Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 7
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 105

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/09/2015 :  22:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
1000ρι είπε, επειδή τον παρακολουθώ κολυμβητικα εκεί παίζει... 😆
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/09/2015 :  23:08:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά βγήκε το άνετο 9αρι στον στίβο αλλά δε μπορούσα να συγκρατησω τον ρυθμό και πήγε αρκετά πιο γρήγορα. Στο 5'50'' με το τελευταίο 400αρι να βγαίνει στο 1'38''(είχα να δώσω πολύ ακόμα). Οι παλμοι ήταν 150μ.ο. ως ένα βαθμό δικαιολογημενα. Ο τετρακεφαλος δε με ενόχλησε πάρα το αριστεροστροφο. Η επιγονατιδα ενοχλεί μονάχα στην πίεση με το χέρι. Οκ λοιπονκαι την Κυριακή ανεβάζω επιτέλους ρυθμό με προπόνηση αυξανομενης έντασης. Τζατζικακι μου ή που θα σε φτάσω ή που θα σε χάσω!


...νομιζα πως ειχες προπονητη τον Καλογερίδη!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/09/2015 :  23:14:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@@#!$#@!@#%$%
Ξεκίνησα για 15Κ Tempo σήμερα στον Φλοίσβο..
Δυστυχώς στο 9.5Κ περίπου, στο ύψος του Αεροδρομίου [Αγ.Κοσμάς],
στο πεζοδρόμιο ήταν "πακτωμένη" μια παλιά βάση από κάποιο διαφημιστικό σήμα μάλον, και εξήχαν 5-6 πόντους τα 4 μπουλόνια της βάσης.
Φαρδύς πλατύς στο έδαφος με αρκετές εκδορές αλλά και πόνο σε ΑΡ καρπό και ΑΡ αγκώνα.
Έκατσα 2-3 λεπτά να συνέλθω και να σκεφτώ τι να κάνω.. Ήμουν 9Κ μακριά από το αυτοκίνητο με κινητό αλλά χωρίς λεφτά...
Επειδή ήμουν ακόμη "ζεστός", με πολλά νεύρα, έσφιξα τα δόντια και γύρισα τα υπόλοιπα 6Κ στον ρυθμό του Tempo. Μετά περπάτησα κανα 20 λεπτό να ηρεμήσω.
Τώρα [2 ώρες μετά] πονάω σε καρπό και αγκώνα "ελεγχόμενα"...

Στο δια ταύτα..
9.5Κ @526 πριν το "πέσιμο"
6.0Κ @523 μετά το "πέσιμο" [πιο γρήγορα μετά...]
Η κόρη μου και η γυναίκα μου γελάνε...

too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/09/2015 :  23:54:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1. λοιπόν καταρχάς τι ξεκίνημα εβδομάδας από Κυριακή λέτε μωρέ, θα με τρελάνετε!? τόσο η κανονική όσο και η τρεξιματική από Δευτέρα μέχρι Κυριακή πάει, ποιος ο λόγος να το αλλάξουμε!? είπαμε έχουμε θέματα όσοι τρέχουμε αλλά όχι κι έτσι :P

2. ρε Ιερεμία τι θα γίνει μ εσένα, χαλάρωμα στο 5!? τι θέλεις δηλαδή, να αγοράσω μηχανάκι για να σε βλέπω στους αγώνες!? έλεος δηλαδή, λυπήσου μας!

3. ανεβαίνει ο κύριος Καλογερίδης και μας αγχώνεις αυτός και η asics του!

4. Κυριάκο πρόσεχε ρε παίκτη! σιδερένιος αν κι εντάξει αν καταλαβαίνω καλά μικρό το κακό ευτυχώς. θυμάμαι τη μοναδική βουτιά που έχω φάει σε προπόνηση και ήταν όταν πρωτοξεκίνησα. είχα βγει για LR και ήταν μάλλον πολλά τα χλμ τότε. ήταν και στενό το πεζοδρόμιο με ένα στύλο της ΔΕΗ στη μέση κι έτσι όπως πήγα να τον αποφύγω παραπάτησα και έφυγα φαρδύς πλατύς...στο δρόμο! πως δε με πάτησε κανείς..

