Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 7
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 105

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2015 :  19:32:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...και το απογευμα 1500 μετρα κολυμβηση σε 35'27"!
@deorum: Γιωργο νεο προσωπικο ρεκορ στην αποσταση αυτη!Ελπιζω να μην εχεις εγκαταλειψει το κολυμπι!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2015 :  19:51:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πάει και το σημερινό..

νωρίτερα σήμερα, στις 17:00 ακριβώς έφτασα στο δημοτικό στάδιο για την προγραμματισμένη διαλειμματική.. ξεκίνησαν οι σύλλογοι και είπα να προσαρμοστώ στις ώρες τους αν και σήμερα μαρτύρησα ομολογώ από τη ζέστη..

2.5κμ ζέσταμα + 4χ100 ανοίγματα και διατάσεις πόδια για εισαγωγή και μετά 3χ1600 σε 6:39 έλεγε...με 1 λεπτό διάλειμμα ανάμεσα! χάζεψα μόλις το είδα.. προέρχομαι και από δύο δύσκολες μέρες με το έντερο, δεν υπήρχε περίπτωση να βγει ποτέ η προπόνηση έτσι.. το προσάρμοσα λοιπόν όπως ήθελα.. το έκανα 1:30 λεπτό το διάλειμμα! μικρό το κακό νομίζω.. το πρώτο κομμάτι βγήκε πολύ καλά, σε 6:27! το μικρό διάλειμμα ούτε που κατάλαβα πότε τελείωσε κι έτσι στο δεύτερο ζορίστικα αρκετά παραπάνω, 6:35 τελικά.. στο τελευταίο κομμάτι δε, ήμουν για διάλυση αλλά εν τέλει το κατάφερα σε 6:40! μετά βέβαια δε μπορούσα να πάρω τα πόδια μου! έκανα εκεί 2-3 γύρους αποκατάσταση, ούτε θυμάμαι, ήπια 1-2 λίτρα νερό, έκανα και φουλ διατάσεις και ήρθα σπίτι να ξεκουραστώ!

Συμπέρασμα: το έντερο δεν έχει περάσει τελείως αλλά είμαι σε καλό δρόμο.. αύριο, μεθαύριο ελπίζω! πέρνα μωρέέέέέέέ!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2015 :  21:07:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10min ζέσταμα 4χ120 ανοίγματα & 8χ800μ στο 2'53-2'55(λίγο αργά γτ ήμουν μαγκωμένος απο τα βάρη) με 2 λεπτά διάλειμμα...10min αποθεραπεία χόρτο

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2015 :  22:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλή υγρασία σήμερα οπότε....
Easy 12K @530...

too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2015 :  23:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10 αρακι σε 45 λεπτα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2015 :  00:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χτες 18 ελευθερο στο 445, σημερα 5 επιταχυνομενα χιλιαρια απο 355 το πρωτο μεχρι 328 το τελευταιο με 1.5 λεπτα διαλειμμα αναμεσα. Προπονηση δικιας μου επινοησης!!! με το χιλιαρι να ξεκιναει αργα και να επιταχυνεται στο τελος, το πρωτο μετα τα 800 το δευτερο μετα τα 600 με το τελευταιο να ειναι ολο γρηγορο. Αυριο ξεκουραση! Ισως λιγο γυμναστηριο. Οι ταχυτητες γινονται ενοψει του δεκαριου τη μεθεπομενη κυριακη, για να δουμε....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2015 :  07:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιο 10αρακι λες Νικο?


quote:
Originally posted by tazi

Χτες 18 ελευθερο στο 445, σημερα 5 επιταχυνομενα χιλιαρια απο 355 το πρωτο μεχρι 328 το τελευταιο με 1.5 λεπτα διαλειμμα αναμεσα. Προπονηση δικιας μου επινοησης!!! με το χιλιαρι να ξεκιναει αργα και να επιταχυνεται στο τελος, το πρωτο μετα τα 800 το δευτερο μετα τα 600 με το τελευταιο να ειναι ολο γρηγορο. Αυριο ξεκουραση! Ισως λιγο γυμναστηριο. Οι ταχυτητες γινονται ενοψει του δεκαριου τη μεθεπομενη κυριακη, για να δουμε....



SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2015 :  09:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σας

Χθεσινή προπόνηση στο στάδιο της Νέας Μάκρης

1)Σκαλάκια (περί των 800)
2)4αρι 5:03avg/χλμ
3)3.5χλμ 4:19avg/χλμ
4)1χλμ περπάτημα και συζήτηση για μελλοντική συμμετοχή στο Olympus Marathon.

