Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 7
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 105

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2015 :  15:15:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ πολύ, θα την επισκεφτώ λίαν συντόμως.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2015 :  20:07:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πριν λίγο, ένα 5άρι tempo σε <21', το οποίο με άφησε ικανοποιημένο μιας κι ενώ η υγρασία ήταν γάματα, βγήκε σχετικά άνετα.
Πρέπει να είχαν ποτισει και το γρασίδι στον Πανιώνιο κι η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική.


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2015 :  20:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
... και σημερα το απογευμα στο χορτο του Ζηρινειου 10 χλμ ανυποδητος σε 47'...και στη συνεχεια 2470 μετρα αποθεραπεια, ανυποδητος παντα, σε 13'... για να συμπληρωθει 1 ωρα τρεξιματος!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2015 :  21:24:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παίδες καλησπέρα....
Μετα απο τριήμερη αποχή λόγω ανώτερηας βίας..
Πρωι. 8Κ γρηγορο βάδισμα @9.35
Απόγευμα. 12Κ @5.45
Πλάκα πλάκα έγραψα 20 χιλιομετρακια....

too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2015 :  22:37:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σήμερα το απόγευμα στο δημοτικό στάδιο Καβάλας είδα για πρώτη φορά όλα τα "τέρατα" μαζεμένα! Κατάκαλος, Σαρίδης και σία.. όλοι εκεί! ξεκίνησαν προφανώς κι αυτοί για Αθήνα κι από δω και πέρα θα είμαι ένας κοινός θνητός και πάλι..!

πλάι σ αυτούς λοιπόν έκανα κι εγώ το 10ράκι τέμπο μου topless (Μανώλη ακούς!?) ως εξής:

3,6χλμ σε 19:40 (προβλεπόμενος ρυθμός 5:28)
5χλμ σε 22:00 (προβλεπόμενος ρυθμός 4:29) και
1,4χλμ σε 7:40 (προβλεπόμενος ρυθμός 5:28)

συνολικός χρόνος 49:20 (αντί για 49:45 του προγράμματος)! το πιο θετικό απ΄όλα πως στα πρώτα 3,4χλμ ένιωθα σαν να κἀνω χαλάρωμα! δεν το περίμενα τόσο χαλαρό ειλικρινά.. κι επίσης το 5ρι βγήκε όχι απλά εντός χρόνου αλλά και λίγο καλύτερα! πριν 2 εβδομάδες στα ίδια ακριβώς με το ζόρι είχε βγει στο 4:35.. πάμε καλά λοιπόν κι ας πεθαίνω σε κάθε προπόνηση!

πέραν του 10ριου ζέσταμα 10λεπτά + 4χ100 ανοίγματα +διατάσεις και αποκατάσταση 1600μ ξιπόλυτος (Σπύρο μεταγραφή!) στο λασπωμένο (!!!) απ το νερό των μπεκ χορτάρι +φουλ διατάσεις κλασικά.. καλή φάση δε λέω!

αρκετή υγρασία όπως πάντα αυτές τις μέρες που..νόμιζα κάνει καλό αλλά μάλλον το αντίθετο συμβαίνει απ ότι λέει κι ο νίκος (echetlos) ! καλά που είναι και τα μπεκ και μπαίνουμε από κάτω καθώς κάνουμε τα κομμάτια..κι ας γλυστράει το ταρτάν μετά απ τις λιμνούλες!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2015 :  22:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Πριν λίγο, ένα 5άρι tempo σε <21', το οποίο με άφησε ικανοποιημένο μιας κι ενώ η υγρασία ήταν γάματα, βγήκε σχετικά άνετα.
Πρέπει να είχαν ποτισει και το γρασίδι στον Πανιώνιο κι η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική.


"My sport is your sport's punishment"






Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2015 :  23:39:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

σήμερα το απόγευμα στο δημοτικό στάδιο Καβάλας είδα για πρώτη φορά όλα τα "τέρατα" μαζεμένα! Κατάκαλος, Σαρίδης και σία.. όλοι εκεί! ξεκίνησαν προφανώς κι αυτοί για Αθήνα κι από δω και πέρα θα είμαι ένας κοινός θνητός και πάλι..!

πλάι σ αυτούς λοιπόν έκανα κι εγώ το 10ράκι τέμπο μου topless (Μανώλη ακούς!?) ως εξής:

3,6χλμ σε 19:40 (προβλεπόμενος ρυθμός 5:28)
5χλμ σε 22:00 (προβλεπόμενος ρυθμός 4:29) και
1,4χλμ σε 7:40 (προβλεπόμενος ρυθμός 5:28)

συνολικός χρόνος 49:20 (αντί για 49:45 του προγράμματος)! το πιο θετικό απ΄όλα πως στα πρώτα 3,4χλμ ένιωθα σαν να κἀνω χαλάρωμα! δεν το περίμενα τόσο χαλαρό ειλικρινά.. κι επίσης το 5ρι βγήκε όχι απλά εντός χρόνου αλλά και λίγο καλύτερα! πριν 2 εβδομάδες στα ίδια ακριβώς με το ζόρι είχε βγει στο 4:35.. πάμε καλά λοιπόν κι ας πεθαίνω σε κάθε προπόνηση!

