Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 πρόβλημα με το γόνατο-baker
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

runfree
Newbie Forum Runner

7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 10/07/2015 :  18:30:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
όλα ξεκίνησαν πριν ένα μήνα σε ένα αγώνα όπου και πόνεσα αλλά δεν σταμάτησα. Ο πρώτος γιατρός διέγνωσε από τον υπέρηχο μυική ανομοιογένεια στον γαστροκνήμιο μυ.(χωρίς baker, διόγκωση ή ρήξη). Μου λέει ξεκουράσου-ήπια άσκηση μια βδομάδα και θα περάσει.

Δεν πέρασε πήγα σε φυσικοθεραπευτή (μέσα στην μία βδομάδα ξεκούρασης φούσκωσε σαν να πρίχτηκε). Ο φυσικοθεραπευτής μου είπε ότι έχω κύστη baker έκανα και ότι με 3-4 φυσικοθεραπείες θα είμαι εντάξει. Έκανα τις φυσικοθεραπείες, δεν έχω κάποιον πόνο τώρα μια βδομάδα μετά αλλά το πρήξιμο δηλαδή η κύστη δεν λέει να υποχωρήσει. Παιδιά τι να κάνω, θέλω να ξαναχωθώ στο δρομικό και δεν μπορώ, νοιώθω ότι αν το τρέξω θα το κάνω χάλια πάλι....

DaDi
Forum-Runner

Greece


80 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/07/2015 :  09:23:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit DaDi Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω και εγώ κύστη baker...
Θα σε απογοητεύσω, αλλά απο ότι ξέρω δεν περνάει... Μπορείς να κάνεις απορόφηση του υγρού, αλλά με τον καιρό θα ξαναμαζευτεί...
Κάνε κανένα μυοσκελετικό υπέρηχο για να βεβαιωθείς για την κύστη...
Εμένα με υπέρηχο την βρήκανε, γιατί είναι σε αρχικό στάδιο (δεν έχω πόνο - μόνο μούδιασμα) και την επιβεβαίωσε η μαγνητική...

http://medlabgr.blogspot.com/2014/02/baker.html

Till I Collapse...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000