Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 7
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 105

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/08/2015 :  23:15:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έφυγα απο Αμφιλοχία στις 5'30 το απόγευμα με 37 βαθμούς. Στις 8 βγηκα για τρέξιμο στα Γιάννενα στο Πανεπειρωτικο με 23 βαθμούς! Ξεκίνησα για δεκαρι και εκανα 13 χλμ τελικά στο 4'55.Βρηκα και τον Βαγγέλη ( supergomar)και τα είπαμε για λίγο. Κάπου θα συντρεξουμε ε; Εφτασα στα 72 χλμ αυτή την βδομάδα πλάκα - πλάκα.Ίσως προσθέσω και άλλα αύριο. Τώρα χτυπαω γιαννιωτκα γλυκά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2015 :  00:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έτσι Λεωνίδα, φόρτωνε. Πολύ ευχάριστη έκπληξη που σε ξαναείδα και μακάρι σύντομα στην αφετηρία κάποιου αγώνα στα πέριξ. Όσο για μένα, 18 χλμ. σε τέμπο 5΄20΄΄, σε καλή θερμοκρασία μεν, όμως η υγρασία μετά τη βροχή ήταν το αμέσως προηγούμενο του να τρέχεις παραθαλάσσια.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2015 :  11:12:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...18,5 χλμ στις Κροκεες Λακωνιας σε 1:31:16 στα Βρεττακεια 2015 ... μια επιδοση βελτιωμενη κατα 14'σε σχεση με πριν 2 χρονια, που ειχα τρεξει στον ιδιο αγωνα!Τελικα...υπαρχει βελτιωση...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2015 :  15:29:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σας,

Πρωινή προπόνηση 15χλμ με αρκετή ζέστη. Τελείωσα 7 παρά και πάλι έσταζα.
* 3χλμ 5.15avg/χλμ
* 6*800 4.40avg/χλμ (100 μέτρα διάλειμμα)
* 5χλμ 4.48avg/χλμ
* Τα υπόλοιπα προθερμ.-αποθερ.

Edited by - Hiroshima on 02/08/2015 15:31:05
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2015 :  23:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
12K @5:45 στον φλοισβο.
Πολύ καλύτερες καιρικές συνθήκες σήμερα.
Τα χιλιομετρα βγήκαν αβίαστα και μάλιστα τα τελευταια επιταχυνόμενα.
2 salt sticks και 1 λίτρο νεράκι...

too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2015 :  23:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πράγματι καλύτερη η θερμοκρασία σήμερα με κατά τόπους βοριαδάκι 2-3 μποφόρ που λέει κι ο Αρναούτογλου..!

στα δικά μου, το ξύλο συνεχίζεται! κι επειδή δε λέω να καταλάβω που έχω μπλέξει πήγα να βγάλω νηστικός και σχετικά κουρασμένος το προγραμματισμένο 13ρι σε ρυθμό 4:55! 1κμ ζέσταμα, 3 ανοίγματα,διατάσεις πριν και μετά και 500 μέτρα περπάτημα στο τέλος.. βγήκα στις 21:30 και το πάλεψα όσο μπορούσα.. δεν ήταν τόσο τραγικό το αποτέλεσμα.. 13κμ σε 1:04:21 ή αλλιώς ρυθμός 4:57/χλμ! εν τέλει not so bad.. πρέπει όμως να σοβαρευτώ σιγά σιγά με τη διατροφή πριν από τις προπονήσεις γιατί δε μπορεί να συνεχιστεί αυτό το αστείο.. μόνο γύρω στα 200ml νερό στη διάρκεια της προπόνησης, πίνω κουβάδες ως και τώρα που μιλάμε από τότε που σταμάτησα..

αυτά τα νέα από το μέτωπο.. καληνύχτα συντρέχτες!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2015 :  08:47:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Καλημερα !
Χτες πρωι πρωι ωρα 6 , πηγα για 19χιλ με μεσο ορο 5,10/χιλ ....Μεσος ορος παλμων το 123 !!

Ευχαριστω !!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2015 :  09:13:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σαββάτο: 11άρι στο δρόμο σε χαλαρό ρυθμό (~5:20)
Κυριακή: Φαράγγι Χούνης με Τρεχαντίρη και sotos-marathon! Υπέροχη διαδρομή, φανταστικό το τοπίο όταν φτάσαμε στο ραντάρ (είχε ομίχλη και κρυώναμε!!!). Περιέργως δεν πιάστικα ούτε στο ελάχιστο οπότε σήμερα έκανα και ένα 10άρι στο 5:10 για ξεκάρφωμα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2015 :  09:46:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

Σαββάτο: 11άρι στο δρόμο σε χαλαρό ρυθμό (~5:20)
Κυριακή: Φαράγγι Χούνης με Τρεχαντίρη και sotos-marathon! Υπέροχη διαδρομή, φανταστικό το τοπίο όταν φτάσαμε στο ραντάρ (είχε ομίχλη και κρυώναμε!!!). Περιέργως δεν πιάστικα ούτε στο ελάχιστο οπότε σήμερα έκανα και ένα 10άρι στο 5:10 για ξεκάρφωμα

...πραγματικα καταπληκτικη κ απαιτητικη διαδρομη!! βασικα πιστευα οτι σημερα δεν θα μπορουσα να περπατησω αλλα τελικα εχω ενα μικρο πιασιμο στους τετρακεφαλους.ισως τελικα να μου εκανε πολυ καλο η θαλασσα κ τα παιχνιδια με τους μικρους μου την υπολοιπη μερα!Το απογευμα εχω ενα 8αρακι..

