Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Θέλω να γυρίσω στα παλιά ...!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

supercop748
Forum-Runner

57 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 23/05/2015 :  00:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όλα αλλάζουν με τη δημιουργια οικογένειας και τον ερχομό ενός παιδιού.Και εκεί που το 2013 έχω πάρει σβάρνα ότι ημιμαραθωνιο έχει υπάρξει και έχω τερματίσει και στον κλασσικό, το 2015 με βρίσκει με έναν απόγονο, περιμένοντας τον δεύτερο, με 14 κιλά παραπάνω από τον τερματισμό του κλασσικού,δυστυχώς 108 αλλά πλέον αποφασισμενο να μη κρύβομαι πίσω από τη δικαιολογία της κούρασης και του παιδιού και αποφασισμενο για το μεγάλο Come back με σκοπό να είμαι στην αφετηρία του Μαραθώνα το Νοέμβριο.Έχει κάνει κάποιος ένα αντίστοιχο comeback για να με συμβουλέψει;Περιττό να πω τι αισθάνομαι όταν με αντικρυζω στο καθρέφτη. ..

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2015 :  00:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωχωχωχωχ....

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2015 :  07:52:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...ΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧ...
...μετα απο 21 χρονια γαμου...ολα θα ειναι ευκολοτερα!!!
...καθε αρχη ... και δυσκολη...
...αλλα αν υπαρχει ΘΕΛΗΣΗ και ΧΡΟΝΟΣ και ΣΥΝΕΠΕΙΑ ... ολα γινονται!!!
...απλα σε πρωτη φαση ξεχνας τον παραγοντα "επιδοση"...και επικεντρωνεσαι στη χαρα της προετοιμασιας και της συμμετοχης για τον εν λογω εγχειρημα!!!
...Παρεπιπτοντως, τα παιδια ειναι η μεγαλυτερη χαρα κι αλλαζουν ολο το νοημα της ζωης ... για τον γαμο ομως...η συζητηση θα ειναι πολυ μεγαλη...!!!
...και η ευτυχης καταληξη του ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥ ... αφιερωμενη σε ολη την οικογενεια!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2015 :  10:24:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...ΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧ...
...μετα απο 21 χρονια γαμου...ολα θα ειναι ευκολοτερα!!!
...καθε αρχη ... και δυσκολη...
...αλλα αν υπαρχει ΘΕΛΗΣΗ και ΧΡΟΝΟΣ και ΣΥΝΕΠΕΙΑ ... ολα γινονται!!!
...απλα σε πρωτη φαση ξεχνας τον παραγοντα "επιδοση"...και επικεντρωνεσαι στη χαρα της προετοιμασιας και της συμμετοχης για τον εν λογω εγχειρημα!!!
...Παρεπιπτοντως, τα παιδια ειναι η μεγαλυτερη χαρα κι αλλαζουν ολο το νοημα της ζωης ... για τον γαμο ομως...η συζητηση θα ειναι πολυ μεγαλη...!!!
...και η ευτυχης καταληξη του ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥ ... αφιερωμενη σε ολη την οικογενεια!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

...οπως λεει κ ενας φιλος μου χαριτολογωντας καλος ο γαμος κ τα παιδια αλλα σου μενει η γυναικα συγχωρεστε με οι γυναικες του forum
Η αληθεια παντως ειναι οτι πραγματικα αλλαζουν λιγο τα πραγματα με τον ερχομο των παιδιων..
Προσωπικα πρεπει να παραδεχτω οτι χωρις την βοηθεια κ την κατανοηση της γυναικας μου δεν θα μπορουσα να ακολουθω τα προγραμματα των προπονησεων αλλα κ των αγωνων τοσο πιστά...
''Run Smart..Run For Life''

Edited by - sotos-marathon on 23/05/2015 11:10:36
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2015 :  11:09:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by supercop748

Όλα αλλάζουν με τη δημιουργια οικογένειας και τον ερχομό ενός παιδιού.Και εκεί που το 2013 έχω πάρει σβάρνα ότι ημιμαραθωνιο έχει υπάρξει και έχω τερματίσει και στον κλασσικό, το 2015 με βρίσκει με έναν απόγονο, περιμένοντας τον δεύτερο, με 14 κιλά παραπάνω από τον τερματισμό του κλασσικού,δυστυχώς 108 αλλά πλέον αποφασισμενο να μη κρύβομαι πίσω από τη δικαιολογία της κούρασης και του παιδιού και αποφασισμενο για το μεγάλο Come back με σκοπό να είμαι στην αφετηρία του Μαραθώνα το Νοέμβριο.Έχει κάνει κάποιος ένα αντίστοιχο comeback για να με συμβουλέψει;Περιττό να πω τι αισθάνομαι όταν με αντικρυζω στο καθρέφτη. ..



