Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διαδρομές
 Διαδρομές σε Πειραιά - Trail διαδρομές
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

GiannisPol
Newbie Forum Runner

1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 29/05/2015 :  01:03:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους. Πρόσφατα εχω μετακομίσει στον Πειραιά το μόνο μέρος που έξω για τρεξιμο είναι παραλιακά από το ΣΕΦ μέχρι Ελληνικό η Γλυφάδα και πίσω. Θα ήθελα να μου πει κάποιος άλλες διαδρομές εδώ κοντά. Επίσης επειδή με ενδιαφέρουν οι trail διαδρομές θα ήθελα επίσης αν κάποιος γνωρίζει να μου πει που υπάρχουν κοντά μου διαδρομές με μονοπάτια - χωματόδρομους και με αρκετή υψομετρική διαφορά. Ελπιζω να έχω όσο το δυνατόν γρηγορότερα απάντηση. Ευχαριστώ

Edited by - GiannisPol on 29/05/2015 01:06:25

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2015 :  07:24:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Κοίτα μακράν η καλύτερη διαδρομή στον Πειραιά,είναι από Καστέλλα/Πασαλιμάνι/Μαρίνα Ζέας/Πειραϊκή/Σχολη Δοκίμων.
Θα τρέχεις όλη την ώρα δίπλα στην θάλασσα.Αν θες να βάλεις λίγη ανηφόρα ανέβα Προφήτη Ηλία.Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τους δρόμους με τα σκαλιά,για να ανέβεις,οπότε έχεις και ένα κατά κάποιο τρόπο city trail!
Εάν θες αμιγώς μονοπάτια,πας στα βουνά γύρω-γύρω με κυριότερο το Όρος Αιγάλεω.
Ελπίζω να βοήθησα

ΚΡΟΝΙΟΝ ΠΕΡΑΣΜΑ-18/07/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trihakis Giorgos
Forum-Runner

Greece
78 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2015 :  14:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή μένω στην Καλλίπολη του Πειραιά,να μου επιτρέψετε να κάνω μια μικρή παρέμβαση και να πω και τη γνώμη μου.Η διαδρομή που προτείνει ο φίλος SKOTEINOS ούτε κατά διάνοια. Ναι μεν τρέχουν εκεί κάποιοι,αλλά είναι μια απόσταση μετά χιλίων εμποδίων,τα πεζοδρόμια στο μεγαλύτερο μέρος είναι στενά και συνέχεια αναγκάζεσαι να κατεβαίνεις στον δρόμο,με κίνδυνο να σε μαζέψει κάποιο αυτοκίνητο.Το χειμώνα που δεν έχει πολύ κόσμο είναι λίγο υποφερτά,όμως τώρα το καλοκαίρι γίνεται χαμός.

Συνήθως εγώ,όταν βγαίνω νωρίς για τρέξιμο πηγαίνω τη διαδρομή ΣΕΦ-Τροκαντερό-λιμενοβραχίονας και επιστροφή. Πηγαίνω επίσης στο δημοτικό στάδιο Κερατσινίου,που βρίσκεται στις σιταποθήκες στον Άγιο Αντώνιο.
Το βράδυ αργά τρέχω αναγκαστικά μέσα στο λιμάνι του Πειραιά.Ξεκινάω από το λιοντάρι,πηγαίνω μέχρι την αποβάθρα των κρητικών πλοίων και επιστροφή.Αυτό είναι 8 χιλιόμετρα και το κάνεις όσες φορές αντέχεις.Προυπόθεση να είναι ανοιχτές οι πύλες του λιμανιού.
Τώρα για μονοπάτια σε βουνό,όπως είπε και ο SKOTEINOS μόνο στο βουνό Αιγάλεω.Ένα μονοπάτι ξεκινάει κι από το γήπεδο των σιταποθηκών,που προανέφερα.
Εν ολίγοις ο Πειραιάς,με την ανυπαρξία πάρκων και αθλητικού στίβου,μόνο φιλόξενος δεν είναι για τους δρομείς.

TRIHAKIS
GEORGE
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2015 :  15:30:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πλάκα-πλάκα τώρα που το λές η πόλη ένα γήπεδο με στίβο δεν έχει απ'ότι διαβάζω...
οι του Ολυμπιακού στον στίβο που πάνε;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trihakis Giorgos
Forum-Runner

Greece
78 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2015 :  00:15:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

Πλάκα-πλάκα τώρα που το λές η πόλη ένα γήπεδο με στίβο δεν έχει απ'ότι διαβάζω...
οι του Ολυμπιακού στον στίβο που πάνε;;



Μέχρι στιγμής στον Άγιο Κοσμά. Αν εκλείψει κι αυτό...άστα να πάνε.

TRIHAKIS
GEORGE
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2015 :  00:23:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Πειραιάς χωρίς Στάδιο...

Ποιος να το πίστευε
ότι θα 'ρχοταν ώρα
ποιος φανταζότανε
ότι θα 'φτανε ποτέ στιγμή

Περικλής Περάκης+
Μανώλης Λιδάκης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2015 :  09:30:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Trihakis Giorgos

Επειδή μένω στην Καλλίπολη του Πειραιά,να μου επιτρέψετε να κάνω μια μικρή παρέμβαση και να πω και τη γνώμη μου.Η διαδρομή που προτείνει ο φίλος SKOTEINOS ούτε κατά διάνοια. Ναι μεν τρέχουν εκεί κάποιοι,αλλά είναι μια απόσταση μετά χιλίων εμποδίων,τα πεζοδρόμια στο μεγαλύτερο μέρος είναι στενά και συνέχεια αναγκάζεσαι να κατεβαίνεις στον δρόμο,με κίνδυνο να σε μαζέψει κάποιο αυτοκίνητο.Το χειμώνα που δεν έχει πολύ κόσμο είναι λίγο υποφερτά,όμως τώρα το καλοκαίρι γίνεται χαμός.

