Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Στα βήματα του αποστόλου Παύλου vol.9
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 20/05/2015 :  15:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πιθανότατα θα είμαι ο μόνος από εδώ που θα τον τρέξω αλλά ανοίγω το θέμα μπας και...

Προσωπικά για 1η φορά καθώς πέρυσι υπηρετούσα την πατρίδα και πρόπερσι δεν έτρεχα! Δυσκολάκι απ΄όσο ξέρω τόσο από άποψη ώρας(9.30 εκκίνηση) αλλά και υψομετρικών(μια ανηφόρα μόνο από το 4 ως το 6 περίπου αλλά προβλέπεται γονάτισμα). αν και μάλλον θα μπορούσα να κάνω γύρω στο 1.40-1.45 μάλλον θα το τρέξω λίγο πιο χαλαρά για να ευχαριστηθώ την 1η φορά και να μη λιποθυμήσω απ τη ζέστη βεβαίως βεβαίως! στόχος 1.50 περίπου.

άλλος για τη βάρκα μας?

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2015 :  16:43:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τάσο την έχω τρέξει το 2008 σε 1ω38' και ίσως να έρθω να την τρέξω φέτος, παρόλα που δεν έχω βάλει χιλιόμετρα ακόμα, μιας και έχω δόση βάση σε αγώνες εντός σταδίου !!
( διόρθωση-είδα το αρχείο μου): τελικά έτρεξα το 2009 (24-5-2009) 28ος γενικής σε χρόνο 1ω41'12"

Edited by - Skyrunner on 26/05/2015 16:50:04
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2015 :  17:40:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
έλα να το πάμε παρέα Παναγιώτη! κάτι άκουσα πως η διαδρομή είναι 19 και όχι 20 χιλιόμετρα ισχύει άραγε?

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2015 :  06:45:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κρίμα, έχω ένα 20άκι easy για την Κυριακή, αλλά είναι για 6:30-6:50/χλμ., οπότε δεν θα μπορούμε να το τρέξουμε παρέα!
Γρηγορότερα δεν μπορώ, έβγαλα 100 χλμ το τελευταίο 10ήμερο (τα 30 αγωνιστικά)...
ΥΓ Τάσο, θα σας ευλογήσει κανένας ρασοφόρος πριν τον αγώνα για καλό κατευόδιο;

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2015 :  07:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ο καλύτερος αγώνας που εχει υπάρξει ποτε 😊
Ειναι κ ο πρώτος που εχω τρεξει!

Αν προλαβω και επιστρέψω απο κρητη θα ερθω να τρεξω έστω κ προπονητικά διότι αγωνιστικά δεν μπορω να παρω τα ποδια μου ακομη λόγω τραυματισμού.

*19.5χλμ αν θυμαμαι ειναι η απόσταση

Edited by - saridis on 21/05/2015 07:39:15
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jeremyalfisti
Forum-Runner

Greece


159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2015 :  09:18:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα τρέξω και γω με το φίλο Τάσο!! Τάσο ετοιμαζομαι με αντιηλιακά κλπ μην αγχωνεσαι!!! Μια ερώτηση μονο! Η ανακοίνωση λέει 1,5 ωρα πριν οι δηλωσεις συμμετοχής! Θα περιμένουμε δλδ 1,5 ωρα μεχρι να ξεκινήσουμε;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2015 :  09:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα!

έλα εκδρομούλα Γιώργο να σε δούμε κι άσε το χρόνο!

Καλή ανάρρωση Παύλο, σε ευχαριστώ για την πληροφορία! Το προπονητικό σου θα μας αφήσει κανένα μισάωρο πίσω σίγουρα!

Ιερεμία λογικά θα βρω αλλιώς θα με αλείψεις εσύ χαχαχαχα! για να μην αργήσει η εκκίνηση το γράφει φαντάζομαι. εγώ θα κατέβω καμιά ώρα νωρίτερα.

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2015 :  09:49:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάπου ανάμεσα σε 19 με 20 χιλιόμετρα !! είναι Τάσο.
Κυριακή το πρωί θα φανεί αν έρθω !!!ανάλογα το τι θα λένε τα πόδια !!!
quote:
Originally posted by tzatzikis90

έλα να το πάμε παρέα Παναγιώτη! κάτι άκουσα πως η διαδρομή είναι 19 και όχι 20 χιλιόμετρα ισχύει άραγε?

