Fitness Pulse
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 Γήπεδο Χαλανδρίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 18

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany

598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2009 :  15:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προπονήθηκα σήμερα το πρωί στο συγκεκριμένο γήπεδο.Το ταρτάν τέλειο, είχε λίγα άτομα, άλλοι έτρεχαν, άλλοι περπατούσαν, διαφόρων ηλικιών. Μια χαρά ήτανε! Πολύ χαίρομαι που διαβάζοντας στο forum το ανακάλυψα. Θα το τιμώ 2 φορές την εβδομάδα.
Έχει ένα χαρτί στην είσοδο του γηπέδου, όπου αναφέρει ότι απαγορεύεται η χρήση του στίβου μεταξύ 17-20..Πάντως οι ώρες λειτουργίας του είναι από τις 7-22.30, οπότε ακόμα και το καλοκαίρι ειδικά και λόγω θερμοκρασίας μετά τις 20.00 άνετα κανείς μπορεί να το χρησιμοποιήσει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece

1855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2009 :  17:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι εγώ εκεί ήμουν, αλλά δεν είδα καμιά αγελαδίτσα να τρέχει!

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1700 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2009 :  19:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κανίβαλε!

Σε 20 λεπτά θα είμαι εκεί...

Ελα να σου κάνω τον λαγό...

Αντώνης Δραγώνας

GIANNISEO77
Advanced Forum-Runner

Greece
230 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2009 :  19:45:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Plesia

Προπονήθηκα σήμερα το πρωί στο συγκεκριμένο γήπεδο.Το ταρτάν τέλειο, είχε λίγα άτομα, άλλοι έτρεχαν, άλλοι περπατούσαν, διαφόρων ηλικιών. Μια χαρά ήτανε! Πολύ χαίρομαι που διαβάζοντας στο forum το ανακάλυψα. Θα το τιμώ 2 φορές την εβδομάδα.
Έχει ένα χαρτί στην είσοδο του γηπέδου, όπου αναφέρει ότι απαγορεύεται η χρήση του στίβου μεταξύ 17-20..Πάντως οι ώρες λειτουργίας του είναι από τις 7-22.30, οπότε ακόμα και το καλοκαίρι ειδικά και λόγω θερμοκρασίας μετά τις 20.00 άνετα κανείς μπορεί να το χρησιμοποιήσει.

Δεν ισχύει αυτό.Όπως επίσης αν δεν έχει προπόνηση ποδοσφαίρου,τα φώτα δεν ανάβουν ποτέ,αν και δεν ενοχλεί καθόλου.(κυρίως Κυριακές)

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany

598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2009 :  18:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να κάνω μια χαζούλα ερώτηση? Πρώτη φορά προπονούμαι σε ταρτάν και μου φαίνεται ότι είναι πιο δύσκολο από ότι στην άσφαλτο. Μετακινείται κανείς πιο αργά στο ταρτάν από ότι στην άσφαλτο?

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1700 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2009 :  18:26:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Σωστή παρατήρηση!!!

Και σωστή αίσθηση!!!

Είναι γιατί στο ταρτάν ΔΕΝ μπορείς να ξεφύγεις από τν διαδρομή κόβωντας δρόμο στις στροφές και ούτε έχει κατηφόρες να σε βοηθάνε!

Από την άλλη υπάρχει το "ψυχολογικό" πρόβλημα του "γύρω-γύρω" καθώς και της ανάγκης να κάνεις 25 (!!!!!!!) γύρους, για να συμπληρώσεις τα 10 χλμ...

Πάντως, αύριο το πρωί ~9:00 θα είμαι εκεί και θα (προσπαθώ να) κάνω ~12 χλμ, οπότε, αν έρθεις θα ταπούμε από κοντά!...

Αντώνης Δραγώνας

ΥΓ: Φυσικά το στάδιο είναι μονόδρομος για οποιαδήποτε προσπάθεια κάνεις για γρήγορο τρέξιμο!!!

nikats
The Book

Greece

6330 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2009 :  19:52:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:

Πάντως, αύριο το πρωί ~9:00 θα είμαι εκεί και θα (προσπαθώ να) κάνω ~12 χλμ, οπότε, αν έρθεις θα ταπούμε από κοντά!...

Αντώνης

Eπ! Ας τη κοπέλα να αθληθεί και κοίτα να επανέλθεις. Σε παρακολουθώ, μη νομίζεις τ' αντίθετο Αντωνάκη

Listen to everyone, follow no one.

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1700 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2009 :  21:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νίκο μου...

Προσπαθώ να επανέλθω...

Αλλά δεν με αφήνουν ο αλήτης ο αχίλλειος και η βροχή...

Ενεκα, λοιπόν, του αχίλλειου πάω κι εγώ στο Χαλάνδρι (για μαλακά... πιό μαλακάαααα...), όπου τόχω ρίξει στην ποιοτική (????????????) προπόνηση...
Δηλαδή τρέχω λίγο και γρήγορα... (έχεις κάνει 2400 σε 10:17??? )
Ε! ρε γέλοιο, που θα γίνει πρώτα ο Θεός στην Μεσσήνη...
Θα τερματίσω πίσω από τον Κανίβαλο (που είναι σίγουρος πως θα τερματίσει τελευταίος, αφού θα τρώει όποιον προλαβαίνει... )

Αύριο, λοιπόν, άμα δεν βρέχει στο Χαλάνδρι και την κυριακή στην Φιλοθέη για κανένα 20+ (άμα αντέξω ψυχολογικά...)

Κι άμα δω πως δεν γίνεται τίποτα, στις 28/2 έχει κι ένα 200άρι (χιλιομετράκια...), για κάνω long-cycling... και να μην στενοχωριέμαι...