πέραν του 10ριου ζέσταμα 10λεπτά + 4χ100 ανοίγματα +διατάσεις και αποκατάσταση 1600μ ξιπόλυτος (Σπύρο μεταγραφή!) στο λασπωμένο (!!!) απ το νερό των μπεκ χορτάρι +φουλ διατάσεις κλασικά.. καλή φάση δε λέω!

αρκετή υγρασία όπως πάντα αυτές τις μέρες που..νόμιζα κάνει καλό αλλά μάλλον το αντίθετο συμβαίνει απ ότι λέει κι ο νίκος (echetlos) ! καλά που είναι και τα μπεκ και μπαίνουμε από κάτω καθώς κάνουμε τα κομμάτια..κι ας γλυστράει το ταρτάν μετά απ τις λιμνούλες!

Τάσος

know your limits. then destroy them.



...Τασο, αν και δεν γνωριζομαστε, σου εχω μεγαλη αδυναμια, οποτε, οπως καταλαβαινεις, εγκρινω τη μεταγραφη, την οποια θεωρω και πολλα υποσχομενη, λογω του νεαρου της ηλικιας σου...και οχι μονον!Προσωπικα...αδυνατω να κανω διαλειμματικη με 800αρια σε 3'15, αλλα ... εφοσον συνεχισεις με συνεπεια και συστηματικοτητα την προσπαθεια που ηδη εχεις ξεκινησει, κι ειδικα στο ανυποδητο τρεξιμο, θεωρω οτι σχετικα συντομα οι επιδοσεις σου θα ειναι απο τις καλυτερες εδω μεσα...και φυσικα με πολυ μεγαλη διαφορα καλυτερες απο τις δικες μου, που αποτελω το "παλτο" της ομαδας Χαλανδριου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2015 :  23:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
6χλμ στο 4:50 με αρκετες διατασεις στο τελος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/08/2015 :  00:40:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by tzatzikis90

σήμερα το απόγευμα στο δημοτικό στάδιο Καβάλας είδα για πρώτη φορά όλα τα "τέρατα" μαζεμένα! Κατάκαλος, Σαρίδης και σία.. όλοι εκεί! ξεκίνησαν προφανώς κι αυτοί για Αθήνα κι από δω και πέρα θα είμαι ένας κοινός θνητός και πάλι..!

πλάι σ αυτούς λοιπόν έκανα κι εγώ το 10ράκι τέμπο μου topless (Μανώλη ακούς!?) ως εξής:

3,6χλμ σε 19:40 (προβλεπόμενος ρυθμός 5:28)
5χλμ σε 22:00 (προβλεπόμενος ρυθμός 4:29) και
1,4χλμ σε 7:40 (προβλεπόμενος ρυθμός 5:28)

συνολικός χρόνος 49:20 (αντί για 49:45 του προγράμματος)! το πιο θετικό απ΄όλα πως στα πρώτα 3,4χλμ ένιωθα σαν να κἀνω χαλάρωμα! δεν το περίμενα τόσο χαλαρό ειλικρινά.. κι επίσης το 5ρι βγήκε όχι απλά εντός χρόνου αλλά και λίγο καλύτερα! πριν 2 εβδομάδες στα ίδια ακριβώς με το ζόρι είχε βγει στο 4:35.. πάμε καλά λοιπόν κι ας πεθαίνω σε κάθε προπόνηση!

πέραν του 10ριου ζέσταμα 10λεπτά + 4χ100 ανοίγματα +διατάσεις και αποκατάσταση 1600μ ξιπόλυτος (Σπύρο μεταγραφή!) στο λασπωμένο (!!!) απ το νερό των μπεκ χορτάρι +φουλ διατάσεις κλασικά.. καλή φάση δε λέω!

αρκετή υγρασία όπως πάντα αυτές τις μέρες που..νόμιζα κάνει καλό αλλά μάλλον το αντίθετο συμβαίνει απ ότι λέει κι ο νίκος (echetlos) ! καλά που είναι και τα μπεκ και μπαίνουμε από κάτω καθώς κάνουμε τα κομμάτια..κι ας γλυστράει το ταρτάν μετά απ τις λιμνούλες!

Τάσος

know your limits. then destroy them.