''Run Smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2015 :  10:52:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι 6 χλμ αποκαταστασης ανυποδητος στο στιβο του Ζηρινειου σε 35'...και στη συνεχεια 60' ασκησεις ενδυναμωσης!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2015 :  19:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...και το απογευμα 1500 μετρα κολυμβηση σε 37'50"!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2015 :  19:24:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

πράγματι καλύτερη η θερμοκρασία σήμερα με κατά τόπους βοριαδάκι 2-3 μποφόρ που λέει κι ο Αρναούτογλου..!

στα δικά μου, το ξύλο συνεχίζεται! κι επειδή δε λέω να καταλάβω που έχω μπλέξει πήγα να βγάλω νηστικός και σχετικά κουρασμένος το προγραμματισμένο 13ρι σε ρυθμό 4:55! 1κμ ζέσταμα, 3 ανοίγματα,διατάσεις πριν και μετά και 500 μέτρα περπάτημα στο τέλος.. βγήκα στις 21:30 και το πάλεψα όσο μπορούσα.. δεν ήταν τόσο τραγικό το αποτέλεσμα.. 13κμ σε 1:04:21 ή αλλιώς ρυθμός 4:57/χλμ! εν τέλει not so bad.. πρέπει όμως να σοβαρευτώ σιγά σιγά με τη διατροφή πριν από τις προπονήσεις γιατί δε μπορεί να συνεχιστεί αυτό το αστείο.. μόνο γύρω στα 200ml νερό στη διάρκεια της προπόνησης, πίνω κουβάδες ως και τώρα που μιλάμε από τότε που σταμάτησα..

αυτά τα νέα από το μέτωπο.. καληνύχτα συντρέχτες!

Τάσος

know your limits. then destroy them.



...μόνο καλό σου έκανε αυτό! Από την άλλη φρόντισε για την καλή ενυδάτωση και ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ της προπόνησης! Ειδικά αν θέλεις να κάνεις αρκετά πάνω από 10Κ...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2015 :  19:44:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotos-marathon

quote:
Originally posted by winarg

Σαββάτο: 11άρι στο δρόμο σε χαλαρό ρυθμό (~5:20)
Κυριακή: Φαράγγι Χούνης με Τρεχαντίρη και sotos-marathon! Υπέροχη διαδρομή, φανταστικό το τοπίο όταν φτάσαμε στο ραντάρ (είχε ομίχλη και κρυώναμε!!!). Περιέργως δεν πιάστικα ούτε στο ελάχιστο οπότε σήμερα έκανα και ένα 10άρι στο 5:10 για ξεκάρφωμα

...πραγματικα καταπληκτικη κ απαιτητικη διαδρομη!! βασικα πιστευα οτι σημερα δεν θα μπορουσα να περπατησω αλλα τελικα εχω ενα μικρο πιασιμο στους τετρακεφαλους.ισως τελικα να μου εκανε πολυ καλο η θαλασσα κ τα παιχνιδια με τους μικρους μου την υπολοιπη μερα!Το απογευμα εχω ενα 8αρακι..

''Run Smart..Run For Life''



...χμμμ, τέτοια να λέτε ότι δεν πιαστήκατε και την επόμενη θα έχει συνδυασμό "σκαλάκια-χούνη-μπάφι-φλαμπούρι"...και στο τέλος ακόμα μια φορά τα σκαλάκια για να δέσει το γλυκό!

Στα δικά μου:
σε ένα τριήμερο (Π-Σ-Κ) έβγαλα πάνω από 50Κ με +2400μ υψομετρικής, σε μονοπάτι και χωματόδρομο κυρίως. Ψήθηκαν τα πόδια και συνεχίζουμε τώρα στο επίπεδο στάδιο...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2015 :  21:29:54  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
11χλμ σήμερα, σε ψυχικό-φιλοθέη, γιατί έχουμε και ένα επίπεδο τρέχουμε μόνο σε καλές περιοχές πως να το κάνουμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2015 :  21:45:44  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρεχαντίρη, όποτε κάνω το λάθος να σε διαβάζω ... εκπλήσσομαι ευχάριστα! Είσαι κίνητρο για τους άλλους! Τα κάνεις όλα να φαντάζουν τόσο λογικά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 105 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000