Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ηράκλειος Αθλος 2015
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 22/05/2015 :  11:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
27K +2450

http://www.irakleiosathlos.gr/

GiAle
Forum-Runner

Greece
60 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2015 :  13:39:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θάναι άλλος από δω μέσα?

Δεν τότρεξα πέρσι, φέτο δεν το χάνω.
Εχει φαγητό μετά (και μπυρες!!!!!!)

__________________
go home
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

antonis_
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2015 :  13:53:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
όπου φαί μέσα ε ? χεχε
ναι ωραίος αγώνας σε ένα από τα πιο ανέγγιχτα (έως τώρα) βουνά της αχαίας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georgedr
Newbie Forum Runner

31 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2015 :  14:56:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ωραιος αγωνας απο οτι μου εχουν πει. Θα ηθελα το 27αρι, αλλα ενα προβληματακι στον τενοντα θα με παριορισει στο 13αρι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sonik
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2015 :  15:11:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θάμαι στο 27άρι. Ελπίζω να επιβιώσω. Ζόρικο και επιβλητικό βουνό ο Ερύμανθος. Πριν κάποια χρόνια (προ τρεξίματος) είχα πεζοπορήσει τη μισή διαδρομή και το μονοπάτι ήταν αρκετά απαιτητικό. Βλέπω και τις προγνώσεις και είναι πιθανό να έχει και καταιγίδα προς το μεσημέρι.

..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sonik
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/06/2015 :  23:34:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραία ήταν τελικά. Ζόρικος ο αγώνας, πολύ ωραία η διαδρομή, τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα. Ο καιρός όμως ιδανικός. Σχετικό κρύο, συννεφιά και πυκνή ομίχλη στα ψηλά. Ξεκίνημα από το Καλούσι και ζόρικη ανάβαση 900μ στα πρώτα 4 και κάτι χμ, στη συνέχεια κίνηση στα ψηλά και μπαίνοντας στα σύννεφα με την ορατότητα να μειώνεται στα 5-10μ στα ψηλότερα σημεία. Η σήμανση άψογη πάντως, δεν υπήρξε καμιά αμφιβολία πουθενά. Κρύο ψηλά, υπολογίζω 6-8 βαθμούς. Στη συνέχεια μονοπάτι με αρκετές πέτρες κατά διαστήματα κατεβαίνοντας προς Τσαπουρνιά αλλά και κίνηση στο δάσος πλησιάζοντας το χωριό και έχοντας κατέβει στα 800μ περίπου και πάλι. Εκεί όμως άρχισε και πάλι δύσκολη, πολύ απότομη ανάβαση και στη συνέχεια τα τελευταία 4-5 χμ φθίνουσας δυσκολίας προς τα Λακώμματα. Εκεί μας περίμενε τραπέζι με φαγητό και μπύρες στην πλατεία κάτω από τα πλατάνια.
4,5 ώρες μου πήρε περίπου με καλύτερη απόδοση στην ανηφόρα, αλλά στην κατηφόρα μόνο να βελτιωθώ μπορώ. Βγήκε με 2-3 μπισκοτάκια από τους σταθμούς και άλλα τόσα ποτηράκια νερό. Τεράστια η συνεισφορά του καιρού. Τα Inov8 235 νομίζω οριακά για τα κοφτερά βράχια στα ψηλά, αλλά ζουν ακόμη.
Συνοψίζοντας πολύ καλή η διοργάνωση, δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα, ζεστή φιλοξενία και φαγητό στο τέλος και να μην ξεχάσω και τους εθελοντές που πρέπει να μάζεψαν μπόλικο κρύο, ειδικά στα ψηλά. Και του χρόνου θα τον τιμήσω.

..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georgedr
Newbie Forum Runner

31 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/06/2015 :  14:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πολυ ωραια διοργανωση,ο καιρος αρκετα καλος. εγω στο 13αρι με ζορικη αναβαση και αυτο, 800 μετρα στα πρωτα 3-4 χλμ.πολυ καλη η συμανση ,μπραβο στους διοργανωτες,στους εθελοντες και στους αγωνιζομενους.1,34 ο χρονος μου,πολυ καλητερα απο οτι περιμενα.Του χρονου ελπιζω στο 27αρι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

antonis_
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/06/2015 :  22:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πάρα πάρα πάρα πολύ όμορφος αγώνας, αφού η χάραξη σοφά σχεδιασμένη πρόβαλε με τον καλύτερο τρόπο το μεγαλείο του Ερυμάνθου. Περάσαμε από αλπικά τοπία, με κρύο, ομίχλη, ως και χιόνι πατήσαμε, και θερμοκρασία που σε έκανε να μην μετανιώνεις ότι κουβαλούσες τσάμπα το αντιανεμικό σου. Καλά λέει ο φίλος επάνω κάπου μεταξύ 6C-7C μου φάνηκε και εμένα. Μετά τα αλπικά τοπία σειρά είχε το όμορφο ελατοδάσος της Τσαπουρνιάς, ότι πιο όμορφο υπάρχει στην ευρύτερη περιοχή και μετά την απότομη κόντρα και μερικά ανεβοκατεβάσματα τερματισμό στα Λακώμματα που μας περίμενε ζεστή σουπίτσα, άφθονο βραστό και μπύρες Διώνη, όλα δωρεάν. Σταθμοί υπερπλήρης, σήμανση τέλεια τι άλλο να ζητήσεις. Το μόνο που χρειάζεται είναι καλό ζευγάρι για πετρώδες έδαφος γιατί πρώτη φορά με πόναγαν οι πατούσες την επόμενη μέρα. Must αγώνας με καθαρά ορειβατική χροιά που θέλει και την κατάλληλη προετοιμασία. Και του χρόνου !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000