5. βγήκα κι εγώ σήμερα για κάτι χαλαρό αφού βαριόμουν σπίτι όλη μέρα και είπα να προσθέσω χιλιόμετρα. 8,11 τελικά σε 52:19 ή αλλιώς 6:27 μέσος ρυθμός. ένιωσα ένα τσίμπημα εσωτερικά στο δεξί γόνατο με το που ξεκίνησα και δε μ άφησε ως το τέλος. κάποιος μυς πρέπει να ναι έτσι όπως το πιάνω. έτσι ξαφνικά, χωρίς λόγο αν και κάτι μου λέει πως είναι κατάλοιπο του αγώνα. έβαλα πάγο κι αλοιφή και θα ξαναβάλω ελπίζοντας να περάσει ως αύριο.

αυτά για σήμερα, καλή σας νύχτα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/09/2015 :  09:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα πρωι-πρωι 32,6 χλμ LR στα βορεια προαστια σε 180'! Κουραστηκα πολυ ... κι ελπιζω να οφειλεται στη μεγαλη υψομετρικη διαφορα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jeremyalfisti
Forum-Runner

Greece


159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/09/2015 :  11:24:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αψογος!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/09/2015 :  11:36:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...σημερα πρωι-πρωι 32,6 χλμ LR στα βορεια προαστια σε 180'! Κουραστηκα πολυ ... κι ελπιζω να οφειλεται στη μεγαλη υψομετρικη διαφορα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Απλά Respect...
Ρε Σπύρο, δεν μου δανείζεις καμια 20αρια χλμ από τα δικά σου, γιατί τα χρειάζομαι...

too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/09/2015 :  12:09:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αυτός θα αρχίσει να τρέχει μαραθωνίους για το χαλάρωμά του σε λίγο χαχα! ωραίος ρε τραίνο!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/09/2015 :  16:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...@jeremyalfisti: Ιερεμια ευχαριστω...αλλα για να σου πω την μεγαλη μου αληθεια...ζηλευω πολυ την ταχυτητα σου!
...@krevith: Κυριακο σου δανειζω οσα χλμ θελεις η σου λειπουν!Δεν ειναι παντως απαραιτητο οτι τα πολλα χλμ ... φερνουν τις καλες επιδοσεις!Αυτη την εβδομαδα συμπληρωσα 85-86 χλμ, που μπορει να ειναι και ρεκορ!
...@tzatzikis90: Τασο ευχαριστω ... αλλα αν εγω ειμαι τραινο...ορισμενοι αλλοι εδω μεσα τι ειναι???
Ολοι προσπαθουμε για το καλυτερο ... κι αυτο που προεχει ειναι να ειμαστε υγιεις ... να κανουμε αυτο που μας ευχαριστει!!!Τασο, ελπιζω εσυ να διακρινεσαι και σ'αλλους τομεις...!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/09/2015 :  19:31:17  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
O Αroulio βρίσκεται σε σαφή ανοδική τροχιά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jeremyalfisti
Forum-Runner

Greece


159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/09/2015 :  19:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σπύρο μακάρι να συνεχίσω για πολλά χρόνια να έχω το κίνητρο που έχεις! Αυτό μονο και όπως λες και εσύ την υγεία μας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costastsico
Forum-Runner

Greece
193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/09/2015 :  22:26:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
30αρι σήμερα είχε το προγραμμα. Η ζέστη ανυπόφορη απ τις 7 το πρωι !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  08:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...σημερα πρωι-πρωι 32,6 χλμ LR στα βορεια προαστια σε 180'! Κουραστηκα πολυ ... κι ελπιζω να οφειλεται στη μεγαλη υψομετρικη διαφορα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Ευγε Σπυρο, φορτωνεις βλεπω, αν νιωθεις κουραση και δεδομενου οτι εκανες χιλιομετρα ρεκορ, τις επομενες δυο εβδομαδες χαλαρωσε λιγο και σε ογκο αλλα και σε ενταση, μετα αλλη μια μεγαλη, οχι απαραιτητα δυνατη και μετα αποσυμπιεση μεχρι τον αγωνα!
Και εγω την ερχομενη εβδομαδα φορτωνω, πρωτη φορα στοχευω σε 115, o coach μου τα συνεστησε σε κατα τι πιο αργο ρυθμο απο οπο οτι συνηθως
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  09:50:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tazi

