Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Προταση για αντικραδασμικο και μαλακο παπουτσι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2015 :  16:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό που με κάνει να διστάζω στα Hoka είναι το ότι δεν βλέπω να υπάρχουν κάπου να τα δοκιμάσω (δεν είναι και φτηνά για να το ρισκάρω) καθώς και το μικρό drop που δεν ξέρω σε τι μπορεί να με ζορίσει, εντελώς σε πρακτικό επίπεδο. Γενικ΄'ά έχω μια ευαισθησία σε γάμπα και αχίλλειο και δεν θέλω να το ρισκάρω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

manolee
Forum-Runner

98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2015 :  17:14:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Hoka υπαρχουν στο Performance Store στη Θεσ/νικη ,αν εισαι βορειος...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2015 :  16:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν μπορώ να βρω κάπου στα βόρεια προάστια, ούτε τα Nimbus 17, ούτε φυσικά τα Hoka.
Προσανατολίζομαι σε εναλλακτικές: Πρώτη τα Zealot, αν τα αξιολόγησα καλά. Μαλακά μεν, όχι όμως σαν τα Nimbus. Δεν τα βρίσκω, ούτε αυτά, πουθενά.
Άλλη επιλογή, τα Ultra Boost, αλλά από reviews διάβασα πως φθείρονται γρήγορα.

Ουφ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2015 :  17:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by unforgiven

Δεν μπορώ να βρω κάπου στα βόρεια προάστια, ούτε τα Nimbus 17, ούτε φυσικά τα Hoka.
Προσανατολίζομαι σε εναλλακτικές: Πρώτη τα Zealot, αν τα αξιολόγησα καλά. Μαλακά μεν, όχι όμως σαν τα Nimbus. Δεν τα βρίσκω, ούτε αυτά, πουθενά.
Άλλη επιλογή, τα Ultra Boost, αλλά από reviews διάβασα πως φθείρονται γρήγορα.

Ουφ!


Έχει Saucony store δίπλα μου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cranfield
Advanced Forum-Runner

Greece
344 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2015 :  17:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Zealot +1
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2015 :  14:44:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά απο πολύμηνη απουσία επανέρχομαι σιγά-σιγά εδώ και 2 μήνες στις προπονήσεις.. Διαβάζοντας το θέμα και θέλοντας να ανανεώσω λίγο τα παπούτσια μου, μου έκανε εντύπωση η "απόλυτη" πρόταση του Νίκου (echetlos) για τα LunarTempo. Άρχισα να τα ψάχνω, αλλά σε κανένα Nike store δεν τα βρήκα. Εντέλει τα βρήκα στο stock της Αχαρνών και τσίμπησα ένα ζευγαράκι. Τα έχω φορέσει σε 2 μικρά tempo έως τώρα και έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό.. Το παπούτσι είναι πραγματικά απίστευτο, τόσο ελαφρύ ΑΛΛΑ με ΤΟΟΟΣΟ cushion που δεν το πιστεύεις..!!! Η άνεση του είναι το κάτι άλλο και η φόρμα του όπως ακριβώς το περιέγραψε ο Νίκος, πας μισό μέγεθος επάνω, σχεδόν όπως και στα περισσότερα Adidas. Δεν έχω λόγια να το περιγράψω, αποσβένει τέλεια σε forefoot-midfoot πάτημα και δεν καταλαβαίνεις οτι το φοράς..!! Θα εναλλάσει τα Kinvara 5 μου στις πιο γρήγορες προπονήσεις. Το προτείνω ανεπιφύλακτα..!! Σε ευχαριστώ Νίκο..
Επίσης στο rotation μπήκε και ένα ζευγάρι Adidas Glide Boost 7, να συμπληρώσει τα Ride 7 που έχουν ήδη 300χλμ. στα πιο μεγάλα κομμάτια. Εντυπώσεις προσεχώς...


