξιά στην Μητροπολίτου Κωνσταντίνου η οποία και συναντά – την ‘Ιωνος Δραγούμη –ανηφορίζουμε σε μία ήσυχη και όμορφη περιοχή της πόλης – και στη συμβολή με την οδό Χατζηπανταζή ,όπου βλέπουμε απέναντί μας τους Αγ. Θεοδώρους ( παλαιά Μητρόπολη) κινούμαστε αριστερά επί της Παπάζογλου προς το 3ο Γυμνάσιο και αφού περάσουμε το παρκάκι ( το οποίο το βλέπουμε στα αριστερά μας) θα συναντήσουμε την οδό Ορέστη ( δίπλα από το 3ο Γυμνάσιο) η οποία μας οδηγεί σε ένα άγνωστο για πολλούς Σερραίους μονοπάτι που θα μας οδηγήσει στα –σκαλιά που θα μας βγάλουν στον Ι.Ν. Αγίου Νικολάου – σταθείτε να δείτε πανοραμικά όλη την πόλη και τον Ν.Σερρών μέχρι και τα Κερδύλλια - και στη συνέχεια βγαίνουμε στον δρόμο του Κουλά ( Βυζαντινής Ακρόπολης).

Κατηφορίζοντας περνάμε από το ξενοδοχείο « ΕΛΠΙΔΑ RESORT» - και πριν τον Ι. Ν. Αγίων Αποστόλων στρίβουμε αριστερά στο μονοπάτι που θα μας βγάλει στην Ε. Ο. Σερρών Λαϊλιά – ακολουθούμε τον δρόμο ( άσφαλτο) για περίπου 1 χιλιόμετρο –στη συνέχεια στρίβουμε δεξιά στον χωμάτινο δρόμο που θα μας βγάλει στη λίμνη ( ΠΡΟΣΟΧΗ στην ΚΑΤΗΦΟΡΑ πριν τη λίμνη) – περνάμε τη ξύλινη γέφυρα της λίμνης - και στη συνέχεια παίρνουμε το δρόμο ( χώμα και άσφαλτο) που θα μας φέρει στην πόλη.

Στην ‘Ιωνος Δραγούμη στρίβουμε, για να δούμε το παρεκκλήσι του Προδρόμου ( Προδρομούδι) και στη επόμενη διασταύρωση πάμε αριστερά ακολουθώντας την Ορφέως για να βρούμε την Κωνσταντινουπόλεως – 1η κάθετος- την οποία και ακολουθούμε ( παράλληλα της Εθν.Αντίστασης) για να μας οδηγήσει στην πλατεία του ΙΚΑ , την οποία και διασχίζουμε για να βρεθούμε απέναντι – στην Πρίγκ. Χριστοφόρου και στην αμέσως επόμενη διασταύρωση με την Παπαπαύλου πηγαίνουμε αριστερά και βγαίνουμε στα GOODYS για να περάσουμε απέναντι στην Πλατεία Ελευθερίας ακολουθώντας τον ποδηλατόδρομο τερματίζουμε μετά από 100 μέτρα μπροστά από την Εθνική Τράπεζα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giatros28
Forum-Runner

73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2015 :  09:20:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zsHfbeAPz5R0.k1Uh33Zh2vWk
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2015 :  17:44:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
giatros28 καλησπέρα. είσαι Σερραίος? αν ναι μπορείς να μας κατατοπίσεις περίπου στα χιλιόμετρα που αντιστοιχούν στο κάθε τερρέν? ή ίσως ξέρεις αν μπορούμε να βρούμε κάπου τα υψομετρικά της διαδρομής? όχι τίποτα, μην πάμε για μια χαλαρή βολτούλα και καταλήξουμε με τη γλώσσα ανάποδα και τα μάτια έξω! είμαι υποψιασμένος από το city trail βέβαια αλλά κάθε βοήθεια δεκτή!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsimp
Forum-Runner