Αντώνης Δραγώνας

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece

1855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2009 :  22:16:08  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν, για να μην ξεχνιόμαστε....
Ο Αντώνης είναι ο πρώτος στόχος κατάκτησης μου.
Ο μάγος της φυλής (που εκτελεί χρέη χάκερ) μου ανακοίνωσε τους χρόνους του.
Υμηττός 2:06:34, Πάρνηθα 1:17:42 και μαραθώνιος Αθήνας 3:45:29
Σε συνδυασμό με αχίλλειους τένοντες και λοιπούς τραυματισμούς, είναι εφικτή η υπερκέραση του.
(αν δω ότι δεν τα καταφέρνω, στα τελευταία 5 χιλιόμετρα θα έχω μπράβους για τρικλοποδιές)

Μη σπαταλάτε την περιφρόνηση σας. Υπάρχει μεγάλος αριθμός ανθρώπων που τη χρειάζεται.

dpkouk
ellanodikis

Greece

11586 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2009 :  11:57:31  Εμφάνιση Προφίλ  Visit dpkouk Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
πλακα πλακα κανιβαλος δεν ειμαι αλλα θα θελα να τον πιασω..με τετοιους χρονους..νασαι καλα αντωνη να μας δινεις στοχους

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany

598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2009 :  13:14:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by aad

Σωστή παρατήρηση!!!

Και σωστή αίσθηση!!!

Είναι γιατί στο ταρτάν ΔΕΝ μπορείς να ξεφύγεις από τν διαδρομή κόβωντας δρόμο στις στροφές και ούτε έχει κατηφόρες να σε βοηθάνε!

Από την άλλη υπάρχει το "ψυχολογικό" πρόβλημα του "γύρω-γύρω" καθώς και της ανάγκης να κάνεις 25 (!!!!!!!) γύρους, για να συμπληρώσεις τα 10 χλμ...

Αντώνης Δραγώνας

ΥΓ: Φυσικά το στάδιο είναι μονόδρομος για οποιαδήποτε προσπάθεια κάνεις για γρήγορο τρέξιμο!!!

Καλά αυτό το γύρω γύρω από ένα σημείο και μετά δεν παλεύεται...Πάνω από 10km νομίζω πως ψυχολογικά δεν μπορώ να κάνω μέσα στο γήπεδο. Το Σάββατο ήταν μέρα γυμναστηρίου (μυϊκή ενδυνάμωση) για εμένα, οπότε δεν πήγα στο γήπεδο. Κυριακή έκανα έξω (είπα 1 φορά την εβδομάδα να κάνω στην άσφαλτο, έτσι να μην ξεχνιόμαστε). Αύριο το πρωί κατά τις οκτώ παρά θα είμαι εκεί, για ένα χαλαρό τεσσάρι.

Ελπίζω να συμπέσουν οι ώρες μας κάποια στιγμή και να τα πούμε από κοντά!

Κατερίνα

MANOLIS
Great Master of Literature

1686 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2009 :  13:17:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ax Κατερινααααααα εμπλεξες με το φιλο ολων μας?σχολασες

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany

598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2009 :  09:26:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επανέρχομαι και πάλι...μήπως ξέρει κανείς σας πόσο νωρίς ανοίγει το γήπεδο, επειδή τον τελευταίο καιρό πηγαίνω κατά τις 7.00 και ο κόσμος ήδη εχει ξεκινήσει τις προπονήσεις του, άρα δεν ίσχύει αυτό που γράφουν στην ανακοίνωση ότι ανοίγει 7.30...

stefrun
Senior Forum-Runner

New Zealand

562 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2009 :  12:24:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Aναμένω με ενδιαφέρον την τοποθέτηση του Αντώνη

ΥΓ Ο οποίος σε παλαιότερη ανάλυση έχει αφήσει κενά όπως πχ συντελεστή τριβής του συγκεκριμένου ταρτάν , ταχύτητα πλευρικών ανέμων , στατιστική ανάλυση του μικροκλίματος της περιοχής του Χαλανδρίου , ύπαρξη δέντρων σε συνδυασμό με βαθμό απορόφησης UV ακτινοβολίας , βαθμός ηχορύπανσης από την κίνηση πέριξ του σταδίου ( dB vs time ) και το κυριότερο ηλικιακή κατανομή και φύλλο των συναθλητών που τρέχουν ( κοινώς αν υπάρχουν πιπίνια )

" running up that hill "

Edited by - stefrun on 05/06/2009 12:38:20

Queen
Senior Forum-Runner

647 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2009 :  12:48:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ πάντα γυμναζόμουν δίπλα στο σπίτι μου. Κάποια στιγμή άνοιξε το περίφημο γήπεδο των Σιταποθηκών. Στην αρχή οι φύλακες ήταν πολύ συνεπείς στο να τηρούν το πρόγραμμα του γηπέδου. Τώρα όμως είναι πιο χαλαρά και ο καθένας τρέχει όποτε θέλει. Υπάρχει μάλιστα ένα σημείο από το οποίο όλοι μπαίνουν όταν είναι κλειστό (μήπως τέτοιο σημείο υπάρχει και στο γήπεδο του Χαλανδρίου;)

Τα ΣΚ είναι κλειστό, χωρίς φώτα. Εγώ όμως έτσι κι αλλιώς τρέχω αργά το βράδυ (στα σκοτάδια, επομένως δε με ενοχλεί).

Κατερίνα, πιστεύω ότι κάτι ανάλογο με αυτό που έχω περιγράψει ισχύει και για το γήπεδο του Χαλανδρίου...(δλδ, τελικά θα μπορείς να τρέχεις όποτε θέλεις, όσο θέλεις...)

Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000