Σου έχω καλύτερο! Αν και τρέχω από το 2003 και τα παιδιά μου τα απέκτησα το 2006 και το 2009, οι αγωνιστικές μου παρουσίες σε ό,τι αποστάσεις και τεραίν μπορείς να φανταστείς άρχισαν το 2008. Βέβαια δεν "ξενιτεύομαι" πλέον αγωνιστικά, αλλά το τρέξιμο και τη γυμναστική δεν την εγκατέλειψα ποτέ.
Είμαι σίγουρος λοιπόν ότι από τη στιγμή που το θέλεις θα το καταφέρεις. Το ότι τερμάτισες μαραθώνιο ζυγίζοντας 94 κιλά (βαρύς) δείχνει ότι έχεις πολύ καλή μυική υποδομή. Δε συμβουλεύω, παρά μόνο προτείνω να ακούς το σώμα σου και να ξεκινήσεις σαν αρχάριος τις δρομικές προπονήσεις. Και στο φινάλε, ο αγώνας θα είναι εκεί και του χρόνου.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2015 :  12:24:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σχεδόν στα ίδια χάλια και γω. Πέραν του τραυματισμού η έλευση του 2ου μικρού πέρυσι σχεδόν με καθάρισε δρομικά γιατί οι απαιτήσεις πολλές και ο χρόνος για προπόνηση ελάχιστος. Κάπου εκεί προσπάθησα να κάνω εντονότερο τρέξιμο σε λιγότερο χρόνο (τρομάρα σου κωλόγερε!!!) και εκεί καραδοκούσε και ο τραυματισμός. Για το δε ποδήλατο εκεί που έβγαινα για 3ωρα ή 4ωρα δόθηκε τέλος. Μέχρι 1 ώρα και αυτή με άγχος. Ακόμα και σήμερα δεν υπάρχει περίπτωση όχι να ολοκληρώσω ούτε καν να αρχίσω πρόγραμμα μαραθωνίου έστω και εντελώς αρχάριου. Όποιος έχει παιδιά, χωρίς βοήθεια τρίτων, μπορεί να καταλάβει την έλλειψη χρόνου. Δεν πειράζει όμως, αρκούμαι σε ότι μπορώ να κάνω, να εκμεταλλεύομαι το χρόνο κάνοντας οτιδήποτε έχει σχέση με ενδυνάμωση και που ξέρεις....κάποια στιγμή θα έρθει ξανα ο μαραθώνιος!!!!
Δέξου το σαν στάση όχι όμως εγκατάλειψη.
Μην απογοητεύεσαι, κάνε αυτό που έκανες στα αρχικά σου δρομικά χρόνια. Σιγά σιγά, yavaş yavaş που λένε και οι γείτονες.
Δεν ξέρω αν είναι σώφρων το Νοέμβριο να είσαι στον ΚΜΑ όμως αν είναι να το κάνεις, να συμμετέχεις με λογικές απαιτήσεις και όχι απαιτήσεις προηγούμενων ετών.
Καλή σου τύχη.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 23/05/2015 12:26:07
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2015 :  14:28:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Nα γυρίσεις στα παλιά
αλλά και τον Νοέμβριο του 2016(!!!)
ίσως να είναι ΣΥΝΤΟΜΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!