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>

Edited by - gligoros on 20/11/2015 14:45:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2015 :  18:10:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2015 :  21:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gligoros

Μετά απο πολύμηνη απουσία επανέρχομαι σιγά-σιγά εδώ και 2 μήνες στις προπονήσεις.. Διαβάζοντας το θέμα και θέλοντας να ανανεώσω λίγο τα παπούτσια μου, μου έκανε εντύπωση η "απόλυτη" πρόταση του Νίκου (echetlos) για τα LunarTempo. Άρχισα να τα ψάχνω, αλλά σε κανένα Nike store δεν τα βρήκα. Εντέλει τα βρήκα στο stock της Αχαρνών και τσίμπησα ένα ζευγαράκι. Τα έχω φορέσει σε 2 μικρά tempo έως τώρα και έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό.. Το παπούτσι είναι πραγματικά απίστευτο, τόσο ελαφρύ ΑΛΛΑ με ΤΟΟΟΣΟ cushion που δεν το πιστεύεις..!!! Η άνεση του είναι το κάτι άλλο και η φόρμα του όπως ακριβώς το περιέγραψε ο Νίκος, πας μισό μέγεθος επάνω, σχεδόν όπως και στα περισσότερα Adidas. Δεν έχω λόγια να το περιγράψω, αποσβένει τέλεια σε forefoot-midfoot πάτημα και δεν καταλαβαίνεις οτι το φοράς..!! Θα εναλλάσει τα Kinvara 5 μου στις πιο γρήγορες προπονήσεις. Το προτείνω ανεπιφύλακτα..!! Σε ευχαριστώ Νίκο..
Επίσης στο rotation μπήκε και ένα ζευγάρι Adidas Glide Boost 7, να συμπληρώσει τα Ride 7 που έχουν ήδη 300χλμ. στα πιο μεγάλα κομμάτια. Εντυπώσεις προσεχώς...


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>



Σε σχεση με το ride 7 πως είναι; Σαν φόρμα είναι παρόμοιο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2015 :  21:46:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα performance της Nike παντως στην Ελλαδα τα βρισκεις στο νουμερο σου μονο απο τυχη. Παντου βεβαια υπαρχουν σε απειρους χρωματικους συνδυασμους οι γκουμουτσες που ειναι μονο για βολτα η τζοκινγκ. Τα ιδια ακριβως ειχα με τα lunaracer που εψαχνα πριν καιρο και τελικα ξαναστοκαρα boston αφου δεν τα εβρισκα πουθενα (οχι φυσικα οτι μου εκατσαν ασχημα τα adidas).

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  22:23:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by big-blue

quote:
Originally posted by gligoros

Μετά απο πολύμηνη απουσία επανέρχομαι σιγά-σιγά εδώ και 2 μήνες στις προπονήσεις.. Διαβάζοντας το θέμα και θέλοντας να ανανεώσω λίγο τα παπούτσια μου, μου έκανε εντύπωση η "απόλυτη" πρόταση του Νίκου (echetlos) για τα LunarTempo. Άρχισα να τα ψάχνω, αλλά σε κανένα Nike store δεν τα βρήκα. Εντέλει τα βρήκα στο stock της Αχαρνών και τσίμπησα ένα ζευγαράκι. Τα έχω φορέσει σε 2 μικρά tempo έως τώρα και έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό.. Το παπούτσι είναι πραγματικά απίστευτο, τόσο ελαφρύ ΑΛΛΑ με ΤΟΟΟΣΟ cushion που δεν το πιστεύεις..!!! Η άνεση του είναι το κάτι άλλο και η φόρμα του όπως ακριβώς το περιέγραψε ο Νίκος, πας μισό μέγεθος επάνω, σχεδόν όπως και στα περισσότερα Adidas. Δεν έχω λόγια να το περιγράψω, αποσβένει τέλεια σε forefoot-midfoot πάτημα και δεν καταλαβαίνεις οτι το φοράς..!! Θα εναλλάσει τα Kinvara 5 μου στις πιο γρήγορες προπονήσεις. Το προτείνω ανεπιφύλακτα..!! Σε ευχαριστώ Νίκο..
Επίσης στο rotation μπήκε και ένα ζευγάρι Adidas Glide Boost 7, να συμπληρώσει τα Ride 7 που έχουν ήδη 300χλμ. στα πιο μεγάλα κομμάτια. Εντυπώσεις προσεχώς...


