Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προσωπικές Διαδρομές
 Πάμε στη δουλειά τρέχοντας;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  09:09:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kostao

Βρέθηκα πριν από μερικές εβδομάδες στο Λονδίνο και βλέποντας πόσα μέρη έχει για τρέξιμο και πόσοι δρομείς υπήρχαν σε όλους τους δρόμους και τα πάρκα, είπα ένα πρωί να βγω να κάνω μια τουριστική διαδρομή στις όχθες του Τάμεση. Και είδα κάτι που δεν πίστευα ότι υπάρχει σε τέτοιο βαθμό. Οι δρόμοι στις 7 το πρωί αντί για αυτοκίνητα είχαν πολλούς δρομείς που είχαν σχεδόν όλοι και μια τσάντα στην πλάτη τους. Πηγαίναν στη δουλειά τους. Έτσι απλά.
Θα μου πείτε "και που θα κάνεις μπάνιο έτσι όπως πηγαίνεις;"
Και όμως, εγκατέστησα ντους στο νιπτήρα της τουαλέτας στη δουλειά μου και σήμερα έκανα την πρώτη μου διαδρομή από το σπίτι στη δουλειά.
2,5 χιλιόμετρα είναι ήρθα χαλαρά σε 14 λεπτά, το μπανάκι μου και έτοιμος. Και στην επιστροφή θα κάνω και διαδρομές.




Για γίνε λίγο πιο περιγραφικός στα bold!

(όχι ότι εγώ θα το κάνω, είναι μακριά το γραφείο από το σπίτι και πρέπει να είμαι κοστουμαρισμένος, αλλά έχω απορία!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  09:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα πραγματικά, κι εγώ απορώ. Μπήκες μέσα στο νιπτήρα;

Edited by - ALEXANDRA on 03/09/2015 09:50:41
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  09:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στην τουαλέτα είχα μόνο νικήτρια χωρίς πρόβλεψη για ντους και χωρίς θερμοσίφωνα.πήγα λοιπόν στο leroy πήρα τηλέφωνο και σπιραλ και επειδή δεν ταιριάζουν στη βρύση πήρα από ένα μαγαζάκι με υδραυλικά ένα συνδετικο.το βιδώνω κάθε φορά και κάνω μπανακι με κρύο νερό.για το χειμώνα ακόμα δεν έχω πάρει απόφαση. Πηγαίνω καθημερινά έτσι και το έχω συνηθίσει (εκτός από περιπτώσεις που πρέπει μετά να πάω κάπου αλλού). Α, ξέχασα να πω,υποχρεωτικά σφουγγαρισμα μετά στο μπάνιο. Και στεγνωμα ρούχων και πετσέτας. Ιδανική περίπτωση

Edited by - kostao on 03/09/2015 09:53:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  11:57:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kostao

Στην τουαλέτα είχα μόνο νικήτρια χωρίς πρόβλεψη για ντους και χωρίς θερμοσίφωνα.πήγα λοιπόν στο leroy πήρα τηλέφωνο και σπιραλ και επειδή δεν ταιριάζουν στη βρύση πήρα από ένα μαγαζάκι με υδραυλικά ένα συνδετικο.το βιδώνω κάθε φορά και κάνω μπανακι με κρύο νερό.για το χειμώνα ακόμα δεν έχω πάρει απόφαση. Πηγαίνω καθημερινά έτσι και το έχω συνηθίσει (εκτός από περιπτώσεις που πρέπει μετά να πάω κάπου αλλού). Α, ξέχασα να πω,υποχρεωτικά σφουγγαρισμα μετά στο μπάνιο. Και στεγνωμα ρούχων και πετσέτας. Ιδανική περίπτωση



Λίγο ταλαιπωρία μου ακούγεται...

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

hlias_3
Forum-Runner

Greece


117 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  12:40:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άγγελε να αιτηθείς να βάλουν ντουζιέρα εκεί που είσαι, τόσο κόσμο έχετε !
όσο για τον Κωσταντίνο απορώ πως δεν τους έχουν και τζακούζι !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  13:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kostao

Στην τουαλέτα είχα μόνο νικήτρια χωρίς πρόβλεψη για ντους και χωρίς θερμοσίφωνα.πήγα λοιπόν στο leroy πήρα τηλέφωνο και σπιραλ και επειδή δεν ταιριάζουν στη βρύση πήρα από ένα μαγαζάκι με υδραυλικά ένα συνδετικο.το βιδώνω κάθε φορά και κάνω μπανακι με κρύο νερό.για το χειμώνα ακόμα δεν έχω πάρει απόφαση. Πηγαίνω καθημερινά έτσι και το έχω συνηθίσει (εκτός από περιπτώσεις που πρέπει μετά να πάω κάπου αλλού). Α, ξέχασα να πω,υποχρεωτικά σφουγγαρισμα μετά στο μπάνιο. Και στεγνωμα ρούχων και πετσέτας. Ιδανική περίπτωση