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2015 :  09:52:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παύλο στην ίδια κατάσταση είμαι για κούρσα πάνω από 10χιλ !!!
εσύ δεν μασάς !!! η συμμετοχή μετράει !!!
quote:
Originally posted by saridis

ο καλύτερος αγώνας που εχει υπάρξει ποτε 😊
Ειναι κ ο πρώτος που εχω τρεξει!

Αν προλαβω και επιστρέψω απο κρητη θα ερθω να τρεξω έστω κ προπονητικά διότι αγωνιστικά δεν μπορω να παρω τα ποδια μου ακομη λόγω τραυματισμού.

*19.5χλμ αν θυμαμαι ειναι η απόσταση

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costa
Advanced Forum-Runner

Greece
235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2015 :  10:40:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέρυσι 19.3 μου το έγραψε το ρολόι. Τα υψομετρικά είναι +220
Ετοιμαστείτε για πήξιμο στη ΖΕΣΤΑ!!

Rogue Runner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dargyropoulos
Forum-Runner

Greece
132 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2015 :  12:20:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Που είναι αυτό ο αγώνας;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2015 :  12:57:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
στην Καβάλα φίλε.

φορέστε μαγιώ, θα κάνουμε μπάνιοοοοοοο! τουλάχιστον θα είναι καμιά 500ριά μέτρα λιγότερα, μικρότερο το κακό χαχα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2015 :  14:47:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
προστέθηκε λοιπόν κι αυτός στους αγώνες που τρέξαμε...

δεν ξέρω για εσάς αλλά μου φάνηκε γολγοθάς η ανηφόρα μέχρι το 4. από ένα σημείο και μετά περπατώντας εννοείται! και η ζέστη ήταν για πολλά απρόοπτα. 25-30 βαθμοί σταθερά. τόσο δυνατή σκέψη εγκατάλειψης είχε καιρό να εμφανιστεί! ευτυχώς τα ντουζ που έκανα με τα νερά των ανεφοδιασμών βοήθησαν. άκουσα για ένα παλικάρι που δεν άντεξε και λιποθύμησε, ελπίζω να είναι καλά!

το ρολόι έδειξε 18.40km και προσωπικός χρόνος 1.38.52! απόλυτα ευχαριστημένος με δεδομένη τη δυσκολία του αγώνα και τις συνθήκες κυρίως.

αρκετά άρτια η διοργάνωση για δωρεάν αγώνα. αξίζουν συγχαρητήρια για τη δωρεάν επιστροφή με το λεωφορείο.
3 οι σταθμοί, παρείχαν μόνο νεράκι (ίσως μπορούσαν έστω ισοτονικά).
νερό και μπανάνα στο τέλος μαζί με το σαντουιτσάκι που δινόταν στις εγγραφές ήταν ότι πρέπει.

γενικά, κι ενώ δεν έχω κανένα σοβαρό παράπονο από τη διοργάνωση, η διαδρομή (θεωρώ πως) δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και δεδομένων των καιρικών συνθηκών τέτοια εποχή θα το σκεφτόμουν πολύ να την ξανατρέξω. ουσιαστικά ο συμβολικός της χαρακτήρας είναι ίσως ο πιο σοβαρός λόγος (για όσους πιστεύουν) να συμμετάσχεις, άντε και να βοηθήσεις τους αγώνες της πόλης σου. αν και προσωπικά προτιμώ λίγους αγώνες και καλούς παρά 20 απλά για να λέμε πως τρέχουμε!

συγχαρητήρια σε όλους για τους χρόνους σας και τη μεγάλη φαντάζομαι προσπάθειά σας!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Edited by - tzatzikis90 on 25/05/2015 19:08:40
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jeremyalfisti
Forum-Runner

