Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προσωπικές Διαδρομές
 Πάμε στη δουλειά τρέχοντας;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  22:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όντως είναι γρήγορος σε 1:30 ώρα πηγαίνει στη δουλειά του. Μου άρεσε που είναι γυμνός και δεν του δίνει κανείς σημασία. Εδώ αν το κάνω θα με συλλάβουν. Και στους δρόμους της NYC δε μασάει τίποτα, ούτε σταματάει ούτε κοιτάει μονοδρόμους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  23:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kostao

Όντως είναι γρήγορος σε 1:30 ώρα πηγαίνει στη δουλειά του. Μου άρεσε που είναι γυμνός και δεν του δίνει κανείς σημασία. Εδώ αν το κάνω θα με συλλάβουν. Και στους δρόμους της NYC δε μασάει τίποτα, ούτε σταματάει ούτε κοιτάει μονοδρόμους

...και που να τρέχεις και χωρίς παπούτσια να δεις πως θα σε κοιτάνε.. Λες να μη μασάει επειδή εκει τηρούν τον ΚΟΚ; Γιατί αν έτρεχε στους δικούς μας δρόμους και με την οδική συμπεριφορά.. που επικρατεί αντι για να πάει στην δουλειά μπορεί να κατέληγε σε κανένα νοσοκομείο (..και μες την κρίση που να βρεθούν γάζες και φάρμακα..), στην δε χειρότερη μπορεί να πήγαινε να συναντήσει τον Φιλιππίδη..
Ωραία σκηνή συο 6.18 οπου τρέχει υπο τους ήχους του jazz σαξοφωνίστα. Εγω για να είμαι ειλικρινής θα σταματούσα λίγο για να απολαύσω την μουσική.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2015 :  11:45:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό για το χωρίς παπούτσια το σκέφτηκα και πιστεύω ότι θα με έβγαζαν φωτογραφίες με τα κινητά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2015 :  12:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kostao

Όντως είναι γρήγορος σε 1:30 ώρα πηγαίνει στη δουλειά του. Μου άρεσε που είναι γυμνός και δεν του δίνει κανείς σημασία. Εδώ αν το κάνω θα με συλλάβουν. Και στους δρόμους της NYC δε μασάει τίποτα, ούτε σταματάει ούτε κοιτάει μονοδρόμους



...μπα, όχι, καρατσεκαρισμένο!

...στο μεταξύ όχι μόνο πηγαίνει τόσο γρήγορα ο τύπος, αλλά είναι και υπεράνετος και μιλάει μια χαρά στην κάμερα! Μόνο το κινητό που δε βγάζει για να προγραμματίζει τα επόμενα ραντεβού του!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2015 :  15:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα το πρωί, αφού δε μπορώ το απόγευμα, προπονησούλα - χαλάρωμα 8,5 χλμ. για τη δουλειά.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2015 :  15:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μακάρι η πόλη (και οι εργασιακές συνθήκες) να βοηθούσε περισσότερο όσους θέλουν να πηγαίνουν στις δουλειές τους με ποδήλατο ή τρέχοντας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/04/2016 :  00:55:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξεκίνησα από την προηγούμενη βδομάδα τη σεζόν για μετακίνηση με τρέξιμο στη δουλειά (λόγω έλλειψης ζεστού νερού στο χώρο δεν ένιωθα άνετα με το κρύο ) Μένει να βελτιώσω την ταχύτητά μου στο μπάνιο-πλύσιμο και είμαι ευχαριστημένος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/04/2016 :  11:36:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kostao

Ξεκίνησα από την προηγούμενη βδομάδα τη σεζόν για μετακίνηση με τρέξιμο στη δουλειά (λόγω έλλειψης ζεστού νερού στο χώρο δεν ένιωθα άνετα με το κρύο ) Μένει να βελτιώσω την ταχύτητά μου στο μπάνιο-πλύσιμο και είμαι ευχαριστημένος.



