Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 Γήπεδο Χαλανδρίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 25

Ant
Newbie Forum Runner

Greece
48 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 19/05/2007 :  10:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους








Το γήπεδο Χαλανδρίου βρίσκεται σην οδό 25ης Μαρτίου (κάθετη στη λεωφόρο Πεντέλης) στο σύνορο μεταξύ Χαλανδρίου και Βρηλισσίων. Αποτελείται από συγκρότημα εγκαταστάσεων που περιλαμβάνει στίβο, γήπεδο ποδοσφαίρου, γήπεδα μπάσκετ και κολυμβητήριο.

Το γήπεδο ποδοσφαίρου καθώς και ο στίβος ανακαινίστηκαν ριζικά στο τέλος του 2006 με την τοποθέτηση χλοοτάπητα και ταρτάν αντίστοιχα. (Στο Google Earth το γήπεδο εμφανίζεται με την παλιά του μορφή επειδή οι φώτογραφίες έχουν ληφθεί πρίν από αυτή την περίοδο, για το λόγο αυτό δεν επισυνάπτω φωτό από εκεί).

Η εσωτερική στροφή του γηπέδου είναι 400m και η εξωτερική 435. Η είσοδος για το κοινό επιτρέπεται μεταξύ 07:30 - 17:00 και 19:30 - 22:30 ωστόσο μερικές φορές ενδέχεται να δεσμεύεται πλήρως ο χώρος λόγω συγκεκριμένων εκδηλώσεων (αγώνες ποδοσφαίρου κτλ) και να μην είναι δυνατή η προπόνηση.

Ιδανικότερη ώρα για προπόνηση είναι το πρωί καθώς ο κόσμος είναι λίγος - ακριβώς το αντίθετο δε συμβαίνει το απόγευμα όπου πολλές φορές, εάν μάλιστα τρέχεις γρήγορα, είναι αναγκαίο να κάνεις συνεχείς ελιγμούς!

Fanis.
Advanced Forum-Runner

Greece


373 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2007 :  13:31:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχεις απολυτο δικιο με οσα λες.Απλα το βραδυ εχει λιγο πιο δροσερα.Παλι καλα που αφηνουν τωρα και μπορουμε και τρεχουμε γιατι στην αρχη που το ειχαν φτιαξει δεν αφηναν να μπει κανεις μεσα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tamilthi
Advanced Forum-Runner

Greece


301 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2007 :  19:53:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ενα βραδάκι που είχα πάει κατά τις 10 πάντως το χειμώνα, είχε το πολύ 5-6 άτομα που έτρεχαν.

Σημαντικό για κάποιους: Είναι και πολύ κοντά στην έξοδο της Αττικής οδού...

"Τρέχω γιατί πάντα με οδηγεί εκεί που θέλω να πάω"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tamilthi
Advanced Forum-Runner

Greece


301 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2007 :  11:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ πάντως προτιμώ την ανηφόρα Πεντέλης ως τις ταβέρνες και ειδικά το κομμάτι μπροστά από τη μονή και επιστροφή για τις διατάσεις στο στάδιο με ...λεωφορείο βεβαίως βεβαίως!
Γι αυτό άλλωστε έρχομαι καμιά φορά, αν και δεν είμαι γειτονάκι...
(stone cityθεν)


You'll never walk alone!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ant
Newbie Forum Runner

Greece
48 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2007 :  11:53:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stavros
προσωπικα προτιμω την εξωτερικη του παρκου της αττικης οδου που ειναι 1.400 μετρα και ας εχει και τσιμεντο



Στάυρο και γω έτρεχα αρκετό καιρό γύρω απ'το πάρκο (τώρα που το λές ίσως αξίζει να το δημοσιεύσουμε κι αυτό, 1450 το χω μετρησει εγω) αλλά το εγκατέλειψα λόγω τσιμέντου. Για να τρέξεις στην άσφαλτο δε, δεν το συζητάω αφού τα αυτοκίνητα πάνε σαν τρελοί...έχεις δοκιμάσει το γήπεδο από τοτε που μπήκε το ταρτάν; Άλλη αίσθηση...

