Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Έλεος ρε μάγκες πια....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2015 :  11:25:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είπαμε ότι το λύσαμε το θέμα. Αφού δεν υπήρχε κανένας αστερίσκος που να τους υποχρεώνει να έρθουν, είναι καλυμμένοι. Άσε τους διάφορους "παράξενους" να φωνάζουν

Ο χρόνος χρειάζεται κάθε τόσο μία μικρή διόρθωση για να είναι σωστός όπως και οι αγώνες

Edited by - Nek2000 on 22/05/2015 11:30:03
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2015 :  11:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υποννοήθηκε ποτέ από κανέναν ότι ήταν παράνομοι, ή νομικά ακάλυπτοι αυτοί που δήλωσαν συμμετοχή και δεν εμφανίστηκαν;

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2015 :  12:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλυμμένοι από όλες τις απόψης. Και ηθικά, όπως και οι διοργανωτές με τους αστερίσκους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2015 :  13:07:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ηθικά δεν νομίζω ότι είναι καλυμμένοι. Ούτε βέβαια και οι διοργανωτές καλύπτονται ηθικά με την προσθήκη αστερίσκων, ούτε και τους καθιστά ανήθικους αν τους συμπεριλάβουν, ασχέτως αν κάποιοι εκλαμβάνουν μια τέτοια ενέργεια ως "εκ του πονηρού".

Η ηθική συμπεριφορά γενικότερα δεν νομίζω ότι μπορεί να επιβληθεί σε κάποιον με το στανιό, ειδικά όταν αυτή η ανήθικη ενέργεια δεν είναι παράνομη. Αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα...

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2015 :  14:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
NEK πιστεύω ότι αν ήσουν διοργανωτής όσο μονοπλευρά το βλέπεις τώρα, τόσο θα το έβλεπε και τότε, και θα έλεγες, τι υπέγραψα κανά συμβόλαιο, είμαι ηθικά καλυμμένος, προσπάθησα τι να κάνουμε τώρα, δεν θα πεθάνουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2015 :  14:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν ήμουν διοργανωτής θα έβαζα και 100 νερά παραπάνω. Δεν θα άφηνα ποτέ ούτε τον τελευταίο χωρίς νερό. Μιλάμε για μηδαμινό κόστος σε σχέση με το συνολικό κόστος. Αν έβαζα αστεράκια σημαίνει ότι ήδη θα είχα αρχίσιε να σκέφτομαι πονηρά. Μονόπλευρα τα βλέπετε εσείς που προσπαθείτε να αποδείξετε ότι δεν είναι ανήθικο να τσιγκουνεύεσαι τα νερά. Εγώ λέω ότι είναι λάθος και να μην πας σε δωρεάν αγώνες όταν έχεις δηλωθεί αλλά λάθος είναι και όταν κάποιος πληρώνει για κάτι ο άλλος να μην του το προσφέρει για να κερδίσει 10c. Αν θεωρείς ότι είναι ανήθικο το ένα τότε είναι και το άλλο. Αν δεν είναι το ένα, δεν είναι και το άλλο. Ποιος τα βλέπει μονόλευρα; Εσύ τα ξεχωρίζεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2015 :  14:51:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως μια λύση θα ήταν σε κάθε διοργάνωση να υπάρχει και μια υδροφόρα του δήμου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2015 :  14:59:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε Νεκ, νομίζω ότι βλέπεις φαντάσματα εκεί που δεν υπάρχουν. Κανένας νομίζω εδώ μέσα δεν υπερασπίστηκε τον κακό διοργανωτή αγώνων που πάει να βγάλει από την μύγα ξύγκι εις βάρος των δρομέων. Το να βάλει ο διοργανωτής κάποιους αστερίσκους, κάποιους όρους αν θες, τον προστατεύει από τον κακοπροαίρετο συμμετέχοντα που μπορεί επειδή έτσι του την βάρεσε, να κάνει θέμα από το τίποτα, δεν του δίνει σε καμία περίπτωση το ελεύθερο να κάνει ότι γουστάρει και να αφήσει τους δρομείς χωρίς νερό, χωίρς φύλαξη ή δενξερωεγωτι...
Αν κάνει ότι γουστάρει, έστω και νόμιμα, ο κόσμος θα τον κράξει και ο αγώνας του θα χαντακωθεί. Και οι αστερίσκοι του δεν θα τον βοηθήσουν να κάνει καμία άλλη αρπαχτή...