Υπομονή και καλή επιτυχία!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2015 :  16:10:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατ΄αρχήν welcome, Ελληνιστί καλώς τονε κι ας άργησε...
Αν ξεκινήσεις προπονήσεις σιγά-σιγά και σταδιακά μέχρι το Νοέμβρη φαντάζομαι πως θα είσαι στην εκκίνηση του Μαρααθωνίου.
Εξαρτάται βέβαια απο πόσο χρόνο είσαι διατεθειμένος να αφιερώσεις στον εαυτό σου.
Η γνώμη μου είναι να ξεκινήσεις στην αρχή χαλαρά και όσο νοιώθεις την πρόοδο στην προσπαθεια σου να καταρτήσεις ενα πρόγραμμα που θα ανταποκρίνεται στις ανάγκες σου.
Αν είσαι αποφασισμένος να πετύχεις τον στόχο σου θα τα καταφέρεις.
Αν πάλι κατα την διάρκεια της προσπάθειας σου δεις οτι δεν θα προλάβεις να ανταποκριθείς στις ανάγκες του Μαραθωνίου, απόλαυσε το τρέξιμο και μετάθεσε τον στόχο σου.
Ας μην γίνει αυτοσκοπός το να λάβεις μέρος στον Μαραθώνιο, που φυσικά είναι σπουδαίο γεγονός, αλλά απόλαυσε το τρέξιμο καθαυτό που δίνει χαρά και υγεία.
Εύχομαι τα καλύτερα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2015 :  07:12:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα βιώνουμε αυτά ήδη... Βάλε κ τις κοίλες κ τις στενώσεις στη μέση...
Εδώ είσαι φιλαράκι: https://m.youtube.com/watch?v=DD-R_R4ZR60
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2015 :  15:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό είχα σκεφτει και γω με το come back..
Πάμε λοιπόν.. https://youtu.be/b6O734WjqvM

..και για να μην βγούμε εκτός θέματος..
Εδώ είμαστε.. https://youtu.be/Ja9BFx5Mhqo


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skull
Advanced Forum-Runner

Greece


408 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2015 :  23:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by supercop748

Όλα αλλάζουν με τη δημιουργια οικογένειας και τον ερχομό ενός παιδιού.Και εκεί που το 2013 έχω πάρει σβάρνα ότι ημιμαραθωνιο έχει υπάρξει και έχω τερματίσει και στον κλασσικό, το 2015 με βρίσκει με έναν απόγονο, περιμένοντας τον δεύτερο, με 14 κιλά παραπάνω από τον τερματισμό του κλασσικού,δυστυχώς 108 αλλά πλέον αποφασισμενο να μη κρύβομαι πίσω από τη δικαιολογία της κούρασης και του παιδιού και αποφασισμενο για το μεγάλο Come back με σκοπό να είμαι στην αφετηρία του Μαραθώνα το Νοέμβριο.Έχει κάνει κάποιος ένα αντίστοιχο comeback για να με συμβουλέψει;Περιττό να πω τι αισθάνομαι όταν με αντικρυζω στο καθρέφτη. ..



μου φαίνεται ότι θα πρέπει να επαναξιολογήσεις τις προτεραιότητές σου. είναι δυνατόν να λες, θέλω να γυρίσω στα παλιά. δηλαδή δεν θέλεις παιδιά? ε, εύκολο. χώρισε την γυναίκα σου, πες ότι δεν θες να τους ξαναδείς, και πάνε κάνε προπονήσεις. αν αυτό σε ικανοποιεί περισσότερο, be my guest.
πρόσεχε, ο υποφαινόμενος έχει 3 παιδιά (τρίδυμα) και μου κόπηκε το τρέξιμο για τα καλά. πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτομαι τα παλιά, αλλά δεν θέλω να γυρίσω πίσω. λογικέψου και σκέψου τι έχεις, το τονίζω, ΤΙ ΕΧΕΙΣ, και άσε τα χαζά. φαντάσου να διάβαζαν τα παιδιά σου αυτό το post σου αύριο-μεθαύριο.....

καλά τρεχάματα!!!!!!!!

φιλικά πάντα (το τονίζω επίσης)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/05/2015 :  20:49:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κοίτα να χαρείς και να ευχαριστηθείς τις πολύ ωραίες καταστάσεις που σου έχουν έρθει και μήν βιαστείς να σταθείς στην εκκίνηση του μαραθωνίου.Πήγαινε το κανα χρόνο πιό πίσω.Δέν χάθηκε και ο κόσμος.

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000