νικήτρια=μπαταρία;

Αν κάνεις κάθε μέρα με κρύο, θα συνηθίσεις και τον χειμώνα θα είσαι οκ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  13:31:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by hlias_3

Άγγελε να αιτηθείς να βάλουν ντουζιέρα εκεί που είσαι, τόσο κόσμο έχετε !
όσο για τον Κωσταντίνο απορώ πως δεν τους έχουν και τζακούζι !!!





"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  13:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by kostao

Βρέθηκα πριν από μερικές εβδομάδες στο Λονδίνο και βλέποντας πόσα μέρη έχει για τρέξιμο και πόσοι δρομείς υπήρχαν σε όλους τους δρόμους και τα πάρκα, είπα ένα πρωί να βγω να κάνω μια τουριστική διαδρομή στις όχθες του Τάμεση. Και είδα κάτι που δεν πίστευα ότι υπάρχει σε τέτοιο βαθμό. Οι δρόμοι στις 7 το πρωί αντί για αυτοκίνητα είχαν πολλούς δρομείς που είχαν σχεδόν όλοι και μια τσάντα στην πλάτη τους. Πηγαίναν στη δουλειά τους. Έτσι απλά.
Θα μου πείτε "και που θα κάνεις μπάνιο έτσι όπως πηγαίνεις;"
Και όμως, εγκατέστησα ντους στο νιπτήρα της τουαλέτας στη δουλειά μου και σήμερα έκανα την πρώτη μου διαδρομή από το σπίτι στη δουλειά.
2,5 χιλιόμετρα είναι ήρθα χαλαρά σε 14 λεπτά, το μπανάκι μου και έτοιμος. Και στην επιστροφή θα κάνω και διαδρομές.




Για γίνε λίγο πιο περιγραφικός στα bold!

(όχι ότι εγώ θα το κάνω, είναι μακριά το γραφείο από το σπίτι και πρέπει να είμαι κοστουμαρισμένος, αλλά έχω απορία!)



Γιατί όχι;

Του χρόνου θα είσαι έτοιμος για Σπάρταθλον.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  13:57:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Auto correct από το κινητό. Με συγχωρείτε
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by kostao

Στην τουαλέτα είχα μόνο νικήτρια χωρίς πρόβλεψη για ντους και χωρίς θερμοσίφωνα.πήγα λοιπόν στο leroy πήρα τηλέφωνο και σπιραλ και επειδή δεν ταιριάζουν στη βρύση πήρα από ένα μαγαζάκι με υδραυλικά ένα συνδετικο.το βιδώνω κάθε φορά και κάνω μπανακι με κρύο νερό.για το χειμώνα ακόμα δεν έχω πάρει απόφαση. Πηγαίνω καθημερινά έτσι και το έχω συνηθίσει (εκτός από περιπτώσεις που πρέπει μετά να πάω κάπου αλλού). Α, ξέχασα να πω,υποχρεωτικά σφουγγαρισμα μετά στο μπάνιο. Και στεγνωμα ρούχων και πετσέτας. Ιδανική περίπτωση



νικήτρια=μπαταρία;

Αν κάνεις κάθε μέρα με κρύο, θα συνηθίσεις και τον χειμώνα θα είσαι οκ.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  14:19:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κοιτάξτε, έχω το δικό μου χώρο και είμαι ουσιαστικά μόνος μου. Άρα μπορώ να κάνω διάφορες μετατροπές. Έχω εδώ αλλαξιά ρούχα και παπούτσια και κάποιες φορές που τυχαίνει να έρθω με το αυτοκίνητο τα ανανεώνω. Είναι ταλαιπωρία όντως αλλά μου αρέσει ο νέος τρόπος μετακίνησης για όσο μπορώ να τον κάνω. Όσο για το κρύο νερό, πιστεύω ότι έτσι σταδιακά θα συνηθίσω προς το χειμώνα και θα βάλω βάσεις και για χειμερινό μπάνιο στη θάλασσα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  15:33:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kostao

Κοιτάξτε, έχω το δικό μου χώρο και είμαι ουσιαστικά μόνος μου. Άρα μπορώ να κάνω διάφορες μετατροπές. Έχω εδώ αλλαξιά ρούχα και παπούτσια και κάποιες φορές που τυχαίνει να έρθω με το αυτοκίνητο τα ανανεώνω. Είναι ταλαιπωρία όντως αλλά μου αρέσει ο νέος τρόπος μετακίνησης για όσο μπορώ να τον κάνω. Όσο για το κρύο νερό, πιστεύω ότι έτσι σταδιακά θα συνηθίσω προς το χειμώνα και θα βάλω βάσεις και για χειμερινό μπάνιο στη θάλασσα.