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>



Σε σχεση με το ride 7 πως είναι; Σαν φόρμα είναι παρόμοιο;



Είναι πιο άνετο απο το Ride 7. Η σύγκριση βέβαια είναι μεταξύ US9.5 στο Ride και US10 στο Νike. To Ride εντελώς true to size κατα τη γνώμη μου και η φόρμα του φέρνει πολύ σε Adidas, είναι ελαφρώς πιο στενό στο midfoot και στο toebox απο το Kinvara 5. Εγώ επειδή έχω σχετικά στενό πόδι, όλα τα Adidas μου κάθονται κουτί, το ίδιο ισχύει και για το Ride 7. To LunarTempo απο την άλλη, είναι σαφώς πιο άνετο, καθότι πιο unstructured απο το Ride και με πολύ μαλακό και απαλό πανί. Μου δίνει την αίσθηση σούπερ άνετης παντόφλας (πως είναι αυτές οι τεράστιες με τους αρκούδους ένα πράγμα ) αλλά με φοβερή άνεση σόλας. Θα έλεγα πως είναι πιο "μαλακό" και απο τα Ride, θα το σιγουρέψω όμως σε μερικά τρεξίματα ακόμη, αφού φύγει ο αρχικός ενθουσιασμός..!! Όσο για το βάρος τι να λέμε, η μέρα με τη νύχτα τα 2 παπούτσια..!! Πάντως στο US9.5 που το δοκίμασα το Nike, ενώ ήταν εξίσου άνετο, έβρισκε το μεγάλο δάχτυλο στο εσωτερικό εμπρός πλαστικό, άρα μισό νούμερο επάνω και τελειώνεις....


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>

Edited by - gligoros on 22/11/2015 22:25:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  22:30:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dkoukou

Τα performance της Nike παντως στην Ελλαδα τα βρισκεις στο νουμερο σου μονο απο τυχη. Παντου βεβαια υπαρχουν σε απειρους χρωματικους συνδυασμους οι γκουμουτσες που ειναι μονο για βολτα η τζοκινγκ. Τα ιδια ακριβως ειχα με τα lunaracer που εψαχνα πριν καιρο και τελικα ξαναστοκαρα boston αφου δεν τα εβρισκα πουθενα (οχι φυσικα οτι μου εκατσαν ασχημα τα adidas).

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."



Δημήτρη, και εγώ ήμουν μεταξύ Boston και LunarTempo, αλλά με "τσίγκλισε" η απολυτότητα του Νίκου και είπα να δοκιμάσω και ένα Nike, μιας και είναι το πρώτο μου..!!! Adidas έχω φορέσει ουκ ολίγα, είναι κομμένα και ραμμένα για τα πόδια μου..


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  00:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ Γλήγορε:)
Εγώ βέβαια έχω κοντόφαρδο:) πόδι αλλά νομίζω πως έβγαλα άκρη απ' τα συμπεράσματά σου. Αρκεί βέβαια να το βρω το nike (Αυτό και τα brooks launch μπαίνουν στο στόχο). Α, δε μας είπες πόσο το βρήκες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  08:57:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by big-blue

Ευχαριστώ Γλήγορε:)
Εγώ βέβαια έχω κοντόφαρδο:) πόδι αλλά νομίζω πως έβγαλα άκρη απ' τα συμπεράσματά σου. Αρκεί βέβαια να το βρω το nike (Αυτό και τα brooks launch μπαίνουν στο στόχο). Α, δε μας είπες πόσο το βρήκες!



Στο stock της Αχαρνών είχε πάρα πολλά νούμερα, πιστεύω θα βρεις. Μου είπαν και ένα άλλο stock της Nike που τα είχε, αλλά δεν θυμάμαι που. Πάρε τηλ σε οποιδήποτε κατάστημα Nike, δώσε τους τον κωδικό: 705461, και θα σου πουν σε ποιό stock υπάρχουν διαθέσιμα.. Μόνο σε κίτρινο υπάρχουν (ενημερωτικά, αν σε ενδιαφέρει το χρώμα)... Επίσης βρήκα μερικά LunarTempo και στο Outrun στον Φλοίσβο, σε σπασμένα νούμερα και χρώματα στα 120 ευρώ. Απο το stock τα πήρα 83,90 ευρώ..


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>

Edited by - gligoros on 23/11/2015 09:00:43
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  09:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κλασσική πολιτική Nike.
Δεν τράβηξε το παπούτσι, μιας και δεν το προμόταραν και καθόλου, κι αμέσως έκοψαν την εισαγωγή του και το έστειλαν στα στοκατζίδικα...
Εμπορικά σωστό αλλά έχασαν ένα πολύ γερό όπλο.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000