Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 ερευνα: λογοι συμμετοχης σε μαραθωνιους
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

paschalis
Newbie Forum Runner

Greece
5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 12/05/2015 :  11:39:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα σε ολους. στα πλαισια της πτυχιακης μου εργασιας πραγματοποιω μια έρευνα με θέμα τους λογους συμμετοχης των αθλητων σε μαραθωνιους και δρομους υγειας. Θα ημουν υποχρεος σε οποιον θελει να βοηθησει απαντωντας στο ερωτηματολογιο που υπαρχει στον συνδεσμο παρακατω. Η βοηθεια σας ειναι πολυ χρησιμη.
Ευχαριστω εκ των προτερων


http://university-of-peloponnese.limequery.org/index.php/797188/lang-el

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  13:07:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορείς να εξηγήσεις ποιους εννοείς δρόμους υγείας; Αν εννοείς όλους τους υπολοιπους αγώνες μικρότερων αποστάσεων τότε δε νομίζω να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα από τις απαντήσεις. Κάποιος μπορεί να τρέχει 1 μαραθώνιο το χρόνο και να κάνει 5 προπονήσεις την εβδομάδα και κάποιος άλλος να τρέχει 50 αγώνες των 3 χλμ και να μη κάνει καμία προπόνηση. Άσε που δεν πρόκειτε να σου γράψει κανείς όλους τους αγώνες που έχει τρέξει γιατί είναι πάρα πολλοί. Εγώ σταμάτησα εκεί που έλεγε να κατονομάσω όλους τους αγώνες που έχω τρέξει, αν και θα έπρεπε να σταματήσω από την αρχή που ρωτούσε πόσους μαραθωνίους ή δρόμους υγείας έχω τρέξει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

paschalis
Newbie Forum Runner

Greece
5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  13:15:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δρομοι υγειας καταβαση θεωρουνται οι παραλληλοι αγωνες που τρεχουν μαζι με εναν μαραθωνιο η ημιμαραθωνιο. Το ερωτηματολογιο αυτο ειναι απο την διεθνη βιβλιογραφια οποτε κ εμεις το χρησιμοποιουμε ετσι επειδη δεν μπορουμε να το κανουμε πολλες αλλαγες. προσπαθησαμε να το προσαρμωσουμε καπως στα Ελληνικα δεδομενα. Σκοπος της ερευνας ειναι τα κινητρα που εχει ενας αθλητης για να τρεξει και οχι το ποσες προπονησεις κανει που ειναι οι αρχικες ερωτησεις. ευχαριστω παντως για την παρατηρηση σου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  13:30:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λες αλλά σχεδόν όλοι οι αγώνες που ονομάζονται "Δρόμοι Υγείας" δεν γίνονται παράλληλα με μαραθωνίους ή ημιμαραθωνίους. Θα μπορούσες να γράψεις "λογους συμμετοχης των αθλητων σε μαραθωνιους-ημιμαραθωνιους και παράλληλους αγώνες". Αλλά υπάρχουν πολλοί ημιμαραθώνιοι που δεν έχουν παράλληλους αγώνες (εκτός από παιδικούς)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

paschalis
Newbie Forum Runner

Greece
5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  13:37:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ πως έχει κάποια λάθη αλλα δεν το εχω φτιαξει εγω το ερωτηματολογιο από την αρχή επειδη οπως ανέφερα και πιο πάνω ακολουθούμε τις έρευνες που έχουν γίνει διεθνώς με αυτό το ερωτηματολόγιο. Απλά όπως είπα και πριν κύριος στόχος είναι τα κίνητρα που έχει ένας αθλητής για να λάβει μέρος σε έναν αγώνα δρόμου

Edited by - paschalis on 12/05/2015 13:37:53
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

yiannis444
Advanced Forum-Runner

Greece
282 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2015 :  17:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οι ερωτησεις ειναι λιγο κάπως ...δε καταλαβαινω τη χρησιμοτητα του ερωτηματολογιου...το κινητρο του δρομεα ειναι τρεχει...να τρεχει...κι αν γινεται να εχει κι αλλους που κανουν το ιδιο για παρεα ακομα καλυτερα...Προσωπικα , ο,τι ισχυει για την καθημερινη ζωη και τις επιλογες που κανω στα πλαισια αυτης και τα κινητρα για τις επιλογες μου , το ιδιο ισχυει και για το τρεξιμο.
υ.γ: για να ειμαι απολυτα ειλικρινης , το ερωτηματολογιο το βρηκα λιγο ρηχό...σα να αφορουσε αποκλειστικα ματαιοδοξους δρομείς...υπάρχουν κι αυτοι αλλά ειναι σπάνιοι , μιας και οι χρονοι μας ειναι της πλάκας , οπότε η ματαιοδοξια δε βρισκει χωρο να αναπτυχθει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

paschalis
Newbie Forum Runner

Greece
5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2015 :  00:57:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φιλε Γιαννη καταλαβαινω απολυτα πως οι ερωτησεις ειναι καπως αλλα ετσι εγιναν και οι ερευνες στο εξωτερικο. Ειναι μια ερευνα που γινεται για να παρω το πτυχιο μου. εγω θελω απλα να ευχαριστησω οσους απαντησαν κ βοηθησαν με τον τροπο τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2015 :  08:51:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με το καλό το πτυχίο φίλε και αναμένουμε με ενδιαφέρον τα συμπεράσματά σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

paschalis
Newbie Forum Runner

Greece
5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2015 :  17:35:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πραγματικα σας ευχαριστω παιδια οσους απαντησαν δεν εχω ακομα εικονα ποσοι εχετε απαντησει διοτι το διαχειριζεται ο καθηγητης το συγκεκριμενο συνδεσμο αλλα οσοι και να ειστε σιγουρα η βοηθεια σας ειναι υπερπολυτιμη!!!!!! ελπιζω να τελειωσω μεσα στο καλοκαιρι και την συγγραφη της ωστε απο οκτωβρη να ξεκινησω και το μεταπτυχιακο μου πανω στο αθλητικο management
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000