quote:
Originally posted by spy

...σημερα πρωι-πρωι 32,6 χλμ LR στα βορεια προαστια σε 180'! Κουραστηκα πολυ ... κι ελπιζω να οφειλεται στη μεγαλη υψομετρικη διαφορα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Ευγε Σπυρο, φορτωνεις βλεπω, αν νιωθεις κουραση και δεδομενου οτι εκανες χιλιομετρα ρεκορ, τις επομενες δυο εβδομαδες χαλαρωσε λιγο και σε ογκο αλλα και σε ενταση, μετα αλλη μια μεγαλη, οχι απαραιτητα δυνατη και μετα αποσυμπιεση μεχρι τον αγωνα!
Και εγω την ερχομενη εβδομαδα φορτωνω, πρωτη φορα στοχευω σε 115, o coach μου τα συνεστησε σε κατα τι πιο αργο ρυθμο απο οπο οτι συνηθως



...Νικο..απο τοτε που καναμε το 10ρι εκεινο στο γηπεδο Χαλανδριου ... απο την επομενη κιολας εβδομαδα, για να το γιορτασω... ανεβασα τις προπονησεις απο 4 την εβδομαδα σε 5!Ετσι κατα τον Αυγουστο και Σεπτεμβριο (μεχρι στιγμης) καλυπτω απο 70 μεχρι και 90 χλμ σε εβδομαδιαια βαση, περα απο την κολυμβηση που δεν την σταματησα καθολου και φυσικα τις ασκησεις ενδυναμωσης! Την εβδομαδα που μας ερχεται τα χλμ θα ειναι γυρω στα 75 κι η τελευταια δυσκολη απο χιλιομετρικο ογκο εβδομαδα, κοντα στα 90 χλμ ...θα ειναι η μεθεπομενη που κανω και το τελευταιο 30+ χλμ!Μετα ριχνω χλμ, σταματαω τη κολυμβηση (η αντι για 3 φορες θα πηγαινω μονο 1) και μειωνω τη γυμναστικη!Η αληθεια ειναι οτι αισθανομαι κουρασμενος...συμμετειχα και μεχρι στιγμης σε πολλους αγωνες (8 οσους ειχα κανει περσι ολη την χρονια), αλλα απο την αλλη εχω βελτιωθει αρκετα ... και δεν με αγχωνει ο ΑΜΑ ...διοτι δεν θα επιδιωξω επιδοση, χωρις να σημαινει αυτο οτι θα τρεξω χαλαρα! Εως τοτε παντως βλεπουμε...!
Σε παρακολουθω παντως ανελλιπως ... και σε θαυμαζω!!!Εχεις βαλλει πολυ δουλεια φετος κι ειλικρινα ευχομαι απο καρδιας ν'αποκομισεις τα οφελη της σκληρης προετοιμασιας σου με μια επιδοση στο ΑΜΑ ανταξια των προσδοκιων σου!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  10:06:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by krevith

quote:
Originally posted by spy

...σημερα πρωι-πρωι 32,6 χλμ LR στα βορεια προαστια σε 180'! Κουραστηκα πολυ ... κι ελπιζω να οφειλεται στη μεγαλη υψομετρικη διαφορα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Απλά Respect...
Ρε Σπύρο, δεν μου δανείζεις καμια 20αρια χλμ από τα δικά σου, γιατί τα χρειάζομαι...

too old to rock'n roll too young to die



...δεν πρόκειται να σου χαρίσει χιλιόμετρα ο Σπύρος γιατί τα έχει πάρει όλα αγκαλιά! :Ρ Με την ευκαιρία περαστικά για το χέρι και πάλι καλά που δε χτύπησες περισσότερο!!! Από κάτι τέτοιες παγίδες μπορείς να την πατήσεις ΠΟΛΥ άσχημα! Μέσα στο χειμώνα είχα παρόμοιο περιστατικό σε πεζοδρόμιο σκοντάφτοντας ακριβώς σε ίδιο εμπόδιο και ούτε που πήρα χαμπάρι πως τσουβαλιάστηκα στο έδαφος :((

@spy: όπως τα ειπε ο tazi, αποφόρτισε τον όγκο στο προσεχές διάστημα για να δώσεις στο σώμα σου την ευκαιρία να αφομοιώσει τα προπονητικά ερεθίσματα!

@tazi: !!!!!!!!! τουμπανοκατασταση λεμεεεεε!!!!!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 105 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000