"Ο μόνος τρόπος για να προσδιορίσουμε τα όρια του εφικτού είναι να διεισδύσουμε λίγο μέσα στα όρια του ανέφικτου"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimmyc
Elite Forum-Runner

1146 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2007 :  10:57:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά, θα είμαι Αθήνα αυτές τις μέρες και θα προπονούμαι είτε στο Αλσος Συγγρού είτε στο Γήπεδο Χαλανδρίου. Τι ώρα πάτε για προπόνηση συνήθως;

Γνώση που δεν μοιράζεται δεν έχει λόγο ύπαρξης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ant
Newbie Forum Runner

Greece
48 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2007 :  17:10:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimmyc

Παιδιά, θα είμαι Αθήνα αυτές τις μέρες και θα προπονούμαι είτε στο Αλσος Συγγρού είτε στο Γήπεδο Χαλανδρίου. Τι ώρα πάτε για προπόνηση συνήθως;


dimmyc εγώ είμαι εκεί σχεδόν κάθε πρωί, πάνω κάτω από τις 9 μέχρι τις 10. Αύριο συγκεκριμένα πιθανώς να είμαι και λίγο νωρίτερα...

"Ο μόνος τρόπος για να προσδιορίσουμε τα όρια του εφικτού είναι να διεισδύσουμε λίγο μέσα στα όρια του ανέφικτου"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany


598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2009 :  16:18:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τις επόμενες μέρες θα τσεκάρω το εν λόγω γήπεδο. Βρίσκεται κοντά στο σπίτι μου, τόσο καιρό το προσπερνούσα και προπονούμαι στην άσφαλτο..καλά να πάθω λοιπόν αφού άρχισε και πάλι ο ανυπόφορος πόνος στο γόνατο μου...ελπίζω στο ταρτάν να στρώσει πάλι η κατάσταση και να συνεχίσω τις προπονήσεις κανονικά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ttsog
Senior Forum-Runner

Greece


835 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2009 :  16:22:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ttsog Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Plesia

Τις επόμενες μέρες θα τσεκάρω το εν λόγω γήπεδο. Βρίσκεται κοντά στο σπίτι μου, τόσο καιρό το προσπερνούσα και προπονούμαι στην άσφαλτο..καλά να πάθω λοιπόν αφού άρχισε και πάλι ο ανυπόφορος πόνος στο γόνατο μου...ελπίζω στο ταρτάν να στρώσει πάλι η κατάσταση και να συνεχίσω τις προπονήσεις κανονικά



Για δες και πες μας. Γιατί τελευταία φορά που είχα ρωτήσει, ο στίβος κλείνει τα απογεύματα από 5-8:30 για το κοινό... Πάντως όντως το ταρτάν είναι σε καταπληκτική κατάσταση. Αν σε βολεύει το ωράριο είναι καλή περίπτωση.

Edited by - ttsog on 02/02/2009 16:26:14
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GIANNISEO77
Advanced Forum-Runner

Greece
230 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2009 :  17:12:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ttsog

quote:
Originally posted by Plesia

Τις επόμενες μέρες θα τσεκάρω το εν λόγω γήπεδο. Βρίσκεται κοντά στο σπίτι μου, τόσο καιρό το προσπερνούσα και προπονούμαι στην άσφαλτο..καλά να πάθω λοιπόν αφού άρχισε και πάλι ο ανυπόφορος πόνος στο γόνατο μου...ελπίζω στο ταρτάν να στρώσει πάλι η κατάσταση και να συνεχίσω τις προπονήσεις κανονικά



Για δες και πες μας. Γιατί τελευταία φορά που είχα ρωτήσει, ο στίβος κλείνει τα απογεύματα από 5-8:30 για το κοινό... Πάντως όντως το ταρτάν είναι σε καταπληκτική κατάσταση. Αν σε βολεύει το ωράριο είναι καλή περίπτωση.