________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2015 :  15:12:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε ΝΕΚ πως στο καλό προέκυψε το θέμα των κακών διοργανώσεων σε αυτό εδώ το θέμα?

Τι συμψηφισμός είναι αυτός, ότι αφού υπάρχουν κακές διοργανώσεις, και εγώ είμαι ηθικά καλυμμένος (και όχι γαιδούρι) να κλείνω συμμετοχές και να μην εμφανίζομαι -ακόμα και για αγώνες επι πληρωμή που δηλώνω και στο τέλος δεν πληρώνω-?
Πως το ένα καλύπτει το άλλο δεν καταλαβαίνω. Έτερον εκάτερον.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2015 :  15:27:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μισό λεπτάκι, γιατι διάβασα καλύτερα τι έγραψες.

Άρα το έγραψες ειρωνικά το παραπάνω.
Λες ότι δεν είναι καλυμένοι ηθικά οι δρομείς που δήλωσαν και δεν πήγαν, σωστά?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2015 :  16:23:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εννοείται ότι δεν είναι καλυμένοι ηθικά οι δρομείς που δήλωσαν και δεν πήγαν όπως δεν είναι και ηθικά καλυμμένοι οι διοργανωτές αν δεν έχουν νερά (ή μετάλλια ή κάτι άλλο) εκτός αν προκύψει κάποιο απρόοπτο την τελευταία στιγμή. Δεν λέω, άνθρωποι είμαστε. Μπορεί να χαλάσει το φορτηγό που μεταφέρει τα νερά.
Το θέμα των κακών διοργανώσεων προέκυψε αφού συμφωνήσαμε σχεδόν όλοι ότι είναι καλύτερα να πληρώνουμε για όλους τους αγώνες. Όταν πληρώνεσεις για κάτι, σαν πελάτης έχεις και περισσότερες απαιτήσεις. Έτσι δεν είναι;
Κουκουβάγια υπήρξαν αγώνες με ελλείψεις, εγιναν παράπονα αλλά τον επόμενο χρόνο όλα είχαν ξεχαστεί. μπορεί να μην πήγαν κάποιοι που αντιμετώσαν το πρόβλημα αλλά πήγαν κάποιοι άλλοι.
Να σου πω ένα παράδειγμα. Πες ότι σε εναν αγωνα 1000 ατομων δεν υπάρχουν νερά για τους τελευταίους 100. Ξέρεις τι θα γίνει; Θα γκρινιάξουν οι 100 θα τους ακούσουν και άλλοι 200, οι υπολοιποι 700 δεν θα το πάρουν χαμπάρικαι από αυτούς τους 200 οι 150 θα το ξεχάσουν. Άρα οι 850 πολύ πιθανόν να ξαναπάνε τον επόμενο χρόνο. Λες να μη βρεθούν 150 νέοι δρομείς; αν όμως αυτοί οι 100 πάνε στο τέλος στους διοργανωτές και τους πούνε. Κοίτα να δεις, εγώ έδωσα 10€ για να τρέξω ενώ μου είχες πει ότι θα έχει 3 σταθμούς με νερά, 1 μετάλλιο, 1 μπλουζάκι και τελικά πήρα μόνο το μπλουζάκι. Δωσε μου 5€ ή 3€ πίσω. Να δεις πώς θα το φροντίσουν την επόμενη φορά να έχουν νερά παντού. Αν υπάρχει ο αστερίσκος που λέτε θα μείνουν οι 850+150 για του χρόνου.
Το αντίστοιχο με ποσό σαν εγγύηση που θα δίνει ο δρομέας αλλά από τη μερά των διοργανωτών.
Δεν έχει να κάνει με τον αγωνα της Νέας Σμύρνης μόνο. Αλλά δε νομίζω να άνοιξε το θέμα μόνο για αυτόν τον αγώνα. Δεν είναι η πρώτη φορά που έχουμε μεγάλη αποχή σε δωρεάν αγώνες, όπως υπάρχουν και πολλοί αγώνες που τους πληρώνεις και έχουν σοβαρές ελλείψεις. Γιατι θα πρέπει να συζητάμε μόνο για το ένα και όχι για το άλλο; Δεν είναι τελειώς διαφορετικά θέματα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000