Greece


52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2015 :  15:44:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit gtsimp Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Επισυνάπτω το υψομετρικό προφίλ της διαδρομής. Η διαδρομή είναι άσφαλτος στο μεγαλύτερο διάστημα, με λίγα σκαλοπάτια στον λόφο του Κουλά και μικρό κομμάτι πλακόστρωτο μέσα στην πόλη, στα σημεία αφετηρίας και τερματισμού. Χωματόδρομος είναι από το 5.1km μέχρι το 8.1km. Επίσης στο 2.9km έχει λίγο χώμα για 200-300 μέτρα.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2015 :  19:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
απαιτητικό δείχνει.. κι αφού μιλάμε για χωματόδρομο απλά, ένα παπούτσι δρόμου είναι ότι πρέπει. ευχαριστούμε φίλε!

μόνος μου θα πάω τελικά!? άλλος κανείς??

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsimp
Forum-Runner

Greece


52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2015 :  22:32:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit gtsimp Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
θα είμαι και γω εκεί... επίσης στο παρακάτω λινκ μπορείς να δεις πιοι έχουν δηλώσει συμμετοχή μέχρι στιγμής...

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1M_72c6xU0VemYSy7dypwN13kkWpvS_VHUBt3ecNQ4Bk/edit?pli=1#gid=915538575
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2015 :  23:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αα εσύ είσαι οργανωμένος φίλε! αν ξέρεις και κάτι για την τροφοδοσία(πού θα έχει σταθμούς κυρίως), είσαι ο άνθρωπός μου!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsimp
Forum-Runner

Greece


52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/04/2015 :  00:21:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit gtsimp Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
δυστυχώς δεν έχω ιδέα... εάν μάθω κάτι θα το αναφέρω κι εδώ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsimp
Forum-Runner

Greece


52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2015 :  04:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit gtsimp Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά θα υπάρχει σταθμός υποστήριξης με νερό στα μέσα της διαδρομής όπως φαίνεται και στα σχόλια στο παρακάτω link: http://marathonserres.blogspot.gr/2015/03/serres-city-trail-salomon.html
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2015 :  10:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μόλις το είδα gtsimp ευχαριστώ! οπότε το πάμε συντηρητικά και βλέπουμε.

καλόν αγώνα να έχουμε!!!

λαχανί saucony καπέλο για όποιον ενδιαφέρεται για γνωριμία, τόσο απλά!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsimp
Forum-Runner

Greece


52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/05/2015 :  21:54:18  Εμφάνιση Προφίλ  Visit gtsimp Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
@tzatzikis90 πως σου φάνηκε ο αγώνας; στην εκκίνηση ήσουν μπροστά και δεξιά; ήμουν πίσω κι αριστερά απλά προς τα κει είδα έναν με πράσινο καπέλο :)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/05/2015 :  22:17:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μου άρεσε πολύ σαν διαδρομή και δυσκολία, μια χαρά ήταν! προσωπικά βέβαια κατέληξα να τρέχω λίγο μπροστά από τη σκούπα αφού βρήκα στο δρόμο πολύ ωραία παρέα και πήγα με το ρυθμό της. 1:17 έκανα πάνω κάτω!

στην εκκίνηση ήμουν σχετικά πίσω αφού μ αρέσει να ξεκινάω τελευταίος και να περνάω κόσμο στη συνέχεια! αν και χτες απλά ξεκίνησα και τερμάτισα πίσω!

οι δικές σου εντυπώσεις?

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsimp
Forum-Runner

Greece


52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/05/2015 :  22:37:44  Εμφάνιση Προφίλ  Visit gtsimp Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
εμένα ήταν ο πρώτος μου αγώνας (ξεκίνησα να τρέχω τον γενάρη) και είμαι κατενθουσιασμένος... ήδη ψάχνω τον επόμενο αγώνα :) τερμάτισα σε 1:03 περίπου. Η διαδρομή αλλά και η ευρύτερη περιοχή είναι το στολίδι των Σερρών μιας που η πόλη μας δεν έχει, θεωρώ, κάτι άλλο να δείξει (αισθητικά εννοώ)...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000