...Τασο, αν και δεν γνωριζομαστε, σου εχω μεγαλη αδυναμια, οποτε, οπως καταλαβαινεις, εγκρινω τη μεταγραφη, την οποια θεωρω και πολλα υποσχομενη, λογω του νεαρου της ηλικιας σου...και οχι μονον!Προσωπικα...αδυνατω να κανω διαλειμματικη με 800αρια σε 3'15, αλλα ... εφοσον συνεχισεις με συνεπεια και συστηματικοτητα την προσπαθεια που ηδη εχεις ξεκινησει, κι ειδικα στο ανυποδητο τρεξιμο, θεωρω οτι σχετικα συντομα οι επιδοσεις σου θα ειναι απο τις καλυτερες εδω μεσα...και φυσικα με πολυ μεγαλη διαφορα καλυτερες απο τις δικες μου, που αποτελω το "παλτο" της ομαδας Χαλανδριου!



σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Σπύρο! η αλήθεια είναι πως με το τρέξιμο την έχω καταβρεί και θέλω να βελτιώνομαι συνεχώς, στο μέτρο του εφικτού πάντα! τώρα για το αν θα βελτιωθώ στο μέλλον και πόσο, θα φανεί!

εφόσον εγκρίνετε, να κλείνω εισιτήρια σιγά σιγά λοιπόν.. δεν ξέρω για επίπεδο, αλλά από παρέα θα είμαστε σούπερ! και..μην υποτιμάς τις επιδόσεις σου ρε Σπύρο, συνεχώς ανεβαίνεις κι εσύ!! άσε που στο κολύμπι κάνεις πλάκα κάθε μέρα και σε ζηλεύω (καλοπροαίρετα!) απίστευτα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/08/2015 :  09:09:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ασε βρε Σπύρο που είσαι παλτό! Όσο για τα 800άρια στο 3:15, το έχεις απλά δεν το πιστεύεις ;-)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/08/2015 :  09:58:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...Αργυρη εισαι παντα με τον καλο σου λογο...και γι'αυτο σ'ευχαριστω πολυ! Η αληθεια παντως ειναι, και πρεπει να λεγεται, οτι απο τοτε που ερχομαι "στο γηπεδακι σας"...τοσο εσυ, οσο κι ο Μανωλης φυσικα, εχετε συμβαλλει τα μεγιστα στη βελτιωση που παρουσιαζω το τελευταιο καιρο!

...και οσον αφορα τις προπονησεις μας, σημερα το πρωι 65'ασκησεις ενδυναμωσης, με πολλους κοιλιακους και ραχαιους!



...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/08/2015 :  10:32:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
6km σε 31'..
4x100μ ανοιγματα..
12x100μ ανηφορες σε 20'' με 40'' επιστροφη..
2km αποθεραπεια..
4x100μ ανοιγματα..

''Run Smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/08/2015 :  10:51:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σημερα πρωι πρωι με τη δροσουλα 16 χλμ, 5 ελευθερα στο 450 καπακι διαλειματικη, τρια σετ απο 4 μονολεπτα ολα μεσα με 1 λεπτο διαλειμμα και 3 λεπτα ανα σετ και παλι καπακι αλλα 5 στο 450. Μου βγηκε ο πατος! Τοσο στη διαλλειματικη που εχει και ανηφορα και βεβαια ηταν αναμενομενο οσο και στα επομενα 5. Αυριο απογευμα 26αρι λρ. Συνολο 88 εβδομαδιαια δηλαδη.
Την επιμενη εβδομαδα υπολογιζω να ξαναγραψω εκατο με 30+ λρ. Μετα σταδιακα θα πεσουν τα χλμ, οχι κατα πολυ, για το δεκαρι του μαραθωνα, δηλαδη με προετοιμασια μαραθωνιου υπολογιζω να κατεβω στο δεκαρι για χρονο της ταξης του 38. Υστερα επομενος αγωνας μαλλον ο ΑΜΑ, το μεγαλο στοιχημα......!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/08/2015 :  11:34:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Πριν λίγο, ένα 5άρι tempo σε <21', το οποίο με άφησε ικανοποιημένο μιας κι ενώ η υγρασία ήταν γάματα, βγήκε σχετικά άνετα.
Πρέπει να είχαν ποτισει και το γρασίδι στον Πανιώνιο κι η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική.


"My sport is your sport's punishment"



...εεέτσι!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/08/2015 :  12:00:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

... και σημερα το απογευμα στο χορτο του Ζηρινειου 10 χλμ ανυποδητος σε 47'...και στη συνεχεια 2470 μετρα αποθεραπεια, ανυποδητος παντα, σε 13'... για να συμπληρωθει 1 ωρα τρεξιματος!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



!!!...σε λίγο τα 45' στο 10άρι θα τα έχεις ανυπόδητος (και θα σου βγει και πιο εύκολα)!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 105 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000