...μια χαρά κάνεις και εκμεταλλεύσου ακριβώς αυτήν την "πολυτέλεια"! ;-)))

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  15:44:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANGEL1

quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by kostao

Βρέθηκα πριν από μερικές εβδομάδες στο Λονδίνο και βλέποντας πόσα μέρη έχει για τρέξιμο και πόσοι δρομείς υπήρχαν σε όλους τους δρόμους και τα πάρκα, είπα ένα πρωί να βγω να κάνω μια τουριστική διαδρομή στις όχθες του Τάμεση. Και είδα κάτι που δεν πίστευα ότι υπάρχει σε τέτοιο βαθμό. Οι δρόμοι στις 7 το πρωί αντί για αυτοκίνητα είχαν πολλούς δρομείς που είχαν σχεδόν όλοι και μια τσάντα στην πλάτη τους. Πηγαίναν στη δουλειά τους. Έτσι απλά.
Θα μου πείτε "και που θα κάνεις μπάνιο έτσι όπως πηγαίνεις;"
Και όμως, εγκατέστησα ντους στο νιπτήρα της τουαλέτας στη δουλειά μου και σήμερα έκανα την πρώτη μου διαδρομή από το σπίτι στη δουλειά.
2,5 χιλιόμετρα είναι ήρθα χαλαρά σε 14 λεπτά, το μπανάκι μου και έτοιμος. Και στην επιστροφή θα κάνω και διαδρομές.




Για γίνε λίγο πιο περιγραφικός στα bold!

(όχι ότι εγώ θα το κάνω, είναι μακριά το γραφείο από το σπίτι και πρέπει να είμαι κοστουμαρισμένος, αλλά έχω απορία!)



Γιατί όχι;

Του χρόνου θα είσαι έτοιμος για Σπάρταθλον.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"



Με 60 χλμ την ημέρα θα γίνω Κρίκος! (για όσους θυμούνται!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  16:57:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πηγαίνει στη δουλειά καθημερινά τρέχοντας 15 μίλια = 24 χιλιόμετρα και επιστρέφει άλλα τόσα.
Σύνολο 30 μίλια = 48 χιλιόμετρα δηλαδή εναν Μαραθώνιο την ημέρα συν 6 χιλιόμετρα..!
Να σημειώσουμε οτι τρέφεται μόνο με φρούτα..!
https://youtu.be/-tQA3Tvkg_s
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

hlias_3
Forum-Runner

Greece


117 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  20:30:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραίος ο τύπος. Με χαλάει λίγο το τρέξιμο στο κέντρο της πόλης και στην κίνηση με τα αυτοκίνητα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  21:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οντως είναι πολύ καλός, και μένα με χαλάει το τρέξιμο στο κέντρο της πόλης με την κίνηση αλλά και τα καυσαέρια. Ο συγκεκριμένος δρομέας τερματίζει μάσα στην πόλη (..και τι πόλη μιλάμε για τη Νέα Υόρκη) που είναι και η δουλειά του αλλά φαντάζομαι οτι λίγα χιλιόμετρα θα διανύει μέσα σ΄αυτό το χάος. Παρατήρησες το πόσο γρήγορα πηγαίνει; Εδω οι χρόνοι του..

Running PR's

400m: 55 seconds (In High School)
800: 2:08 (In High School)
1 Mile: 4:36 (In High School)
2 Mile: 9:44 (In High School)
5K: 15:46
10K: 32:48 (2009 in Central Park)
1/2 Marathon: 1:10.55 (2010 NYC 1/2 Marathon)
Marathon: 2:28.12 (2011 NYC Marathon)
60K: 4:32 (2008 NYC Knickerbocker)
50 Miles: 5:50 (2009 JFK 50)
100km: 7:27 National Championships 2010 Madison, WI
12 Hours: 91.5 Miles (2012 Desert Solstice)
100 Mile Trail: 14:38 (2012 Javelina Jundred)
100 Mile Road/Track: 12:57.45 (2012 Desert Solstice)
135 Mile: 31:04 2012 Badwater Ultramarathon
153 Mile: 33:20 2012 Spartathlon

Triathlon:
4 Time Finisher Hawaii Ironman (PR 9:43)
4 Time Finisher Lake Placid Ironman (PR 9:38)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000