Σήμερα, ασκήσεις ενδυνάμωσεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2015 :  09:35:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι, πολυ καθυστερημενα αυτη τη φορα, στον εξωτερικο διαδρομο του στιβου στο Ζηρινειο ... 10,6 χλμ ανυποδητο τρεξιμο σε 55', με ευχαριστη εκπληξη τη παρεα του Χρηστου (@xipolitakos) στα τελευταια 4-5 χλμ και αντικειμενο συζητησης ... φυσικα το ανυποδητο τρεξιμο!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2015 :  10:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σωττηρη(sotos-marathon)απο αυριο και μεχρι Κυριακη θα ειμαι Λακκοπετρα.Κριμα που δεν σε προλαβα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2015 :  13:33:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lemonidas1

Σωττηρη(sotos-marathon)απο αυριο και μεχρι Κυριακη θα ειμαι Λακκοπετρα.Κριμα που δεν σε προλαβα

...για λιγες μερες δεν με προλαβες.πραγματικα κριμα.εισαι για διακοπες στο greco hotel η καμμια σχεση?

''Run Smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2015 :  13:34:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ενα 7αρακι χαλαρο + ενδυναμωση ποδιων(βαρη)

''Run Smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2015 :  13:40:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tazi

Χτες 18 ελευθερο στο 445, σημερα 5 επιταχυνομενα χιλιαρια απο 355 το πρωτο μεχρι 328 το τελευταιο με 1.5 λεπτα διαλειμμα αναμεσα. Προπονηση δικιας μου επινοησης!!! με το χιλιαρι να ξεκιναει αργα και να επιταχυνεται στο τελος, το πρωτο μετα τα 800 το δευτερο μετα τα 600 με το τελευταιο να ειναι ολο γρηγορο. Αυριο ξεκουραση! Ισως λιγο γυμναστηριο. Οι ταχυτητες γινονται ενοψει του δεκαριου τη μεθεπομενη κυριακη, για να δουμε....


Εκεί που ψοφάμε εσύ πίνεις καφέ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2015 :  14:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

Ποιο 10αρακι λες Νικο?


quote:
Originally posted by tazi

Χτες 18 ελευθερο στο 445, σημερα 5 επιταχυνομενα χιλιαρια απο 355 το πρωτο μεχρι 328 το τελευταιο με 1.5 λεπτα διαλειμμα αναμεσα. Προπονηση δικιας μου επινοησης!!! με το χιλιαρι να ξεκιναει αργα και να επιταχυνεται στο τελος, το πρωτο μετα τα 800 το δευτερο μετα τα 600 με το τελευταιο να ειναι ολο γρηγορο. Αυριο ξεκουραση! Ισως λιγο γυμναστηριο. Οι ταχυτητες γινονται ενοψει του δεκαριου τη μεθεπομενη κυριακη, για να δουμε....




Αυτό λεω Νεστορα,
http://runningnews.gr/item.php?id=22481.

Αν ομως θέλεις κατι για λίγο αργοτερα δεδομενου του ironman, συγχαρητηρια κιόλας!!!!!, σου συστηνω ανεπιφύλακτα τα Λιοφιλεια. Τα ειχα τρεξει το 2014, προκειται για δεκαρι εντος σταδιου που γινεται το απογευμα. Φετος μαλλον θα γίνει στις 26/9 σαββατο. Απο οσο εμαθα θα υπάρξουν 3 σειρες, μια για sub 40, μια για 40-45, και μια αλλη για 45+, ειδικα στο sub 40 τρεχει μεγάλο ποσοστο των καλων ερασιτεχνών της Αττικής.



SWIM BIKE RUN

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2015 :  14:22:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by tazi

Χτες 18 ελευθερο στο 445, σημερα 5 επιταχυνομενα χιλιαρια απο 355 το πρωτο μεχρι 328 το τελευταιο με 1.5 λεπτα διαλειμμα αναμεσα. Προπονηση δικιας μου επινοησης!!! με το χιλιαρι να ξεκιναει αργα και να επιταχυνεται στο τελος, το πρωτο μετα τα 800 το δευτερο μετα τα 600 με το τελευταιο να ειναι ολο γρηγορο. Αυριο ξεκουραση! Ισως λιγο γυμναστηριο. Οι ταχυτητες γινονται ενοψει του δεκαριου τη μεθεπομενη κυριακη, για να δουμε....


Εκεί που ψοφάμε εσύ πίνεις καφέ!



Μη νομιζεις, εχω φτυσει αιμα για να τα καταφερω, και τωρα μου φαινεται σα νερακι, παντα όμως πριν ξεκινησω εχω την ανασφάλεια για το αν θα βγει αναιμακτα, κατι που ευτυχως συνηθως γινεται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 105 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000