Συνήθως εγώ,όταν βγαίνω νωρίς για τρέξιμο πηγαίνω τη διαδρομή ΣΕΦ-Τροκαντερό-λιμενοβραχίονας και επιστροφή. Πηγαίνω επίσης στο δημοτικό στάδιο Κερατσινίου,που βρίσκεται στις σιταποθήκες στον Άγιο Αντώνιο.
Το βράδυ αργά τρέχω αναγκαστικά μέσα στο λιμάνι του Πειραιά.Ξεκινάω από το λιοντάρι,πηγαίνω μέχρι την αποβάθρα των κρητικών πλοίων και επιστροφή.Αυτό είναι 8 χιλιόμετρα και το κάνεις όσες φορές αντέχεις.Προυπόθεση να είναι ανοιχτές οι πύλες του λιμανιού.
Τώρα για μονοπάτια σε βουνό,όπως είπε και ο SKOTEINOS μόνο στο βουνό Αιγάλεω.Ένα μονοπάτι ξεκινάει κι από το γήπεδο των σιταποθηκών,που προανέφερα.
Εν ολίγοις ο Πειραιάς,με την ανυπαρξία πάρκων και αθλητικού στίβου,μόνο φιλόξενος δεν είναι για τους δρομείς.

TRIHAKIS
GEORGE



Γιώργο μου,15 χρόνια τρέχω στην Πειραϊκή ιδιαίτερο πρόβλημα δεν είχα.Το καλοκαίρι μόνο όπως λες,αλλά αν βγεις μέχρι τις 7.00,που ο ήλιος είναι ακόμα ψηλά,πρόβλημα ιδιαίτερο δεν ε΄χεις-πιο μετά ναι γίνεται λίγο χαμός.Και έτσι να είναι το χρησιμοποιείς σαν προσομοίωση σε αγώνες δρόμου,όπυο πρέπει να κάνεις συνέχεια προσπεράσεις,βλέπε Κλασσική!

ΚΡΟΝΙΟΝ ΠΕΡΑΣΜΑ-18/07/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ξανθό Άλογο
Advanced Forum-Runner

Greece
250 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2015 :  20:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To τελευταιο σταδιο με στιβο στον Πειραια ηταν το παλιο καραισκακη. Την συνεχεια την ξερετε... καταντια για εναν απο τους μεγαλυτερους δημους στην Ελλαδα να μην εχει ενα γηπεδο για να προπονουνται οι αθλητες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runfree
Newbie Forum Runner

7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2015 :  17:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά επειδή σε λίγο καιρό θα μετακομίσω στον πειραιά θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα. Αρχικά έχει μετρό ο πειραιάς; η ζωή είναι καλύτερη της αθήνας; και τρίτο και σημαντικότερο που μπορώ να πάω για προπόνηση σε στάδιο (πόση ώρα θα χρειάζομαι) αλλά και ποιες διαδρομές μπορώ να τρέχω, δηλαδή υπάρχουν εναλλακτικές προτάσεις ώστε να αποφευγεται η μονοτονία και πόση ώρα θα χρειάζομαι να φτάσω στην καθεμία;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2015 :  17:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Πειραιάς είναι μεγάλος και ανάλογα σε ποια περιοχή θα μένεις
Ρωτώντας και παίρνοντας το λεωφορείο ''Πειραιάς-Άγιος Αντώνιος''
μπορείς να φθάσεις σχετικά σύντομα στη Στάδιο της Αμφιάλης στο Κερατσίνι
και σε περιμένουμε Πάρα Πολλοί Δρομείς(η μεγαλύτερη στιβική παρέα Πανελλαδικώς)
με... ανοικτές αγκάλες για προπόνηση και μπλα-μπλα αρκεί να πεις ότι έρχεσαι από το φόρουμ και με προτροπή του ''Γερμανού''

Για άλλες διαδρομές βουνού ή παραλίας
θα σου τα πούμε από κοντά ΌΛΑ και... ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2015 :  17:51:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπάρχουν σε μας δρομείς διαφόρων ταχυτήτων και δυναμικότητας
ηλικιακά.. από 65-70 χρ. έως και 25 ετών ή και μικρότεροι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2015 :  17:55:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχουμε φυσικά και αρκετούς υπερμαραθωνοδρόμους
βουνίσιους κλπ που θα σε καθοδηγήσουν ανάλογα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runfree
Newbie Forum Runner

7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2015 :  17:55:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλώς. Ενδιαφέρομαι για ασφάλτινες διαδρομές ή για ανώμαλο δρόμο (βλέπε πάρκα) απλά δεν θέλω να χάνω αν γίνεται πάνω από 20 λεπτά μισή ώρα στο πήγαινε και άλλα τόσα στο γύρνα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2015 :  18:00:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ανάλογα πού θα μένεις!
Αν μένεις στα Ταμπούρια όπως εγώ
το Πάρκο στο Άγιο Φίλιππα της Νίκαιας είναι πολύ κοντά

Αν μένεις κέντρο Πειραιά
η παραλία από το ΣΕΦ στο Φάληρο είναι σχετικά δίπλα σου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2015 :  18:08:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ακόμα και... σπίτι(!!!) άμα θέλεις για ενοικίαση
σου έχουμε έτοιμο αλλά... από Σεπτέμβριο!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2015 :  18:11:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμπεριλαμβάνεται στις τρέϊλ διαδρομές(!!!!!!)
γιατί είναι στον 2ο όροφο χωρίς ασανσέρ
αλλά με ελάχιστα κοινόχρηστα.......................
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000