Greece


159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2015 :  18:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρώτη φορά για μένα ο συγκεκριμένος αγώνας και πέραν του κομματιού της παλιάς εγνατίας ήταν απλά μια ευθεία χωρίς πολλές ομορφιές και εναλλαγές. Πολύ ζέστη και πολύ υγρασία. Ο χρόνος μου (επίσημος) 1.33.16 ενώ το χρονόμετρο μου έγραψε 1.33.56 . Πάρα πολύ ευχαριστημένος από τον χρόνο μου και την επίδοση μου.
Όσο αφορά την διοργάνωση, αν και δεν έχω μεγάλη εμπειρία, θεωρώ οτί ήταν πάρα πολύ καλή. Συγχαίρω ευχαριστώ τον Τάσο για όλα και τα λεμε την Κυριακή στο Γρηγοριανό που περιμένω να κάνει πάρα πολύ καλή επίδοση! Πάμε γερά!!!
Συγχαρητήρια σε όλους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/05/2015 :  17:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά 6 χρόνια έτρεξα πάλι την ίδια διαδρομή περισσότερο (από ευλάβεια στην θρησκευτική υπόσταση του αγώνα). Ο καιρός ήταν ένα σημαντικό μείον στην απόδοση των δρομέων και το μονοπάτι (που όσο και να το θέλω να το βγάλω τρέχοντας ) στα τελευταία του 100μ.-150μ. τελικά το περπατάω !!! ενώ η διαδρομή πάντα αλλάζει ανάλογα με το τι έργα γίνονται πάνω στην διαδρομή με αποτέλεσμα να μην έχεις πάντα μέτρο σύγκρισης με τις προηγούμενες φορές !!
Γενικά η συγκεκριμένη κούρσα όταν τερματίσεις σε αφήνει μια ικανοποίηση ότι έτρεξες και τερμάτισες!!
τελικώς χρόνος 1ω38'45" 37η θέση και ευχαριστημένος που τερμάτισα ξέροντας ότι μπορώ και πολύ πιο κάτω σε χρόνο !!!
Καλή ξεκούραση σε όλους !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/05/2015 :  17:22:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τάσο σε τέτοια διοργάνωση δεν έχεις την απαίτηση να έχουν ισοτονικά, ίσως θα έπρεπε να έχουν άλλον ένα σταθμό νερού !!! μιας και ο καιρός ήταν πολύ θερμός !!!
quote:
Originally posted by tzatzikis90

προστέθηκε λοιπόν κι αυτός στους αγώνες που τρέξαμε...

δεν ξέρω για εσάς αλλά μου φάνηκε γολγοθάς η ανηφόρα μέχρι το 4. από ένα σημείο και μετά περπατώντας εννοείται! και η ζέστη ήταν για πολλά απρόοπτα. 25-30 βαθμοί σταθερά. τόσο δυνατή σκέψη εγκατάλειψης είχε καιρό να εμφανιστεί! ευτυχώς τα ντουζ που έκανα με τα νερά των ανεφοδιασμών βοήθησαν. άκουσα για ένα παλικάρι που δεν άντεξε και λιποθύμησε, ελπίζω να είναι καλά!

το ρολόι έδειξε 18.40km και προσωπικός χρόνος 1.38.52! απόλυτα ευχαριστημένος με δεδομένη τη δυσκολία του αγώνα και τις συνθήκες κυρίως.

αρκετά άρτια η διοργάνωση για δωρεάν αγώνα. αξίζουν συγχαρητήρια για τη δωρεάν επιστροφή με το λεωφορείο.
3 οι σταθμοί, παρείχαν μόνο νεράκι (ίσως μπορούσαν έστω ισοτονικά).
νερό και μπανάνα στο τέλος μαζί με το σαντουιτσάκι που δινόταν στις εγγραφές ήταν ότι πρέπει.

γενικά, κι ενώ δεν έχω κανένα σοβαρό παράπονο από τη διοργάνωση, η διαδρομή (θεωρώ πως) δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και δεδομένων των καιρικών συνθηκών τέτοια εποχή θα το σκεφτόμουν πολύ να την ξανατρέξω. ουσιαστικά ο συμβολικός της χαρακτήρας είναι ίσως ο πιο σοβαρός λόγος (για όσους πιστεύουν) να συμμετάσχεις, άντε και να βοηθήσεις τους αγώνες της πόλης σου. αν και προσωπικά προτιμώ λίγους αγώνες και καλούς παρά 20 απλά για να λέμε πως τρέχουμε!

συγχαρητήρια σε όλους για τους χρόνους σας και τη μεγάλη φαντάζομαι προσπάθειά σας!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000