Δε κλείνει καθόλου κι ας υπάρχει αυτή η οδηγία στο χαρτί.Μόνο στο γήπεδο ποδοσφαίρου δεν επιτρέπεται αυτές τις ώρες.Αλλά όλοι πρέπει να σεβόμαστε αυτού που κάνουν προπόνηση στιβου(όποτε κάνουν ταυτόχρονα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GIANNISEO77
Advanced Forum-Runner

Greece
230 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2009 :  17:20:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ant

quote:
Originally posted by stavros
προσωπικα προτιμω την εξωτερικη του παρκου της αττικης οδου που ειναι 1.400 μετρα και ας εχει και τσιμεντο



Στάυρο και γω έτρεχα αρκετό καιρό γύρω απ'το πάρκο (τώρα που το λές ίσως αξίζει να το δημοσιεύσουμε κι αυτό, 1450 το χω μετρησει εγω) αλλά το εγκατέλειψα λόγω τσιμέντου. Για να τρέξεις στην άσφαλτο δε, δεν το συζητάω αφού τα αυτοκίνητα πάνε σαν τρελοί...έχεις δοκιμάσει το γήπεδο από τοτε που μπήκε το ταρτάν; Άλλη αίσθηση...

"Ο μόνος τρόπος για να προσδιορίσουμε τα όρια του εφικτού είναι να διεισδύσουμε λίγο μέσα στα όρια του ανέφικτου"

Που να τρέξεις και στο χορτάρι γύρω απο το γήπεδο ποδοσφαίρου!!Το ταρτάν μετά σου φαίνεται άσφαλτος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany


598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2009 :  17:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by GIANNISEO77

quote:
Originally posted by ttsog

quote:
Originally posted by Plesia

Τις επόμενες μέρες θα τσεκάρω το εν λόγω γήπεδο. Βρίσκεται κοντά στο σπίτι μου, τόσο καιρό το προσπερνούσα και προπονούμαι στην άσφαλτο..καλά να πάθω λοιπόν αφού άρχισε και πάλι ο ανυπόφορος πόνος στο γόνατο μου...ελπίζω στο ταρτάν να στρώσει πάλι η κατάσταση και να συνεχίσω τις προπονήσεις κανονικά



Για δες και πες μας. Γιατί τελευταία φορά που είχα ρωτήσει, ο στίβος κλείνει τα απογεύματα από 5-8:30 για το κοινό... Πάντως όντως το ταρτάν είναι σε καταπληκτική κατάσταση. Αν σε βολεύει το ωράριο είναι καλή περίπτωση.

Δε κλείνει καθόλου κι ας υπάρχει αυτή η οδηγία στο χαρτί.Μόνο στο γήπεδο ποδοσφαίρου δεν επιτρέπεται αυτές τις ώρες.Αλλά όλοι πρέπει να σεβόμαστε αυτού που κάνουν προπόνηση στιβου(όποτε κάνουν ταυτόχρονα.

.


Τέλεια, θα έχω και ωραία..θέα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2009 :  19:33:07  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμένα μου αρέσουν οι φωτογραφίες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2009 :  19:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kanivallos

Εμένα μου αρέσουν οι φωτογραφίες!


σπευδω να συμφωνησω...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ttsog
Senior Forum-Runner

Greece


835 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2009 :  10:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ttsog Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kanivallos

Εμένα μου αρέσουν οι φωτογραφίες!



Μπαααα, θολές είναι !



"Πιο δύσκολο είναι να το σκεφτείς, παρά να το κάνεις..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2009 :  13:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ttsog

quote:
Originally posted by kanivallos

Εμένα μου αρέσουν οι φωτογραφίες!



Μπαααα, θολές είναι !



"Πιο δύσκολο είναι να το σκεφτείς, παρά να το κάνεις..."


βρε μπας εχεις πρεσβυωπια;

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 25 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000