καλή λοιπόν εκκίνηση της νέας εργασιακοδρομικής σεζόν! :)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2016 :  10:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kostao

Ξεκίνησα από την προηγούμενη βδομάδα τη σεζόν για μετακίνηση με τρέξιμο στη δουλειά (λόγω έλλειψης ζεστού νερού στο χώρο δεν ένιωθα άνετα με το κρύο ) Μένει να βελτιώσω την ταχύτητά μου στο μπάνιο-πλύσιμο και είμαι ευχαριστημένος.




Αψογος

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2017 :  16:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ, πάντως, στο πλαίσιο της προετοιμασίας τόσο του προηγούμενου μαραθωνίου όσο και αυτού, λόγω έλλειψης χρόνου άλλες ώρες για προπόνηση, αλλά και για οικονομικούς/οικολογικούς λόγους, κάνω το πήγαινε-έλα μεταξύ σπιτιού και δουλειάς (τουλάχιστον) 3 φορές την εβδομάδα.
Τη Δευτέρα, που συνήθως είναι ημέρα ρεπό, κατεβαίνω με το αυτοκίνητο μεταφέροντας 2-3 αλλαξιές, οπότε είμαι κομπλέ για τις υπόλοιπες μέρες. Το μπάνιο θα μπορούσε να αποτελέσει ένα πρόβλημα, ειδικά το καλοκαίρι, αλλά προσωπικά η χρήση μωρομάντηλων (όσοι έχουν παιδιά, ξέρουν) με έχει σώσει σε αυτό το θέμα.
Απτην άλλη, παρότι δουλειά γραφείου ως επί το πλείστον, δεν υπάρχει (αυστηρό) dressing code, υπάρχει μια άνεση παραπάνω, αφού μπορώ να είμαι με τη βερμούδα και σαγιονάρα από κάτω, αν αυτό με βολεύει σε επίπεδο άνεσης. Τώρα, αν έπρεπε στα καπάκια να βάλω γραβάτα και σπαρπίνι, ίσως το έβλεπα διαφορετικά και άφηνα την προπόνηση για μετά.

Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2017 :  16:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το μπάνιο αλλά και το κουβάλημα ρούχων αποτελούν "κόλαφο" για εμένα :(
(αυτό με τα μωρομάντηλα θα το δοκιμάσω αλλά σε περισσότερο ελεγχόμενο περιβάλλον πρώτα)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2017 :  17:22:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάνο, κουβαλάς 3-4 αλλαξιές τη Δευτέρα με το αυτοκίνητο και τα έχεις εκεί. Τα μωρομάντηλα κάνουν πολύ καλή δουλειά, ειδικά αν δεν ιδρώνεις πολύ, όπως εγώ. Τώρα, αν είσαι Νιαγάρας, δε ξέρω. Παρόλα αυτά, είμαι βέβαιος (το ξέρω και από τα μωρά μου) πως υπάρχουν στα φαρμακεία σίγουρα διάφορα προϊόντα για στεγνό καθάρισμα, οπότε αν έχει κανείς την ευχέρεια να μπορεί να απομονωθεί για ένα 5λεπτο στο μπάνιο, it should be an easy task. Και πάλι, βέβαια, να υπογραμμίσω ότι εγώ τα κάνω αυτά έχοντας τη δυνατότητα (χωρίς να είναι ο κανόνας εδώ, αλλά λόγω μη ύπαρξης αυστηρού dress code, αλλά και της αποδοχής της ιδιαιτερότητάς μου) να μπορώ να φοράω το καλοκαίρι (μέχρι και αρχές Νοέμβρη) βερμούδες και το χειμώνα φόρμες. Παντελόνια και μαντελόνια μόνο σε κανά meeting ή όταν πρέπει να μπω αίθουσα. Αν έπρεπε να είμαι με κοστούμι (), ίσως άλλαζε το πράγμα.


--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000